Telewizor LG50PA6500

wodzu997

New member
U mnie technik wymieniał mi w domu matrycę (wypaliły się na stałe loga stacji). Przyjechał rozkręcił śrubki i tyłu nie było. poźniej kolejne kilka torxów i martyca wyjechała. Robił to na stole szybą do dołu na kocu. Ale z tym czyszczeniem bym uważał, tam jest jakaś powłoka. To nie jest tylko szyba tylko z jakimś filtrem, też mu zwróciłem uwagę przy rozebraniu czy nie da rady tego wyczyścić, to powiedział, że lepiej nie ruszać, w jedym miejscu czyścił bo czymś upaprał i ja widzę to miejsce ja tv wyłączony. Moje zdanie jest takie, że ja bym tego nie ruszał jak nie przeszkadza w ogladaniu.
 

Piccolosan

New member
Problem w tym że już niestety zaczęło przeszkadzać. Póki co jeszcze psycha daje radę, ale pewnie w jakiś dzień się wkurzę, rozbiorę, rozwalę i powiem żonie że jest potrzeba nowego TV :)
 

romano87

New member
Witam, jak dalej sprawa wygląda z wyłączaniem się plazmy , dalej to samo ? u mnie był ostatnio Pan elektryk , polutował jakieś pierdoły ,widział tam jakieś wady , jednak nie zaradził problemowi. Stwierdził że jakaś płyta główna do wymiany, koszt ok 600 zł. Należy oddać do serwisu poważnego bo On nie ma takich częsci. Żart, wielki żart. Ktoś coś działał w tym temacie ?
 

JanVid

New member
... no to zaczyna robić się z tego głębszy i ciekawszy problem :( .... ja jeszcze trwam z tą przypadłością, jednego dnia się ujawnia np. od 2 do 3x a innego w ogóle :) ... pytałem już jednego "domorosłego mądrego " w tej sprawie to stwierdził, że może być różnie a wyłączenia powodują tzw. zabezpieczenia w wyniku nieprawidłowego działania np. płyty głównej bądź matrycy ale na warsztat jeszcze nie wstawiałem ... a Euro tuż tuż :)
 

romano87

New member
... no to zaczyna robić się z tego głębszy i ciekawszy problem :( .... ja jeszcze trwam z tą przypadłością, jednego dnia się ujawnia np. od 2 do 3x a innego w ogóle :) ... pytałem już jednego "domorosłego mądrego " w tej sprawie to stwierdził, że może być różnie a wyłączenia powodują tzw. zabezpieczenia w wyniku nieprawidłowego działania np. płyty głównej bądź matrycy ale na warsztat jeszcze nie wstawiałem ... a Euro tuż tuż :)

U mnie problem wyglądał podobnie, na początku sporadycznie , teraz to już cały czas wyłączony stoi bo tylko denerwuje ta złośliwość. No zbliża się, zbliża, będzie trzeba ruszyć do Euro RTv Agd :) spróbuję jeszcze odstawić go na warsztat ale gdy koszt będzie taki jak pisałem czyli około 600 zł to sensu zbytnio nie widzę by go naprawiać . Szkoda telewizorka bo jak dla mnie to świetny obraz, odzwierciedlenie kolorów itp. bez porównania do większości Ledów.
 

JanVid

New member
.... ja też oddałem do remontu w "prywatnej sieci serwisowej" i już drugi dzień czekam na werdykt co to będzie a w szczególności za ile :) jak na razie "0" wieści diagnostycznych :)
 

JanVid

New member
Masz już jakieś wiadomości odnośnie naprawy ?

Już mam :) .... w serwisie TV został dokładnie sprawdzony i przetestowany i o dziwo ani razu nie wyłączył się - werdykt sprawny w 100 % ... ... jedyne co to tylko soft został zaktualizowany dzięki czemu teraz odtwarza filmy 60 fps z kodekiem x264, natomiast filmy z kodekiem x265 nie chodziły i nadal nie chodzą. Wspólny wniosek jaki wyciągnęliśmy z elektromechanikiem odnośnie tej całej sytuacji jest taki ..... TV w torze zasilania był podpięty do listwy antyprzepięciowej a dalej do miernika zużycia energii elektr. i na pewno jedno z tych urządzeń było przyczyną tego wyłączania się, więc (jak na razie) wywaliłem z systemu miernik i ..... problem zniknął ..... a być może aktualizacja softu ma tu jakieś znaczenie? :) ... jeżeli dalej wystąpi wyłączanie się TV to wymienię listwę
ale ...... jak dotychczas jest OK.
Czyli wniosek końcowy jaki się nasuwa to sprawdźcie koledzy urządzenia towarzyszące na linii zasilania gdyż tu może być główna przyczyna naszych rozterek.
PS.
nie wiem czy to placebo tak działa :) .... lecz po wymianie softu obraz jest jakby lepszy oraz w ustawieniu standardowym obrazu zauważyłem teraz rozszerzone funkcje regulacji np. kolor skóry, trawy, nieba, .... nie pamiętam czy było to dostępne wcześniej
Wesołych Świąt
 
Ostatnia edycja:

romano87

New member
Witam ponownie. Osobiście też sprawdzałem czy problem może leżeć w listwie, lecz u mnie to się nie sprawdziło.Podpiąłem centralnie do gniazdka i problem był ten sam. Wymienili w końcu tą płytę główną na nową i teraz jest okey. Rok gwarancji , starą płytę zwrócili , mam nadzieję że trochę dłużej będzie działać. Mam pytanko odnośnie tej aktualizacji softu. Wiesz może skąd mogę ściągnąć plik i jak go zainstalować ?
 

JanVid

New member
..w celu uzupełnienia wątku informuję, że odłączenie TV od listwy pomogło jedynie czasowo na okres ok. 1-2 dni a po tym czasie TV ponownie zaczął się regularnie wyłączać ... i cóż było robić? ... po raz kolejny ten sam serwis i nareszcie udana diagnoza a mianowicie padł regulator napięcia i mam nadzieję jak na razie problem jest rozwiązany :) ... nareszcie nie wyłącza się! :)
 
Ostatnia edycja:

romano87

New member
Mógłbyś jeszcze napisać jaką kwotę zapłaciłeś za naprawę ? teraz mnie zastanawia czy faktycznie u mnie ta płyta główna padła, skoro u Ciebie tylko regulator napięcia :) zonk
 

JanVid

New member
....teraz mnie zastanawia czy faktycznie u mnie ta płyta główna padła ....
.... dla uzmysłowienia podam, że to ten "felerny element" wygląda tak jak kosteczka o wielkości 1/4 klawisza numerycznego klawiatury a koszt tej operacji to całe 200 PLN, oczywiście że w "serwisie niezależnym" w żadnym wypadku w autoryzowanym LG .... no i w podsumowaniu potwierdzę, że TV działa już bez awaryjnie ku uciesze wszystkich oglądaczy.
Natomiast u ciebie z wymianą płyt głównej można by było podsumować,że trafiłeś na kiepskiego naprawiacza który tylko potrafił zlokalizować rejon uszkodzenia a nie pojedynczy element, zapewne na niej umiejscowiony i poszedł po bandzie nie trudząc się wymieniając cały moduł, przecież klient i tak za to zapłaci. Panie takie czasy :)
Pozdr
 
Do góry