Telewizor LG50PA6500

malec82

New member
Dzięki za te ustawienia, użyłem ich jako referencyjnych i na ich podstawie robiłem swoje zmiany. W sumie to zmiany zrobiłem tylko do oświetlonego pokoju, bo do zaciemnionego Twoje ustawienia były najlepsze... Tzn. najlepsze przed tuningiem, bo właśnie zrobiłem tweaka. I przyznam, że teraz dopiero obraz wygląda tak jak tego oczekiwałem w dniu zakupu. Na razie zrobiłem to "na pałę" (RAMP_UP +90, RAMP_DOWN +90, VY -90), żeby tylko zobaczyć czy będzie jakiś efekt i jest przeogromny :D. Jak komuś za mało czerni to polecam taki zabieg!
Mam jeszcze takie pytanie - macie na obudowie jakąś plombę? Bo ja nie mam i nie wiem czy nie ma w ogóle, czy tylko u mnie, a może jest jakaś tajna?
 

wodzu997

New member
Nie ma plomb, u mnie wymieniali matrycę w domu i nie zdejmował żadnej plomby i nie zakładał ponownie, śrubek użył też moich. Tylko po co chcesz otwierać telewizor?
 

pierwszyy

Member
Nie ma plomb, u mnie wymieniali matrycę w domu i nie zdejmował żadnej plomby i nie zakładał ponownie, śrubek użył też moich. Tylko po co chcesz otwierać telewizor?
kolega malec82 w celu polepszenia jakości czerni kręcił potencjometrami wewnątrz tv i do tego trzeba zdjąć tylną pokrywę - jak na tym video -> https://www.youtube.com/watch?v=GlFDzMaQ3Bs



też u siebie nie widzę żadnych plomb... sam na razie wstrzymam się z regulacją - jest to kłopotliwe... tv powiesiłem, musiałbym zaangażować do tego drugą osobę no i trochę chęci i czasu... na razie zainstalowałem oświetlenie za tv (właściwie na tylnej obudowie tv) 3 metry taśmy led (barwa ciepła biała) i to daje wieczorem dobry efekt - czerń jest mniej szara, niemal zlewa się z ramką tv.


RAMP_UP +90 to 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak? (trochę mnie korci... :D)
 

malec82

New member
Tak, +90 to 90 stopni w kierunku ruchu wskazówek zegara, -90 - w kierunku przeciwnym. Ale tak jak napisałem wcześniej to są ustawienia eksperymentalne. Mam podobny problem - TV powiesiłem na ścianie, a podstawę wyniosłem na strych. Regulację robiłem na leżącym TV i obserwacja ekranu była utrudniona. Przed kolejnym zabiegiem lepiej się przygotuję - postawię TV, poszukam jakiejś porządnej metodologii "kręcenia", zrobię pomiar zużycia energii przed i po zabiegu. Oświetlenie ledowe też zamontowałem i ogląda/gra się przyjemnie. Myślę teraz nad ambilightem RGB. Czy któryś z Kolegów montował u siebie już taki wynalazek?
 

Gontar3d

New member
Witam :)

Nabyłem wczoraj ten telewizor, jednak mam kilka pytań.

To prawda , że przez pierwsze 300 godzin należy mieć ustawiony kontrast poniżej 50 ? Zaleca się też nie oglądać cały czas kanału z nieprzezroczystym logo np TVN, grać w tę samą gre oraz oglądać film z czarnymi pasami ? Ponieważ inaczej wypalają się elementy...

Ogólnie fajny TV tylko albo coś mam zle ustawione albo poziom czerni jest u mnie fatalny, ogólnie to nawet jak włączam TV i przez chwile jest czarny ekran to jest taki przebijający, w sensie że białe paski są przebijają przez czerń, jak oglądałem film z pendrive w nocy, to czerń właśnie nie pozwalała mi komfortowo oglądać filmu ponieważ co chwile były jakieś prześwity ;(

Podczas grania w FIFE na ps4, piłka przy szybszym ruchu zostawia smugi, rozumiem że np Redukcja szumu tutaj powinna pomóc ?
 

pierwszyy

Member
Witam,
te 300h wygrzewania z niskim kontrastem to albo bujda albo się zdezaktualizowało... może w starszych plazmach to było konieczne.

Obecnie wszystkie stacje (z małymi wyjątkami np. tvn24) mają półprzeźroczyste loga, które są bezpieczne dla plazmy. Gorzej jeśli chcemy używać plazmy jako monitora... paski, okna mogą się wypalić po długotrwałym ich wyświetlaniu... z resztą w lcd też trzeba z tym uważać tyle, że przy plaźmie bardziej ;)

Głęboka czerń to nie jest mocna strona tego tv... przeczytaj kilka wcześniejszych postów jak można temu zaradzić.
Nie wiem o jakich przebijających białych paskach piszesz... prześwity? może chodzi o odblaski?
może zamieść zdjęcie z tym "efektem"?

Smugi podczas grania? podczas oglądania meczu w tv też je widzisz?
podczas grania używaj trybu obrazu GRA, oznacz wejście hdmi jako PC albo GRA
 
Ostatnia edycja:

Gontar3d

New member
Dzięki za odpowiedz, co do smug to tryb gra pomógł,poprawilem te trochę ostrość i jest w porządku, oczywiście plazma nie da takiej szczegolowosci jak LCD i Led jednak jest okej. Co do tych przejasnien to chodzi o to , ze ... można dostrzec przebijające, nierównomierne plamy jaśniejsze od czerni szczególnie podczas np. Zmiany kanału albo jak oglądam film Z czarnymi pasami, zauważyłem tez zielone kropki na matrycy które można dostrzec z bliższej odległości . Powinienem sie tym przejmować ? Dzisiaj spróbuje Twoich ustawień. Pozdrawiam
 

kajtusss

New member
Witam,

dzięki za porady.

Zrobilem tweaka na moim PN6500. +90+90-90 stopni na 3 kolejnych rezystorach....i obraz na prawdę zmienił się na plus. To co ma być czarne faktycznie takie jest...w końcu!;)
 

Attachments

  • 20150330_215054.jpg
    20150330_215054.jpg
    348,7 KB · Wyś: 101
  • 20150330_215316.jpg
    20150330_215316.jpg
    461,4 KB · Wyś: 88

Gontar3d

New member
O kurcze mega ! Ja to mogę pomarzyć o takiej czerni w swoim TV, a mógłbyś dokładnie napisać jak to zrobić ? TO skutkuje utratą gwarancji prawda ?
 

Gontar3d

New member
Po 3 tygodniach z TV LG50PB5600 mogę wydać swoją opinie.

Ogólnie to telewizor zaskoczył mnie pozytywnie swoim wyglądem, jakością dzwięku oraz kontrastem i odwzorowaniem kolorów.. Bardzo dobrze też odtwarza on multimedia z USB. Jest jednak jedna rzecz którą przyprawia mnie o straszny ból głowy za każdym razem gdy coś oglądam,lub gdy w coś gram. Po prostu przy szybszych przejściach ( czy to jakiś film w którym są ciemniejsze sceny) czy to jakaś gra np FIFA w której po szybszym podaniu piłki widać po prostu że przesuwa się obraz, chodzi o to że podświetlenie jest za słabe i matryca przebija , widać takie podświetlenia ( jest to bardzo uciążliwe) Czerń w tym TV też jest strasznie słaba, moi rodzice mają 5 letnią plazmę LG , też 50 cali za którą zapłacili około 2500 zł i ma o wiele wiele lepszą czerń, u mnie nawet jeśli jest odpalone czarne tło ( bez kanału) to widać przebijające białe pasy.. Próbowałem już wielu ustawień, między innymi użytkownika "pierwszy" za co bardzo Ci dziękuje gdyż jest troszkę lepiej. Jednak nie wiem , czy TV na długo u mnie zostanie. Czy możliwe że te przebijające ślady widoczne na ciemnym tle lub w szybkiej grze to znaki wypalenia ? Bo czasami jest ich mniej czasami więcej, ogólnie to nawet jeśli włącze Menu na 3minutki to już widać wypalenia, znikają jeszcze szybciej niż się pojawiają. Może właśnie dlatego , że ostatnio ciągle grzebie w ustawieniach to to mi się powypalało i dlatego te prześwity ? :)

Pozdrawiam
 

romano87

New member
Witam, czy ktoś może ma problem z samoczynnym wyłączaniem się tego modelu Lg. W moim przypadku potrafi co jakiś czas sam się wyłączyć, trzeba odczekać kilka minut żeby dopiero go włączyć. Dodam że jest pół roku po gwarancji i będę musiał na własną rękę wzywać serwis. Ktoś , coś wie na ten temat ?
 

JanVid

New member
.... bez obawy, mam to samo :) .... zjawisko to u mnie występuje sporadycznie z tendencją wzrostową a w szczególności w pogodne dni jak świeci słońce z tyłu TV i dodatkowo nagrzewa obudowę ... na razie to bagatelizuję, mój TV też jest po gwarancji, no cóż przyjdzie się wkrótce wydać ok. 150 PLN gdyż chyba jest to jakiś czujnik od przegrzewania się TV.
 

Piccolosan

New member
Panowie - używam sobie 50PN6500 od ponad dwóch lat i jestem zadowolony, ale ostatnio zauważyłem problem. Mianowicie na matrycy występują "pofalowania" Nie wiem jak inaczej to nazwać. Zjawisko najbardziej jest widoczne podczas meczu piłkarskiego gdzie na jednorodnym tle trawy następuje szybkie przejście kamery - widać wtedy jak gdyby w tle takie 3 bloki - wybrzuszenia. Dodatkowo jak kończy się jakiś program i lecą napisy końcowe to widoczne są takie linie poziome w wielkości grubości napisu ; tak jakby obraz był lekko poprzecinany tymi liniami wszędzie tam gdzie są napisy. Trochę to przypomina przenikanie obrazu. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Pozdrawiam.

PS: Trochę poszukałem i chyba mój model dopadł efekt "vertical banding" Zgadzało by się to że widać to najbardziej na meczu piłkarskim. Czy taki efekt podlega wymianie gwarancyjnej?
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
....- używam sobie 50PN6500 od ponad dwóch lat i jestem zadowolony, ale ostatnio zauważyłem problem.....
.... wszystko jest w jak najlepszym porządku :eek:k: ..... czyli założenia producenta o bezawaryjnej eksploatacji do zakończenia gwarancji (24 m-ce) były zachowane :) .... a teraz to już kolej na zakup nowego egzemplarza i to z najnowszej produkcji np. OLED :) .... a tak na poważnie, niestety są to zjawiska eksploatacyjne i tak to już ma być, chyba też takie coś mam może w mniejszym stopniu ale jednak to jest i nie robię z tego "pępka Świata" i tym samym nie widzę tego, a współczesne TV nie są wieczne i ich żywotność nie jest wprost proporcjonalna do wydanej gotówki ;) .... czyli zbliża się czas na zmiany :)
 

Piccolosan

New member
Wiadomo jak dzisiaj jest produkowany sprzęt. Można próbować przedłużyć mu żywot np. wyłączając z gniazdka po każdym seansie co by chociaż zasilacz trochę oszczędzić ale prędzej czy później coś zdechnie. Nie żeby mi te pasy bardzo przeszkadzały, chciałem się tylko upewnić że to nie oznaka że lada dzień sypnie matryca. I tak póki co nie zamieniłbym na żadnego LEDa. Ale wiadomo że jak zdechnie to wyboru raczej nie będzie. Z tego co kojarzę pisałeś kiedyś że miałeś jednego LG - padła matryca i na gwarancji wymienili Ci na właśnie 50PN6500? Dzięki za pomoc :)
 

JanVid

New member
....Z tego co kojarzę pisałeś kiedyś że miałeś jednego LG - padła matryca i na gwarancji wymienili Ci na właśnie 50PN6500? ...

Tak było, po ok.14 m-cach eksploatacji czyli jeszcze w okresie gwarancji padła matryca, wymienili na nowego z nowym "licznikiem gwarancji" lecz i temu już też gwarancja upłynęła. W podsumowaniu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony pomimo występowania tych znikomych wad, u mnie LED również nie wchodzi w rachubę, teraz to czekam na Oooooo-LED-aaaaa w rozsądnej cenie za parę lat.
Pozdro :)
 

romano87

New member
.... bez obawy, mam to samo :) .... zjawisko to u mnie występuje sporadycznie z tendencją wzrostową a w szczególności w pogodne dni jak świeci słońce z tyłu TV i dodatkowo nagrzewa obudowę ... na razie to bagatelizuję, mój TV też jest po gwarancji, no cóż przyjdzie się wkrótce wydać ok. 150 PLN gdyż chyba jest to jakiś czujnik od przegrzewania się TV.

Dzięki za rozjasnienie sprawy, czy w takim razie zgłosić się do serwisu czy zrobi mi to osiedlowy mechanik? Jeżeli Jesteś pewien że to ta część to myślisz że z góry mogę powiedzieć o co chodzi i zapytać o koszt roboty? Dodam że już ciężko cokolwiek obejrzeć, np. Mecz z Francją ostatnio dopowadzal mnie do szału...
 

Piccolosan

New member
Panowie, ogromna prośba! Czy ktoś na własną rękę rozbierał plazmę LG i czyścił szybę od wewnątrz? Dzisiaj przypadkowo stanąłem nad telewizorem i jak zobaczyłem obraz na białym tle to się przeraziłem. Jeden kurz! Chętnie sobie sam to wyczyszczę, tylko jeśli matryca jest jakoś zintegrowana z szybą to nie będę ingerował bo więcej popsuję niż naprawię. Dzięki za pomoc:)
 
Do góry