Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oglądałem dziś 55W905 w sklepie Euro, naprawdę robi wrażenie.
Tegoroczny design na żywo wygląda super, zeszłoroczny "monolit" którym tu ktoś się tak zachwycał, się do niego nie umywa, tv stały obok i model z zeszłego roku wyglądał przy tym jak model z przed 3 lat. Nawet ten znaczek Sony mi się podoba, z delikatnym podświetleniem od dołu wygląda dużo lżej i pasuje do całości, taki tv powieszony na ścianie to prawdziwe cudo.
Na tv leciało demo, ja nić nie zmieniałam i pilotem się nie bawiłem bo i tak nie kupię telewizora w tej klasie cenowej ale obraz wyglądał naprawdę bardzo dobrze, widać było różnicę na tle W805

Kolego miedzy innymi ja chwalilem monolit i zreszta nie tylko ja i tak naprawde wiekszosci ludzi wolalo monolit nawet patrzac na to co mowili w salonach SC w Wawie jak byla mowa o tv z tego roku, ze ludzie dopytywali sie czy to tez bedzie monolit czy tak jak inne tv ... i bylem swiadkiem i sprzedawca u ktorego zamawialem tv sony wlasnie mowil mi ze ludzie troszke zawiedzeni sa ze w serii W 900 nie ma monolitu a zostawili tylko w najwyzszej serii - ale jak to sprzedawca powiedzial mi ze oszczednosci robia swoje.... I z tego co wlansie w SC mowia ze ludzie natomiast sa zadowoleni ze jest wybor miedzy pasywnym 3d a aktywnym to sie ludziom podoba.... A propo tego loga to generalnie masz inny gust bo wielu osobom sie to logo w wogole nie podoba - jak dla mnie zreszta juz pisalem ze to wyglada tak jakby zapomnieli o nim i komus na koncu sie przypomnailo o logo producenta... do tego jak ktos oglada w nocy i przy zgaszonym swietle to nei da sie tego ogladac bo za bardzo sie to mieni , gdyz nie jest jednostajne tak jak to bylo w serii z zeszlego roku gdzie bylo jedostajnie i kolor bardziej stonowany... i bylo to juz sprawdzane wlasnie w warunkach domowych po ciemku i potwierdza sie to ze trzeba to wylaczyc bo za bardzo denerwuje... Podstawka tez widac jest golym okiem ze jest to "tania" rzecz co dla mnie wbija sie w oczy , nie ma tego problemu jak sie go powiesi ale jak ktos ma na szafce to jednak jest to widoczne i do tego starsznie sie odbija od niej ... Zgadzam sie z Toba ze na scianie bedzie fajnie sie prezentowal bo jest mniejszy jak z zeszlego roku wiec i lepiej bedzie wygladal , chociaz jak dla mnie to nawet przy wiszacym wolalbym monolit... Na 100% jedno co jest fajne to menu nowe i to nie podlega zadnej dyskusji, choc jako calosc tv jest fajny ale zdecydowanie za drogi patrzac na swojego poprzednika hx 850... I oczywiscie jest to moje subiektywne zdanie :)
 

ryba22

New member
CNET od lat jada po produktach SONY zaczynajac od TV,PS3 a konczac na ocenianiu gier ;] , ladna kaske biora od KONKURENCJI , takie gownianie amerykanskie gowno .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu Tobie kolego pierwszemu mowie ze juz stoi u mnie hx 955 w 55 calach :) mordka sie smieje soft najnowszy wgrany. I nie zaluje ze kupilem jego a nie W 900, goscie z SC mowili ze lepszy od niego bedzie nastepca hx 955 wiec dobrze zrobilem kupujac go... mam 5 lat gwarancji wiec spoko na 5 lat problem z glowy :) W sygnaturze sa moje obecne zabawki. Jeszce co prawda czekam na suba i bede poszukiwal drugiego kabla do Bi-ampingu ale to juz prawie ze takie 100% co zlozylem...Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.lolek126 gratuluję dobrego zakupu.Ja natomiast będę dalej szukał w 50" do 55 ".Liczyłem na Sony seria W900-ale coraz bardziej przestaje mi sie on podobać czytając poszczególne testy.Samsunga F8000 już dawno sobie odpuściłem.Coraz bardziej się przechylam na stronę plazmy.Poczekam i zobaczę jak wypadnie Samsung PS51F8500SL.Podobno w dzień zabija Panasa VT60.Taką plazmę można zakupić dużo taniej niż W900 i sądzę ,że z jakością świecenia powyżej 50" dobra plazma przemieli tego Sonego maxymalnie.Poczekam do jesieni i wtedy podejmę decyzję.Ps.Świetne recki zbiera też Panas ST60. Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ci sie nie spieszy to pewnie ze mozna poczekac ale jak na jesien myslisz kupic to i w900 bedzie tanszy wiec juz bedzie bardziej atrakcyjniejszy niz teraz , generalnei to fajny tv tylko jakos odczuwam ze w 55 calach swieci slabiej jak w 46 calach ale to moze tylko cos z ustwieniami jednak pokrecili a mowia w SC ze sa takei same.... ale patrzac tak obietywnie to jednak jest fajny tv ale na pewno tyle nie dalbym w zyciu za niego... ale to sie zmieni mysle ze juz po wakacjach bedzie cena fajniejsza... u mnie plazma sie nie nadaje za duzo okien w salonie a nie mam zamiaru po ciemku siedziec a juz na pewno nie moja zona... i czasem lubie 3d poogladac, a tam jak dla mnie jest za ciemno... Do gier to raczej zadko gram ale tak jakby co to plazma jest slabasza w te klocki z tego co mozna wyczytac... ale fakt faktem obraz w 2d jest boski w plazmie bez dwoch zdan...
 

martinus123

New member
Kolego miedzy innymi ja chwalilem monolit i zreszta nie tylko ja i tak naprawde wiekszosci ludzi wolalo monolit nawet patrzac na to co mowili w salonach SC w Wawie jak byla mowa o tv z tego roku, ze ludzie dopytywali sie czy to tez bedzie monolit czy tak jak inne tv ... i bylem swiadkiem i sprzedawca u ktorego zamawialem tv sony wlasnie mowil mi ze ludzie troszke zawiedzeni sa ze w serii W 900 nie ma monolitu a zostawili tylko w najwyzszej serii - ale jak to sprzedawca powiedzial mi ze oszczednosci robia swoje.... I z tego co wlansie w SC mowia ze ludzie natomiast sa zadowoleni ze jest wybor miedzy pasywnym 3d a aktywnym to sie ludziom podoba.... A propo tego loga to generalnie masz inny gust bo wielu osobom sie to logo w wogole nie podoba - jak dla mnie zreszta juz pisalem ze to wyglada tak jakby zapomnieli o nim i komus na koncu sie przypomnailo o logo producenta... do tego jak ktos oglada w nocy i przy zgaszonym swietle to nei da sie tego ogladac bo za bardzo sie to mieni , gdyz nie jest jednostajne tak jak to bylo w serii z zeszlego roku gdzie bylo jedostajnie i kolor bardziej stonowany... i bylo to juz sprawdzane wlasnie w warunkach domowych po ciemku i potwierdza sie to ze trzeba to wylaczyc bo za bardzo denerwuje... Podstawka tez widac jest golym okiem ze jest to "tania" rzecz co dla mnie wbija sie w oczy , nie ma tego problemu jak sie go powiesi ale jak ktos ma na szafce to jednak jest to widoczne i do tego starsznie sie odbija od niej ... Zgadzam sie z Toba ze na scianie bedzie fajnie sie prezentowal bo jest mniejszy jak z zeszlego roku wiec i lepiej bedzie wygladal , chociaz jak dla mnie to nawet przy wiszacym wolalbym monolit... Na 100% jedno co jest fajne to menu nowe i to nie podlega zadnej dyskusji, choc jako calosc tv jest fajny ale zdecydowanie za drogi patrzac na swojego poprzednika hx 850... I oczywiscie jest to moje subiektywne zdanie :)

Z wieloma Twoimi spostrzeżeniami się zgadzam, a to co napisałem to tylko moje skromne zdanie.
Z oceną designu to wiadomo kwestia gustu, jednym podoba się to a innym tamto.
Gratuluję zakupu i pozdrawiam :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

"Na Dzień Dziecka" wspaniały prezent dla Ciebie i Twojej rodziny.
Życzę wielu wrażeń i zadowolenia podczas oglądania wszelkiego
rodzaju programów telewizyjnych oraz filmów i koncertów z
odtwarzacza Blu-ray firmy Denon i
oczywiście bezawaryjnej pracy tego bardzo dobrego telewizora
firmy Sony 55HX955.
Może byś Lolek126 , jak możesz , zademonstrował zdjęcia telewizora
firmy Sony w Twoim salonie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Figofagos

New member
Krótko o wrażeniach Sony KDL-55W905A

Witam. 29.05 kupiłem Sony 55W905. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Jakość obrazu jest naprawdę zachwycająca, mocno w oczy rzucają się te dodatkowe kolory (Triluminos).. czerwień jest taka że nie da się nie zauważyć jej pięknego nasycenia i masy odcieni, zieleń powala także, ładny żółty.. Naprawdę super. Od 29.05 jest także promocja SONY.. do każdego zakupionego TV W905 dorzucają gratisa w postaci smartfona XPERIA Z i 286zł. Także można uznać że sprzedając fona TV wychodzi za 8000 zł. Ja kupiłem TV od reki w MediaMarkt.. cena? o dziwo 9999zł gdzie na ceneo itp portalach od "taniochy" najtaniej jest za 10499zł. Ha co ciekawe pytając w MM o jakiś gratis w postaci okularów 3D dla dziecka bo takowe Sony wydało zaproponowano mi zamiast nich gratis konsolkę Sony PSP 1004 Street :) Także sprzedając XPERIĘ, PSP i 286 zł to TV wyjdzie mi niecałe 8000 zł i jak na najnowszy model z najwyższej półki Sony i 55" to jest to myślę cena super. Tu link do promocji sony.pl/hub/promocja-bravia . Poprzednio miałem Philipsa 42PFL9603 - najwyższa półka Philipsa w 2008r. (w zasadzie dalej go mam) i na obraz nie mogę narzekać bo jest w nim rewelacyjny ale brakowało mi 3D i na przestrzeni czasu stał się też po prostu za mały :) trzeba podkreślić że W905 odtwarza także dzwięk w DTS (mało który TV to ma), zajefajnie śmiga menu w sony - płynność zadziwia, nie ma zacinek jak widziałem to w Samsungach albo LG, naprawdę przyjemnie się korzysta, obsługa dysku 500GB w mig, żadnego czekania na załadowanie listy plików itp. Nie wiem jak w innych TV ale ten Soniacz otwiera filmy 3D w MKV z napisami txt!! przy czym napisy nakładane sa poprawnie na obraz i widoczne dla obu oczu. W bluray 3d LG BD660 mialem z tym problem bo napisy rozbijane byly na 2 polowki (przy obrazie lewo prawo) i nie dalo sie ich czytac. jedyny minus ktory zauwazylem to to że nie odpalil mi 2 filmow 3d w MKV ktore miały dzwiek zapisany w DTS-HD 7.1 (objetosc filmu miala 20GB) nie sprawdzalem jaki to kontener mkv byl moze jakis nieobslugiwany prez tv. To tak na szybkiego. Tak czy siak TV jest innowacyjny.. kolory piekne obraz też bez zastrzerzeń, dźwięk mógłby być ciut lepszy (mój stary Philips rozkłada tego Sonego pod tym kątem ale philips to "grubas" a sony "szczuplutki" wiec tu pewnie ograniczenia. W sony masa oprogramowania internetowego - nei wiem kiedy zdarze przejrzec te wszystkie serwisy.. zonka się cieszy z TVN Player.. fajnie chodzi.. i seriale klepie :) Ja polecam W905 na pewno nikt sie nie rozczaruje.. a i teraz promocja z XPERIĄ Z... myślę że pomimo ceny warto.. A i zajefajna funkcja parujemy sobie smartfona z TV ja mam iPhone4 i w iphonie odpalam youtube wybieram filmik a obraz leci na TV :) zajefajnie bo ciezko przeszukiwac i wpisywac w Szukaj z pilota od TV a w telefonie raz dwa a efekt na duzym ekranie.. no i warto wspomniec ze do W905 w komplecie otrzymujemy 4 pary okularów aktywnych! po ponad 200 zł sztuka.. i jeszcze jedno w MediaMarkt (Białystok) 10 rat 0% - całkowite 0%! bez ubezpieczeń itp.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

"Na Dzień Dziecka" wspaniały prezent dla Ciebie i Twojej rodziny.
Życzę wielu wrażeń i zadowolenia podczas oglądania wszelkiego
rodzaju programów telewizyjnych oraz filmów i koncertów z
odtwarzacza Blu-ray firmy Denon i
oczywiście bezawaryjnej pracy tego bardzo dobrego telewizora
firmy Sony 55HX955.
Może byś Lolek126 , jak możesz , zademonstrował zdjęcia telewizora
firmy Sony w Twoim salonie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam kolego dziekuje za mile slowa i zdjecia zrobie oczywiscie calego systemu ale czekam jeszcze na suba ktory podobno ma juz doplynac do dystrybutora w przyszlym tygodniu wiec za jakies poltora tygodnia mam nadzieje ze w koncu u mnie sie pojawi i kilka zdjec calego sytemu wkleje w dziale nasze zestawy o czym poinformuje Ciebie, bo jak wiesz bardzo cie szanuje za wiedze jaka masz odnosnie tv..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Gratuluję wyboru telewizora firmy Sony KDL-55W905A , Figofagos.;-)
Jak już zdążysz ogarnąć większość niuansów związanych z obsługą
i ustawieniami w tym , Twoim nowym telewizorze , to proszę napisz
swoje odczucia dotyczące np. równomierności podświetlenia matrycy ,
czy nie występują "małe przybrudzenia" matrycy .(efekt tzw. DSE)
Widać go w ujęciach błękitu nieba , czy podczas oglądania meczu
piłkarskiego na boisku trawiastym (kolor trawy powinien być jednolity,
zielony---oczywiście nie dotyczy to strzyżenia trawy w różnej
wielkości kwadraty czy pasy), współpracy z odtwarzaniem filmów
z odtwarzacza Blu-ray , współpracy z notebookiem , sieć WI-FI itd.
Napisz również o Smart TV , jak "chodzi " przeglądarka , poszczególne
widgety .
Jesteś pionierem "przecierasz" szlak dla następnych użytkowników
tego nowego telewizora firmy Sony KDL-55W905A .
Testy testami , ale osobiste odczucia choć subiektywne , są równie ważne , i pomagają
w podjęciu decyzji o zakupie tego a nie innego telewizora.

BTW , najwyższa półka telewizorów firmy Philips w roku 2008 to telewizor 42PFL9803H , pierwszy Full
LED.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj tj.04 czerwca 2013 r. ukazała się trzecia i zarazem ostatnia część testu telewizora firmy Sony KDL-46W905A na popularnym portalu FullHD.gr.
Wszystkich chętnych do zapoznania się z ciekawą treścią tej części testu zapraszam serdecznie na
stronę:

Sony BRAVIA KDL-46W905A [Review] - FullHD

Konkluzja: telewizor na który warto zwrócić większą uwagę przy opcji zakupu nowego telewizora
w technologii LCD;) . Wadą na razie jest jego wysoka cena , pomimo opcji otrzymania smartfonu Sony Xperia Z .:|
W testowanym telewizorze "siedzi" matryca o symbolu : YLV4621-02N firmy YoungLighting---- made in Taiwan.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

storm36

New member
Kolego Figofagos czy wyslales juz wszystkie dokumenty do Sony uprawniajace do otrzymania smartfona ? Pytam bo list trzeba wyslac do Francji a w regulaminie jest napisane ze na przyslanie dokumentow (dowodu zakupu, ulotki ktora jest z telewizorem, etykiety z kartonu i wydruku ze strony "Dziekujemy") jest 15 dni i zadne reklamacje z tytulu nie dojscia listu lub spoznienia terminu 15 dni nie bede rozpatrywane i automatycznie promocja zostaje anulowana. Jak wyslales to mozna sprawdzic status realizacji na stronie sony.

Troche dziwna ta promocja sony.., obowiazuje w Polsce ale dokumenty trzeba slac do Francji w przypadku zaginiecia przesylki niestyty nie otrzyma sie telefonu tak samo jak sie przekroczy termin 15 dni od daty zakupu, lub nie dosle kompletu dokumentow (nie ma opcji doslania reszty)......

Troche tak jakby liczyli na poslizg poczty lub zaginiecie przesylki bo roznie z nia bywa i z tego powodu nie uwzgledniaja zadnych reklamacji.........

do poczytania regulamin
campaign.odw.sony-europe.com/dropzone/tvlocal/pl_PL/Regulamin_Promocji_Sony_Bravia_IDEALNA_PARA.pdf

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak jak napisał Storm36 , ja także uważam że regulamin promocji jest bardzo "dziwny" i wysyłanie dokumentów
do Francji to już zupełne "przegięcie".
Mnie to wygląda na "lekką farsę". Oczywiście jest to moje subiektywne spojrzenie na tą formę promocji.
Skoro ktoś kupił telewizor firmy Sony objęty promocją i go zarejestrował na oficjalnej stronie
internetowej firmy Sony to ten fakt już powinien powodować , że nabywca telewizora powinien
być objęty promocją z "automatu" , chyba , że nie wyraża zgody na udział w promocji .
Wysyłanie listu z dokumentami do Francji tak jak pisze Storm36 wiąże się z możliwością , że
list może nie dojść w terminie lub po prostu "zaginąć" i cały trud w skompletowaniu dokumentów
pójdzie w jednej chwili na marne.:x


BTW , dlatego napisałem już wcześniej , że cena tego telewizora jest wysoka , pomimo opcji otrzymania smartfonu Sony Xperia Z .
www.solpol.pl/webpage/pl/promocja-sony-idealna-para.html

www.hifi-forum.de/viewthread-144-7347-52.html

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Z tego co czytam o tym tv to mam wrazenie ze nie jest to model dla kogos kto bardzo przywiazuje uwage do katow widzenia.Moze sie myle ?
Pytam bo ciagle nie znalazlem tv godnego by zastapic mojego sony z5500 a po wpadce z hx720 jestem na to baaaardzo wyczulony.
Odnosze wrazenie ze katy lepsze ma W805A ktory jest znacznie tanszy.
No i widze ze Sony szuka naiwnych ktorzy uwierza ze ich list dojdzie do Francji w 15 dni.Moze niech jeszcze zamieszcza w warunkach promocji jaki ma byc kolor koperty ;)
Zreszta sony xperia Z to przecietny smartfon z przecietnym w porownaniu z samsungiem s4 czy htc one ekranem no ale do sprzedania jak najbardziej sie nadaje.;)
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
No dwa mam a trzeciego nie wybralem bo ceny coraz wyzsze a jakosc bez rewelacji.

W805 ma lepsze katy od 905 ?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
No dwa mam a trzeciego nie wybralem bo ceny coraz wyzsze a jakosc bez rewelacji.

W805 ma lepsze katy od 905 ?

Witam uprzejmie,

Ma lepsze kąty bo "siedzi" w nim matryca S-IPS (dobre kąty , słaba czerń) , ale już czerń to co najmniej o klasę gorzej niż w modelu telewizora
firmy Sony serii W905 , w którym "siedzi" matryca typu S-PVA+PSA .(dobra czerń , słabsze kąty)
Jednak moim skromnym zdaniem obraz jaki generuje telewizor Sony KDL-46W905A jest bardzo dobry , ma również dobrą czerń ,
natomiast obraz jaki generuje telewizor Sony KDL-47W805A jest również co najmniej dobry , ale czerń jest kiepska . Obu modelom
kilka razy miałem okazję się "przyjrzeć bliżej".



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pod względem kątów się nie wypowiem się bo mnie to aż tak nie interesuje , ale sam obraz jak dla mnie W 900 ma lepszy a szczególnie na 46 calach, bo w 55 calach jak widziałem właśnie obok siebie to lepiej wypadł 46 calowy podobno przy takich samych ustawieniach.... ale może to ta tylko sztuka taka była... plus jak dla mnie jednak 3d aktywne jest fajniejsze pomimo ze więcej jest z tym problemu ( ładowanie akumulatorka)
 
Do góry