Telewizor LG50PA6500

smoku666

New member
Hejka,

Dołączam do grona zadowolonych posiadaczy LG50PN6500 :wink:

kilka tyg temu kupiłem ten TV dla ojca, ale spodobał mi się na tyle, że gdy trafiłem na możliwość zakupu tego tv po bardzo okazyjnej cenie 1750zł (nówka) to się nie zastanawiałem ani chwili.. no i jest!

dodam iż jestem już posiadaczem PDP LG od połowy 2006 roku, wtedy kupiłem najwyższy wówczas model 42PC1RR (9500zł), co prawda działa on do dzisiaj pomimo iż 2 razy umarł, raz układ Z a raz Y :-? no ale mały rozmiar jak na dzisiejsze czasy, i praktycznie brak czerni spowodowały iż chciałem coś większego i nowszego.

Celowałem co prawda bardzo wysoko, w Samsunga 64F8500 , ale ogólnie 3d i smart tv mnie nie interesują, ponadto myśli o pozbyciu się ok 10000zł za ten tv mnie mocno dręczyły.... a w tym czasie ojciec kupił LG50PN6500 za bodajże 1950zł który miałem okazje dobrze przetestować.... wiec kolosalna różnica w cenie wygrała...... nie jest to mój ideał, ale w tej cenie jest na prawdę bardzo dobry....

jestem na etapie zabawy z ustawieniami obrazu aby wyciągnąć z tego TV co się da....
obraz HD jest naprawdę dobry, (napisałbym bardzo dobry ale chyba za dużo naoglądałem się u znajomego 64F8500:))

no i zaczynam zabawę z ustawieniami obrazu aby wycisnąć z tego TV co się da....

zewnętrzny dysk samsunga 1TB pełny mkv 1080p z DTS już czeka aż nadejdzie weekend.. lub trafi mi się jakieś nieplanowane L4 :grin:

pozdrawiam!
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dołączam do grona zadowolonych posiadaczy LG50PN6500 :wink:
+1 do zadowolonych userów ;)

kilka tyg temu kupiłem ten TV dla ojca, ale spodobał mi się na tyle, że gdy trafiłem na możliwość zakupu tego tv po bardzo okazyjnej cenie 1750zł (nówka) to się nie zastanawiałem ani chwili.. no i jest!
To podobna cena jak i u mnie, gratulacje, niech służy dobrze, bezawaryjnie i cieszy oko :mrgreen:

...... nie jest to mój ideał, ale w tej cenie jest na prawdę bardzo dobry....
Ideał to coś, co z definicji jest nie do doścignięcia, więc to i tak jest lepiej niż bardzo dobrze :D

no i zaczynam zabawę z ustawieniami obrazu aby wycisnąć z tego TV co się da....
jak uda Ci się coś ciekawego ustawić to podziel się :) jestem ciekaw czy uda się ustawić coś jeszcze lepszego niż ustawienia kolegi teiwaz ;)

PS: jak to napisał kolega lm648 do mnie - z taką stopką wybrałeś taki telewizor? toż to mezalians :D ;)
 
Ostatnia edycja:

smoku666

New member
PS: jak to napisał kolega lm648 do mnie - z taką stopką wybrałeś taki telewizor? toż to mezalians :D ;)

heh, po prostu wygrał zdrowy rozsądek :)
a i przy okazji sporo $ zostało, może po cichu zacznę planować zmianę ampli na jakiś mocniejszy...:cool:

wieczorem biorę się za testy ustawień kolegi teiwaz , ciekawe czy będzie jakiś efekt...
 

lm648

Banned
.... aj tam .... aj tam .... z tą "stopką" to był tylko żart :) .... więc nie przejmujcie się nią już .... zdaję sobie sprawę, że rozsądek jest głównym kryterium wyboru (i bardzo dobrze) ... u mnie też tak było ... no i z TV aż do dnia dzisiejszego jestem zadowolony :)
 

smoku666

New member
proszę o rozszyfrowanie podanych przez kolegę kilka stron wcześniej ustawień:

r:-2;2;9 - czerwony
g:-6;-5;0 -zielony
b:-5;5;-3 -niebieski
c:6;3;-10 -?
m:-7;-3;16 -?
y:-15;-8;-15 - żółty ???

jaka kolejność pozostałych 3 ? - niebieskozielony, purpurowy, żółty ?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Piwo... w proszku... w skrzynce na listy... przecież jak powiem żonie aby wypatrywała przesyłki to mi nie uwierzy... :D :D :D
 

kevcio23

New member
Mam nietypowe pytanie. TV mam juz od sierpnia jednak nie miałem okazji mieć w pokoju kablówki więc przede wszystkim służy do gier i filmów z dysku. Jak niestety wiemy odtwarzanie z usb mocno ogranicza manipulowanie ustawieniami.
1. Czy ma ktoś jakieś optymalne ustawienia na odtwarzanie z usb? Bez żadnych ekspertów, podstawowe rzeczy jak jasność, kontrast itp. Niby fabryczne kino jest w porządku ale może da się wycisnąć więcej.
2.Jak obejść powyższy problem? Kupno odtwarzacza blue-ray i puszczenie filmów z dysku podłączonego do niego rozwiążą problem?
 

WiTT

New member
Bez reklam
To jest jakaś różnica jakie mamy źródło aktualne do możliwości zmiany parametrów obrazu?
Ja mam NAS -> BluRay -> Ampli -> TV. Zresztą każde źródło mam przez amplituner. Ustawienia kolegi teiwaz są jak na razie nie do przebicia.
 

lm648

Banned
To jest jakaś różnica jakie mamy źródło aktualne do możliwości zmiany parametrów obrazu?

Oczywiście, że TAK :-D ..... odtwarzacz Media Player TV po USB nie ma dostępu do pełnej edycji ustawień obrazu ..... min. brak jest ustawień Ekspert No1 & No2 .. a także zmiany formatu obrazu jest tylko pełny i oryginał ..... i to tyle .... brak powiększania i pozostałych ustawień formatu obrazu :-D
Widzisz jak sobie "ciekawie wymyślili" (łatwo sprawdzić :) ) aby obywatel nie miał za dobrze ..... dlatego też używam zew. playera WD i mam wszystko dostępne.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie no, to są jaja.. :D to ktoś musiał się napracować aby takie rozwiązanie wymyślić i wdrożyć.. :shock:
 

kevcio23

New member
Oczywiście, że TAK :-D ..... odtwarzacz Media Player TV po USB nie ma dostępu do pełnej edycji ustawień obrazu ..... min. brak jest ustawień Ekspert No1 & No2 .. a także zmiany formatu obrazu jest tylko pełny i oryginał ..... i to tyle .... brak powiększania i pozostałych ustawień formatu obrazu :-D
Widzisz jak sobie "ciekawie wymyślili" (łatwo sprawdzić :) ) aby obywatel nie miał za dobrze ..... dlatego też używam zew. playera WD i mam wszystko dostępne.

Czyli WD player będzie najlepszy jeżeli mam zamiar oglądać tylko z dysku :)? Mam już upatrzony model 1 generacja. Ma już on swoje lata. Czy poza brakiem DTS są jakieś większe wady? Czy pomimo wieku dobrze odtwarza pliki MKV?
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Pomimo tego, że WD Media Playera używam wiele lat mogę powiedzieć, że nie jest idealnym odtwarzaczem, ma on swoje wady i zalety lecz w świetle cena jakość nie jest źle :)
Istotne wady to:
- przede wszystkim należy uważać z dyskami zew. gdyż "ponoć?" nie wszystkie "widzi", nie ma problemu z dyskami WD, osobiście nie doświadczyłem takich sytuacji;
- potrafi od czasu do czasu "podwiesić się", reset rozwiązuje problem;
- zużywa non stop energię elktr. ok. 12W, gdyż mimo tego że jest wyłączony dalej ciągnie, jest ciepły, ... natomiast odłączenie od zasilania powoduje reset do ustawień "0";
- kiedyś istniała w sieci strona tego odtwarzacza, dawno znikła?
- odtwarza obrazy ISO płyt DVD lecz nie widzi menu płyty, nie wiem jak jest z płytami BD;
Oczywiście jest to model już "stary" są nowsze, lepsze ale i wiele droższe a w świetle 4K to już archaik, gdyż skalowanie ma tylko do 1080p ...ale reszta to już z same zalet a przede wszystkim odtwarza mkv, flac itd i to bardzo dobrze :) .... aaaaaa ....... ma problemy z mkv o bardzo wysokim bitrate pow. 10 MB oraz wysokim fps np. 48 fps lecz są to filmy jakieś demówki itp więc jest to nieistotne.
"Czyli WD player będzie najlepszy jeżeli mam zamiar oglądać tylko z dysku"
tego to ja na pewno nie powiedziałem, ... ale jeżeli masz możliwość kupienia go w kwocie do 200 PLN to tylko brać bo tyle jest wart .... lecz ....nie więcej :)
 
Ostatnia edycja:

Rhotgar

New member
Witam, nie przesiadał się ktoś z was z LCD na tą Plazmę? Chodzi mi generalnie o walory czysto użytkowe wciąż się waham czy zdecydować się na coś w stylu ln575 46", samsung f5500 też w wersji 46" czy właśnie ln6500, mam okno na zachód i boje się czy rolety (okienne nie antywłamaniowe- tu nie byłoby takiego problemu) ustrzegą mnie przed nadmiernymi odbiciami które niestety muszą być przy szkle z przodu... Druga kwestia to czerń, nie jestem super wymagający na ex440 (sony) poziom mi w zupełności wystarczał. Widziałem u znajomego jakąś starszą plazmę 60" LG i czerń była strasznie szara gorzej niż na LEDach z krawędziowym podświetlenie jak tutaj wypada ln6500? I ostatnia kwestia, czy da się oglądać w miarę komfortowo w dzień bez zasłaniania rolet? Chodzi mi o oglądanie coś do obiadu, czy poranne newsy. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Kilka stron wcześniej opisałem swoje spostrzeżenia, właśnie po przesiadce z LCD (5-letni Sharp), poczytaj.
Ogólnie z tymi odbiciami dramatu nie ma. Zasłonięcie okna dużo daje. Da się obejrzeć do obiadu oraz newsy ;) A kino - wiadomo, po zmroku jest klimat :)
Czerń - pojęcie subiektywne. Mi odpowiada. Zwłaszcza po wprowadzeniu ustawień kolegi teiwaz'a.
Zaś co do całej reszty zalet.. przeczytaj mój wpis kilka stron wcześniej :)
 

Rhotgar

New member
Nie wiem jak przegapiłem Twoją recenzje (dzięki za kopalnie wiedzy) :p nie tak dawno wertowałem ten wątek, zastanawiam się czy LG wypuści jeszcze plazmy na ten rok (ostatni rok mają być produkowane z tego co się orientuje) czy będą trzepać te co są, jakoś nie mogę znaleźć informacji na ten temat
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
O tym też pisałem ;) na ten rok plazmy od LG będą, seria PB6600.. wygląda ze to co do tej pory było plus smart. Czy matryce te same będą, tu trzeba zaczekać aż się pojawią. Poszukaj strony do tyłu, pisałem z cenami i specyfikacje :)
Z tym ze nowe modele będą pewnie kosztowały, tak jak PN6500 na początku chodził po 2400zl a teraz za 1800-1900 :)
 
Do góry