Telewizor LG50PA6500

Rhotgar

New member
Eh to chyba poczekam, może na typowym smart mi nie zależy, ale na miracast, widi jak najbardziej i tylko tego mi brakowało, żeby mnie przekonać. No nic biorę się za dalszą lekturę wątku, jeszcze raz dzięki :)
 

Piomakusz

New member
Jestem już po drugiej wizycie serwisantów. Przyjechali, rozebrali, dokleili dodatkowe tasiemki piankowe, wyczyścili szkiełko i pojechali. Powiedzieli, że to powinno pomóc - a jak będzie zobaczymy. Mam tylko taką nadzieję, że ich więcej nie zobaczę.
 

Rhotgar

New member
A ja jednak się skusiłem :) telewizor od 20 minut odpalony, konsola bajka, ale prawdziwy test przejdzie wieczorem :) WiTT dzięki za cała masę informacji :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
No i bardzo miło że kolejny zadowolony z plazmy LG :) Ja wyraziłem swoje zdanie o tym TV, jak i o całej przemianie na przestrzeni 5 lat jaka nastąpiła w odbiornikach TV. Cieszę się jeśli to komuś wydało się jasne no i pomocne w jakimś tam stopniu ;)

Jak już potestujesz wieczorkiem, to napisz i od siebie kilka słów wrażeń :) :eek:k:
 

Rhotgar

New member
Powiem tak albo jestem mało wymagający ( a i tak może być) albo to naprawdę genialny telewizor za te pieniążki i nie tylko. Lubie seriale, większość których miałem w tej chwili pod ręką miało jakość typowego SD pliki 350MB na 42minutowy serial, z 3-3,5m oglądam bez krzywienia się, wole nie myśleć co będzie na 720p :) jak na razie mega zadowolony, jedyny minus to szyba, ale to wada technologii, przy odpowiednim ustawieniu w dzień mogłem sobie swobodnie pograć na połowie maksymalnej jasności (niech sie dotrze trochę :). Poziom czerni nie zachwyca, ale z LEDem rodziców (EX440) wypada znacznie bardziej korzystnie tym bardziej, że nie cierpimy z powodu "chmurek".

50 cali to jest to :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja myślę że z Tobą jest wszystko w porządku ;) A ten telewizor jest faktycznie udanym modelem, a biorąc pod uwagę jego cenę... ;)

I 50 cali to jest to! :krol:
 

virgo14

New member
Witam,
Chciałbym nabyć ten TV, ale oglądam głównie telewizję cyfrową naziemną, czyli poziom jakości SD jak mi się wydaje. Czasem tylko chciałbym zobaczyć coś z neta w jakości HD (filmy).
Oglądałbym to z odległości 2.7m i moje pytanie, czy bardzo będzie widać niedoskonałości obrazu? Znaczy rozmycia kompresji, ostrość, itp.
Od razu powiem, że jestem wyczulony na jakośc obrazu i nie wiem, czy będę się z tym męczył, czy dać sobie spokój i kupić 42 cale zamiast 50.
 

fetik

New member
Telewizor nie jest zły, a co najważniejsze - nie jest drogi. Sam osobiście nie mam, ale kumpel zadowolony, więc i ja się nad nim zastanawiam...
 

Rhotgar

New member
Witam,
Chciałbym nabyć ten TV, ale oglądam głównie telewizję cyfrową naziemną, czyli poziom jakości SD jak mi się wydaje. Czasem tylko chciałbym zobaczyć coś z neta w jakości HD (filmy).
Oglądałbym to z odległości 2.7m i moje pytanie, czy bardzo będzie widać niedoskonałości obrazu? Znaczy rozmycia kompresji, ostrość, itp.
Od razu powiem, że jestem wyczulony na jakośc obrazu i nie wiem, czy będę się z tym męczył, czy dać sobie spokój i kupić 42 cale zamiast 50.

Super ostrego obrazu na pewno nie będzie, SD to SD żylety nie będzie- z pustego nie nalejesz, ja teraz mam 3m i divixy idzie oglądać jak wspomniałem bez dyskomfortu (przynajmniej dla mnie). Na antenie nie sprawdze, bo jeszcze nie jest w docelowym miejscu i podłączam tylko do PS3 i laptopa/ewentualnie filmu z pendrive. Także zależy od wymagań użytkownika, artefaktów etc. nie uświadczyłem ani razu
 

Rhotgar

New member
Słuchajcie, czy jest jakaś opcja, żeby ustawienia w trybie ekspert były zapamiętane po wyłączeniu listwy? Bo mi sie zresetowały po takiej operacji :/
 

hellhammer

New member
Słuchajcie, czy jest jakaś opcja, żeby ustawienia w trybie ekspert były zapamiętane po wyłączeniu listwy? Bo mi sie zresetowały po takiej operacji :/

U mnie jest tak samo po wylaczniu z listwy jak i w standby Ustawiłem sobie expert1 na inne a expert 2 na inne, oba sie zachowały. Coś masz nie tak, lub zrobiles reset ustawien fabrycznych
 

kobi14

New member
siema! właśnie w prezencie dostałem 50PN6500. Nic się nie znam na TV, a najczęściej chciałbym go używać do oglądania sportu (ponoć lcd są do tego lepsze, prawda to?). Jakie ustawienia zastosować? tzn kontrast, jasność itp.
to po pierwsze.. dwa, czytałem coś o docieraniu. Aktualne to jest? Czy nie trzeba tego robić?
po 3) mam xboxa i chciałbym pograć co jakiś czas, ale słyszałem, że może się coś tam popsuć... z tego co zrozumiałem to coś się stanie jeżeli długo będzie "stał" freez ekranu, czyli grając np. w fife i nie zostawiając uruchomionej konsoli na pauzie nic sie nie powinno stać prawda?

Pozdro! : ) z góry dzięki
 

lm648

Banned
kobi14
:grin: .... bardzo dobrze trafiłeś :eek:k: .... po prostu wystarczy tylko przeczytać to co tu wszyscy napisaliśmy .. od str 1 do str 151 :grin:
siema!
 

virgo14

New member
Jade do sklepu sprawdzic obraz 50PN6500 z testowego USB.
Ale najwazniejsze pytanie!
Jak jest z szumem/buczeniem tego tv, przy wyłączonym dźwięku, cisza w domu?
Słychać go z kanapy w mniejszym pokoju, czy tylko wtedy kiedy podejdzie sie do tv i nadstawi ucho?
To tez wazne i to mnie bardziej niepokoi niz obraz.
 

lm648

Banned
.. bez obaw nie jest to Panasonic za "ciężką kasę" :) ... lecz dobry budżetowy TV wyprodukowany w naszym kraju :) ... jeżeli usłyszysz coś to z odległości nie większej jak 0,5 m .... czyli "spoko locko luz is ponton" ... :eek:k:
 

siwybialy

New member
Jade do sklepu sprawdzic obraz 50PN6500 z testowego USB.
Ale najwazniejsze pytanie!
Jak jest z szumem/buczeniem tego tv, przy wyłączonym dźwięku, cisza w domu?
Słychać go z kanapy w mniejszym pokoju, czy tylko wtedy kiedy podejdzie sie do tv i nadstawi ucho?
To tez wazne i to mnie bardziej niepokoi niz obraz.

Powiem tak. Z około 3 metrów, wieczorem słysze ,,bzyczenie,,. kiedy ,,volume,, ustawione jest na minimum. Ale zasada jest taka. Bzyczenia nie słychać, ale kiedy sobie o nim przypomnisz w danej chwili przez długi czas cie nie opuści.
 

virgo14

New member
Powiem tak. Z około 3 metrów, wieczorem słysze ,,bzyczenie,,. kiedy ,,volume,, ustawione jest na minimum. Ale zasada jest taka. Bzyczenia nie słychać, ale kiedy sobie o nim przypomnisz w danej chwili przez długi czas cie nie opuści.

I to mnie martwi mocno, bo jestem wyczulony na wszelkie niepożądane dźwięki.
Dziś telewizor testowałem z odległosci 2,5m mając próbki telewizji tv naziemnej SD i HD.
Jest spoko, dużo lepiej niż myślałem, telewizor dobrze radzi sobie ze skalowaniem. Jest tez lepiej niż na LCD 47 cali od LG, bo oglądałem to samo z tej samej odległości.
No ale teraz ten hałas... Mój kolega własnie z tego powodu odrzucił plazmę, jest audiofilem - jak ja:)- i tez nie cierpi jak cos bzyczy.
Czy ktoś oddawał tv zakupiony przez neta? Teoretycznie jest prawo 10 dni zwrotu, ale ciekawe jak to wyglądaw praktyce w przypadku tv, gdzie można sprawdzić "przebieg" tv.
 

siwybialy

New member
Ja tam audiofilem nie jestem, ale bzyczenie trochę mnie drażni. Przypuszczam że jest to wina jakiś komponentów zamontowanych na PCB telewizora. Być może w droższych plazmach ten problem wyeliminowano lub przynajmniej ograniczono .
 
Do góry