Telewizor LG50PA6500

rybka1975

New member
Dokładanie jakość sygnału to jest podstawa ,żadna elektronika super dobry procesor ,czy drogi kabel tu nie uczyni cudów , dlatego ważne jest przy sygnale " zdegradowanym słabszym , po silnej kompresji " ,żeby siedzieć dalej , bo często za te skutki obarcza się tv i jego parametry .
Tak jak pisałem nie jest to tv dla wszystkich , tylko dla osób szukających kompromisu między ceną a jakością z akceptacją wad i zalet ,bo tv za dwukrotnie wyższą cenę też mają wady kwestia czego oczekujemy w danej klasie cenowej i na co nas stać , co do oled to raczej szybko się nie ziści możliwość tej technologii ,a jeśli nawet to ceny będą zaporowe , pozdrawiam
 

lm648

Banned
.................nie jest to tv dla wszystkich , tylko dla osób szukających kompromisu między ceną a jakością z akceptacją wad i zalet ,bo tv za dwukrotnie wyższą cenę też mają wady kwestia czego oczekujemy w danej klasie cenowej i na co nas stać , co do oled to raczej szybko się nie ziści możliwość tej technologii ,a jeśli nawet to ceny będą zaporowe..........

W pełni podzielam opinię :eek:k:
 

james000000

New member
Czy macie może porównanie opisywanego modelu do LG 50PZ250. Byłem już bowiem zdecydowany na LG50PA6500 ale przez głowę przemknęło mi że może warto dopłacić do 3D ? Pytanie tylko czy w 2D oba modele są porównywalne, czy któryś z nich lepszy ?
 

rybka1975

New member
Mnie się wydaje ,że to zupełnie inne modele ten który wymieniasz to 3d pasywne i na pewno jest pod względem multimedialnym dużo lepiej wyposażony , przeważnie jest tak ,że te tv PDP lub LED jak już posiadają funkcje 3D to i odświeżanie i jakość obrazu nie może być niższa niż w modelach 2D , analogicznie to samo jest u innych producentów .
Ten tv kosztuje ponad 3100 w internecie więc musisz porównać czy warto , ponoć " pasywne " okulary mniej męczą ale kosztem rozdzielczości czyli szczegółów .
 

james000000

New member
To 3100 to chyba trochę już za dużo - za około 2900 jest dostępny. Natomiast szukając jeszcze informacji o porównaniu to powołując się na informację z tematu ,,LG 50PV350 czy 50PZ250" to ponoć wiadomość od serwisu LG jest taka że LG 50PV350 oraz 50PZ250 są zrobione na tych samych matrycach. Nie wiem więc czy za bardzo nie upraszczam ale częściowo mogłoby się więc takie porównanie w trybie 2D LG 50PZ250 vs LG 50PA6500 sprowadzić do LG 50PV350 vs LG 50PA6500 ?
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Czy macie może porównanie opisywanego modelu do LG 50PZ250. Byłem już bowiem zdecydowany na LG50PA6500 ale przez głowę przemknęło mi że może warto dopłacić do 3D ? Pytanie tylko czy w 2D oba modele są porównywalne, czy któryś z nich lepszy ?
Po co wchodzisz w modele zeszłoroczne wbrew pozorom w ogóle nie tańsze. Tu masz model, który jest jakby rozwinięciem LG50PA6500 i tegoroczny LG50PM670S oczywiście 3D (aktywne):
Telewizor LG 50PM670S - Ceneo.pl
i też całkiem niezły, posiadający dodatkowo tuner TV-Sat, Internet, a tańszy od wymienianego:)
A więc, wart zastanowienia:)
 

james000000

New member
Dzięki za zwrócenie mi uwagi lm648 :)
Tak dla pewności zwróciłem się również do serwisu LG z zapytaniem czy LG50PM670S i LG50PA6500 są zrobione na tej samej matrycy. Jeśli tak to będzie ciężki orzech do zgryzienia :) Chociaż przyznam szczerze że ze stosunkowo tanich telewizorów 3D po głowie chodzi mi jeszcze Panasonic TX-P50UT30E
 

james000000

New member
Cena TX-P50UT30E jest właśnie trochę niższa od PM670s. Opinie są podzielone, a przede wszystkim jest ich nie za dużo. A widziałeś może na żywo tego Panasonica i masz bezpośrednie porównanie do zakupionego LG ?
 

lm648

Banned
Cena TX-P50UT30E jest właśnie trochę niższa od PM670s. Opinie są podzielone, a przede wszystkim jest ich nie za dużo. A widziałeś może na żywo tego Panasonica i masz bezpośrednie porównanie do zakupionego LG ?
Nie chcę być źle zrozumianym (nie lobbuję za LG), ten Panasonic to podstawowy model, designem wygląda bardzo konserwatywnie/tradycyjnie jak "telewizor babci Heli" z przed lat, matryca jak gdzieś wyczytałem z 2010 (pomimo tego że model z 2011) bez filtra i oczywiście z problemem 50Hz, z tzw. "buczeniem towarzyszącym" i innym przypadłościami przynależnymi oraz nie jest to na pewno "top model" tej firmy lecz TV dla mas.Ponadto nie myśl, że jak posiada opcje sieciowe, to na pewno będzie kompatybilny z opcjami sieciowymi nowych TV (jestem przekonany).- obyś w tym temacie nie zrobił tzw. "karpika" Jeżeli cena jest tylko trochę niższa, to nie warto ryzykować. LG to nowy model z ładnym designem i z reprodukcją obrazu jakościowo na pewno nie gorszą, posiadający współczesne opcje sieciowe. Jestem pewny, że LG jest o wiele lepszy bo technologicznie o 2 lata młodszy. I to by było na tyle mojej nie zależnej subiektywnej opinii, więcej ws. tego Panasa nie "katuj" mnie, możesz popytać na zakładce PDP Panasa.
Ostateczna decyzja jest Twoja i pamiętaj o przysłowiu "cokolwiek nie zrobisz i tak będziesz żałował" :)
 
Ostatnia edycja:

james000000

New member
:D:D Dzięki
Będę się decydował pomiędzy LG 50PA6500 a LG 50PM670s. Jakby ktoś był zainteresowany informacją: serwis LG odpowiedział że oba te modele ,,wyposażone są w ten sam typ matrycy plazmowej".
 

lm648

Banned
.........Będę się decydował pomiędzy LG 50PA6500 a LG 50PM670s. Jakby ktoś był zainteresowany informacją: serwis LG odpowiedział że oba te modele ,,wyposażone są w ten sam typ matrycy plazmowej".

No to jest dobra informacja :) A wybór jeszcze prostszy, jeżeli chcesz 3D (aktywne) i opcje sieciowe bierzesz PM670, a jak nie to bierzesz PA6500 i mniej płacisz. A więc same plusy:) przemyślanych decyzji :eek:k:
 

rybka1975

New member
Tak jak kolega wyżej radzi , ale pamiętaj o tym iż osoby obcujące z technologią 3D , twierdzą iż o ile 50 cali robi wrażenie przy HD, FULL HD nawet z większej odległości powyżej 2 m , to 3D do dobrego efektu i zobaczenia głębi detali w 3D zalecają " przy 2m format ekranu powyżej 55cali , można o tym poczytać tu na forum w dziale 3D Tv .Tak więc ponoć przy nawet migawkowych okularach - wyższej rozdzielczości efekt jest zależy od odległości i nie powinna być większa niż 2 m przy 50' , również życzę owocnych wyborów .
 

Demetriusz

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Przyznam, że się zarejestrowałem na forum HDTV głownie z uwagi na dyskusję na temat tego modelu. Od dłuższego czasu śledzę opinie na jego temat i planuję zakup na jesieni. Latem i tak mało oglądam telewizję.
Mam jednak kilka wątpliwości, a mianowicie :
- nie przeszkadza Wam szaro-zielony kolor panela w stanie wyłączonym? Samsungi i Panasy są jednak znacznie bardziej czarne.
- czy ok. 1,5 centymetrowy odstęp między ramką a zasadniczym obrazem całkowicie nie psuje efektu razor edge? Samsung seria PS51E530 jest chyba pod tym względem też lepszy.
- czy stylistyka 50PA5500 jest zauważalnie inna (tzn. uboższa) niż 50PA6500? Jakoś mógłbym przeżyć jedn HDMI mniej jeżeli design na tym nie ucierpi.
To tyle pytań odnośnie designu.
Pozostaje oczywiśce zasadnicza kwestia, tzn. jakość obrazu. Widziałem ten model w pewnym salonie RTV i jakość obrazu byłą raczej mierna, tzn. obraz był strasznie mało kontrastowy. Oczywiście wiem o wszystkich zabiegach marktingowych promojących LED kosztem plazmy, ale jednak mam pewne obawy. Nie chciałbym mieć rolet w salonie zasłoniętych przez większość doby tylko po to, aby móc oglądać telewizję. Jakie wartości jasności i kontrastu w tym TV zapewniają komfortowy odbiór w średnio jasnym pomieszczeniu? Proszę szczęśliwych posiadaczy o rozwianie moich wątpliwości.
 

Passat1985

New member
Używam już tego TV chyba 3 miesiąc i jest to naprawdę super telewizorek z ostrym i dobrym jakościowo obrazem, za rozsądną cenę.
Jedyna rzecz która mi przeszkadza, albo może bardziej drażni to mignięcia obrazu. Nie migotanie, tylko pojedyńcze mignięcia. Nie wiem od czego to zależy, ale np. wczoraj zauważyłem to w momencie, podczas oglądania filmu, w scenie gdzie nagle pojawia się jakiś biały przedmiot to obraz mignie, tak samo się dzieje czasami przy szybkiej zmianie tła lub szybkim przejściu obrazu, pojawia się takie mignięcie obrazu. Na szczęście zazwyczaj jest to jedno mignięcie, co szczególnie nie przeszkadza, ale jest. Wygląda to tak jakby TV chciał dostroić jakoś obraz ale robił to zbyt wolno, bo to co leci się zmieniło. Nie wiem czy jest to przypadłość plazm czy tylko tego modelu. Być może to jakieś ustawienie, ale efekt jest widoczny na ustawieniach standard bez IS oraz na własnych, gdzie mam wyłączony IS oraz kontrast dynamiczny.
Jeżeli ktoś ma Cyfre+ (dekoder Sagemcom) to efekt jest podobny jak się wciśnie przycisk PILOT który pokazuje zielony pasek z info co aktualnie leci. Wówczas obraz jakby miga (przygasa na chwilkę i się rozjaśnia).
Jeżeli ktoś takie coś zauważył u siebie to podzielcie się to informacją, lub jak ktoś ma jakieś uwagi co do tego lub info z czego to wynika i jak się tego pozbyć to będe wdzięczny na radę.

Pozdrawiam



@Demetriusz

Nie ufaj temu co widzisz w sklepie, TV ma naprawdę bardzo dobry jakościowo obraz i w tivikach ok 1000zł droższych nie widziałem żadnej różnicy na korzyść tych droższych TV.
Ciemno szara matryca po wyłączeniu nie przeszkadza, bo nie oglądam wyłączonego TV a poza tym wygląda to całkiem normalnie i nie wiem jak w Panasie ale w Samsungu który widziałem nie wydaje mi się żeby była ciemniejsza. Nie widze też tam zielonego koloru.
Jeśli chodzi o efekt Razor Edge to ten czarny pasek troche go psuje. Ramka jest cienka, a ten pasek ją powiększa, ale nie jest to jakiś problem. W plazmie samsunga masz tak samo a ramka jest jeszcze grubsza.
Jeżeli TV nie stoi frontem do okna, ani światło nie wali Ci bezpośrednio na TV to nie ma żadnych problemów z oglądaniem nawet w dosyć jasnym pokoju. Aczkolwiek na pewno obraz wieczorem jest dużo lepszy niż w dzień, problemem jest chyba dzienne światło, bo sztuczne oświetlenie nie ma wpływu na jego jakość.
To chyba wszystko.
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
@Passat1985
Witam co do migotania to sprawa jest dość skomplikowana bo zależ od technologii PDP migotanie LCD smużenie .I tak odświeżanie 600hz minimalizuje migotanie ale to kwestia też Twojej wrażliwości wzroku na ten "efekt" , miałem porównanie z plazmą g30 i w panasonicu też to zauważyłem na przejściach tonalnych (przy obłokach na niebie ) ,wydaje mi się że każdy panel PDP jest obarczony błędem migotania , kwestia czy one się powtarzają z bardzo dużą częstotliwością ,czy sporadycznie jeszcze innym problemem jest "nadpłynność -efekt teatru ,co uważam za bardziej widoczne i dokuczliwe dobrze,że ta kwestia w LG jest dopracowana i producent zrezygnował z funkcji IFC .
Spróbuj też sprawdzić to migotanie na wyłączonym trybie ( "ECO") i przy sygnale z dvb-t ,ja na swoim przykładzie wiem jak dekoder , dekoderowi nie równy niby te same parametry ,ale paleta barw, artefakty, szumy, mają na to wpływ . Dlatego dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w tuner sat /dekoder fergusona z k. dostępu Conax i wtedy można oczekiwać naprawdę dobrego obrazu , nawet dekodery cyfry+,czy n-ki są dość przeciętne , nie wspomnę o urządzeniach telewizji kablowej dvb-c ,sorry za dygresję pod kątem sygnału .

@Demetriusz
Dokładnie kwestia estetyki to już kwestia gustu ,ważne że wszystko spasowane i dobrze się prezentuje nie trzeszczy obudowa itd.W sklepie masz ustawienia pod kątem eksponowania LED telewizorów , poza tym oni sygnał puszczają przez switch i na ileś telewizorów , także to nie ma przełożenia na jakiego realny potencjał , no teraz masz w MM promocję jak tak kupiłem , faktycznie latem za dużo nie ma do oglądania ale , olimpiada tuż ,tuż , no i eliminacje do L.Mistrzów także nie jest źle z repertuarem .
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
@rybka1975
Masz rację, teraz skojarzyłem fakty i to migotanie nie dzieje się non stop, na dobrym jakościowo sygnale - HD z SAT, przy wyłączonym oszczędzaniu energii widać tak jak napisałeś przy przejściach tonalnych, ale nie jest to permanentne. Jak oglądam materiał HD z netu lub film HD to z tego co kojarzę nie ma tego zjawiska. Zwrócę teraz na to uwagę. Może faktycznie to wynika z sygnału jaki nadaje Cyfra czy eNka. Niby sygnał mam dobry i mocny, no ale jest dużo czynników które mogą mieć wpływ na to. Z tego co zrozumiałem to Ty u siebie tego nie zauważyłeś na LGPA6500?
 

lm648

Banned
..........to migotanie nie dzieje się non stop, na dobrym jakościowo sygnale - HD z SAT, przy wyłączonym oszczędzaniu energii widać tak jak napisałeś przy przejściach tonalnych, ale nie jest to permanentne. Jak oglądam materiał HD z netu lub film HD to z tego co kojarzę nie ma tego zjawiska. Zwrócę teraz na to uwagę. Może faktycznie to wynika z sygnału jaki nadaje Cyfra czy eNka. Niby sygnał mam dobry i mocny, no ale jest dużo czynników które mogą mieć wpływ na to.
Też uważam, że bardzo wiele zależy od jakości sygnału. Ja takiego migotania u siebie nie zauważam, chociaż sygnał mam tylko z DVB-C. Natomiast na kanałach telewizyjnych:TVP1 HD, TVP HD może NPremium3/4 sporadycznie występuje zjawisko jakby "smużenia" przy bardzo szybkich scenach, objawia się to jakby widocznymi b. drobnymi paskami na ruchomym obiekcie, ale należy w skupieniu uważnie temu się przyjrzeć,nie uważny obserwator tego nie zauważy. Natomiast zjawisko to nie występuje na kanałach Eurosport HD 1,2;NSport oraz przede wszystkim nie jest widoczne na materiałach Full HD i HD oraz nawet xvid/divx odtwarzanych z media playera zewnętrznego a także wbudowanego w TV i o dziwo na sygnale SD. Podsumowując, jestem przekonany, że wina leży po stronie nadawcy, który upycha jak najwięcej programów TV w jednym kanale cyfrowym kosztem "bitrate" i może jeszcze innych parametrów przekazu TV cyfrowej. Oczywiście nie dyskwalifikuje to jakości TV, po prostu na każdym TV by to występowało:)
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Takie migotanie na każdym - plazmowym, na LCD akurat tego typu wad sygnału nie zauważyłem, tam występują za to inne. Wydaje mi się, że jest tak jak mówicie, sygnał od operatora traci na jakości i TV Plazmowe są na to wrażliwe i objawia się to migotaniem czy innego typu defektami obrazu.
 
Do góry