Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
..................natomiast czarne pasy u góry i dołu ekranu zostają i dosyć mocno je widać gdy obraz jest na cały ekran. Ktoś pisał, że po jakimś czasie znikają ale jakoś cały czas je widać.

Oczywiście, że znikają po ok.5-10 sek :) a nawet po 3 sek.
A "Orbiter"- włączony? ponadto w Menu TV masz planszę do czyszczenia powidoków- zapuść ją chociaż na 5 min, a najlepiej na półgodziny.
I co są jakieś efekty:eek:k:
 

Passat1985

New member
Wczoraj oglądałem mecze u znajomego, który ma plazmę Panasonica i u niego nie widziałem tego migotania, ale jego ustawienia obrazu są dużo ciemniejsze niż u mnie, dzisiaj zobaczę na przyciemnionym obrazie.
Rdzenie ferrytowe zamontowane na kablu zasilającym, podepnę dzisiaj dekoder od Nki na innym kablu i zobaczę czy jest to samo.
 

lm648

Banned
"ku pokrzepieniu serc" żeby wątek nie umarł śmiercią naturalną, a o to kilka cytatów w zakresie niedomagań znacznie droższych, "lepszych", bardziej renomowanych niż w tytule:
1.„Posiadacze wypowiedzcie się, czy u Was też po prawej i lewej stronie ekranu są pionowe ciemniejsze pasy tuż przy ramce?”
2.„Mam podobny dylemat, 2 dni temu zwróciłem mój 55VT50, bo jak pisałem w jednym z moich wcześniejszych postów, zauważyłem na szarym tle po prawej stronie (6cm od brzegu) ciemniejszy pionowy pasek”.
3.„Czy u Was też oglądając mecz, przy szybszym ruchu kamery kolory murawy wyglądają dziwnie? Bo ja momentami mam wrażenie że wygląda to tak jak na obrazku z 8 bitowymi kolorami”
4.„Nie widzę nic z murawa, ale ogólnie istnieje efekt 50hz i często twarze zawodników dają efekt przechodzenia kolorów”
5.„Da się coś zrobić z tymi pastelowymi kolorami na twarzach jak kamera się szybko przesuwa?”
6.„Co do powidoków, to wygrzewałem plazmę slajdami ponad 200h, a powidoki podczas normalnego oglądania i tak szybko się pojawiały. Właściwie po obejrzeniu każdej transmisji meczu (THX Bright Room) było konieczne włączenie na noc przesuwającego się pasa w celu eliminacji powidoków po wyniku meczu, logach stacji, napisów z OSD”.
7.„Potwierdzam w 65VT50 na delikatnych ustawieniach a powidoki już są po 6 dniach pracy TV”
8.„Denerwujące były też dla mnie skoki jasności ekranu między jasnymi i ciemniejszymi obrazami”.
9.„postanowiłem sobie sprawić przyjemność i obejrzeć Kilka meczy na kontraście 55 przy profilu "Normalny". TV włączany około 17'tej i niemal od razu przełączany na TVP HD, oglądałem dwa mecze i przełączałem na inny kanał. Reasumując, 6 meczy czyli jakieś 5h dziennie x6 dni = ok. 30 godzin. Oczywiście czas ten jest przybliżony, lecz pozwala mniej/więcej określić czas po jakim zauważyłem logo "TVP HD", takie jakby "wyszarzone", ciemniejsze niż reszta ekranu. Nie widać tego z 2 metrów, ale jak się podejdzie bliżej to jest jednak dostrzegalne. Możecie sobie wyobrazić co przeżywam”

Czy dotyczy to mojego TV PDP?
Ależ nie, ja mam tylko LG za ok. 2300 PLN, może ze słabą czernią [jak twierdzą co niektórzy fani marek na "S" i "P"] ale bez w/wym. dodatków :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Oprocz bledu 50hz wszystkie inne "dodatki" masz na kazdej plazmie, a ze nie zwracasz na nie uwagi to inna bajka. Chyba ze sam testowales tamte tv.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

lm648

Banned
Oprocz bledu 50hz wszystkie inne "dodatki" masz na kazdej plazmie, a ze nie zwracasz na nie uwagi to inna bajka. Chyba ze sam testowales tamte tv.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Szybki jesteś :eek:k: , lecz nie do końca zgodzę się z Tobą min. "ciemne pionowe pasy", "jakieś smużenia koloru na twarzach zawodników", "powidok loga TVP HD". U mnie tego po prostu NIE MA, a gdybym nawet nie zauważał to jest to tylko budżetówka, tamte PDP są 2X do 4X droższe, a więc przykro robi się czytając o takich "efektach specjalnych" jakby nie liczył za nie małą kasę :(
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Wiesz, tutaj trzeba by brać pod uwagę np. IFC, myślę ze większość narzekań na obraz w Panasonicach bierze się z jego poprawiaczy obrazu, mając model "budżetowy" chcąc nie chcąc jesteśmy ich pozbawieni :)

Co do powidoków to kwestia jest prosta, każda plazma jest na nie narażona a wszystko zależy od tego jaki mamy obraz ustawiony, im bardziej jasny i kontrastowy tym więcej powidoków zobaczymy.

Fakt jednak jest tez taki ze nowe modele Panasa zbierają bardzo mieszane opinie (już podobno potwierdzono ze na UE poszła felerna seria modeli VT50)

Żeby nie było sam posiadam 50PV350 ^^ Za taka kasę + poprawiona czerń = happy
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Żeby nie było sam posiadam 50PV350 ^^ Za taka kasę + poprawiona czerń = happy
Dobrze wiem, że 50PV350 do którego też przymierzałem się, ale w tzw. międzyczasie wszedł 50PA6500 :) i min. dzięki Twoim pozytywnym opinią o PV350 właśnie go kupiłem:)
Napisz cokolwiek po "naszemu" o poprawie tej czerni bo z google/tłumacz na tych ang. stronach idzie zwariować, za bardzo techniczny język. Czy istniej duże ryzyko? Poza tym na elektronice znam się jak "na zeszłorocznym śniegu".
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Pociesze cie i zmartwię jednocześnie ze w tegorocznych modelach już niestety niewiele da się poprawić ponieważ LG samo dokonało kalibracji.
Z tego co wiem modele te maja dosyć dobra czerń już fabrycznie (lepsza od zeszłorocznych modeli fabrycznie).
Chodź są glosy ze modele zeszłoroczne i 2 letnie po tweaku maja nadal lepsza czerń nawet od tegorocznych po tweaku.
Ciągle czekam na jakieś profesjonalne testy które podadza cd/m2 lub mll
 

lm648

Banned
................................ponieważ LG samo dokonało kalibracji.
Z tego co wiem modele te maja dosyć dobra czerń już fabrycznie (lepsza od zeszłorocznych modeli fabrycznie).
No właśnie, też to zauważyłem, że z czernią w tegorocznych LG nie jest tak źle :lol:
W prawdzie nie jest to Panas ale jego cena też nie jest z tej półki, ponadto pozbawiony jest "zaskakujących cech wzorca":lol:
Jak wnioskuję, "sprzętowe" poprawianie czerni w tegorocznych LG chyba nie ma sensu.
A jeszcze jedno pytanko: jak z kalibracją? robiłeś ją sam czy firma kalibrująca, sprzętowo czy tylko tzw. ustawienia w menu obrazu na tzw. "profesjonal" i ustawienia zaawansowane w balansie bieli itd. no wiesz o co chodzi nie będą rozpisywał się:lol:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Kalibracje robilem sam za pomoca dvd essential i "na oko". Nie mam zadnego kalibratora niestety. Jesli jest tu ktos z koszalina i chcialby pomoc, chetnie bym zmierzyl aktualny poziom czerni.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

sandecki

New member
pytanie może durne ale jest takie, czy można ustawić obraz który jest nadawany w formacie 16:9, mi sie wyświetla większość w taki sposób, żeby był na całym ekranie? Znajomy w samsungu 43 cale ma np tvp1 hd na calym ekranie a ja nie moge tak zrobic. Pomijam zbliżenie na maxa bo nie o to mi chodzi :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jesli ustawisz 1:1 lub oryginal to obraz bedzie taki jak nadaje stacja. Jesli chcesz miec caly ekran wypelniony a sygnal nie jest 16:9 to albo mozesz dac ze znieksztalcone albo zblizenie.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

Passat1985

New member
Ja mam możliwość rozszerzenia ekranu w dekoderze.
Moim zdaniem obraz na tej plazmie jest naprawdę rewelacyjny.
Jedyne co mi trochę dokucza to migotanie obrazu podczas oglądania meczy, w momencie kiedy kamera jest oddalona, ale podobny efekt zauważyłem u znajomego na plazmie samsunga 51D6900, także pewnie tak musi być.
 

graby0

New member
Nie wiem o jakim migotaniu opowiadasz. Ja nic takiego na 47lv5500 ani 50pv350 nie zauważyłem. Sygnał na pewno pochodzi od dekodera (w moim przypadku cyfra +) a nie od naziemnej telewizji cyfrowej?
 

lm648

Banned
............Jedyne co mi trochę dokucza to migotanie obrazu podczas oglądania meczy, w momencie kiedy kamera jest oddalona, ale podobny efekt zauważyłem u znajomego na plazmie samsunga 51D6900, także pewnie tak musi być.

Po raz drugi zaprzeczam aby takowe migotanie występowało na 50PA6500 przy sygnale DVB-C.
Czyli nie koniecznie musi tak być :grin: że to "niedomagania" TV, wg. mnie to raczej dekodera lub kabla HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
Syngał z DVB-S, zarówno Cyfra+ jak i eNka, kable HDMI też podmieniałem, mam taki jakby z rdzeniem ferrytowym ale to nic nie zmieniło. Natomiast wczoraj wszedłem sobie w ustawienia EXPERT i wyłączyłem wszystkie polepszacze obrazu i migotania na meczu nie było. Z moich obserwacji wynika, że odpowiedzialne za to są chyba 2 funkcje --> Kontrast dynamiczny i nie wiem czy Popr. krawędzi. też, a może nie. Podobny efekt jest zauważalny przeze mnie gdy włączony jest Inteligentny sensor, który czasami tak dostosowuje obraz że wydaje się jakby migotał.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Kontrast dynamiczny, tylko on może sprawić ze obraz będzie migotał, w PV350 jest to samo.
Tak samo jest z czujnikiem oświetlenia, jak nam zacznie się co chwila w pokoju oświetlenie zmieniać.

No ale nie o takim migotaniu się mówi jak wspomina o plazmie, jakby to ująć, migotanie migotaniu nie równe ^^
 

Passat1985

New member
To jest moja pierwsza plazma, wcześniej miałem LCD także nie interesowałem się tego typu TV. Ale Kadajo masz rację, efekt migotania o którym mówię powoduje kontrast dynamiczny. TO jestem ciekawy jak wygląda w takim razie to "migotanie plazmy" o którym mówicie??
Czujnik oświetlenia działa tylko wtedy kiedy jest włączony inteligentny sensor??
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak. Co do migotania, to chodzi o podobny efekt jaki wystepuje w crt przy niskim odswierzaniu. Oczywiscie na plazmie tak mocno tego nie widac, ale mozna porownac same zjawiska.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

oszołom

New member
pierdu pierdu

Cześć.
Przeczytałem kilka pierwszych stron tego tematu i się uśmiałem.
Paru kolesi prowadzi otwartą wojnę na temat wyższości innych marek telewizorów plazmowych innych niż LG. I na siłę próbują obalić teorię kolegi, który kupił plazmę ze stajni LG próbując mu wmówić że zrobił największy błąd w swoim życiu.
Powiem tak....tytułowe pierdu, pierdu.....
Ludzie bawicie się w niuanse, które jest w stanie zauważyć 5-ciu na 100 użytkowników.
Konkurencja w branży elektroniki jest tak silna że żaden z czołowych producentów, którego marka jest rozpoznawalna nie może sobie pozwolić na wypuszczenie "bubla", który znacząco będzie odstawał od pozostałych. Każda marka specjalizuje się w jakiejś dziedzinie (tzw. produkt reprezentacyjny), gdzie dzięki temu produktowi będzie kojarzona jej nazwa (np. w plazmach to będzie Panasonics).
Powiem tak, nie ma co się spuszczać, dla kogoś kto przesiada się z CRT i sygnału analogowego, na nowoczesną plazmę czy LED na dodatek w sygnał cyfrowy a nie dajboże HD, będzie to szok jakościowy. I nie ważne czy to będzie plazma "P","S" czy "L". Taki zwykły Kowalski nie rozróżni i nie będzie widział tych niuansów o które tutaj się spieracie.
Na dowód tego powiem tak. Ja jestem tym Kowalskim, przesiadłem się z CRT 26" na plazmę 50" stajni LGPM4700 (prawdopodobnie to samo co PA tylko z 3D) i jak podłączyłem HD to od paru dni nie mogę się nadziwić. A ja mam już dodatkowo w domu 32" Philipsa Full Led 5605H i powiem szczerze, plazma wymiata i to nawet na sygnale SD.

To tak pokrótce aby ostudzić "szpecjalistów" od niuansów obrazu i dźwięku....
 
Do góry