Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam

Witam uprzejmie,

Właśnie jest przerwa .:|
Czas trwania I części livestream - 02:10:27
Telewizor firmy Sony ma bardzo dobre , równomierne podświetlenie matrycy , żadnych podświetlonych narożników ,
bez cloudingu , dobra czerń jak na telewizor w technologii LCD wynika z testu.Niemniej
nie jest to czerń , taka jaka jest w telewizorach firmy Philips serii 9x07 , 9706 , 9705 czy 9704.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest tak jak Accu wlasnie pisze ze trzeba poczekac i samemu ocenic, testy nic nie pokaza bo kazdy z tych testow mniej lub wiecej jest w jakis sposob oplacony wiec wiadomo ze jedni pokaza go z dobrej strony a inni troszke slabiej... a jeszcze inni zjada go na maxa.... ja osobiscie nie wieze ze ten tv bedzie znacznie lepszy od poprzednika, a jedynie moze troszke byc lepszy.... ale jakiegos przelomu to nie bedzie, dla mnie przelom to bedzie jak juz na dobre zawita oled na sklepowych polkach i to bedzie roznica a do tego czasu co roku beda pojawiac sie nowe modele ktore za duzo nic juz nie wniosa do obrazu ( bo nie mowie o bajerach czy kodekach itp sprawach).
 

BLACK_KNIGHT

New member
kolego lolek to niezupełnie chyba tak przecież z pomiaru kontrastu na sąsiednim portalu wyszło im ok 3600:1 tak wiec kontrast zbliżony do wartości hx955 osiągnięty na edge led który jest tąńszy w produkcji a nie każdego stać na full array led .Oczywiście rewolucji nie ma ale poprzeczka idzie w górę.Oledy się ciągle opózniają i gdy trafią na rynek masowy to lcd mogą być już do nich porównywalne.To triluminos i szersza paleta barw to na razie ciekawostka ale jak by się przyjeło i zaczęto wydawać materiały nagrane z szerszą paletą barw to też byłby postęp.Po za tym nie wierzę że oledy będą tak od razu doskonałe raczej jak zwykle będą cierpieć na liczne choroby wieku dziecięcego plus będzie bardzo mocne parcie aby każdy nawet wadliwy panel wciskać konsumentom
To samo z 4k niby kiki napisął newsa że nadawcy odrzucają bo zbędne ale jak dla mnie to materiał nadawany w 4k z niskim bitrate będzie się równał jakości bluray wreszcie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam to co im wyszlo do konca jeszcze nie ejst takie pewne czy tam jakiegos bledu nie ma bo cos tam jest problem z testem tego tv , do tego dolozyc trzeba ze to zapewne wyszlo im na srodku tv a nie juz po bokach i ja osobiscie nie uwierze jak nie zobacze ze tam ta czern jest taka jak np w hx 920 czy hx 955 ... co nie oznacza ze tak im nie wyszlo ale to kwestia jeszcze potwierdzenia i na pewno do Macka zadzwonie jak juz caly test zrobia i sobie z nim pogadam ... i zobaczymy czy gdzies na innym forum to tez potwierdza taki wynik... natomaist co do 4k to tez jestem sceptyczny i jak masz mozliwosc to idz sobie zobacz gdzies to 4k i zobaczysz ze sens tego na chwile obecna to zaden ..... dopiero wtedy bedzie jak beda filmy w 4k nagrywane i programy w 4k beda smigac a jak na razie to nasze programy hd wiele maja do zyczenia wiec dla mnie to jest na chwile wiekszy gadzet jak 3d :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Z uwagi , że firma Sony zakończyła współpracę z firmą Samsung dotyczącą matryc do swoich
telewizorów , producentem matryc do serii telewizorów W905A jest najprawdopodobniej tajwańska firma AUO , z
którą to firma Sony porozumiała się w tej kwestii .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jakas strasznie duza roznica miedzy roz. 46 a 55 cali chyba ze w euro agd już cena spadla 55 cali...
 

vere

New member
Z uwagi , że firma Sony zakończyła współpracę z firmą Samsung dotyczącą matryc do swoich
telewizorów , producentem matryc do serii telewizorów W905A jest najprawdopodobniej tajwańska firma AUO , z
którą to firma Sony porozumiała się w tej kwestii .

Tylko, że firma AUO dostarcza matryce dla Samsunga również. Sony jedynie sprzedał swoje 30% udziałów w spólnej fabryce z Samsungiem ale to nie dotyczy fabryki matryc ani dostarczania matryc. Za te pozyskane pieniądze wykupił na własność produkty Sony Xperie spłacając firmę Ericsson.
 

accu

New member
Bez reklam
Tylko, że firma AUO dostarcza matryce dla Samsunga również. Sony jedynie sprzedał swoje 30% udziałów w spólnej fabryce z Samsungiem ale to nie dotyczy fabryki matryc ani dostarczania matryc. Za te pozyskane pieniądze wykupił na własność produkty Sony Xperie spłacając firmę Ericsson.

Witam uprzejmie,

Będzie można łatwo sprawdzić czyjej firmy jest zamontowana matryca w serii W905A telewizorów
firmy Sony wchodząc do menu serwisowego bez dwóch zdań . Może również , któryś z recenzentów ,
który będzie testował ten telewizor (np. z FullHD.gr) i zdejmie tylną ściankę telewizora pokaże na
zdjęciu naklejkę na której będzie pełna nazwa producenta matrycy i jej typ/model .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W międzyczasie , kiedy ukaże się pierwszy polski test telewizora firmy Sony 46W905A i telewizora firmy Samsung 46F8000 na konkurencyjnym forum inni
testerzy telewizorów nie "próżnują" .;)
Dzisiaj ukazał się na cenionym przez użytkowników - HDTVtest - test telewizora firmy Sony 55W905A.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z tym dwu-stronicowym ciekawie napisanym testem na stronce:


Sony KDL55W905A (W905/ W905A) Review

Konkluzja: telewizor otrzymał wysoką rekomendację .(Highly Recommended)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj ogladalem ten model i z wygladu lepiej wyglada jak seria 8 ale i tak monolit mi bardziej odpowiada ( choc to zapewne kwestia co kto woli ) i tak jedno co na szybkiego zauwazylem to ze przy tych samych ustawieniach i tym samym materiale obraz na 46 calowym tv jest o jakies 20% lepszy jak to ma miejsce na egz w rozmiarze 55 calowym.... i nie wiem czy to kwestia kabla czy jakis trefny tv sie trafil im ale fakt faktem jest to ze jest to bardzo widoczne, chyba ze jeszce moze jakis jeden parametr jednak sie roznil i stad ta zmiana ale niby bylo wszystko to samo a obraz naprawde sie roznil i to na korzysc wlasnie 46 calowego tv... dla tych co w nocy ogladaja na pewno bedzie wkurzalo logo poniewaz ono nie swieci jednostajnie tak jak to mialo miejsce w modelach z tamtego roku tylko ewaluuje i to nie w jednostajnym odcieniu .... na szczescie mozna to wylaczyc tak gosc powiedzial ... jak ktos bedzie mial mozliwosc w innym sklepie zobaczyc w dwoch rozmiarch to moze tutaj napisac czy tez ma takie samo odczucie jak ja mam - zreszta naprawde to nawet byloby widoczne dla laika ktoremu az tak nie zalezy na jakosci tv... cena byla 12 tys za 55 cali z gwarancja 5 letnia- takze na poczatek kosmos... i troszke dalej stala 955 i jak dla mnie i nie tylko na tym tv lepiej sie obraz prezentuje.. nie mowiac juz o tym ze jak ktos kupil lub chocby zrobil przedplate w okresie promocji to taniej go wyniosl jak obecny model serii W9... i w porownaniu do philipsa serii 8 z tego roku mi jednak soniak bardziej z wygladu podchodzi choc i philips niczego sobie jest jelsi chodzi o wyglad .... ten z kolei stoi w euro agd w Wawie.. w 46 calach ma sie rozumiec...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zapraszam serdecznie do zapoznania się do ciekawie napisanego kolejnego testu telewizora firmy Sony
KDL-55W905 . Wszystkich chętnych do zapoznania się z tym testem odsyłam na stronkę:


Test Sony W905 : que vaut le nouveau Edge LED TriLuminos ? | Haute Définition sur HDfever
W tym 5-cio stronicowym teście napisanym w dniu 19 maja 2013 r. przez Nicolas Becuwe są podane
nastawy obrazu tego telewizora po kalibracji dla oglądania programów HD i niezależne nastawy dla
oglądania filmów z odtwarzacza Blu-ray . Użytkownicy tego telewizora mogą wypróbować te nastawy,
a nuż "podpasują".
Moim , skromnym zdaniem bardzo dobrze napisany test . Też autor zauważył , że przy krawędziach
matrycy są lekkie rozjaśnienia . Zgadza się , też to zauważyłem , będąc w sklepie MM , tyle że na
46", gdy przez 2 godziny mogłem "bliżej" wykonać ogląd tego telewizora. Napisałem o tym tyle że w wątku:
PFL7007 czy PFL7008 -- w dniu 17 maja 2013 r.





Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu a 55 cali nie widziales ? Na 46 calach w SC ja powiem szczerze ze nie widzialem tych rozjasnien ale obraz był tak wiesz jak ustawiony jak to w sklepie i bardzo dobry material lecial ale jak moze w tygodniu będę to popatrze bardziej uważnie... to co od razu zuwazylem to już wyżej napisałem...
 

accu

New member
Bez reklam
Accu a 55 cali nie widziales ? Na 46 calach w SC ja powiem szczerze ze nie widzialem tych rozjasnien ale obraz był tak wiesz jak ustawiony jak to w sklepie i bardzo dobry material lecial ale jak moze w tygodniu będę to popatrze bardziej uważnie... to co od razu zuwazylem to już wyżej napisałem...

Witam uprzejmie,

Podczas normalnego oglądania programu tego nie zobaczysz (może przy ciemnych scenach , ale myślę że tylko sporadycznie), ale podczas oglądu podświetlenia
matrycy już widać , ale z tym można żyć , ta technologia podświetlenia matrycy (krawędziowa)
tak już ma . 55" nie było w sklepie wystawionego .
46" był wystawiony w cenie 7499 zł . Drogo , myślę że za dwa miesiące zejdzie do 6000 zł , a wtedy
cena będzie do "strawienia".

BTW, "łezka się w oku kręci" , gdy wspomni się telewizor firmy Sony z roku 2009 , model KDL-46X4500
i generowany przez niego obraz . Telewizor ten wykorzystuje zarówno bezpośrednie podświetlenie LED jak i RGB dimming. Kolorystyka -"bajka".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
To byl fajowy tv wiele osob do tej pory milo go wspomina :)

Witam uprzejmie,

Może firma Sony nas czymś miłym zaskoczy na IFA 2013 w Berlinie we wrześniu tj . telewizorem z wyświetlaczem Triluminos , lecz z podświetleniem Full LED . Było by bardzo miło.;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj z Mackiem rozmawiałem z forum "sąsiedniego" i pytałem się o jego wrazenia W 900 kontra hx 955 i jednoznacznie powiedzial ze nawet jakby miał dolozyc to wolalby jednak hx 955 pomimo ze na cyferkach w W900 wychodzi czern wieksza jak w hx 955 to jednak strefowe sterowanie w hx 955 i tak powoduje ze jest ta czern znacznie lepsza jak w W900 plus inne rzeczy ale nie będę pisal bo to temat o w 900... także ja jestem zadowolony ze jednak zawita u mnie hx 955 - chociaż powiem szczerze ze najlepiej bym chciał taki tv żeby było polaczony sony z philipsem ( oczywiście oprogramowanie, kolory i plynnosc z sonego, a czern i ambilight z philipsa) :) ale czy taki kiedyś powstanie ??? :) Martwi mnie troszkę ze sony wyszedł praktycznie z monolitu, widać troszkę to ich kosztowalo bo zostawili tylko serie najwyzsza w monolicie o ile się nie myle i o ile to jest monolit. Bo tak jak się słyszy w sklepach to jednak ludziom monolit podobal się...
 
Do góry