Telewizor LG50PA6500

Passat1985

New member
Witam,

czytałem ten wątek od początku i w sumie to on przekonał mnie do zakupu tego TV, więc czułem się w obowiązku podzielić się z wami swoimi wrażeniami z pierwszego dnia użytkowania . Zakupiłem ten sprzęt w jednej z możliwie najniższych cen dostępnych w necie. Przez kilka miesięcy wahałem się czy kupić plazmę czy LEDa, nie ukrywam że jednym z czynników jakie wpłynęły na moją decyzję była cena. Za tv LEDowy podobnych rozmiarów musiałbym zapłacić ok 3000 a więc prawie 8 stówek zostało w kieszeni.

Tv mam od wczoraj, kurier przywiózł tv w pozycji pionowej, także od razu kamień spadł mi z serca. Pudełko po rozcięciu pasków dało się ściągnąć do góry więc tv został tylko na podstawie pudła. Montaż prosty, w 2 osoby zajął ok. 5min, nie musiałem tv kłaść, nałożyłem go na zmontowaną podstawę i dokręciłem śrubami. Ustawiłem na szafce podpiąłem tv sat po hdmi i odpaliłem.
Tv uruchamia się szybko, pierwsze wrażenie zrobił piorunujące, przede wszystkim wyglądem zewnętrznym, cienka ramka, matowa, z ładnym wzorem, sprawia że tv wygląda ładnie i nie sprawia wrażenia 50” kolosa, powiem szczerze że plazmy innych firm z grubszą ramką rozmiarów 46” wydawały mi się większe.
Jest to moja pierwsza plazma, wcześniej przez 5 lat korzystałem z LCD Sony 32”, dosyć wysoki model który obraz miał naprawdę rewelacyjny.
Obraz jest niezły, nie miałem wcześniej plazmy więc nie mam porównania, jak dla mnie troche wyblakły, troche jakby „za mgłą”. Kolory sa bardziej naturalne, w LCD były bardziej jaskrawe, wyraziste. Tutaj troche może przez to że przez wiele lat oglądałem LCD się zawiodłem. Myślałem, że obraz HD z satelity będzie robił pioronujące wrażenie, a prawdę mówiąc, różnica między HD a dobry SD jest jak dla mnie mniejsza niż na LCD. Na LCD kolory na kanale HD nabierały jeszcze lepszych barw i dodatkowo lepsza jakość sprawiała że obraz był jak żyleta. Tutaj jest wszystko niby wyraźne, niby ostre ale jakoś jak dla mnie to nie to. Kolor biały jest jest niby biały ale troszkę zszarzały, nawet po wpisaniu tych ustawień z linku podanego wcześniej.
Jeżeli chodzi o buczenie/bzyczenie to jest, ale nieprzeszkadza, jeżeli ktoś ogląda tv z normalnej odległości i go nie wyciszy to nie usłyszy żadnych buczeń, dopiero po zamknięciu okna i wyciszeniu tv to buczenie słychać z odległości 0,5m.
Być może wpływ na jakość obrazu ma też wielkość tv, 50” to nie 32” i tutaj pixel jest większy, ale to wszystko dla mnie jakieś za ciemne.
Tv przed ekranem ma szybę, u mnie stoi prostopadle do okna, okno z lewej strony, nie widzę żadnych odbić ani innych cudów, jak słońce wali przez okno to faktycznie mało co widać, ale to tylko lcd z matowym ekranem dawało radę.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.
Dzisiaj lub jutro mam zamiar podłączyć miernik prądu i zobaczyć rzeczywisty pobór.

Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciekaw jestem poboru prądu wiec się podziel jak będziesz już miał wyniki.

Co do samego obrazu i twoich spostrzeżeń, pierwsze co zrob to kalibracje ale nie kopiując czyjeś ustawienia ale samemu:
AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration - AVS Forum - tutaj znajdziesz wszystko co ci będzie do tego potrzebne.

Porównując 32" do 50" wcale nie musi oznaczać większej plamki, ale raczej trzeba brać pod uwagę ze większy ekran uwypukli wszystkie niedoskonałości źródła, nie wiem jak miałeś ustawiony LCD (czy był poprawnie skalibrowany), ale jeśli byl w jakim standardowym trybie "vivid" to nic dziwnego ze wydawał się "bardziej żywy".

Skalibruj poprawnie swoja plazmę, pooglądaj na niej trochę czasu a potem spróbuj wrócić do LCD, sam zobaczysz ze zmienisz zdanie.

Pozdrawiam.
 

sandecki

New member
a ja mam ciągle dylemat Panasonic TX-P46G30E vs SAMSUNG PS51E530 vs LG 50PA6500.
O Samsungu nie wiem nic, więc raczej Panasonic albo LG.
Ktoś mi jeszcze powie coś przekonywującego by przechylić szale na korzyść LG? :)

Dla mnie istotny jest obraz czy jest duża różnica? Ma ktoś taką wiedze?
Chodzi nie tylko o kolory i słynną czerń, kontrast ( w panasonicu 5000000 w lg 3000000) ale tez o obraz w ruchu.
G30 podobno troche buczy, w GT30 niby lepiej (to buczenie mnie troche przeraża :) ).
Do tego Panasonic ma neta.

Różnica w cenie miedzy G30 a LG to parę stów ale nie ma ona dla mnie znaczenia.
Pomóżcie, bo macie cenne uwagi i znacie sie :)

Aha, jeszcze jedno, jak wygląda problem wypalania sie plazmy przy statycznych elementach obrazu?
Czytałem, że samsung jakoś sobie z tym radzi, czy LG i Panasonic też ogranicza ten problem czy to pic na wode?
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Dzisiaj będę u znajomego który ma plazme Samsung 51D6900, także na pewno będę skrupulatnie porównywał obraz widziany u niego do tego co jest u mnie. To chyba dosyć podobny model do 51E530. Mogę się podzielić spostrzeżeniami. Jeśli chodzi o obraz w ruchu to LG 50PA6500 radzi sobie wyśmienicie, zapomniałem napisać o tym w poprzednim poście, ale obraz ruchomy jest super, tutaj naprawdę przewaga dla plazmy i to spora. Obraz oglądałem na Canal+ Sport HD zarówno mecz piłki nożnej jaki i NBA i smużenia czy czegoś takiego po prostu nie ma. Mimo 50Hz na moim poprzednim LCD Sony smużenie też nie było jakoś specjalnie dokuczające, ale u rodziców jest Philips Led 100Hz też 32" i smużenie mimo 100Hz denerwuje.
Buczenie w LG wg. mnie to nie jest problem, trzeba mieć coś z garem żeby się tym przejmować i to słyszeć, 50" nie oglądasz z odległości 0,5m przy wyciszonym tv, a jakakolwiek głośność, nawet ustawiona na najcichszym poziomie powoduje że buczenia nie słychać. Poza tym ustawiłem kontrast na 90 i jasność na 60 a pewnie gdybym zjechał z tymi wartościami niżej to i buczenie by zniknęło, mogę to przetestować.

Pozdrawiam
 

lm648

Banned
Po pewnych "przygodach" opisanych już wcześniej z zakupem informuję, że od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem LG50PA6500 [jest to moja pierwsza plazma kupiona ze strachem w oczach z obawy o jakość obrazu], moje pierwsze wrażenia:
- w pierwszym dniu TV ogromny (stanął w miejscu LG 32 cale "Scarlet"), w drugim dniu wrażenie jakby stał tam od zawsze :) w trzecim to już chyba będzie codzienność:) może za mały :) lepiej by było może 60 cali:) itd;
- czy występuje tzw. "buczenie" - tak słyszalne późną nocą z całkowitym wyciszeniem z odległości ok. 15 cm tak jakby cichutko "smażyły się skwareczki", jest to zjawisko w ogóle nieuciążliwe i nie słyszalne z odległości 3m;
- oprócz DVB-T i analog posiada tuner DVB-C [mpeg4], a więc nie ma problemu z kablową TV cyfrową w PL [mam u siebie taki sygnał -programów 40];
- obraz z tunera TV: SD-bardzo dobry [zależy to głownie od nadawcy programu np. TVP1,2; TVN-y - OKi, inne egzotyczne średnio na jeża]; HD - rewelacja :)
- obraz z Media Playera USB-np. mkv 720p, 1080p - jak prawdziwe kino, nareszcie można zobaczyć takie wrażenia jak "co to jest prawdziwe kino":) divx- bardzo dobrze
- obraz z zew. odtwarzacza WD Media Player HD - materiały HD [Avatar 1080p, Gladiator 720p] rewelacja:);
- oczywiście zauważalny jest inny rodzaj przekazu video [obraz bardzo naturalny, brak smużeń, brak efektu brudnego ekranu tzw. banding itp]w stosunku do LCD [i tylko dziwę się sobie jak ja LCD mogłem wcześniej oglądać, przecież to cały czas smuży przy ruch, i nawet o tym nie wiedziałem :)]
- mecze piłki nożnej w HD - poezja futbolu :)
- posiada kilka fajnych funkcji o których tu nikt nie pisał, a mianowicie: powiększenie kinowe- dodatkowo można pow . obraz do pełnego ekranu bez utraty jakości i zniekształceń geometrycznych; kolejny - dźwięk 3D [regulowany] super efekt:)
- ile prądu pobiera - nie wiem - ale o tym później;)
- odbicia - są w dzień, więcej niż akceptowalne [nie świadomi tego nie widzą:)], TV u mnie stoi tyłem do okna południowego i nawet przy słonecznym dniu jest OKi :)
powidoki- nie zauważyłem
- nie ma 3D i neta, ale jest Full HD - i BRAVO mu za to:)
Podsumowując nie każdemu może przypaść do gustu z powodu tego że to jest inna technologia w stos. do LCD. Uważam, że obraz jest naturalny o wiele lepszy w stosunku do "żarówiastego" LED-a:) a po za tym taki 50 calowy LED kosztuje ponad 5k, czyli 2-3X drożej. Wg. mnie wybór był prosty:)

PS do sandecki
Panasonic TX-P46G30E też go brałem pod uwagę ale znane wszystkim z forum "buczenie", widoczne z tyłu wiatraki komputerowe które po roku załapią kurzu to dadzą znać o sobie znacznie [już to przerabiałem z KD Koda, aż w końcu je wyrzuciłem i mam spoko] oraz ta jego konserwatywna bryła z ramkami jak kantówka budowlana,[może ma nie znacznie lepszy obraz] wskazało na tego LG. LG tani, dobry a jak się z "badziewi" nie będzie szkoda go wyrzucić:)
Obraz Panasa przypomina [nie wiem jak to opisać] taką nie naturalną pastelowość ala "Kodak", w LG też tak można zrobić odpowiednio go kalibrując:) Ogólnie LG ma też nie zły obraz oczywiście w odpowiednich warunkach (oczywiście nie na tarasie w Chorwacji w słoneczny dzień)
kontrast ( w panasonicu 5000000 w lg 3000000) - a zobaczysz tą różnicę, wątpię:)
net po co ci - skoro tu jesteś masz PC, pamiętaj net w TV to nie to samo co w PC :) flasha [wiesz co to jest?] na pewno nie obsługuje, a więc kicha:)
vidgety [nie wiem jak się to pisze]w TV - a widziałeś jakość tych np. filmów z neta [większość jak analog] - odechce ci się bardzo szybko :)

Teraz to już czekam na EURO 2012 !!!!
 
Ostatnia edycja:

sandecki

New member
No postarałeś się i chyba mnie przekonałeś. Dla uwiarygodnienia napisz co Ci się jednak nie podoba bo chyba ideał bez skazy to nie jest :)
 

lm648

Banned
No postarałeś się i chyba mnie przekonałeś. Dla uwiarygodnienia napisz co Ci się jednak nie podoba bo chyba ideał bez skazy to nie jest :)

Bez skazy? chyba żartujesz:)
- pojawił się jeden badpixel [lewy dolny róg] - chyba to, był tam ze 2 godz zanim go zauważyłem, poczyściłem go filmikiem do tych celów ok.15 min i od 12 godz już go nie ma:) czy wróci nie wiem:) stawiam to zjawisko na tzw. dotarcie,
- jak jest wyłączony to fajne lustro jest w saluuunie:) nie trzeba kupować dodatkowego:) w myśl aktualnej mody meblarskiej - chyba zrobione jest to w tym celu :)
na razie tyle zauważonych. Ale będę śledził go, jak coś zauważę doniosę :kom:
Ale nie możemy go oceniać w klasie cenowej 5k, przecież to budżetówka.
I dlatego za jakość obrazu jest SUPER TV:)
 
Ostatnia edycja:

sandecki

New member
no widzisz a Panasonic jak wyłączony to pięknie czarny a nie szary odblaskowy jak LG :)

ps. a co to za filmiki? pierwsze słysze (pewnie dlatego że niewiele wiem o plazmach :) )
 

lm648

Banned
no widzisz a Panasonic jak wyłączony to pięknie czarny a nie szary odblaskowy jak LG :)

ps. a co to za filmiki? pierwsze słysze (pewnie dlatego że niewiele wiem o plazmach :) )

Do oglądania, raczej włącza się TV:) "pięknie czarny" to mnie nie przekonuje, tak to kupiłbym w Castoramie płytę meblową czarną matową do rozmiaru 50 cali było by taniej:)
A jak z Twoim przygotowaniem teoretycznym do plazmy [specyficzny TV] :), min. służą do takich rzeczy jak bad pixele, powidiki itp. Na YT wpisz remove pixel lub bad pixel i masz lub w google i masz:)
Żebyśmy się źle nie zrozumieli:) wcale nie namawiam do LG, decyzja jest Twoja no i kasa też:) oraz kłopoty z plazmą [każdą/jak wystąpią] też:)
 

sandecki

New member
Spokojnie, czuję się w pełni wolny i odpowiedzialny za swój wybór ;).
Ale zawsze jest miło posłuchać mądrzejszych od siebie w tym temacie.
Zamierzam kupować w sklepie internetowym i moja największa obawa to jak tv plazmowy przeżyje kurierski transport :)
 

lm648

Banned
Spokojnie, czuję się w pełni wolny i odpowiedzialny za swój wybór ;).
Ale zawsze jest miło posłuchać mądrzejszych od siebie w tym temacie.
Zamierzam kupować w sklepie internetowym i moja największa obawa to jak tv plazmowy przeżyje kurierski transport :)
Oczywiście, że w necie, zawsze to ok 500 PLN taniej:) Módl się żeby przeżył:)
No to przeczytaj mój wcześniejszy post z od. zakupu, odradzam sklep zadowolenie.pl, kupiłem w torres.pl -profesjonalizm:)

A jeszcze jedna wada: jak jest włączony czuć w powietrzu nowość tzn. dociera/wygrzewa się :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Oczywiście, że w Neo24, też chciałem ale cena była na duży +, teraz jest tak w torres. Zauważyłem, że robią to tak: jak nie maja towaru - cena w górę:) jak jest - cena idzie do dołu/równa do innych na górce tabeli:) gdy kupowałem w neo24 było 3,5k:) fajne:)
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Niestety badpixele w matrycach LG to normalka, nic się nie da z tym zrobić, nie da się ich naprawić a z czasem może pojawi się ich tylko więcej. + Taki ze zazwyczaj są to tzw. stuckpixels których nie widać podczas normalnego oglądania bo występują tylko w specyficznym kolorze.
Ja np. na swoim PV350 naliczyłem już 5 które świrują, na szczęście z 2 metrów nawet ich nie widać.

A filmiki o których mówił kolega to co najwyżej nadają się do usuwania powidoków, ale jak chcecie usunąć powidok to najlepiej ustawić TV na pusty sygnał analogowy, śnieg usunie powidok szybciej niż jakikolwiek inny obraz.

Co do Panasonica Vs LG, to oczywiście nie ma co wierzyć w bełkot marketingowy typu 3mln vs 5mln kontrast.
Seria GT30 ma kontrast około 2700:1 (według testów Flatpanels HD), LG do tej pory nie mógł nawet się zbliżyć do 2000:1 ze względu na bardzo słabą jakość czerni emisyjnej i braku filtrów na matrycy.
Z tego co wiem nowe modele LG maja czerń trochę lepsza od zeszłorocznych modeli ale nadal raczej do panasonica im daleko.

Na szczęście czerń w LG można poprawić ingerując w elektronikę.
Gdyby nie to chyba bym sprzedał swojego PV i zakupił właśnie GT30.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Bez skazy? chyba żartujesz:)
- pojawił się jeden badpixel [lewy dolny róg] - chyba to, był tam ze 2 godz zanim go zauważyłem, poczyściłem go filmikiem do tych celów ok.15 min i od 12 godz już go nie ma:) czy wróci nie wiem:) stawiam to zjawisko na tzw. dotarcie,
- jak jest wyłączony to fajne lustro jest w saluuunie:) nie trzeba kupować dodatkowego:) w myśl aktualnej mody meblarskiej - chyba zrobione jest to w tym celu :)
na razie tyle zauważonych. Ale będę śledził go, jak coś zauważę doniosę :kom:
Ale nie możemy go oceniać w klasie cenowej 5k, przecież to budżetówka.
I dlatego za jakość obrazu jest SUPER TV:)

Badpixela nie usuniesz to o czym piszesz to chyba powidoki usuwales bo badpixel to tzw martwy pixel w matrycy.
 

lm648

Banned
Może źle określiłem nazwę tego pixela, jest to raczej tzw. stuckpixels [jak napisał wcześniej Kadajo]. Ale po zastosowanych zbiegach teraz w ogóle przy żadnym kolorze go nie widzę. Powidoki wiem co to jest, występują bardzo krótko i zaraz znikają np. po przełączeniu z TVN24 na inny program, chwilę widać cień dolnego paska, ale widać to w zupełnej ciemności pomieszczenia, w dzień nie zauważam.
 

MITV

New member
Witam,
Jak oceniacie czerń w tym TV - czy jest faktycznie to kolor czarny czy szarawy i czy jakość dźwięku jest w miarę ok? Na zdj. wrzuconych przez jednego z użytkowników widać, że tv jak na plazmę radzi sobie naprawdę dobrze z refleksami, jeszcze nie widziałem tv na żywo ale czy ktoś może go porównać pod tym względem do samsunga e550 albo e6500 (nad tym się właśnie zastanawiam, na d6900 się spóźniłem no ale cena wiadomo większa o 1500 zł). 4 rzecz która chciałbym się dowiedzieć jak ma się ten lg do 50PM670S czy tylko dochodzi tu 3D czy jakość obrazu jest lepsza?Trudne pytanie ale może ktoś pytał, czytał, wie:). Przyjęło się (jakiś powód tego jest), że plazmy lg są bardziej podatne na wypalanie, powidoki od pozostałych 2 producentów. Nigdy nie miałem plazmy tym bardziej lg więc proszę o komentarz w tej sprawie i czy zauważacie powidoki w tym lg a jeśli to po jakim czasie się robią i czy same szybko znikają, czy macie na to sposób? Dziękuję za odpowiedzi
 

Adrian85

New member
Bez reklam
chciałbym się dowiedzieć jak ma się ten lg do 50PM670S czy tylko dochodzi tu 3D czy jakość obrazu jest lepsza?Trudne pytanie ale może ktoś pytał, czytał, wie:). Przyjęło się (jakiś powód tego jest), że plazmy lg są bardziej podatne na wypalanie, powidoki od pozostałych 2 producentów.

W serii PM będzie lepsza czerń.
Każda plazma jest podatna na powidoki/wypalenia.W Lg są bardziej widoczne powidoki ze względu na jasność panela,ale w z wypaleniami ogólnie wcale nie jest gorzej niż u konkurencji(skutecznie działa ORBITER)
 

lm648

Banned
MITV pytań to zadałeś tyle co na obronę pracy dypl.:)
1."Jak oceniacie czerń w tym TV" - czarne plansze, czy elementy - wg. mnie są czarne [nie szarawe], nie jest to smoła jak w Panasie VT ale nie jest źle;
2.czy jakość dźwięku jest w miarę ok - dźwięk jest super jak na płaski TV, w dotychczas posiadanym oraz znanych mi u znajomych TV znacznie jakością je przewyższa, posiada wiele regulacji itp. Oczywiście nie jest to KD, do normalnego oglądania wystarcza z dużym +;
3. Refleksy (tj. odbicia) do Sama E550 to samo, do E6500 - nie wiem, ale to inna półka cenowa;
4. do 50PM670S porównywałem- jakość obrazu 2D i odbicia to samo [taka sama matryca], różnica między nimi to taka jak wcześniej wspomniałeś;
5. Myślę, że powidoki to utrapienie wszystkich trzech graczy:)
6. "po jakim czasie się robią" - powyżej 1 godz, "czy same szybko znikają" - jak na razie 5-10 sek zauważalne jest to w zupełnie ciemnym pomieszczeniu, w normalnych warunkach nic takiego nie widzę;
To na tyle, a teraz "katuj się" dalej z myślą która:) moja to też pierwsza plazma, i przy pierwszej zdecydowałem się wybrać "opcję tańszą" aby w razie czego nie szkoda było wyrzucić:) Ale bez obaw wiele starszych modeli LG na forum ma pozytywną opinię np. PT353, PV350 przecież to jest prawie to samo, obaw nie ma:)
 
Do góry