Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
.... ale nie jest to takie "groźne" jak "listek" pozostawiony przez TVN24 np. u mnie :) ... jednak traktuję to obojętnie ...
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja od nowości kompletnie się nie przejmuję tymi "pozostałościami".
Zauważyłem kiedyś że mimo iż się pojawiają to równie szybko znikają. Zatem kompletnie się tym nie przejmuję :)

PS: logo TVN24 to faktycznie duża kicha.
 
Ostatnia edycja:

siwybialy

New member
Witam
Powiedzcie mi czy u was też czarny to taki czarny że nic nie widać. Drażni mnie to okrutnie.
Ta sama scene gdzie coś jest bardzo ciemne na led tv jest wyrażne natomiast w tej plażmie nic nie widać...po prostu czarno.
Ps Kalibracja zrobiona na parametrach w tym wątku.
 

teiwaz

New member
Ja oglądam głównie w nocy więc nie zauważyłem problemu. Jeśli cię drażni poziom czerni to trzeba by skalibrować TV trochę inaczej. Każdy TV jest inny i powinien być kalibrowany indywidualnie. Ustawienia z tego wątku to taki jaki wyszły po skalibrowaniu mojego TV, nie znaczy to że spasują do wszystkich. U niektórych mogą się pokrywać a w niektórych TV zupełnie nie. Prawdopodobnie pomogła by kalibracja z innym poziomem czerni.
 

--Mariusz--

New member
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem tego modelu TV, ustawiłem obraz według parametrów kolegi teiwaz, ale obraz wydaje mi się ciemny w porównaniu do LCD. Czy u Was też obraz na tych ustawieniach jak taki? O ile programy wyglądają całkiem ok, o tyle podczas meczu nie mogę się przyzwyczaić do tych ustawień :)
 

Piomakusz

New member
To chyba jest tak, że każdemu pasują inne ustawienia. Ja mam ust. kolegi Teiwaza i one mi pasują i jadę na nich prawie od początku. Akurat Tobie nie podchodzą, więc musisz troszkę pobawić się ustawieniami
 

kevcio23

New member
Jakiś czas temu pisałem że mam podobny problem co Piomakausz (Dotyczący smug pod szybą). Niestety jakimś cudem przy małym remoncie zgubiłem dowód zakupu ;/ Pytanie do kolegi wyżej. Pisałeś że serwisant wymienial przy Tobie szybę. Czy byłoby skomplikowane, rozebrać telewizor i ją wyczyścić? Mam już parę rozkręceń laptopa, telefonu za sobą ale za TV jeszcze się nie brałem :p Wiem że ryzyko jest jakie jest ale niestety gwarancji już i tak brak. Nawet jeżeli problem wróci po jakimś czasie to przynajmniej przez chwilę będzie spokój, niestety na jednolitym tle widać ciemne smugi kurzu.
 

Piomakusz

New member
Jakiś czas temu pisałem że mam podobny problem co Piomakausz (Dotyczący smug pod szybą). Niestety jakimś cudem przy małym remoncie zgubiłem dowód zakupu ;/ Pytanie do kolegi wyżej. Pisałeś że serwisant wymienial przy Tobie szybę. Czy byłoby skomplikowane, rozebrać telewizor i ją wyczyścić? Mam już parę rozkręceń laptopa, telefonu za sobą ale za TV jeszcze się nie brałem :p Wiem że ryzyko jest jakie jest ale niestety gwarancji już i tak brak. Nawet jeżeli problem wróci po jakimś czasie to przynajmniej przez chwilę będzie spokój, niestety na jednolitym tle widać ciemne smugi kurzu.

Jak robili to serwisanci to szło im jak po maśle no ale oni mają praktykę. Jak to oglądałem to też nie wydawało mi się to za skomplikowane, na pewno musisz sobie załatwić drugą osobę do pomocy.
Dałem im koc na stół aby była amortyzacja i zaczęli odkręcać tylną obudowę. Po odkręceniu jej trzeba zapamiętać jak idą przewody od głośników bo trzeba je wypiąć (czy trzeba wykręcać głośniki nie pamiętam, musisz to sam zobaczyć). Później odkręcali panel (jest troszkę tych śrubek), wyciągali go we dwóch (pewniej).
Panel lekko przedmuchali "ustnie" i miękkim pędzelkiem a szybę przetarli "na sucho" szmatką (szmatka powinna być taka żeby nie zostawiała paprochów) i pędzelkiem usuwali paprochy. Po wyczyszczeniu zaczęli skręcać.
Z mojego doświadczenia to aby problem już nie wracał to trzeba dokleić na oryginalne paski pianki dodatkowe paski aby zlikwidować szczeliny przez które wlatuje kurz.
Czy to jest skomplikowane? Teraz - jakbym nie miał gwarancji - to też bym się zabrał za czyszczenie:smile:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Do kolegów wcześniej z problemem obrazu.
Ten problem z czernią występuje gdy się ogląda TV. Kalibracja kolegi teiwaz jest świetna do materiałów w jakości HD oraz DVD. Do oglądania np. kablówki, trzeba trochę rozjaśnić, bo gówniana jakość jest u nas kanałów - zarówno HD a SD to jakaś kaszana straszna. Ja u siebie w dekoderze z kablówki rozjaśniłem obraz żeby nie zmieniać parametrów kolegi teiwaz i kanały SD/HD wyglądają ok, bo inaczej faktycznie czerń się będzie zlewała. Ale i tak przyjemność oglądania telewizji na tej plazmie jest o niebo lepsza niż na 50" LCD. :)
 

Piccolosan

New member
temp. barw: Ciepła1
metoda 20 pkt IRE
wzór: zewnetrzny


0:-50;-50;-50
5:-50;-50;-50
10:-46;-38;-50
15:-31;-26;-50
20:-20;-13;-20
25:-6;-1;-16
30:2;6;-11
35:6;12;-7
40:-2;4;-10
45:7;18;-6
50:-6;2;-18
55:-2;9;-18
60:-5;2;-19
65:-8;3;-26
70:-11;-9;-23
75:-20;-6;-29
80:-11;2;-13
85:0;0;-20
90:-12;0;-26
95:-7;-3;-9
100:-7;0;-8

Panowie - ustawiłem wszystko jak kilka stron wcześniej, ale powyższe wartości to dla mnie czarna magia. Gdzie i w jaki sposób to ustawiam? Widzę system zarządzania kolorami - ustawione. Pod Wzór ; zewnętrzny mam IRE - i tutaj wartości 100 (czerw 2 zielony 2 niebieski 9) Nigdzie nie widzę gdzie można tak wiele współczynników ustawić. Będę wdzięczny za oświecenie:)
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
temp. barw: Ciepła1
metoda 20 pkt IRE
wzór: zewnetrzny


Panowie - ustawiłem wszystko jak kilka stron wcześniej, ale powyższe wartości to dla mnie czarna magia. Gdzie i w jaki sposób to ustawiam? Widzę system zarządzania kolorami - ustawione. Pod Wzór ; zewnętrzny mam IRE - i tutaj wartości 100 (czerw, zielony, niebieski ) Nigdzie nie widzę gdzie można tak wiele współczynników ustawić. Będę wdzięczny za oświecenie:)

Piszę z głowy a dawno nic nie ustawiałem w swoim tv. Jak ustawiasz masz IRE100 klawiszem dół schodzisz do wartości IRE100 (czerw 2 zielony 2 niebieski 9) klawiszami prawo-lewo ust. wartości kolorów.
Jak ustawisz wracasz klawiszem góra do napisu IRE100 i klawiszem prawo lub w lewo (nie pamiętam dokładnie) przestawiasz na IRE95 i dalej klawisz dół schodzisz do wartości kolorów IRE95 i ustawiasz.
Jak ustawisz kolory w IRE95 wracasz do napisu IRE95 i prawo, lewo zmieniasz na IRE90 itd....
Trochę zabawy jest.
Myślę, że moje wypociny troszkę Ci pomogą:)
 

Pchel

New member
Wadliwy telewizor LG 50PB6500

Cześć wszystkim. Po przewertowaniu prawie całego tematu kupiłem wczoraj w Neonecie telewizor LG50PB6500. Przed zakupem poprosiłem o sprawdzenie TV, podłączyłem pendrive'a z materiałami testowymi (wrzucone przez jednego z użytkowników w tym temacie) i wszystko było jak najbardziej w porządku - brak popsutych pikseli, brak wyjątkowo głośnego bzyczenia itp.

Zadowolony z udanego zakupu zamontowałem telewizor w pokoju i odpaliłem materiał fullhd z zewnętrznego dysku utwierdzając się w przekonaniu, że dokonałem słusznego wyboru :)

Niestety radość minęła dzisiaj, gdy po odpaleniu telewizora moim oczom ukazał się pionowy migoczący pas o szerokości ok 15cm, któremu towarzyszyło głośne bzyczenie. Po 20 minutach lewa część pasa całkowicie się wypaliła i pozostaje całkowicie czarna (jednocześnie ustało całkowicie bzyczenie) natomiast prawa część chyba jeszcze walczy ;)

Zastanawiam się, czy mogę oddać/zamienić TV w Neonecie, czy pozostaje mi już tylko serwis LG?

Poniżej zamieszczam zdjęcia ofiary:
 

Attachments

  • small1.jpg
    small1.jpg
    23,3 KB · Wyś: 333
  • small2.jpg
    small2.jpg
    22,8 KB · Wyś: 328
  • small3.jpg
    small3.jpg
    64,8 KB · Wyś: 335
  • small4.jpg
    small4.jpg
    36,3 KB · Wyś: 339

Pchel

New member
Niestety załoga okazała się standardowa, czyli nic nie mogą zrobić, jedynie serwis LG może mi pomóc. Na infolinii LG dowiedziałem się, że prawdopodobnie naprawią mi TV w domu - ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć, chociaż byłoby to najlepsze rozwiązanie, bo nie musiałbym czekać miesiąca na naprawę w serwisie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba żartujesz, jaki serwis? Nie oddawaj do żadnego serwisu!
Napisz do HQ150, jest obcykany w sprawach praw konsumenta i Ci doradzi.
 
Do góry