Telewizor LG50PA6500

Adrian85

New member
Bez reklam
Zawsze kolejne serie różnią elektroniką i czernią.
Może dla Ciebie jest to mało widoczne,ale tak już jest.Inna sprawa czy warto dopłacać skoro nie każdy widzi różnicę.

ps.
To tak jakbyś chciał porównać sama E550 do E6500 itp.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Zawsze kolejne serie różnią elektroniką i czernią.
I tu masz rację
różnica miedzy PA6500 a PM670 to tylko elektronika - 3D, net. Natomiast czerń - ta sama brak filtra w obu. I wielkich różnic tu nie będzie za 700PLN:)
różnica między PA6500 a PM970 to elektronika i czerń za ponad 5 k PLN różnicy w cenie między nimi:)))))
 

lm648

Banned
Po pierwszych dniach użytkowania powiem, że za plazmą przemawia:
1. WIELKI+++++: jakość prezentacji obrazu filmu kinowego bez względu na to czy USB player czy zewnętrzny - szczena opada, dosłownie jak w kinie:))))) I nie mam tu na myśli seriali typu "M jak miłość" :)
2. Prezentacja w HD meczu piłki nożnej - "poezja futbolu" lepiej jak na prawdziwym futbolu :)
I tylko dlatego będę bronił plazmy :) [każdej]
 

MITV

New member
Szybkie i konkretnie odpowiedzi. Dziękuję. Czyli nie jest źle, a patrząc na cenę jest co najmniej dobrze. Jednak te refleksy, w e550 dla mnie nie do przejścia mimo że nie mam okna na przeciwko tv a prostopadle. Pozostanie mi na żywo zobaczyć jak i pm670s. Masz racje muszę się jeszcze trochę niestety ,,pokatować'':)
 

lm648

Banned
..........Masz racje muszę się jeszcze trochę niestety ,,pokatować'':)

:eek:k: robiłem to samo przez pół roku:fool: musisz przyspieszyć Euro tuż, tuż, bo po ........... będziesz miał jeszcze większe dylematy :) skutecznych decyzji:)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

demios

New member
Mam ten tv od wczoraj i moja subiektywna ocena to:
Plusy:
- w pełni zadowalająca moje potrzeby jakość obrazu w zaciemnionym pomieszczeniu (podłączony cyfrowy polsat) Nat Geo Wild HD miodzik:)
- telewizor cichutki, nic nie buczy
- łatwa konfiguracja, czytelne menu
- przyjemny pilot
Minusy:
Lustereczko powiedz przecie kto najpiękniejszy na świecie:)

Ponieważ chciałem duży, niedrogi tv do sypialni, gdzie będę oglądać zazwyczaj tylko wieczorem, w dodatku mam rolety, zakup był przemyślany i świadomy.
Do jasnego pomieszczenia tego tv bym na pewno nie kupił.
TV zakupiony w Torresie z opcją dostawy w sobotę - w piątek zamówiony w sobotę dostarczony.
Miło, szybko i bezproblemowo. Transport DPD w pionie, dodatkowo jeszcze uprzedziłem sprzedawcę, że jeśli będzie inaczej nie przyjmę przesyłki.
Na razie jadę na trybie standard, kontrast i jasność ustawiłem po 49, wyłączyłem też oszczędzanie energii oraz (nie wiem czy słusznie): kontrast dynamiczny, redukcję szumów i popr. krawędzi.
Po jakimś czasie zamówię profesjonalną kalibrację i myślę że dopiero wtedy tv pokaże pazur.
Dziś czekam na F1:)
 

lm648

Banned
Wiem:grin:
Czerń nie jest na tym samym poziomie(w serii PM jest/będzie trochę lepsza)kontrast owszem,brak filtra również.
Wg. mnie na obu czerń jest taka sama [porównywałem oba (PA6500=PM670) w salonie RTV na moich materiałach testowych HD [Media Expert] i na tym koniec wątku z serii "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi" bądź odwrotnie :) Pozdro
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W salonie porównasz tylko czerń absorpcyjną, żeby porównać czerń emisyjna (ona jest najważniejsza) musiałbyś wyłączyć światła w całym sklepie i zasłonić wszystkie okna (jeśli są). ;)

Tak ze sklep/salon to nie jest dobre miejsce na tego typu testy.
Ile to już razy słyszałem płacz - "w sklepie było ok a w domu wszystko jakieś szare" - ^^
 

miliwanili

New member
Mierzylem wczoraj kilka opcji z podlaczonym rowniez dekoderem Polsatu, gdyz miernik podlaczalem do listwy i otrzymalem nastepujace wyniki.
Maksymalnie licznik zapamietal ok 280W , srednio jednak wychodzi okolo 160-170W ,czasami potrafi spac do 100 np w trybie maksymalnego oszczedzania, ale wtedy obraz jest do pupy, a czasami leci na sporo ponad 200. Moim zdaniem przy wlaczeniu trybu oszczedzania sredniego jest najkorzystniej, gdyz obraz jest OK, a pobiera wtedy srednio wlasnie okolo 160-170W. Inteligentny sensor powoduje to ze obraz sie sciemnia kiedy w pomieszczeniu jest ciemniej i np.: wieczorem , oczywiscie przy zgaszonym swietle pobor mocy w tym trybie wynosi okolo 120W , wiec wynik bardzo dobry jak na 50-cio calowa plazme. Testowalem w HD, czyli w SD bedzie to troche mniejszy pobor.

Oczywiscie wiadomym jest ze nie da sie tego okreslic jednoznacznie gdyz zmiana jasnosci, itd w plazmie zmienia w sposob znaczacy pobor mocy, stad wyniki usrednilem. No i przypominam ze pomiar zawiera rowniez moc pobierana przez dekoder HD [Cyfrowy Polsat, bez nagrywarki, dyskow, etc] - wiec trzeba odjac okolo 10W - po wylaczeniu TV z samym dekoderem licznik wskazuje ok. 10W]
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Więc tak, porównywałem LG 50PA6500 do Samsunga 51D6900 u kumpla i jak dla mnie obraz na obu plazmach jest tak samo dobry, obecnie używam tv na ustawieniach standardowych i obraz jest fajny, chyba się już trochę przestawiłem na obraz z plazmy, jeszcze jakby ktoś podpowiedział jak ustawić lepszą biel, ogólnie nie jest źle jeżeli biel w obrazie nie przeważa, jednak jeżeli na ekranie pojawia się obraz w dużej części biały widać że biel jest lekko zszarzała. Uspokoiłem się bo u kumpla w samsungu 51D6900 biel była taka sama :)
Jeśli chodzi o czerń to sytuacja jest analogiczna, tzn, jeżeli na ekranie występuje czerń w mniejszości to widać że jest to kolor czarny, natomiast jak na ekranie przeważa czerń to szczególnie w ciągu dnia widać że ramka tv jest jednak dużo bardziej czarna. Ale i tak uważam, że czerń w tym tv jest bardzo dobra.
No i teraz element na którym najbardziej się zawiodłem, pobór energii.
Z nalepki i informacji znalezionych w necie, zrozumiałem że tv pobiera średnio ok 130W więc myślę sobie nieźle, może nie jest to pobór LEDa ale jest super.
Po podłączeniu miernika tv na ustawieniach standardowych:
Kontrast:100
Jasność:50
TV pobiera zazwyczaj od 150-250W jednak znaczną część czasu jest to ok 200-240W momentami skacze do 280W i czasami też spadnie do 110W ale to raczej wtedy kiedy obraz jest prawie czarny, oglądając film w trybie KINO "Baby są jakieś inne" gdzie obraz prawie non stop jest czarny tv pobierał ok 110-140W.
Po zjechaniu z kontrastem do 80 i włączeniu oszczędzania energii na minimum średnio pobór zmalał może o jakieś 20-30W i teraz się waha między 160-200W. Nie mam za bardzo porównaniu do innych plazm czy to dużo czy mało (może ktoś powie) ale w porównaniu do LEDów to całkiem sporo prądu żre.

Jeśli chodzi o buczenie to zmniejszenie kontrastu i włączenie oszczędzania na MIN spowodowało że u mnie już nic nie słychać.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Passat 1985
Uspokajając Cię na pocieszenie, powiem tak, a ile kasy musiałbyś wydać na 50 calowego LCD LED, który jakością obrazu [przede wszystkim odwzorowaniem ruchu] dorównałby plazmie. Przypuszczam, że grubo ponad 6 k PLN. Czyli można uznać, że zaoszczędziłeś:) a uzyskane w ten sposób oszczędności przez ponad 15 lat wydasz na prąd:) Chociaż wątpię bo za 5 lat na pewno kupisz OLED-a:) Czyli nie będziesz miał dylematu z kasą, że za dużo wydałeś na poprzedni TV [plazmę]:) Widzisz same plusy:)
Natomiast z tym zużyciem 130W, to jest chwyt marketingowy. Może i zużywa tyle przy włączonej max oszczędności energii i minimalnych ustawieniach parametrów obrazu, ale tak nie da się oglądać.
Nie możliwością jest aby plazma zużywała prąd na poziomie LCD LED:)
Średnie zużycie powinno mieścić się w granicach 150-180W, i jest to tylko 50-80W więcej od takiego samego wielkością LED-a. Oczywiście, że są plazmy które zużywają więcej energii od tego LG np. Panas TX-P 50G30 bez wątpienia ciągnie więcej [ale nikt z posiadaczy do tego nie przyzna się]. Z tym to jest tak, jak ze spalaniem paliwa przez samochód na 100 km. Instrukcje swoje, życie swoje, a każdy właściciel chwali że poniżej normy fabrycznej. A jak jest faktycznie??? To wiesz :)))

PS.
Ja tak to sobie tłumaczę:) Jest to również moja pierwsza plazma.
Uważam, że zakup b. dobry - jest to inna, lepsza, bardziej naturalna jakość oglądania przede wszystkim sportu w HD, a do tego kupiłem:) Euro 2012 tuż tuż........
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Panas TX-P 50G30 bez wątpienia ciągnie więcej [ale nikt z posiadaczy do tego nie przyzna

No cóż,skoro nikt to ja się przyznam.Mój 50G30 średnio bierze ok.190W,czyli tyle ile poprzedni Pk950,który wkrótce wróci na swoje miejsce:)Więc więcej?
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
lm648 masz rację, nie ma się co rozczulać, prawdę mówiąc to wydaje mi się że średnie zużycie prądu przy ustawieniu obrazu na standardowy ze zmodyfikowanym kontrastem na 70-80, jasność 50 i oszczędzaniem ustawionym na MIN (jak dla mnie obraz przy tych ustawieniach jest super) wynosi ok 160-200W w zależności od tego co się ogląda. Niestety mój miernik nie ma możliwości mierzenia wartości średniej ale patrząc na wartości jakie pokazuje miernik coś takiego mi średnio wychodzi z wyliczeń. Jest to wartość ok 1,5 do 2 razy większa od EDGE LED oraz podobna do poboru prądu zwykłego LCD podobnej wielkości a może i czasami nawet mniejsza. Ale jakie to ma znaczenie skoro obraz na tym TV już mi się tak podoba że nie chce mieć żadnego innego :)) Jest rewelacyjny, także kto się jeszcze nie zdecydował niech bierze i kupuje a nie pożałuje i tyle radości za naprawdę przyzwoite pieniądze. Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wszystkie 50'' plazmy mają podobne zużycie prądu.Dla mnie wystarczy fakt,że mieszczą się w 200W.
 

miliwanili

New member
Nie jeden stwierdzil juz ze plazma to wieczorowy TV ;) i np w tym momencie kiedy to pisze pobor pradu przy zgaszonym oswietleniu w pokoju i trybie wlaczonego czujnika zuzycie jest rzedu 100-120W - a to wcale nie jest duzo. Oczywiscie jak sie chce ogladac w sloneczny dzien trzeba sie liczyc z tym ze bedzie to srednio ok 200W, ale pamietajmy ze moc pobierana przez plazme jest zmienna, a w LCD (czy tez z podswietleniem LED) jest stala. O rekompensacie w postaci jakosci obrazu , szczegolnie w ogladaniu sportu, etc [czego ja jestem fanem] juz nie wspominam, bo nie wiem czy dobry LED o takiej przekatnej bedzie kosztowal nie wiecej niz jak ktos wyzej napisal 6kpln :) Cos za cos - zawsze mozna uzyc magicznego przycisku wylaczenia obrazu np.: na reklamach i pare W zostanie w kieszeni :D. Ja osobiscie mam wrodzona manie do oszczedzania pradu, w domu mam pol na pol zarowki energooszczedne z ledowymi, chodze i gasze swiatlo po dziecku, itd, ale w tym wypadku nie wahalem sie ani chwili nad tym ze ma byc to TV plazmowy.

10zl miesiecznie wiecej za prad w skrajnych wypadkach to chyba zaden wydatek ?? Nie wiem czy komus chce sie liczyc ile trzeba by lat zeby roznica pomiedzy LED-em a Plazma sie zwrocila, ale zapewniam ze po duzo krotszym czasie technologia sie zmieni na tyle ze tak wydane pieniadze na energooszczednego LED'a beda poprostu wyrzucone w bloto.

P.S. Po niedzielnej F1 w HD jestem pewien ze moja decyzja byla sluszna , teraz juz tylko czekam z niecierpliwoscia na 8 czerwca i godzine 18.00 :popcorn:

Pozdrowka
 

lm648

Banned
10zl miesiecznie wiecej za prad w skrajnych wypadkach to chyba zaden wydatek ?? Nie wiem czy komus chce sie liczyc ile trzeba by lat zeby roznica pomiedzy LED-em a Plazma sie zwrocila, ale zapewniam ze po duzo krotszym czasie technologia sie zmieni na tyle ze tak wydane pieniadze na energooszczednego LED'a beda poprostu wyrzucone w bloto.

I tu Cię popieram w 100%
A oto wyliczanka:
10PLNx12m-cy=120PLN/rok x 10 lat=1200PLN/dekadę x 3dekady =3600PLN/30 lat

Czyli spoko po 30 latach energooszczędny LCD LED zwraca się :eek:k: :) :) :) a jeszcze wezmę poprawkę 30% na błędy w obliczeniach :) to wówczas będzie po 20 latach :) czyli prawie wieczność:)
 
Do góry