Telewizor LG50PA6500

miliwanili

New member
I tu Cię popieram w 100%
A oto wyliczanka:
10PLNx12m-cy=120PLN/rok x 10 lat=1200PLN/dekadę x 3dekady =3600PLN/30 lat

Czyli spoko po 30 latach energooszczędny LCD LED zwraca się :eek:k: :) :) :) a jeszcze wezmę poprawkę 30% na błędy w obliczeniach :) to wówczas będzie po 20 latach :) czyli prawie wieczność:)
Ano, jakby nie liczyc to 10 lat przy dzisiejszym rozwoju tej technologii to juz przepasc, wiec mysle ze to przekona energooszczednych ;) Ostatecznie zawsze mozna lodowke rzadziej otwierac, albo pranie robic o jedno mniej w miesiacu , nie wspominam o gotowaniu odpowiedniej / niezbednej ilosci wody w czajniku elektrycznym, a nie zawsze na full :D
 

art-e

New member
Koledzy czym ten LG rózni się od PV350 ?

Rozumiem że DTS nie odtworzy?

Jak z odtwarzaniem filmów z pena w popularnych formatach (1080,720 mkv itd..)

PS. Jeszcze odnośnie DTS, czy jak podłącze TV do ampli kablem optyczym to przy puszczeniu filmu z pena będę miał dźwięk na ampli czy telewizor tego nie przepuści?
 

demios

New member
Koledzy posiadający telewizor.
Jaki macie ustawiony kontrast?
Ja na razie ustawiłem na 49, po jakimś czasie podwyższę do 70-75.
Włączyłem też orbitera bo trochę martwią mnie te loga stacji i znaczki wieku.
Może to głupie ale co jakiś czas przełączam na inny kanał, chyba że wpadnie reklama w międzyczasie.
Inteligentny sensor wyłączyłem bo zauważyłem delikatne zmiany w obrazie takie lekkie pulsowanie kolorów w zależności od poziomu doświetlenia sceny i trochę mi to przeszkadzało.
Zostało tylko kupno blu-raya, myślę że skuszę się na LG BD660.
 

lm648

Banned
Jaki macie ustawiony kontrast?
Ja na razie ustawiłem na 49, po jakimś czasie podwyższę do 70-75.
Włączyłem też orbitera bo trochę martwią mnie te loga stacji i znaczki wieku.
Może to głupie ale co jakiś czas przełączam na inny kanał, chyba że wpadnie reklama w międzyczasie.
Inteligentny sensor wyłączyłem bo zauważyłem delikatne zmiany w obrazie takie lekkie pulsowanie kolorów w zależności od poziomu doświetlenia sceny i trochę mi to przeszkadzało.

Kontrast 49? to trochę chyba za mało? ja jadę na 65, podwyższam też na 70-75 a nieraz 80:)
Orbiter włączony na stałe, od czasu do czasu czyszczę/dogrzewam filmikami:)
Zamiast inteligentnego .... korzystam z opcji oszczędzania energii w dzień-min, wieczór-średnie,noc/zupełna ciemność/-maksymalne. Ale nie jest to regułą.
Nie martw się o te loga, reklam jest na tyle, że na pewno się nie utrwalą /aby to nastąpiło to chyba obraz statyczny musiał by być co najmniej ponad 1 godz - masz takie programy? ja nie:)/
 

art-e

New member
Koledzy czym ten LG rózni się od PV350 ?

Rozumiem że DTS nie odtworzy?

Jak z odtwarzaniem filmów z pena w popularnych formatach (1080,720 mkv itd..)

PS. Jeszcze odnośnie DTS, czy jak podłącze TV do ampli kablem optyczym to przy puszczeniu filmu z pena będę miał dźwięk na ampli czy telewizor tego nie przepuści?



Panowie jeszcze jedno: jak idą filmy z usb to tv puszcza na ampli orginalną ścieżkę dźwiękową np. DD czy tylko stereo?
 

lm648

Banned
Koledzy czym ten LG rózni się od PV350 ?

Rozumiem że DTS nie odtworzy?

Jak z odtwarzaniem filmów z pena w popularnych formatach (1080,720 mkv itd..)

PS. Jeszcze odnośnie DTS, czy jak podłącze TV do ampli kablem optyczym to przy puszczeniu filmu z pena będę miał dźwięk na ampli czy telewizor tego nie przepuści?

Różni się chyba ładniejszą "budą" min. wąska ramka itp. prawdopodobnie matryca /gdzieś to czytałem-nie pamiętam/ jest jakoś zmodernizowana-ale to nie istotne PV350 ma dobrą opinię:)
DTS na pewno nie czyta :)
Popularne formaty (1080,720 mkv itd..) ciągnie bez problemu, lecz jest jedno ale: tylko pełny ekran lub rozmiar orginalny, czyli nie ma możliwości ręcznego dopasowania wielkości obrazu /likwidacji pasów góra/dół tzw. zbliżenia kinowego jak z odtwarzacza zewnętrznego czy tunera DTV.
Nie ma kanału zwrotnego HDMI ARC, po optyku nie wiem czy DTS pójdzie nie sądzę aby odtwarzacz ten format odtwarzał:)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Panowie jeszcze jedno: jak idą filmy z usb to tv puszcza na ampli orginalną ścieżkę dźwiękową np. DD czy tylko stereo?

Nie mam takiego podłączenia/ odtwarzacz USB szczególnie mnie nie interesuj/ mam lepszy zewnętrzny. W ustawieniach jest na wyjściu optycznym: Auto lub PCM :) Czyli nie wiem :( kombinuj
 
Ostatnia edycja:

jarwlo

New member
Nie jeden stwierdzil juz ze plazma to wieczorowy TV ;) i np w tym momencie kiedy to pisze pobor pradu przy zgaszonym oswietleniu w pokoju i trybie wlaczonego czujnika zuzycie jest rzedu 100-120W - a to wcale nie jest duzo. Oczywiscie jak sie chce ogladac w sloneczny dzien trzeba sie liczyc z tym ze bedzie to srednio ok 200W, ale pamietajmy ze moc pobierana przez plazme jest zmienna, a w LCD (czy tez z podswietleniem LED) jest stala. O rekompensacie w postaci jakosci obrazu , szczegolnie w ogladaniu sportu, etc [czego ja jestem fanem] juz nie wspominam, bo nie wiem czy dobry LED o takiej przekatnej bedzie kosztowal nie wiecej niz jak ktos wyzej napisal 6kpln :) Cos za cos - zawsze mozna uzyc magicznego przycisku wylaczenia obrazu np.: na reklamach i pare W zostanie w kieszeni :D. Ja osobiscie mam wrodzona manie do oszczedzania pradu, w domu mam pol na pol zarowki energooszczedne z ledowymi, chodze i gasze swiatlo po dziecku, itd, ale w tym wypadku nie wahalem sie ani chwili nad tym ze ma byc to TV plazmowy.

10zl miesiecznie wiecej za prad w skrajnych wypadkach to chyba zaden wydatek ?? Nie wiem czy komus chce sie liczyc ile trzeba by lat zeby roznica pomiedzy LED-em a Plazma sie zwrocila, ale zapewniam ze po duzo krotszym czasie technologia sie zmieni na tyle ze tak wydane pieniadze na energooszczednego LED'a beda poprostu wyrzucone w bloto.

P.S. Po niedzielnej F1 w HD jestem pewien ze moja decyzja byla sluszna , teraz juz tylko czekam z niecierpliwoscia na 8 czerwca i godzine 18.00 :popcorn:

Pozdrowka

Hehe jakby to był Facebook to poluniłbym to :) Mam bardzo podobną opinię na ten temat, dojrzałem po 2,5 rocznym użytkowaniu LED-a
 

demios

New member
Kontrast 49? to trochę chyba za mało? ja jadę na 65, podwyższam też na 70-75 a nieraz 80:)
Orbiter włączony na stałe, od czasu do czasu czyszczę/dogrzewam filmikami:)
Zamiast inteligentnego .... korzystam z opcji oszczędzania energii w dzień-min, wieczór-średnie,noc/zupełna ciemność/-maksymalne. Ale nie jest to regułą.
Nie martw się o te loga, reklam jest na tyle, że na pewno się nie utrwalą /aby to nastąpiło to chyba obraz statyczny musiał by być co najmniej ponad 1 godz - masz takie programy? ja nie:)/
Kontrast 49 - jak dla mnie wcale nie jest tak źle, zwłaszcza, że lubię tego typu ciemniejszy obraz (oczka mniej mi się męczą), ale w miarę upływu czasu będę podkręcał do góry.
Tak z ciekawości dzwoniłem wczoraj do firmy zajmującej się kalibracją obrazu, gość zapytał od kiedy mam tv i kiedy stwierdziłem, że jest nowy zalecił żeby jeszcze się wstrzymać aby telewizor popracował dłużej.
Co do loga to TVP1 i TVP2 dają filmy bez reklam więc i powyżej 1,5h może być znaczek.
Co do oszczędzania energii to przy max. oszczędzaniu obraz dużo traci, więc zupełnie tego nie stosuję.
 

art-e

New member
Nie mam takiego podłączenia/ odtwarzacz USB szczególnie mnie nie interesuj/ mam lepszy zewnętrzny. W ustawieniach jest na wyjściu optycznym: Auto lub PCM :) Czyli nie wiem :( kombinuj

No właśnie kombinuje .... czy go kupić czy nie :)

Nie mam zewnętrznego odtwarzacza dlatego podpytuje co on odtworzy.


Apropo: jaki masz ten osobny odtwarzacz?
 

sandecki

New member
no nie mówcie mi że po 1,5 godzinie wypala na ekranie logo programu. To ten orbiter działa w końcu czy nie działa?

ps. zamówiłem go :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nic się nie wypala, co najwyżej będzie powidok który zniknie po kilku/kilkunastu minutach.

Co do dźwięku 5.1 - DD na pewno będzie chyba ze się uwstecznili, wystarczy ustawić Digital Audio Out, DTV Audio Setting na Auto i TV załatwi resztę
tzn. jak będzie sygnał DD to przepości DD jak będzie stereo to będziesz miał stereo.
Szkoda ze nadal DTS na dali.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
no nie mówcie mi że po 1,5 godzinie wypala na ekranie logo programu. To ten orbiter działa w końcu czy nie działa?:)
Spokojnie, nikt tu nie mówi o wypalaniu tylko o powidokach /czasem występują na ok. 5-10s/, a orbiter działa :)
Ponadto zauważam, że wszyscy mierzą plazmy miarą z przed kilkunastu lat, gdzieś tam zasłyszaną od "dobrego wujka". Rzeczywistość jest zupełnie inna, to już jest inna technologia produkcji paneli, inne panele, narzędzia zabezpieczające, niższe zużycie prądu itd. A więc NIE MA OBAW :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

demios

New member
Dokładnie koledzy, też myślę, że nic nie powinno się złego dziać bo w końcu jaki byłby sens produkcji telewizora na którym nie można oglądać programów...
 

PL-PePe-PL

New member
A ja mam pytanie czy ktoś może sprawdzał jaki jest input lag w tym TV? Ja mam w tej chwili starszego LCD samsunga (B550) i nawet w "trybie gry" lagi są zauważalne. Chciałem kupić Panasonica G30E jako świetny i sprawdzony model, ale nagle zniknęły z pobliskiego "morele.net" (z dnia na dzień)... Sprawdzając co jeszcze mają na stanie odkryłem tą plazmę LG, która jest notabene w dobrej cenie (około 2300 za 50"). Tylko teraz zastanawiam się jak jest z tym lagiem - ogólnie plazmy mają zazwyczaj mniejszego laga, ale za to LG'ki (przynajmniej LCD/LED) są znane raczej z dużego laga... I teraz nie wiem co zrobić. Rozważam jeszcze tego "philips-42pfl4007h" - ładnie wypadł w testach, zero lagów w trybie gry itp. Tylko obawiam się, że tzw. "motion resolution" będzie miał jednak dużo niższy niż plazma, a gram w szybkie gry chodzące 60 klatek/s (bijatyki, call of duty). Z góry dzięki za info na temat tego LG.

PS. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, ale jak zerknąłem na test "65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku" to przeraziła mnie ignorancja recenzenta - w akapicie na temat "input lag" jest napisane:
"Jeśli już sprawdziliśmy Input Lag to sprawdźmy jaki ma faktyczny wpływ na szybkie gry"
"No cóż ,nie ma żadnych smużeń a gra jest prawdziwą przyjemnością"
- po pierwsze input lag nie ma nic wspólnego ze "smużeniem" - to "opóźnienie" obrazu, a nie jego "rozmycie"
- PGR4 to nie jest dobry tytuł do testowania input laga - gra chodzi 30 klatek/s, a nie 60 klatek/s, do tego w wyścigach input lag nie jest tak wyczuwalny (znamy trasę, z wyprzedzeniem się przygotowujemy do zakrętu itp., człowiek łatwo się adoptuje do laga) - do takich testów powinny być użyte gry takie jak bijatyki (60 klatek, blokowanie ciosów na low na reakcję, juggle/combo wymagające timingu) czy gry muzyczne (wbudowane w nie funkcjonalność do "niwelacji" laga pozwala zmierzyć w przybliżeniu lag w TV jeśli dana osoba ma wprawę i "stabilny" refleks).
 
Ostatnia edycja:

sandecki

New member
a teraz pytanie do tych co go mają i mają wiedzę w kwestii prawidłowych ustawień. Jakie macie poszczególne parametry, czyli kontrast, jasność etc?
Aha, nie widzę instrukcji telewizora odnośnie jego możliwości, ustawień. To jest na płycie?
 

lm648

Banned
a teraz pytanie do tych co go mają i mają wiedzę w kwestii prawidłowych ustawień. Jakie macie poszczególne parametry, czyli kontrast, jasność etc?
Aha, nie widzę instrukcji telewizora odnośnie jego możliwości, ustawień. To jest na płycie?

A tu odpowiedź od tych którzy go mają z podkreśleniem którzy :) :) :)
A czytała kolega wcześniejsze wpisy????????? :) tam jest pewna podpowiedź ad. ustawień obrazu :)
Instrukcja obsługi jest na CD w .pdf, a ponadto można ściągnąć z sieci :) Tak się teraz robi:)

Czytamy Panie Sandecki :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Teraz dorzucę trochę dziegciu do beczki miodu pod tyt. ergonomia pilota LG 50PA6500
W porównaniu do posiadanego już modelu LG 32LG6000 Scarlet uważam, że ten pilot to jakieś nie porozumienie w dziedzinie ergonomii. Bez użycia dwóch rąk nie pojedziesz:)
a mianowicie:
1.rozmieszczenie przycisków wymusza latanie ręką od góry do dołu w wykonaniu jednej funkcji pod warunkiem że ma się "łapę jak łopatę" inaczej dwoma rękoma :(; wygodniejsze było by takie:krzyżak powinien być umieszczony pod górnym rzędem przycisków, następnie przyciski grupu tzw. vol i prog a dopiero pod nimi przyciski numeryczne [tak mam 32LG, i jest to bardzo wygodne];
2.za mała odległości pomiędzy przyciskami rząd Settings, Guide Q.Menu a górnym ^ krzyżaka - w nocy masakra :) zamiast trafić ^ cały czas wychodzi Guide;
3. analogicznie ma się to do dolnych przycisków pod krzyżakiem;
4. już nie wspomnę o podświetleniu pilota - chyba to wiele nie kosztuje:) - a życie uprzykrza :)
A jakie wrażenia mają Szanowni Koledzy w tej sprawie :)
 
Ostatnia edycja:

demios

New member
Teraz dorzucę trochę dziegciu do beczki miodu pod tyt. ergonomia pilota LG 50PA6500
W porównaniu do posiadanego już modelu LG 32LG6000 Scarlet uważam, że ten pilot to jakieś nie porozumienie w dziedzinie ergonomii. Bez użycia dwóch rąk nie pojedziesz:)
a mianowicie:
1.rozmieszczenie przycisków wymusza latanie ręką od góry do dołu w wykonaniu jednej funkcji pod warunkiem że ma się "łapę jak łopatę" inaczej dwoma rękoma :(; wygodniejsze było by takie:krzyżak powinien być umieszczony pod górnym rzędem przycisków, następnie przyciski grupu tzw. vol i prog a dopiero pod nimi przyciski numeryczne [tak mam 32LG, i jest to bardzo wygodne];
2.za mała odległości pomiędzy przyciskami rząd Settings, Guide Q.Menu a górnym ^ krzyżaka - w nocy masakra :) zamiast trafić ^ cały czas wychodzi Guide;
3. analogicznie ma się to do dolnych przycisków pod krzyżakiem;
4. już nie wspomnę o podświetleniu pilota - chyba to wiele nie kosztuje:) - a życie uprzykrza :)
A jakie wrażenia mają Szanowni Koledzy w tej sprawie :)
Początkowo pilot mi się podobał, duży, czytelny, łatwo znaleźć jak się w łóżku zawieruszy.
Ale podzielam opinię kolegi odnośnie ergonomii a zwłaszcza krzyżaka i przycisków nad i pod nim.
Brak podświetlenia również na duży minus.
 
Do góry