Telewizor LG50PA6500

patryykw

New member
Kolego maxi3king czyli jesteś zadowolony z tv? Możesz napisać z jakiej odległości oglądasz? Sam zastanawiam się nad zakupem tego telewizora. Wcześniej miałem 48H6400 i miałem w nim wszystkie przypadłości LED-a (clouding,dse,banding). Możesz napisać swoją opinie na temat tego LG, jak z szybkimi scenami i sportem np. piłką nożną oraz jak tv sprawuje się w świetle dziennym? Szukając znalazłem jeszcze model 660v ale to chyba to samo tylko z większą liczbą złączy?
 

MatriX84

Banned
Kolego maxi3king czyli jesteś zadowolony z tv? Możesz napisać z jakiej odległości oglądasz? Sam zastanawiam się nad zakupem tego telewizora. Wcześniej miałem 48H6400 i miałem w nim wszystkie przypadłości LED-a (clouding,dse,banding). Możesz napisać swoją opinie na temat tego LG, jak z szybkimi scenami i sportem np. piłką nożną oraz jak tv sprawuje się w świetle dziennym? Szukając znalazłem jeszcze model 660v ale to chyba to samo tylko z większą liczbą złączy?

Tak 660V to ta sama matryca ma smart tv aplikacjie internetowe 3 HDMi i 3 USB. 1999 zł kosztuje.
 

maxi3king

New member
Jestem zadowolony. Obraz naprawdę dobry,naturalny, ostry. Trochę gorzej z czernią ale jako całokształt, wielkość i cenę jest super. Oglądam z odl 2,7 m filmy 720p i gram na ps3. Jeśli chodzi o piłkę to tylko grałem na konsoli i jest ok, nie wiem jak z ogladaaniem meczów, ale smuzenia nie ma. Nie słyszę żadnego budzenia, ale oglądam zwykle głośno na klipsch f1.Natomiast występuje banding, widać przejścia np jak jest na obrazie niebo. W dzień da się coś obejrzęc ale lustro się robi jednak, wiec odradzam mroczne filmy przy świetle. 3 razy gdy długo robiłem ustawienia obraszu tv się zawiesił i sam wyłączył i za 1min było juz ok wszystko. Po zabawie ustawieniami i rozjasnieniem obrazu jest naprawdę dobrze i wczoraj obejrzałem w końcu film z ogromna przyjemnością. Polecam brać chyba ze coś pojawiło się 50 cali w podobnej cenie...
 

Prosument

New member
Telewizory plazmowe były zawsze najlepsze.Dziwne że przegrały walkę z lcd.Powinno być odwrotnie.Telewizory lcd dawno powinny odejść do lamusa.Niestety liczy się ilość sprzedanych telewizorów.Plazma przetrwała do 2014 ,zawdzięczamy to wszystkim klientom którzy kupowali telewizory plazmowe.Jednak popyt na plazmę systematycznie malał i produkcja nie była już opłacalna.

A jednak @digitalus come back.I znowu ta sama śpiewka.
 

Piomakusz

New member
W końcu udało mi się dopracować ustawienia obrazu w 50pb5600. Byłem załamany, a teraz jest świetnie. Teraz nareszcie ciemne sceny są dobrze widzialne, dobre przejścia i nic się nie zlewa. Kluczem okazało się ustawienie poziomu czerni na wysoki, a nie jak wszyscy podają niski poziom. W ustawieniach podanych tu przeszkadzał mi też szaro-zielonkawy kolor biały, kluczem do poprawy jest ustawienie wyższych wartości IRE 100 z przewagą czerwonego. Teraz jest tak jak lubię. Ustawienia opartę są na tych Teiwaza z kilkoma moimi zmianami (pogrubione). Polecam!!!
Załączam kilka zdjęć. Wiadomo, że zdjęcie to nie to samo, ale tak dla przykładu...

Spróbujemy też twoich ustawień:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
W końcu udało mi się dopracować ustawienia obrazu w 50pb5600. Byłem załamany, a teraz jest świetnie. Teraz nareszcie ciemne sceny są dobrze widzialne, dobre przejścia i nic się nie zlewa. Kluczem okazało się ustawienie poziomu czerni na wysoki, a nie jak wszyscy podają niski poziom. W ustawieniach podanych tu przeszkadzał mi też szaro-zielonkawy kolor biały, kluczem do poprawy jest ustawienie wyższych wartości IRE 100 z przewagą czerwonego. Teraz jest tak jak lubię. Ustawienia opartę są na tych Teiwaza z kilkoma moimi zmianami (pogrubione). Polecam!!!
Bardzo ciekawe co kolega pisze, koniecznie do sprawdzenia :mrgreen:
 

maxi3king

New member
Dajcie znac jak oceniacie te ustawienia, na razie sprawdzilem je na jednym filmie tylko. Ale ogólnie chodzi o rozjaśnienie ciemnych barw, bo na ustawieniu niskiego poziomu czerni, na obrazie testowym pierwsze trzy odcienie były takie same. A czy wam też zdarzyło się ze tv się samo wyłączył? Ja raz juz się mocno przestraszyłem bo wyłączył się, światełko stadby zgasło i nie reagował przez kilka minut. Odżył nagle...
 

JanVid

New member
...... A czy wam też zdarzyło się ze tv się samo wyłączył? Ja raz juz się mocno przestraszyłem bo wyłączył się, światełko stadby zgasło i nie reagował przez kilka minut. Odżył nagle...

....a no zdarzyło się :) ... jest to zapowiedź padnięcia matrycy w okresie ok. 3-6 m-cy po tych "zjawiskach" ... przećwiczyłem to osobiście też tak zaczęło się od sporadycznych wyłączeń ni "stąd ni zowąd" aż do coraz częstszych aż finalnie do całkowitego wyłączenia/padnięcia w 14 m-cu eksploatacji ... też myślałem, że wynika to z przeciążenia procesora ...... jednak myliłem się :)
.... a ustawienia jak ustawienia różnic nie zauważam :)
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Panowie jak to jest z końcem produkcji plazm przez LG , to oni kończą w tym roku czy po nowym roku też będą produkować , bazując na artykule innego portalu to z informacji wynika iż LG się wycofało z dalszej produkcji czyli do końca 2014 roku , jeżeli się mylę to skorygujcie mnie .
 
Ostatnia edycja:

seba2310

New member
W końcu udało mi się dopracować ustawienia obrazu w 50pb5600. Byłem załamany, a teraz jest świetnie. Teraz nareszcie ciemne sceny są dobrze widzialne, dobre przejścia i nic się nie zlewa. Kluczem okazało się ustawienie poziomu czerni na wysoki, a nie jak wszyscy podają niski poziom. W ustawieniach podanych tu przeszkadzał mi też szaro-zielonkawy kolor biały, kluczem do poprawy jest ustawienie wyższych wartości IRE 100 z przewagą czerwonego. Teraz jest tak jak lubię. Ustawienia opartę są na tych Teiwaza z kilkoma moimi zmianami (pogrubione). Polecam!!!
Załączam kilka zdjęć. Wiadomo, że zdjęcie to nie to samo, ale tak dla przykładu...

j.panela: 80
kontrast: 78
jasnosc 80
ostr 27,27


kolor:50
odcien:+4

kontrast dyn: Wył
gama kolorów: szeroka
popr. kraw.: Wł
gamma: 2.2

temp. barw: Średnia
metoda 20 pkt IRE
wzór: zewnetrzny

I oczywiście w opcjach obrazu wysoki poziom czerni

0:-50;-50;-50
5:-50;-50;-50
10:-46;-38;-50
15:-31;-26;-50
20:-20;-13;-20
25:-6;-1;-16
30:2;6;-11
35:6;12;-7
40:-2;4;-10
45:7;18;-6
50:-6;2;-18
55:-2;9;-18
60:-5;2;-19
65:-8;3;-26
70:-11;-9;-23
75:-20;-6;-29
80:-11;2;-13
85:0;0;-20
90:-12;0;-26
95:-7;-3;-9
100:15;6;6

r:-2;2;9
g:-6;-5;0
b-5;5;-3
c:6;3;-10
m:-7;-3;16
y:-15;-8;-15
Taki trochą za mgłą, ale zmiana poziomu czerni na niski poprawia przejrzystość
 

astw

New member
....a no zdarzyło się :) ... jest to zapowiedź padnięcia matrycy w okresie ok. 3-6 m-cy po tych "zjawiskach" ... przećwiczyłem to osobiście też tak zaczęło się od sporadycznych wyłączeń ni "stąd ni zowąd" aż do coraz częstszych aż finalnie do całkowitego wyłączenia/padnięcia w 14 m-cu eksploatacji ... też myślałem, że wynika to z przeciążenia procesora ...... jednak myliłem się :)
.... a ustawienia jak ustawienia różnic nie zauważam :)

Czyli, jeśli jeszcze nie minęło 10 dni, TV do zwrotu do sklepu. Za 6-12 m-cy matryce będą prawdopodobnie niedostępne i klient otrzyma TV LCD w ramach gwarancji.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dajcie znac jak oceniacie te ustawienia, na razie sprawdzilem je na jednym filmie tylko. Ale ogólnie chodzi o rozjaśnienie ciemnych barw, bo na ustawieniu niskiego poziomu czerni, na obrazie testowym pierwsze trzy odcienie były takie same.
Jednak nie bardzo mi podpasowały te modyfikacje. Ustawienia teiwaz (mod z ostrością z 9,9 na 15,15) są jak narazie najlepsze.
W Twoich ustawieniach kanały SD stały się prześwietlone, kanały HD twarze mało naturalne. BD nie odpalałem. Głównym czynnikiem dlaczego "polepszył" Ci się obraz było oczywiście przestawienie poziomu czerni z niski na wysoki. Ale wtedy też bledną kolory i traci się trochę na ostrości (to łatwo poprawić).

Ja zostaję przy ustawieniach kolegi teiwaz z lekkimi poprawkami (wg. preferencji) :)
 

maxi3king

New member
Ok, tylko sciagnalem kilka obrazów testowych i niestety na każdym z nich czerń się zlewa, 3-4 pierwsze odcienie. Pomaga tylko wysoki poziom czerni. Ponadto biel jest szarozielonkawa. Nie wiem jak wy dajecie rade w ciemnych scenach skoro traci się sporo szczegółów... Ale może to kwestia tv, warunków, preferencji. Ważne ze się jest zadowolonym:-D Ja to badam właśnie obrazami testowymi.
 

Brazylia123

New member
Ciekawe jak długo potrwa wsparcie ze strony LG ( komponenty , matryca ) , jeżeli oficjalnie w grudniu 2014 zaprzestają dalszej produkcji .

No i jeżeli ktoś chce jeszcze kupić plazmę to nie ma za dużo czasu , chociaż po nowym roku na pewno będą jeszcze dostępne w magazynach sklepów .
 

Piomakusz

New member
Też sprawdziłem twoje ust. i troszkę jest "przymglony" obraz. Ale najważniejsze jest to, że tobie takie ustawienie pasuje:)
Każdy ustawia tv wg własnych upodobań.
 

patryykw

New member
Od wczoraj mam 50Pb5600 i jestem zadowolony ale testuje jeszcze ustawienia. Mam pytanie co do powidoków, czy to normalne że nawet po dosłownie 2-3 minutach z otwartym oknem ustawień zostaje po nim ślad i tak samo jest np. z czerowonym prostokątem o zablokowanym kanale z dekodera. Podczas oglądania nie widać tych powidoków, widać je np. na czarnym tle. Powidoki same znikaj a po czasie ale nie myślałem że robią się tak szybki i czy śą jakieś inne sposoby na dbanie o ekran oprócz opcji ISM? Drugie pytanie dotyczy włączania, czy u Was też przy włączaniu ekran zmienia kilka razy kolor zanim uruchomi się program pomiędzy tymi zmianami pojawia się logo LG i znika? Jeszcze jedno pytanie, wiecie może jak sprawdzić ile godzin tv pracował bo opcja przytrzymania przycisku menu na pilocie i tv nie dziła.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Z powidokami w LG to normalne że szybko się pojawiają, ale równie szybko znikają. Co do sprawdzenia przepracowanych godzin to niestety przy LG jest potrzebny pilot serwisowy.

Sent from my GT-I9300
 

patryykw

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. A wiesz może czy to włączanie to normalne? i jeszcze jednak sprawa, podczas przełączania dekoderem kanałów mam czarne tło i widać na nim że czarny nie jest całkowicie jednolity widać jakby lekką smugę czy coś takiego to też jest normalne a po zwiększeniu jasności i kontrastu nie widać już tego? Po pierwszym dniu po porównaniu z Samsungiem 48H6400 jeśli chodzi o obraz to kanały SD zdecydowanie lepiej wyglądają na LG, brak artefaktów itp, są ostrzejsze i wyraźniejsze. Ostrość w ruchu też jest lepsza w LG. Kanały HD podobnie można oglądać z bliższej odległości niż na samsungu bez straty jakości.
 
Ostatnia edycja:

shinoq

New member
Poprawa czerni LG PA 6500

Troszkę z innej beczki... Wcześniej pisałem w tym wątku o moim problemie z czernią w mojej plazmie LG PA 6500. Problem zgłaszałem do serwisu LG. Zabrali TV, po czym stwierdzili ze wszystko jest ok. Jako, że gwarancja się już praktycznie skończyła postanowiłem rozkręcić telewizor i zastosować opisywany w sieci "tweak". Efekt jest zadowalający. Wydaje mi się, że czerń jest nawet troszkę lepsza, niż na samym początku. Przez te 2 lata troszkę straciła głębię i czarny był dosyć szary.
Poniżej zdjęcia przed i po. Polecam ta modyfikację w prosty sposób można dosyć znacząco poprawić jakość obrazu. Efekt widoczny zwłaszcza nocy.

przed:
59b1e38b2d5572begen.jpg

po:
61689d69e88d5f3agen.jpg


link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=GlFDzMaQ3Bs
 
Do góry