Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

Riv11

New member
Bez reklam
Oba modele są bardzo dobre. Oczywiście czy ktoś woli obraz jaki daje matryca IPS cz VA to sprawa indywidualna. Czerni w W8 nie nazwałbym kiepską, oczywiście jest gorsza niż w W9, ale na pewno nie kiepska. W8 jak dla mnie ma bardziej naturalne kolory.
Sprawa wyboru pomiedzy tymi modelami, jest raczej sprawą osobistych preferencji kupujacego, niz obiektywnej wyższości jednego modelu nad drugim.
 

dune2

New member
Bez reklam
Dziekuje za wyjasnienia.A wiec z oczywistych przyczyn wybiore W805.
Moje oczy od lat najbardziej wrazliwe sa na zmiane katow a ze siedze glownie bokiem to co mi po lepszej czerni w 905 skoro pod katem kolory zmienia swoj odcien.
Obecnie ogladam glownie na Z5500 i jego czern z pewnoscia nie jest bardzo dobra a nawet wyraznie gorsza niz w moim hx720.Natomiast ten drugi przez katy nadaje sie dla mnie tylko jako monitor do gier a zetka jest glownym tv do filmow.Tak wiec czern jest wazna ale dopiero jak tv ma bardzo dobre katy.Modelu W905 nie widzialem na zywo ale 805 tak i jak dla mnie czern jest bardzo dobra.
Nie widze wiec powodu przeplacac 3 tys bo taka jest roznica miedzy tymi modelami (mam tu na mysli 55 cali).
Oczywiscie nie kupie teraz ale za pare miesiecy kiedy cena wyraznie spadnie.
Czy jest jakas konkurencja dla sonego czy nic lepszego w podobnej cenie nia ma ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może panasonic wt60 ale ja go jeszcze nie widziałem i cenowo jest taki jak W 900 ale matryca IPS także znowu słabsza czerń, a panasonic nie jest w tym dobry wiec myślę że może być gorzej niż rok temu w wt 50. A czerń jest znacznie lepsza tak jak accu pisze i to nie trzeba być w tym fachowcem żeby to dojrzeć, kolory tu myślę że to jest kwestia już gustu choć dla mnie lepiej jest w W900... z drugiej strony jak siedzi się cały czas z boku to i może lepiej kupić model niższy... kwestia co się lubi i na ile stać potencjalnego konsumenta... ja z perspektywy czasu bardzo się cieszę że kupiłem hx 955, a nie ze czekałem do W 900. Choć tak jak pisałem kilkakrotnie ze marzę o tym żeby się kiedyś pojawił tv połączeniem sonego i philipsa:)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W podobnej cenie o dobrych kątach to moja skromna sugestia :telewizor firmy Philips 55PFL7008K/12
lub Philips 55PFL7108K/12 .(różnią się tylko kolorem obudowy)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Lolek ->
Nie widzialem w905 dlatego sie nie wypowiem ale model w805 tak i moim zdaniem czern jest bardzo dobra.Katy robily niezle wrazenie aczkolwiek pod katem widzialem zmiane barw ktorej nie widze w swoim starym z5500.Cos te matryce mimo ze IPS sa sredniawe.
Jesli w905 ma gorsze katy to ja posziekuje za taki tv bo wiecej bym sie wnerwial niz cieszyl.
Zwlaszcza wydajac 10 tys.
A stac to pojecie wzgledne.Z jednej strony stac mnie by wydac taka kwote a z drugiej mi szkoda.Oczywiscie mozna wziac na raty zero % ale musze miec przekonanie ze tv jest tego wart.
A tv ktory ma dobre a nie bardzo dobre katy nie jest wart tej ceny.
Tv musi miec obraz niemal idealny pod kazdym katem i z kazdej perspektywy patrzac.
Do kina tez idziemy i siedzimy czasem pod sporym katem.
A po to kupujemy do domow tak ogromne tv zeby miec "kino w domu"
Oczywiscie wiem ze kino a tv to inna technologia ale jak producenci nie potrafia tego zagwarantowac to niech nie zdzieraja z nas tak ogromnych pieniedzy.

Acuu ->
Dzieki za info oczywiscie zobacze ale philips i dobre katy to dla mnie nowosc.
Zawsze mi sie wydawalo ze tv philips mialy kiepskie katy ale moze sie myle.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki.Najbardzej mi pomoze jak zobacze "na wlasne oczy"
Cos wybiore ale spokojnie szykuje sie na jesien a moze i wczesna zime tu sie nie ma co spieszyc.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Jezeli jesień- zima, to polecam styczeń- luty. Zwykle wted ceny sa sporo nizsze. Czy Sony W8 czy Panasonic DT60 czy FT 60 to jest początek ich sprzedaży, więc ceny są sporo wyższe niż pod koniec sprzedaży.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To zależy patrząc np. na ten rok co niektore modele już nizej nie poszly niż to miało miejsce np. w grudniu ubiegłego roku czy styczeń tego roku . Ceny w kwietniu były takie same... ale niektore faktycznie były tansze...
 

dune2

New member
Bez reklam
Dla mnie najwazniejsza jest jakosc.Jak sie pojawi tv z idealnymi katami i bardzo dobrym odbiorem to moge dac 10 tys nawet dzis.Jednak jak mam brac cos co nie do konca spelnia moje oczekiwania to wole dac jak najmniej.
Tak wiec jesli 905 ma gorsze katy niz 805 to bede celowal w 805.Jego srednia cena dzis dla 55 cali to ok 7500 i mam tu na mysli duze sieci sklepiw typu MM,Saturn czy Euroagd.
Jesli komus to nie przeszkadza to w malych sklepach widze ze jest nawet za 6800.
Skoro jest tak dzis to na bank pozna jesienia/wczesna zima bedzie w duzysz sieciach za ok 6000.
A do tego na raty zero ktore bardzo lubie bo dzieki nim nie odczuwa sie tak wydatku.
Wole co miesiac wydac tysiaka na ratki niz od razu tyle gotkowki ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kazdy robi jak uwaza raty mozna brac , mnie jakos mnie to nie kreci jak cos mi sie podoba ide i daje kase a nie mysle pozniej o ratach , ale niewatpliwie mozna i tak jak piszes a tym bardziej jak Tobie to odpowiada... to i czemu nie...
 

dune2

New member
Bez reklam
Oczywiscie rozumiem Twoje podejscie sporo jest takich ludzi.Niektorzy nawet kupuja w necie w niewiadomych sklepach drogie rzeczy.
Ja jednak gotowka wole obracac a zakupy robic na raty i to w sklepach w ktorych bede mogl skorzystac np. z niezgodnosci towaru z umowa.Pewnie sie potwarzam ale juz wiele razy dzieki temu dostalem od duzych sieci handlowych zwrot pieniedzy i to za towary uzywane przez ponad rok o sporej wartosci (laptop,smartfon itp).Oczywiscie wynikalo to z tego ze usterka byla uciazliwa i ciezka do usuniecia ale kupujac w sklepie "z netu" takie rozwiazanie byloby niemal niemozliwe.
Poza tym wiecej zarobie na obrocie gotowki niz strace na ewentualnych ratach zero ktore najczesciej zerowymi i tak nie sa.Z drugiej strony patrzac jak sie wylapie w duzej scieci handlowej wyjatkowa okazje to mozna wziac w cenie nizszej niz w sklepach internetowych a do tego na raty.Co do myslenia o splacie rat to zaden problem ustalic sobie samemu automatyczny harmonogram splat i co miesiac robi to za nas.Poza tym bierzesz sobie tv za np. 7 tys na 30 rat a splacasz duzo szybciej.Mnie zawsze mniej boli dac co miesiac jakas tam czesc pensji na raty niz od razu ruszac gotowke.Mam tu na mysli duze kwoty bo 7 tys to jednak nie jest 700 zl.
Dobrze jednak ze zyjemy w czasach i kraju gdzie mamy wybor bo dzieki temu kazdy robi tak jak lubi.

A wracajac do tematu.
Jakie jest Twoje prywatne zdanie?
Widzisz sens doplacac ok 3 tys do modelu 905 ?
55 cali 805 kosztuje ok 7 a 905 ok 10 tys.
Pytam w perspektywie czasu ale to niczego nie zmienia bo roznica cenowa miedzy tymi modelami pewnie bedzie podobna takze za pol roku.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym dal te 3 tys wiecej ale to ja , ty niekoniecznie podejrzewam... dla mnie obraz jest lepszy w W900 i 3d aktywne jak dla mnie jednak lepsze ... i dla mnie katy w wogole nie maja znaczenia bo siedze na srodku a jak dziecko siedzi na maxa 1m od srodka ekranu to tez mu nie przeszkadza zreszta zadko kiedy ogladamy wszyscy , kazdy ma jakis tv w pokoju wiec nie ma z tym problemu a jak siedziemy razem to tak jak mowie nikt nie narzeka... ale ty masz inne preferencje i inne wymagania odnosnie tego aspektu... do tego za jakies 4 miechy ta cena roznicy miedzy nimi bedzie mniejsza jak nic sie nie stanie zlego... ( przynajmniej tak mysle ale moge sie mylic ) ja tam jestem zadowolony ze swego hx 955 9 choc wiadomo ze mozna zawsze lepiej ale nie ma tv polaczenie sonego z philispem bo takowy bylby dla mnie najlepszy ) wiec teraz juz tak nie chodze po sklepach i nie przypatruje sie , szkoda czasu... wystarczajaco spedzilem czasu w sklepach jak do tej pory :) ale juz dzisiaj sub przyszedl wiec mam praktycznie wszystko , jeszcze czekam na podstawe z granitu pod suba i bedzie wsio ... najlepiej samemu zobaczyc ocenic i podjac decyzje.. A jedno jest pewne kolory i plynnosc w tv sonego to mistrzostwo swiata a mi na tym najbardziej zalezy, zreszta masz sonego to wiesz jakie ma kolory i jaka plynnosc ma ...Pozdro
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kto czyta uważnie ten wątek , wie , że ten telewizor firmy Sony otrzymuje również przez cenione
portale wysokie oceny i jest polecany :neutral:(highly recommend) , więc konkurencja ma się czego obawiać.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu oczywiście ze tak , ale co Kiki może napisac jak tylko dobre testy wychodza philipsa i nic więcej się nie liczy ewentualnie panasonic ... to az tak jest kolace w oczy ze az boli... malo tego kazda seria nawet nizsza philipsa to premium, a wyższe to ferrari :) i o czym tu pisać... Każdy rozsadny czlowiek sam sobie do sklepu przejdzie i zobaczy ile jest warty taki czy inny model danej firmy... a jak Kiki już podsylasz newsy odnosnie sonego i tylko te zle to wez i te dobre podsylaj bo takowe tez sa... co Accu ci napisał i badz w koncu obiektywny bo naprawde niedobrze sie od tego twojego obiektywizmu robi... co już zdazyli ludzie zauwazyc...
A dalej idac odnośnie tego modelu sonego to naprawde fajny tv jest, ma kilka wad jak to można wyczytac ale jaki tv nie ma??? - nawet philipsy maja ..... a najgorsze jest to ze jest za drogi i to jest jego najwieksza bolaczka i nie rozumiem sonego dlaczego taka cene sypneli bo ewidentnie jest za duza... przynajmniej o 1000-1500 zl powinien byc tanszy jak na poczatek... plus do tego dochodzi fakt ze kupując w S.C. ma sie za male pieniadze 5 lat gwarancji i jest to normalna gwarancja producenta, a to jest istotne jakby nie patrzec i biorac pod uwage ze sie placi te 10 tys za tv... i tak jak wspomniałem wyzej ja bym dolozyl te 3 tys w stosunku do nizszej serii...
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam

Zgadza się, ale na drugiej stronie jest też inna ciekawa opinia :
" That said, of the handful of current 2013 LED LCD models we have tested it is the best so far, but there is one that is potentially better -- the Samsung F8000 -- and it is about $500 cheaper than the Sony."
I tu powsać może ciekawy temat do dyskusj, który Tv jest lepszy:
Samsung UE55F8000SL czy Sony 55wa900a ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tez kwestia preferencji samsung ma inne kolory niz sony nie mowiac o innych sprawach jak np plynnosc... ja mysle ze kazdy tv znajdzie nabywce :)
 

dune2

New member
Bez reklam
Adres ktory podal kiki nie dziala.
Wgrywa sie stary temat na forum "Jakie kable do 5.0 Dali concept + onkyo 607"
Co do tv to oczywiscie zgadzam sie z lolkiem ze sony ma bardzo dobry odbior ale dajac 10 tys katy widzenia nie moga byc przecietne.Gdyby problemem katow dotyczyl tylko sytuacji gdy siedzi sie przed tv wieksza iloscia osob to nie byloby tak zle.Problem jest w tym ze majac ogrom urzadzen w pokoju jak ja niemal nigdy nie siedze centralnie przed tv.Dlatego tez katy sa najwazniejsza sprawa a nie czern itd.Jesli czern jest na dobrym poziomie to wiekszosc ludzi nie bedzie zwracala uwage na drobne roznice.A katy sa widoczne bez specjanlej analizy bo wystarczy usiasc bokiem do tv i zerkac na ekran lub wstac i zwyczajnie przechodzic obok niego.W sytuacji gdy katy sa slabe to nawet przechodzac obok tv widzi sie zawsze zmiane barw.
Jednak tutaj nie ma co sie spierac bo jak wiemy kazdy ma inne oczekiwania w tej sprawie.
Zobacze na zywo 905 i 805 i bede mogl wiecej powiedziec.
Na chwile obecna nie widze powodu by dawac wiecej niz 7 tys za 55 cali.
No chyba ze okaze sie na zywo ze 905 ma lepsze katy niz myslalem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry