Telewizor LG50PA6500

demios

New member
Mój tv niestety zaczął trochę bzyczeć, o ile na początku był niemal bezgłośny to teraz z bliska słychać lekkie bzyczenie. Jak przyłożę ucho z tyłu do obudowy to już słychać dość znacznie.
Z odległości z której oglądam czyli ok. 3,5m przy włączonym dźwięku tego nie słychać więc mi nie przeszkadza, nie mniej jednak taki fakt zauważyłem i mam tylko nadzieję, że nie będzie to się z czasem nasilało zwłaszcza, że przeważnie oglądam w nocy kiedy w pokoju jest cicho.
 

demios

New member
Dzwonimy do LG i zapraszamy serwis (podobno przyjezdza i naprawia na miejscu).
No właśnie tylko nie wiem czy takie lekkie bzyczenie kwalifikuje się na serwis, nie chcę się wygłupić bo przyjadą i stwierdzą że tak ma być.
Może jestem przewrażliwiony po temacie o buczących Panasonicach G30...

W takim razie prośba do kolegów posiadających telewizor - jak wyłączycie dźwięk i zbliżycie ucho to słyszycie z tyłu telewizora takie bzyczenie/buczenie czy macie kompletną ciszę?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Kazda plazma bedzie bzyczec jak z tylu podejdziecie bo tam sa cewki i wysokie natezenie pradu. Bzyczenie ma nie przeszkadzac podczas normalnego uzytkowania z odleglosci.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

Passat1985

New member
@demios, kilka postów wcześniej pisałem że moja też minimalnie bzyczy, ale jest to słyszalne tylko jak w pokoju jest mega cicho i tylko jak podejde do TV na ok 30cm i nasłuchuje, a najlepiej jak wsadze głowę z tyłu tv. Także nie przejmuj się tym bo tak ma być, prawie każda plazma bzyczy, mojego kumpla samsung 51d6900 dokładnie tak samo bzyczy. Jak masz włączony dźwięk to tego nie słychać, tak samo jak oglądasz tv w nocy z 3-4m i nawet jest bezgłośna scena to też tego nie słychać. Problem zaczął by się wtedy, kiedy mimo odległości byś to słyszał ( podobno tak jest w serii G30). Także wyluzuj, bo to bzyczenie wydaje mi się że zależy też od ustawień TV i koloru tego co aktualnie jest wyświetlane.
 

lm648

Banned
........................Także wyluzuj, bo to bzyczenie wydaje mi się że zależy też od ustawień TV i koloru tego co aktualnie jest wyświetlane.
W pełni popieram Twoje spostrzeżenia, u mnie jest tak samo :)
A teraz krótkie wyniki z pomiaru zużycia energii elektr.
Kupiłem taki miernik:
MIERNIK ENERGII 230VAC - WATOMIERZ
no i mierzę:)
A oto wyniki pierwszego dnia meczowego Euro 2012:
1. czas pracy TV 8h 30 min
2. zużycie wg wskazań miernika: 2,14 kWh
3. średnie zużycie na 1 h ok. 0,252 kWh ( tj. 252W w tym 20 W audio w.)
4. całkowity koszt 2,14 x 0.573 = 1,23 PLN
5. ustawienie TV: wył. oszcz. energii; kalibracja jw podana ze strony USA oraz standardowa;
6. w tym czasie również pracowała podłączona na audio mini wieża Sharp o średniej mocy ok. 20W;
Wnioski:
1. zużycie zależne jest od prezentowanego materiału, a były to mecze na TVP HD, w przewadze jasne sceny (zużycie znaczne);
2. średnie wskazania są w okolicach 200 -250W, rzadko spadały poniżej 200W;
3. na zużycie miała również wpływ podł. wieża, która ma 20 W, czyli 252W-20W=232W to TV;
3. na materiałach typowy film kinowy znacznie schodzi poniżej 200 W do okolic 130 -175 W;
4. fabryczne 130 W osiąga tylko przy włączonym Eco na max;
I to na razie na tyle :)
 

sandecki

New member
lm648,

do pkt 5.

wiem, że to jest opisane na stronie, ale kali nie umieć po angielsku (tak to możliwe nawet w XXI wieku :), jakbyś mi wytłumaczył jak Cajmer kozie krok po kroku jak skalibrowac dobrze telewizor i jakie wartości ustawień powinny być, żeby był najlepszy obraz (wg Ciebie oczywiście) to byłbym niezmiernie wdzięczny :)
 

lm648

Banned
lm648,

do pkt 5.

wiem, że to jest opisane na stronie, ale kali nie umieć po angielsku (tak to możliwe nawet w XXI wieku :), jakbyś mi wytłumaczył jak Cajmer kozie krok po kroku jak skalibrowac dobrze telewizor i jakie wartości ustawień powinny być, żeby był najlepszy obraz (wg Ciebie oczywiście) to byłbym niezmiernie wdzięczny :)

Ja też nie za bardzo umieć po "englańsku" :)
A od czego jest:
Tłumacz Google
właśnie to wymyślili dla nas, czyli google/tłumacz
i już jest po kłopocie :) a więc powodzenia :)

A tak na marginesie, jeszcze dobrych satysfakcjonujących mnie ustawień nie znalazłem.
Te ichnie też jakieś takie sobie tylko :) może dlatego, że mają NTSC, u nas jest PAL.
Ale po mimo tego mecze na Euro 2012 - BAJKA :)
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Oglądając wczoraj i dzisiaj EURO2012 na kanale TVP HD zauważyłem migotanie na naszej plazmie, nie wiem czy to mi migotało w oczach bo nie oglądałem meczy na trzeźwo, ale wydawało mi się szczególnie, że w momencie kiedy kamera była oddalona to obraz jakby migał/migotał, szczególni trawa, to samo było podczas oglądanie na trzeźwo TVN HD m.in. "Na wspólnej". Kiedy było zbliżenie nie było migotania, poszedłem na LCD zobaczyć czy jest to samo ale wydawało mi się że nie. Ciekawe jak u was,czy ktoś oglądał mecze na innych tv i też to zauważył, czy to wina sygnału?
 

demios

New member
Oglądając wczoraj i dzisiaj EURO2012 na kanale TVP HD zauważyłem migotanie na naszej plazmie
Też zauważyłem to migotanie, na innych kanałach również się zdarza.
Nie jest jakoś szczególnie dokuczliwe więc nie zaprzątam sobie tym głowy.
Wracając do Euro, nie wiem co za pacan wymyślił żeby przez cały czas pokazywać pasek z czasem i wynikiem mnie on osobiście przeszkadza. Zauważcie też że robi się od niego powidok, na szczęście dość szybko znika.
Nie mniej jednak oglądanie meczy w TVP HD na naszym TV - bajka.
 

Passat1985

New member
Czyli jednak faktycznie migotało, ciekawy jestem czy to jest to słynne "migotanie plazmy" ??
A może ktoś jeszcze to zauważył na jakimś innym tv? Czy to dotyczy tylko naszego modelu plazmy LG.
 

lm648

Banned
Czyli jednak faktycznie migotało, ciekawy jestem czy to jest to słynne "migotanie plazmy" ??
A może ktoś jeszcze to zauważył na jakimś innym tv? Czy to dotyczy tylko naszego modelu plazmy LG.
Panowie nic nie migotało a oglądałem na TVP HD [bajka:)], natomiast na "kulawym" TVP1 HD migotało, artefakty itp., ten program to jeszcze długo będzie w fazie tzw. testu.
Chyba nie ma obaw, jak już to pretensje można mieć do strony nadawcy.
Również ustawienia obrazu są ważne, zauważyłem, że taki efekt daje z duże podciągnięcie ostrości w okolice 50.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Kolejne pomiary "dnia meczowego"
czas pracy: 6h 30 min
zużycie: 1,44 kWh
koszt: 0,83 PLN
śr. pob. mocy: 221W
Na na nowych ustawieniach:) które przedstawiam do wspólnego testowania, oczywiście na każde zmiany w nich jestem otwarty:)

Moje warunki oglądania TV:
- pokój strona południowa,
- okna tzw. balkonowe częściowo przysłonięte roletami,
- TV tyłem do okna,
- ustawienia szczególnie ciekawe wieczór/noc [oczywiście nie w zupełnej ciemności]
- materiał mecze Euro 2012 na TVP HD,
- ustawienia są raczej do sygnału HD, w szczeg.: sport może i inne,

Oszczd. energii: Wył. [ja stosuję w wieczór/noc – intelig. sens.-zużycie po niżej 80%]
Tryb obrazu: Expert1
Kontrast: 88
Jasność: 53
Ostrość H.: 35
Ostrość V.: 35
Kolor: 57
Odcień: R8
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Wysoki lub Niski [do wyboru]
Redukcja szumów: Wysoka lub Średnia [do wyboru]
Gamma: Średnia
Tryb filmu: Wył.
Gama kol: Szeroka
Popr. Kraw.: Wł.
Temperatura barwowa: Ciepła
Metoda: 20-punkt IRE
Wzór: Zewnętrzny
IRE 05: 0, -2, +6,
IRE 10: -19, -13, -12,
IRE 15: -2, -5, +04,
IRE 20: -9, -1, -6,
IRE 25: -3, -1, -5,
IRE 30: -2, -5, +1,
IRE 35: -10, -5, -12,
IRE 40: +11, +9, +5,
IRE 45: -11, -4, -17,
IRE 50: -9, -6, -20,
IRE 55: -1, -3, -21,
IRE 60: -6, -8, -24,
IRE 65: -5, -15, -26,
IRE 70: -5, -2, -23,
IRE 75: +7, +16, -9,
IRE 80 +34, +39, +7,
IRE 85: -1, +28, +41,
IRE 90: +21, +32, -15,
IRE 95: +19, +37, -21,
IRE100: +4, +10, -28,
Zarządzanie kolorami:
czerwony: -2, 4, 0,
zielony: -6, 2 , 0,
niebieski: -2, 0, 0,
żółty: -4, 0, 0,
nieb. zielony: -6, 0, 0,
purpurowy: 0, 0, 0,

Szanowni Koledzy spróbujcie je przetestować, czekam na wnioski i ewentualne propozycje, na zmiany a w szczeg. lepsze jestem otwarty.
Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu one będą pasować ze względu na inne warunki oświetlenia, ustawienia TV względem okna i innych źródeł światła itp.
Na koniec pytanko:
Jaką plazmę [producent] ta "kalibracja" wam sugeruje? :) :)
 
Ostatnia edycja:

demios

New member
Szanowni Koledzy spróbujcie je przetestować, czekam na wnioski i ewentualne propozycje, na zmiany a w szczeg. lepsze jestem otwarty.
Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu one będą pasować ze względu na inne warunki oświetlenia, ustawienia TV względem okna i innych źródeł światła itp.

Moje preferencje i ustawienia:
Pokój zupełnie zaciemniony, oglądam zazwyczaj wieczorem i nocą, lubię obraz raczej stonowany, kinowy, bez fajerwerków kolorystycznych.

Oszcz. energii: Wył. lub Min.
Proporcje ekranu 16:9
Tryb obrazu: Expert1
Kontrast: 80 do 85
Jasność: 55
Ostrość H.: 20
Ostrość V.: 20
Kolor: 48
Odcień: 0
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Wyłączony
Redukcja szumów: Wyłączona
Gamma: Średnia
Poz. czerni: Niski
Tryb filmu: Wł. lub Wył. (nie widzę za bardzo różnicy)
Gama kol: Standardowa
Popr. Kraw.: Wyłączone
Temperatura barwowa: Średnia
Metoda: 2 pkt
Wzór: Zewnętrzny
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Kolejny dzień EURO2012 i tak przyglądam się i widzę że ten obraz na TVP HD, kiedy kamera jest oddalona i pokazuje piłkarzy z góry - pulsuje i trochę mnie to wkurza, jeżeli mecz leci jednocześnie na TVP1HD to na tym kanale obraz tak samo pulsuje jak na TVP HD natomiast jak mecz leci na TVP2HD to tam jakość jest ciut gorsza i obraz jakby prawie nie pulsował. Na kanałach TVP1 i TVP2 w SD pulsowania w ogóle nie widzę. Początkowo myślałem że to wina sygnału nadawanego z TVP, jednak wczoraj oglądałem specjalnie jakiś mecz na Canal + Sport HD i efekt jest ten sam, jak kamera pokazuje boisko z góry, to w momencie kiedy kamera się przesuwa obraz pulsuje, jak pokazuje stały fragment boiska pulsowania brak. Czy na innych plazmach jest to samo???? Nurtuje mnie to pytanie, czy to przypadłość tego LGka?
 

sandecki

New member
Mi to za bardzo nie przeszkadza, natomiast czarne pasy u góry i dołu ekranu zostają i dosyć mocno je widać gdy obraz jest na cały ekran. Ktoś pisał, że po jakimś czasie znikają ale jakoś cały czas je widać.
 

lm648

Banned
.............. kiedy kamera jest oddalona i pokazuje piłkarzy z góry - pulsuje .............a, jeżeli mecz leci jednocześnie na TVP1HD to na tym kanale obraz tak samo pulsuje jak na TVP HD .......... Początkowo myślałem że to wina sygnału nadawanego z TVP, jednak wczoraj oglądałem specjalnie jakiś mecz na Canal + Sport HD i efekt jest ten sam, jak kamera pokazuje boisko z góry, to w momencie kiedy kamera się przesuwa obraz pulsuje, jak pokazuje stały fragment boiska pulsowania brak. ...........................

Na meczu Polska-Rosja w szczególności zwracałem uwagę na występowanie tego zjawiska, i uroczyście informuję, że na moim TV w ogóle go NIE MA na TVP HD i TVP1 HD (kilka dni wcześniej było, teraz niema, obraz dobry) oraz na pozostałych programach HD tj. Eurosport 1,2 HD, N-Sport itd. Ponadto migotania na innych programach nie zauważam. Sygnał mam DVB-C czyli kablówka cyfrowa, nie jakiegoś tam giganta ogólnokrajowego lecz lokalnego o małej skali zasięgu 3-4 miasta/-eczka w promieniu 35 km. Wspomniane migotanie zauważałem tylko w salonach RTV ale na PDP TV Panasonica ver. 30 oraz ver. 50 i nawet byłem zainteresowany Panasem 50ST50 jednak właśnie to zjawisko lekko mnie zniechęciło do niego.
Nadal twierdzę, że jest to wina po stronie nadawcy w waszym regionie lub skoro macie np. Canal + Sport HD może to być wina tunera Sat, a przede wszystkim kabla HDMI łączącego te dwa ustrojstwa.
Czyli pierwszy krok ........... czy rdzenie ferrytowe są założone na przewód zasilający z jednej i drugiej strony zgodnie z instrukcją TV.
Kolejny krok ...................wymiana kabelka HDMI na jakiś lepszy w okolicach 50-70 PLN.
Owocnych badań :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry