Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
...........Być może w droższych plazmach ten problem wyeliminowano lub przynajmniej ograniczono .
.. co do plazm nie był bym przekonany, że masz rację :) gdyż prawidłowość jest tu taka im wyżej tym jeszcze gorzej,.... proponuję poczytać o tych przypadłościach w "rodzinie Panasa", która jest wielokrotnie droższa a szumi aż ręce ....nie ... uszy opadają ;-)
Polecam ten model /chociaż to nie plazma/:
SHARP LC UQ10E 4K w zakresie od 60 do 80 cali i szumu tu na pewno nie uświadczycie a ponadto biją na głowę tego "budżetowego zaszumionego" LG-ka :D ..... nooooooo i jest czym się pochwalić znajomym oraz audiofilizm można uprawiać bezproblemowo, .... mało tego noooo i ten rozmiar ekranu etc. :)
 
Ostatnia edycja:

teiwaz

New member
Z tym buczeniem/bzyczeniem to zależy od tego jaki obraz jest aktualnie wyświetlany. Ja oglądam najczęściej późnymi wieczorami z głośnością ustawioną na max 3 i odl jakieś 1.5/2m. Przy ciemnych scenach nie słychać nic oprócz świerszczy za oknem (mieszkam z dala od miasta więc u mnie w domu w nocy jest na prawdę głucha cisza), natomiast przy jasnych scenach buczenie jest słyszalne ale dla mnie nie uciążliwe ( prawdopodobnie jest to odgłos z wewnętrznego trafa czy coś w tym stylu i jak zwiększa się zapotrzebowanie na energie to dostaje ona po d.. i stąd ten dźwięk). Mam teżw domu LED Samsunga i tam nie ma tego problemu ale jakość obrazu w stosunku do tej plazmy to PRZEPAŚĆ! (w dodatku bezdenna :D)
 

Rhotgar

New member
Potwierdzam, biała plansza i wyłączony dźwięk i faktycznie słychać bzyczenie, ale jak się ogląda to nigdy na to nie zwróciłem uwagi bo juz przy volume 1-2 nic nie słychać. A audiofilem też nie jestem.
 

kevcio23

New member
U mnie niestety jest to mocno słyszalne zwłaszcza na białym ekranie, może dlatego że korzystam przede wszystkim w nocy. I teraz mam pytanie, które mam nadzieję nikogo nie rozbawi :p Mam wrażenie że tv bzyczy trochę głośniej niż na początku. TV stoi obok nieużywanej półki, która bardzo się zakurzyła i przy ścieraniu go (pierwszym od pół roku, wiem wstyd :p) sporo gęstego kurzu się unosiło i mogło wpaść do tylniej części telewizora. Może to mieć jakiś wpływ na bzyczenie?
Druga sprawa, ostatnio zauważylem u siebie zabrudzenie od środka, był już ten problem w tym temacie. Widoczne tylko z bliska, bardziej pod kątem więc raczej nie przeszkadza. Niestety zapodziałem gdzieś dowód zakupu więc musze z tym żyć. Tak dla ogólnej informacji poza tymi 2 rzeczami wszystko gra :D Obraz bdb, nie zauważyłem też znacznego input laga przy grach. Ale jako że jestem bardzo wrażliwy na takie dźwięki to pewnie będzie to moja ostatnia plazma :p
 

seba2310

New member
Witam.
Stało się :). Od wczoraj jestem posiadaczem LG50PN6500, złożonego w Polsce w styczniu tego roku. Przesiadłem się z Samunga CRT 32" z hdmi i jestem w przecudownie zaskoczony jakością obrazu. Tv zakupiony w Neonet za 1869 pln. Jedyny problem to konflikt pilotów. Pod tv mam podłączony Echostar HDS-400E Polsatu i pilot od niego nie działa. Czy ktoś zna rozwiązanie?
 

lm648

Banned
Witaj w klubie :) ... TV bezapelacyjnie jest polski ... a nasze produkty są najlepsze w Świecie :eek:k:
...a jak byśmy byli solidarni ..to wszyscy powinniśmy tylko takie TV/samochody/itp kupować, wówczas PKB wzrósłby nie o 3 % lecz o 15 % ..... może by było lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

seba2310

New member
Zgadza się :) nagle wszystkie 50" wyglądają jak 32". Po 10 dniach mogę stwierdzić że (oceny subiektywne): czerń - jest, kolory - są, pikselozy brak, skalowanie SD - rewelacja, nawet turbo extra da się oglądać, obraz HD - bajka, odtwarzanie po USB - praktycznie wszystko, dźwięk - oczywiście do Philipsa 32PW9768/12 teściowej mu daleko, ale jak na płaski to jest lepiej niż dobrze , odbicia - są, ale w porównaniu z poprzednim CRT samsunga jest lepiej :), co ważne "lustro" nie ściąga kurzu. TV działa średnio 8-12 godzin na dobę. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nikt go u nas nie z testował - za tani czy LG??? Na http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/ dostał 8.3/10
TOP 10 NAJLEPSZYCH TV PLAZMOWYCH - czerwiec 2014
1 Panasonic TC-P60VT60
2 Samsung PN60F8500
3 Samsung PN51F5300
4 Panasonic TC-P55ST60
5 LG 50PN6500
6 Panasonic TC-P42S60
7 Panasonic TC-P60S60
8 Samsung PN60F5500
9 LG 60PN6500
10 Samsung PN51F4500
 

lm648

Banned
.............. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nikt go u nas nie z testował - za tani czy LG??? ..............

Zadałeś słuszne pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałeś :) ..... oczywiście, że za tani ..... nie dający znacznego zarobku wszelkiej maści dystrybutorom i sprzedawcom .... jeżeli jego cena w detalu wynosi 1800 PLN to ile w tym jest marży ? .... no chyba nie wiele ..... i stąd bark zainteresowania na szersze rozreklamowanie produktu ..... jednak naszą rolą jest na to co dobre wydać właściwą opinię oraz "wprowadzić na salony", mało tego to jest produkt nasz krajowy ... polski tym bardziej wart zainteresowania chociażby z tego powodu :grin:
 

ikar 111

New member
Witam mam pytanie chcę kupić dysk zew. do tej plazmy LG , potrzebuję pomocy , opinii czy kupić mniejszy ( o mniejszym poborze prądu i bardziej cichy ) , dysk 2.5 cala będzie praktycznie wykorzystywany statycznie - czyli pod tv do multimediów , sporadycznie coś się skopiuje z laptopa . Czy iść w kierunku 3.5 cala z własnym zasilaczem bez obawy na przekroczenie prądu 500mA ( jak ma miejsce w HDD 2.5 cala ) ,ale za to głośniejszy i chyba kilkakrotnie większy pobór prądu zużywa .
Jakiego producenta byście polecili pojemność 1 T , usb interfejs 3.0 , praktycznie realnie dla mnie nie do wykorzystania ani w laptopie ani w tv .

Priorytetem , niezawodność , kompatybilność w miarę cichy .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

teiwaz

New member
Ja używam Samsunga HM500JJ 500GB 2.5'' w obudowie Verbatim USB 3.0 Działa bez problemu bez zewnętrznego zasilania i jest bardzo cichy, z czystym sumieniem mogę polecić, z większą pojemnością też nie powinno być problemów. 3.5'' bym odpuścił bo są sporo głośniejsze w stosunku do 2.5'' i ciężko się je przenosi, 2.5'' śmiało mieści się nawet do kieszeni.
 

ikar 111

New member
Witam dzięki , tak się zastanawiam ja to się ma do tej " progowej " wartości prądu , 500mA , ale u różnych producentów ta wartość nie jest constans , przybiera inne wartości zgodnie z danymi technicznymi tv .
Hm , wiesz nie zależy mi na mobilności , bardziej obawiam się tego irytującego ponoć głośniejszej pracy w przypadku 3.5 cala .
Chociaż dowiedziałem się iż wcale dysk 3.5 cala nie musi być głośny , są np. WD które mają tylko max 5400 obrotów w środku siedzą dyski serii Green i dlatego są ciche w trakcie pracy .
 
Ostatnia edycja:

--Mariusz--

New member
Witam. Czy ktoś kto używa tego TV już sporo czasu może powiedzieć coś o powidokach? Zastanawiam się nad kupnem tego LG i zamierzam podłączyć go do konsoli oraz NC+. Czy dłuższe granie np w Fifę (gdzie jak wiemy mamy np pasek ze stanem meczu) nie zostawi jakiegoś długotrwałego śladu? Albo jak to jest z bardziej ostrymi logami, np Eurosportu. Jest się o co martwić, czy nie ma czym zaśmiecać sobie głowy? :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Powidoki beda powstawac, ale o wypalenie bym sie nie martwil, no chyba ze 24h na dobe bedzie gral na jednym kanale ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Piomakusz

New member
Odnośnie mistrzostw świata w piłce nożnej to "listek" z aktualnym wynikiem i czasem podczas transmisji meczu zostawia duże powidoki i to po krótkim czasie.
 
Do góry