Telewizor LG50PA6500

bigxlx

New member
Dodam jeszcze od siebie że LG wcale nie takie lustro jak straszą.

Jak ktos sie naczytal o super filtrach antyrefleksyjnych u Panasonica to zapraszam do zapoznania sie z "lustrem" ktore ponoc wyeliminowali w np. TX-P50ST50

"Udoskonalenia wprowadzone w konstrukcji filtra umieszczonego na powierzchni ekranu umożliwiają skuteczne blokowanie przenikania przez nią światła zewnętrznego."

PISAC MOZNA WSZYSTKO, KLIENT I TAK UWIERZY....

Panasonic TX-P50ST50 i Toshiba Thrive AT100 (Android HoneyComb) - YouTube
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Niezłe! Też to zauważyłem (umieściłem w innym poście).
Facet nieświadomie zrobił antyreklamę super filtra antyrefleksyjnego:)
Czyli LG nie ma czego się wstydzić (jest podobnie jak w Panasie ST50) :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Panasonic trochę lepiej pochłania te odbite światło, ale w praktyce nie są to właśnie jakieś zabójcze różnice, bardzo to dobrze widać to na tym filmiku. Panasy to praktycznie takie same lustra jak LG czy Samsung.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Panasonic trochę lepiej pochłania te odbite światło, ale w praktyce nie są to właśnie jakieś zabójcze różnice, bardzo to dobrze widać to na tym filmiku. Panasy to praktycznie takie same lustra jak LG czy Samsung.
nieprawda, mając wcześniej 40LE820E czyli LED krawędziowy z matrycą zakrytą szybą szklaną i brakiem filtra anty odblaskowego widziałem siebie oglądając TV siedzącego naprzecow TV przy zwykłym oświetleniu w dzień lub wieczorem sztucznym, teraz przy G30 które filtr takowy posiada niewidzę już osób siedzących przed TV a ukłąd został ten sam. Oczywiście jak na przeciw TV masz okno i jasny dzień to nawet matryca matowa nie pozmoże zawsze coś będzie widać...
 

Kadajo

New member
Bez reklam
nieprawda, mając wcześniej 40LE820E czyli LED krawędziowy z matrycą zakrytą szybą szklaną i brakiem filtra anty odblaskowego widziałem siebie oglądając TV siedzącego naprzecow TV przy zwykłym oświetleniu w dzień lub wieczorem sztucznym, teraz przy G30 które filtr takowy posiada niewidzę już osób siedzących przed TV a ukłąd został ten sam. Oczywiście jak na przeciw TV masz okno i jasny dzień to nawet matryca matowa nie pozmoże zawsze coś będzie widać...
Widać ci sie od czasu tego LEDa wzrok popsuł ;)
 

lm648

Banned
Jako założyciel tego posta, w ramach kontynuacji tematu, powiem tak :) w dniu dzisiejszym byłem w MediaExpert widziałem ten model, trochę testowałem z pena:), a oto wnioski:
- design bardzo pozytywny tj. bardzo wąska czarna ramka po przez co 50 " TV nie sprawia wrażenia ogromnego, chłodzenie pasywne, stopka obrotowa o ciekawym wyglądzie, cienki panel, "bzyczenia" w tych warunkach nie słychać;
- wrażenia wizualne (jak na warunki sklepowe): dobry poziom czerni, kolory, bardzo dobre odwzorowanie ruchu obiektów (niema smużenia), niema przebarwień koloru;
- media player odtwarza wszystko, nawet divix-y wyglądają bardzo dobrze a materiały mkv 720p i 1080 p to już klasa
cena w tym salonie w porównaniu do sieci wysoka tj. 2799 PLN
Oczywiście nie jest to Panas ale daleko od niego nie odstaje (tak przypuszczam po pierwszych oględzinach)a kosztuje 2X mniej.
Na pewno teraz będzie w sferze moich "planów zakupowych" na EURO 2012 :)
 

bigxlx

New member
Na pewno teraz będzie w sferze moich "planów zakupowych" na EURO 2012 :)

Sieciowki maja swoje narzuty, a teraz przy braku - "bez Vatu" to pozostaje jedynie zakup w necie, ewentualnie z wlasnym odbiorem.

W porownaniu z adekwatnym SS i Panasem, ten model naprawde jest ciekawy. A pobor 130W napewno nikogo nie zrujnuje.
 

Redpit

New member
Chcę kupić plazmę LG - i tu pojawił się problem, bo w podobnej cenie i o podobnej charakterystyce są
3 modele (od 2300-2348 w EURO). Nie jestem telemaniakiem, ale skoro są w podobnej cenie - to warto wybrać lepszy. O 350 czytałem, że ma błąd matrycy, co ogólnie nie za bardzo przeszkadza - natomiast pozostałe modele - to podobno następcy z roku 2012.
- LG 50PV350 (2300 PLN)
- LG 50PA5500 (2325 PLN)
- LG 50PA6500 (2348 PLN)
Na temat tych ostatnich 2 mało opinii - może za nowe - w najbliższym czasie podjadę zobaczyć do jakiegoś marketu, by obejrzeć realnie.
 

Geezer

New member
nie warto... LG zawsze odstawał jakością obrazu i to zdecydowanie od Panasa. Ten LG nad którym się zastanawiasz kosztuje na Ceneo od 2550zł a Panasonic G30 50" jest teraz na Ceneo już nawet za mniej niż 2800zł ....

Mała poprawka. G30 kosztuje ponad 3 tys. a PA6500 ok. 2300
Telewizor Panasonic TX-P50G30 E - Ceneo.pl

LG robi bdb matryce i TV
LG jest ładniejszy
LG odtwarza filmy 1080p mkv
LG nie tnie kosztów jak starzy wielcy producenci (Sony, Panas...) co odbija się na jakości
 

Geezer

New member
Panasonic trochę lepiej pochłania te odbite światło, ale w praktyce nie są to właśnie jakieś zabójcze różnice, bardzo to dobrze widać to na tym filmiku. Panasy to praktycznie takie same lustra jak LG czy Samsung.

Jak ktoś się boi lustra i nie ma zasłon/rolet w domu to powinien kupić FULL LED - który wypala oczy - a nie rozważać plazmę ! :)
Plazmy nie ogląda się w dzień lub nie przy odsłoniętych oknach.
 

Geezer

New member
W USA LG PA6500 / PA5500 zbierają bdb opinie..
LG 50PA6500 and LG 60PA6500 Plasmas - AVS Forum
Amazon.com: Customer Reviews: LG 60PA6500 60-Inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV

Koledzy zza oceanu już kalibrują i opadają im szczęki :)
Nie znaleźli też żadnych różnic m-y tymi seriami !
Wg materiałów marketingowych LG seria PA6500 powinna mieć 2 komplety wejść Component - podczas gdy seria PA5500 jeden kpl.
Oglądanie tych TV w sklepach tego nie potwierdza, więc wychodzi, że to są IDENTYCZNE TV przeznaczone do różnych kanałów sprzedaży.

U nas PA5500 jest ok. 70-100 PLN tańszy od PA6500 (można to wydać na piwo/popcorn :)
 

lm648

Banned
Geezer
Potwierdzam:) uważam, że TV LG50PA6500 może być hitem w rankingu jakość/cena. Niestety niedocenianym u nas w PL.
 

kajwaw

New member
Wg materiałów marketingowych LG seria PA6500 powinna mieć 2 komplety wejść Component - podczas gdy seria PA5500 jeden kpl.
Oglądanie tych TV w sklepach tego nie potwierdza, więc wychodzi, że to są IDENTYCZNE TV przeznaczone do różnych kanałów sprzedaży.

U nas PA5500 jest ok. 70-100 PLN tańszy od PA6500 (można to wydać na piwo/popcorn :)[/QUOTE]


witam serdecznie
pozwolę sobie dodać parę słów od siebie, gdyż od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu(PA-6500)zasadnicza różnica miedzy nimi to:
obudowa(ramka) 6500 jest matowa co pomniejsza efekt lustra ,natomiast 5500 fortepian i odbicia są jeszcze bardziej widoczne,generalnie jeżeli chodzi o odbicia to owszem są,ale da się wytrzymać, mam pokój od strony południowo-zachodniej ,tv tyłem do okna,także po 13stej lampa w oczy i wtedy korzystam z rolet,ale generalnie na tv nie ma to wpływu;złącza panel boczny 2xHDMI,1xUSB,1xPCMCIA CARD SLOT,
panel tylni 1xHDMI,1xAV (euro),1xCOMPONENT ,1xAUDIO (rgb/dvi)[czyli mały chincz],1xRGB (pci),1xRS-232C,1xOPTICAL DIGITAL AUDIO,1xANTENA
w PA-5500 brak jednego HDMI na panelu bocznym,po za tymi szczegółami wszystko identyczne
jak na razie nie bawiłem się obrazem (brak czasu)ale myślę że za jakiś czas to się zmieni,to podzielę się z wszystkimi wrażeniami:)
 

kajwaw

New member
parę fotek:
picasaweb.google.com/102051495290223057691/PA6500
trochę się pobawiłem ustawieniami tzn.wpisałem te z linku powyżej i jak myślałem,że fabryczne są ok. to byłem w wielkim błędzie teraz widzę co ten tv potrafi naprawdę odjazd.obraz rewelacja oczywiście wszystko zależy od sygnału, z n-ki kanały SD dobre hd rewela,z naziemnej też jest oki.
Im648 jeżeli masz dylemat, a kasę szanujesz to nie masz co się zastanawiać w tej cenie nic lepszego nie kupisz.teraz testuje playera jak na razie nie przeczytał: rmvb,flv
natomiast przeczytał: jpg,mp4,avi,wmvhd,mpeg
na razie tyle pozdrawiam
faktycznie wystarczyło zmienić rozszerzenie m2ts na mpeg lub na mp4, dzięki Kadajo za info.
zdjęcia zrobię jak już szersza widownia pójdzie spać:),a jeżeli chodzi o dts sytuacja się nie zmieniła format nieobsugiwany,ac3 bez problemu czyta,bzyczenie piszczenie czy jak tam to nazwać nie występuje całkowita cisza (ucho prawie w obudowie)słyszę tylko tuner n-ki z tv nic,powidoków nie zaobserwowałem,odbicia są,ale akceptowalne wszystko zależy gdzie jest źródło światła. kinkiet,który wisi na przeciwko tv muszę wyłączać,bo odbija,górne światełko nie przeszkadza,ale to wszystko zależy jak jest rozmieszczone.zużycie energii trudno powiedzieć nie mam miernika,zobaczymy za parę miechów jak przyjdzie rozliczenie prądu:)
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
M2ts powinien przeczytac tylko zminen rozszerzenie na mpeg.
Mozesz zrobic jakies fotki w nocy z ciemnym ekranem? Jestem ciekaw poziomu czerni minimalnej.
Sprawdz tez czy odczytuje dzwiek dts z mkv, lg lezalo z tym w poprzednich modelach.
Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

lm648

Banned
........... jeżeli masz dylemat, a kasę szanujesz to nie masz co się zastanawiać w tej cenie nic lepszego nie kupisz.teraz testuje playera jak na razie nie przeczytał: rmvb,flv,m2ts
natomiast przeczytał: jpg,mp4,avi,wmvhd,mpeg..........
Wielkie Dzięki !
Po fotkach widać, że Tv wart jest zainteresowania w relacji jakość/cena jak za taką wielkość ekranu:) Oczywiście miałem obawy o reprodukcję obrazu z różnych źródeł, a w szczególności SD. Jednak obaw już nie mam :) napisz jak się ma sytuacja w odtwarzaniu mkv z DTS i AC3 oraz tzw. powidoki (czy zostają i na jak długo?) i odbicia. Chociaż jak jest dobrze ustawiony względem okna (za TV-tak jak u ciebie) to z tym problemu nie powinno być (ale jak wieczorem-czy oświetlenie pokoju odbija w TV). No i ostatnia mało istotna (jak w tej cenie TV)sprawa - "prądożerność" odczuwalna czy nic takiego nie zauważyłeś:) oraz istotna - czy słychać w cichych scenach "bzyczenie" elektroniki (jak zauważyłem to wentylatorów chyba nie posiada).
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

jakub76

New member
Nie ukrywam iż się napaliłem dziś strasznie czytając cały post. Ruszyłem na turne po sklepach. Znalazłem w Jankach. Wygląd może być. Ale ekran czarny ... okazał się szary. Dodatkowo ramka jest czarna i szary kolor matrycy wyraźnie kontrastuje z ramką. W trakcie filmu jak są pasy itp również widać. Tak samo jak ma Samsung z seri E530 czy E550. Niestety obok stoi 50G30 i tam wyraźnie czarny jest czarny (bliżej mu do pełnego czarnego, zlewa się z kolorem ramki czarnym).

Niestety. Chyba nic taniego nie znajdę bez bajerów z ładnym obrazem.
 

lm648

Banned
................Ale ekran czarny ... okazał się szary. ........Tak samo jak ma Samsung z seri E530 czy E550. Niestety obok stoi 50G30 i tam wyraźnie czarny jest czarny (bliżej mu do pełnego czarnego, zlewa się z kolorem ramki czarnym)

Nie chcę być złośliwy ale muszę:) no jak my będziemy ze sobą porównywać plazmy budżetowe z "prawie" topowymi modelami 2,5X droższymi w momencie wejścia na rynek (ten Panas 2011 z ceną ponad 5k) to wszystko niema sensu :) Co by to było jakby ten LG miał lepsze czernie od Panasa G30:)
Ponadto, czy zwróciłeś uwagę na jarzeniowe oświetlenie sklepu oraz na to, że Panas ma filtr, i właśnie te warunki mają na to znaczny wpływ. Czyli warunki salonu RTV nie są znakiem = do warunków domowych (no chyba, że masz jarzeniówki z tyloma Lux-ami).
Kontynuując dalej, a czy zauważyłeś tzw. "migotanie " matrycy Panasa (one tak mają) oraz na zjawisko "buczenia" elektroniki w.wym modelu.
Uważam, że w przedstawianym modelu LG rozpatrujemy wszystko na poziomie tzw. "akceptowalnym" biorąc pod uwagę jakość/cena (ok. 2,3k PLN)a nie "smolistą czerń" na poziomie Panasonica G, VT itp za 5k PLN:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry