Telewizor LG50PA6500

elwispotok

New member
Hmm kazdy pisze tu o czerni a nikt nie wspominal o bieli.. kupilem ten tv pare dni temu I wydaje mi sie ze biel tu jest do bani... to raczej szarosc.. czy to jest normalne w plazmach? Dodam ze probowalem maaaase ustawien...
Pozdrawiam!
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi ci o sytuacje z dużą ilością bieli na ekranie to tak, i jest to normalne w plazmach. Nazywa się to White limiter, bez niego w tych sytuacjach plazma bardzo by się grzała i pobierała wyjątkowo dużo prądu.
 

elwispotok

New member
Dzieki za odpowiedz, to wydaje sie tlumaczyc czemu biel wydaje sie jasniejsza jak nie pokrywa calego ekranu... czyli jesli dobrze rozumiem to jasnosc bieli jest odwrotnie proporcjonalna do powierzchni ekranu jaka pokrywa?
 

Shoocik

New member
Może nie masz włączonej opcji odtwarzania napisów w Media Playerze (w czasie odtwarzania filmu) w QMenu/Ustaw odtwarzanie wideo/Język napisów-Włączanie/wyłączanie napisów.
Jeżeli i to nie pomoże przekonwertuj napisy do *ssa lub *srt, (zwykłego *txt nie czyta) lub innych w/wym formatów i tak na próbę może któryś odpali :) Problemu z tym na pewno niema, to nie Sony :)
tak też robiłem, poza tym nie mogę wybrać czy napisy mają być włączone czy nie, ale jakoś poszły mi ostatnio, nazwy plików te same, format txt był ale rzecz w tym że napisy były napisane w formie klatkowej a nie czasowej i tu chyba jest problem że tylko takie ten LG obsługuję, czy się mylę?
Konwertowałem napisy na różne formaty i nic, a ściągnąłem napisy w wersji klatkowej i poszło.
 

rybka1975

New member
Witam tak na marginesie to jeżeli koledzy rozważacie długie seanse i dużo oglądania filmów z napisami w różnych formach kodowania i różnej " maści " kontenerów z dźwiękiem przestrzennym , to może lepiej zainwestować w tani odtwarzacz HD typu asus O player , philips 3000, wiwa hd-5 cena około 240zł bez funkcji wi-fi, dlna, lan i mamy wszystko nawet dźwięk DTS MA po hdmi - wiwa hd-5, oraz możliwość odtwarzania muzyki nawet we flac do tego jakiś dysk na usb i mamy centrum multimedialne za " grosze" i możemy wtedy wykorzystać kino , jak posiadamy co do kwestii jeszcze poruszanej nie tak dawno, 3D to też uważam że filmy które robią wrażenie " w sensie wyjścia z ekranu i głębi " jest jak na lekarstwo , o wartości artystycznej już wcześniej kolega pisał , do chodzi jeszcze kwestia adaptacji organizmu na takie seanse - czyli aspekt zdrowotny , jak wiadomo nie wszyscy dobrze znoszą korzystanie z okularów 3D aktywnych ,czy pasywnych to taka dygresja odbiegając od głównego wątku tego tematu .
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Ja mam to samo z napisami, jedne działają inne nie, zmieniałem format napisów i nie działały a ściągnąłem potem w formie chyba klatkowych i działaly a jak sam zmienialem to nie. Więc nie wiem od czego to zależy.

A jeśli chodzi o ta biel to chyba pisaliśmy juz o niej wcześniej, że nie jest tak super jak cała reszta tv LG50PA6500 :)


Panowie a ponawiam pytanie czy ktoś instalował ten nowy soft do naszych modeli TV?
A może ktoś wie jakie zmiany wprowadza bo na stronie nic na ten temat nie widzę.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
...........ponawiam pytanie czy ktoś instalował ten nowy soft do naszych modeli TV?
A może ktoś wie jakie zmiany wprowadza bo na stronie nic na ten temat nie widzę.
Proponuję zachować ostrożność z tymi "nowymi softami" wychodząc z założenia, że jak TV spełnia moje oczekiwania to "lepsze (czyt. nowe) może być gorsze od gorszego (czyt. dotychczasowego)", zmiany mogą okazać się fatalne a powrotu do poprzedniego nie ma :) Czyli ................... co on może nowego wnieść ???? NIC :)
 

lm648

Banned
........jedne działają inne nie, zmieniałem format napisów i nie działały a ściągnąłem potem w formie chyba klatkowych i działaly a jak sam zmienialem to nie. Więc nie wiem od czego to zależy.
Zależy to od konkretnej aplikacji jaką dokonujesz zmian formatów, może LG jej "nie lubi" lub zapominasz wpisać wartość fps i pozostaje na domyślnej czyli 25 fps, natomiast film masz w innym fps, to wówczas wszystko się "gryzie " itd. Czyli domniemanych czynników jest wiele,a TV jest tylko maszyną 0/1 :grin:
 

rybka1975

New member
Witam Panowie a ja zapytam o trochę inną kwestię " pielęgnacji " naszej plazmy , jakie metody stosujecie , innymi słowy czym czyścicie plazmę ,stosując metodę popularną czyli woda + ściereczka , czy kupujecie środki -preparaty do pielęgnacji panelu PDP .pozdrawiam
 

Ssocka

New member
No i jest, pierwsze wrażania:
- dvb-t naziemna - kanały hd -cudo
- xbox/blueray - chyba poczekam do soboty.
- kontrast i jasność na początek na 47/47

Porównania:
- nie wypala oczu tak jak LED IPS córki,
- 42G30e sąsiada odpada,
- LG LED 47'' znajomych strasznie blade kolory,
- 50VT30 ojca?, nie wiem musiałbym zobaczyć coś na blueraya, ale w dvb-t z bliska 30/50cm wygląda lepiej, tak jakby bitrate był wyższy u mnie, u ojca widać pixele, ale ludzie to jest plazma to się ogląda z 3m.

Werdykt:
- dla niezdecydowanych =>polecam
- osobiście jestem zachwycony za te 2200 nie kupicie nic lepszego a dokładać drugie tyle żeby różnice stwierdzać dopiero czujnikiem..., ja tam wolę tą kasę dać żonie.
Pozdrawiam i jeszcze raz polecam.
 

KAFARNIKOV

New member
Widzę, że zadowoleni z PA6500...
...doradźcie - chce TV kupić na raty 0%, więc czy zapłacę ratę 20zł więcej nie robi różnicy.
W marketach mam takie TV:
- 50 PA6500 - 2699
- 50 PZ570s - 3099
- 50 PZ750s - 3299
- 46 G30E - 2950
Teraz który z tych wybrać (zakładając że wszystkie nowe - nie z wystawki)
Czy poczekać na promocję PA6500 jak była niedawno za 2200 i kupić taki czy któryś z wyżej wymienionych jest naprawdę wart swojej ceny? Głównie zależy mi na wyświetlanym obrazie.
Zaznaczę że pokój mam 16m2, siedzę ok. 3m od TV na wprost.
Z góry dzięki.

Pozdrawiam
 

lm648

Banned
- 50 PA6500 - 2699
- 50 PZ570s - 3099
- 50 PZ750s - 3299
- 46 G30E - 2950
....................czy któryś z wyżej wymienionych jest naprawdę wart swojej ceny? Głównie zależy mi na wyświetlanym obrazie.
Według mojej opinii żaden z nich nie jest wart przedstawionej ceny,
min. dlatego, że w sklepach internetowych np. jest następująco:
- LG 50PA6500 - od 2198 czyli różnica 501 PLN i tylko on jest wart tej ceny :)
natomiast pozostałe modele LG 50PZ oraz Pasikonik 46G30E są z zeszłego roku i pewnikiem powystawowe. Jeżeli nie, to 50PZ-ty są stanowczo za drogie (nawet w sieci) więc nie warto, a G30 ma swoje wady np. buczy, problem 50Hz (o których możesz poczytać na forum)
A więc: przemyśl temat, zastanów się co dla Ciebie jest warte Twoich nerwów i kasy :) a raty 0% jest to "pic na wodę" już ta różnica 500 PLN może Ci dać do myślenia ile dopłacasz w sklepie stacjonarnym :)
 
Ostatnia edycja:

KAFARNIKOV

New member
Wiem, że jest drogi ten PA6500 w marketach (na którego byłem zdecydowany kupić. Wcześniej był za 2199. w ratach 0%. ale zostały wyprzedane :>). Dlatego też podałem w/w modele które są tanie (biorąc pod uwagę rankingi cenowe) i stąd też było moje niezdecydowanie i pytanie o te modele...
Ok, w takim bądź razie celuje na LG 50PA6500.
Dziękuję bardzo za podpowiedzi.
POZDRAWIAM
 

lm648

Banned
Czy "blichtr marketowy" potwierdzi się w warunkach domowych:)

Od czasu do czasu będąc w dużych salonach RTV na pewno zauważyliście piękne filmowe demówki promujące TV różnych producentów, które nawet na słabych modelach wyglądają na pierwszy "rzut oka" idealnie. A natomiast po zakupie danego TV już w domu "miodzik" ten znika i wkracza szara rzeczywistość w roli głównej z TVP 1HD :) i wielu innych tym podobnych programów HD:), jakoś z tym niby super obrazem jest inaczej czyt. gorzej, nawet filmy z Blu Ray-a też nie to :)
A dlaczego tak jest? a no dlatego ponieważ wwym. demówki puszczane są w salonach RTV nie z BR czy sygnału antenowego lecz z odtwarzaczy tzw. multimedialnych, a prezentowane filmy mają min. 30 fps a przeważnie 48 fps a może jeszcze więcej /specjalnie zrobione w tym celu/ i nic nie mają wspólnego z tymi które spotykamy w stacjach TV czy na rynku płyt BR/DVD :) Stąd rodzi się pytanie czy warto dopłacać do tzw. "super" TV, które i tak w warunkach domowych będą tylko zwykłymi odbiornikami/wyświetlaczami obrazu o przeciętnych lub dobrych parametrach lecz nigdy wzorcowych jakie widziałeś w salonie:)
Takie o to moje "telewizyjne" przemyślenia dla tych którzy mają jeszcze wątpliwości - co kupić ? ? ?
Wg. mojej opinii: kupić jak największą "calowo" plazmę, w miarę tanią, spełniającą podstawowe wymagania w prezentacji obrazu:eek:k:
PS.
teraz zauważyłem, że to wpis jubileuszowy już 3 setny:)
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja tez mam pare pytan o ten model 6500. Teraz mam LED toshiby i chce na cos wymienic. Jaki input lag ma ta plazma? Co z migotaniem i smuzeniem obrazu? I czy pracuje cicho? aha i jeszcze jedno. Jak bardzo odbija swiatlo? Ma jakas powloke?
 
Do góry