Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

Grendel

New member
W takim razie możemy spodziewać się szturmu na nowy model Sony :)
A na poważnie to ja poczekam na model 55" i jego cenę.
Martwi mnie tylko brak obrotowej podstawy i ewentualne trudności z dopasowaniem regulowanego uchwytu.
 

mp_nafta

New member
A jak ten tv radzi sobie z plikami mkv, srt,txt, 3D SBS po sieci i z usb (dysk/pendrive)
Jak odczucia przy 3D które jest aktywne inaczej? Jak jakość takiego 3D?
Jak wygląda menu smart tego tv, może ktoś wrzuci filmik? Na youtubie nic nie ma o tym tv ;(
Waham się w wyborze tv między KDL-50W829 asamsungUE46F7000, który ma normalne aktywne 3D fullHD, ale jednak sony ma 50" co przy moich 2,3m od tv do kanapy wydaje się być idealne
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
ja posiadam kdl50w815b ktoś pisał że to te same tv(wiadomo tylko ze 815 ma 600...a 829-800) ale oba modele sa na 2014 rok-myśle że prawie niczym innym nie będą się różnić dlatego zapraszam innych na mój temat który jest poświecony 815,ale czyta idealnie mkv,srt,z txt czasem ma problem,3d sbs po sieci i z usb/hdd perfekcyjnie
 

mp_nafta

New member
Buldoggg, a jak z jakością 3d, bardzo widać ze wyświetla polowe rozdzielczości? Bo szczerze mówiąc w przypadku lg to aż mnie odrzuca jak widzę to ich 3D
 

wlodpe

New member
Jak dla mnie obraz 3D jest rewelacyjny i bardzo realistyczny - naprawdę "wyłazi z ekranu".
Obejrzałem 2 filmy z bluray'a i jestem pod dużym wrażeniem.
Ale nie udało mi się uzyskać 3D poprzez USB. Próbowałem dla materiałów (podobno 3D) ściągniętych z sieci na pendriva. Jednak TV nie wykrywa 3D i mogę zrobić tylko trasformację 2D -> 3D, a nie o to chodzi.
Natomiast polecam pliki demo w aplikacji internetowej (logo 3D). Świetne efekty - szczególnie trzy ostatnie pozycje. Tylko trzeba mieć prędkość z netu powyżej 10 MB/s, bo inaczej obraz jest zamrażany i oczekujemy na zbuforowanie materiału (tak też się daje oglądać, tylko z przerwami).
:eek:k:
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mp_nafta jaka połowę rozdzielczości,te telewizory wyświetlana 3d FULL HD,3d jest piorunujące i miażdży
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
wlodpe-dziwna ta twoja sytuacja ściągniętych materiałów 3d,usb.U mnie działają idealnie.

wlodpe mam pytanie-masz w tych 2 filmach sceny gdzie rozdwaja się obraz ?
 

mariogsxf

New member
mp_nafta jaka połowę rozdzielczości,te telewizory wyświetlana 3d FULL HD,3d jest piorunujące i miażdży
Doczytaj. Test z pewnego portalu
Niestety nie w tym przypadku... Sony W8 z niewiadomych nam przyczyn wyświetla obraz o jedynie połowicznej rozdzielczości pionowej, czyli tak jak technologia pasywna. Oznacza to, że zamiast 1920 x 1080 widzimy 1920 x 540. W prawdzie jest lepiej niż w okularach pasywnych, bo nie rzucają się w oczy brakujące linie, ale sytuacja jest w zasadzie absurdalna. Wykorzystana została technologia, której zaletą jest jakość obrazu i z tej jakości nie wykorzystano. Jeśli ktoś przykłada szczególną wagę do seansów w 3D to może być rozczarowany.
 

ender32

New member
u mnie też 3d działa z dysku przez usb. Ja mam problem tylko że mój tablet asus transformer jak połączy się poprzez wifi to nie mam neta w tablecie. a przez blue nie mogę coś połączyć bo tv nie widzi mojego tabletu.
 

wlodpe

New member
u mnie też 3d działa z dysku przez usb. Ja mam problem tylko że mój tablet asus transformer jak połączy się poprzez wifi to nie mam neta w tablecie. a przez blue nie mogę coś połączyć bo tv nie widzi mojego tabletu.

Kolego Ender32,
Nie jestem specjalistą od IP, ale to chyba działa jak powinno.
Urządzenie typu TV czy tablet nie może się łaczyć przez wifi bezpośrednio i jednocześnie z dwoma innymi.
Aby to zadziałało musi być jakiś "element nadrzędny' z funkcją routera, do rozdzielenia sygnałów.
Jeśli masz router sieciowy z wyjściem wifi to pewnie trzeba wykonać dedykowane adresowanie dla urządzeń w sieci, aby kontaktowały się tylko poprzez niego.
:???:
 

ender32

New member
ja rozumiem że tablet nie może się łączyć z 2 sieciami naraz ale myślałem że jak połączy sieć z tv a tv jest połączony z netem to na tablecie też będzie działał internet.
 

wlodpe

New member
ja rozumiem że tablet nie może się łączyć z 2 sieciami naraz ale myślałem że jak połączy sieć z tv a tv jest połączony z netem to na tablecie też będzie działał internet.

To nie temat na to forum - skończmy już, bo nas Admin wybanuje...
Ale skoro przyznajesz, że tablet nie może się łączyć z 2 sieciami naraz, czemu oczekujesz tego od telewizora (?) To nie druty z prądem - coś musi sterować pakietami do odpowiednich adresów IP; potrzebna funkcja routera.
 

PiotrJot

New member
Dla zainteresowanych zdjęcie menu serwisowego 42"
y9ara5ev.jpg


Sent from my Z10 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test już się wczytuje i będzie jutro uruchomiony. Dziś sprawdzałem jeszcze kilka rzeczy które wypadły - rewelacyjnie !!!
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mariogsxf to podaj zródło-osobiście u siebie widzę obraz perfekcyjny,moim zdaniem to wyssane z palca lub model który posiadam 815b to full hd 3d,i nie jest to trochę lepsze od passywa 3d (np lg) tylko różnica jest kolosalna,jeżeli wyświetlany obraz jest w takiej samem rozdzielczości (829 vs lg-bo tak napisałeś) to coś z tym testem jest nie tak.
 
Do góry