Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

mp_nafta

New member
Buldoggg jeżeli cię interesuje test o którym mówisz to znajdziesz go na tym "drugim" niebieskim forum. I żeby nie było tv w tym teście wypadł bardzo dobrze! Jedyne uwagi, który mi utkwiły w pamięci to właśnie te o 3d. Poczytaj test, jestem ciekaw Twoich wniosków.
Ciekawe co Kiki o tym sadzi?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
u mnie trochę to inaczej,posiadam logitecha z-5500-dźwięk puszczony przez optyka,zaraz mnie zjedziecie,że te głośniki są do bani,że nie ma wysokich tonów itp,ja odpowiem tak,moim zdaniem te głośniki dają rade,wielki suub(25,5cm) monitorki-cienko odgrywają role wysokich tonów(średnie ok)ale wspomagam się głośnikami z tv i łącznie gra to naprawdę ładnie(gry-filmy-tv)
 

mp_nafta

New member
Test już się wczytuje i będzie jutro uruchomiony. Dziś sprawdzałem jeszcze kilka rzeczy które wypadły - rewelacyjnie !!!

I co, wczytał sie już? :)
A tak na serio, jestem żywo zainteresowany tym testem jeżeli dotyczy tv z tego wątku, wiec nie poganiam ale doczekać sie nie mogę. I chyba nie tylko ja.
Kiedy będzie?
Pozdrawiam.
 

mp_nafta

New member
Znalazłem cos takiego w internecie i pozwoliłem sobie zacytować:
...w katalogu BDMV ( rozpakowany obraz iso blu ray) znajduje się katalog STREAM, natomiast w nim znajdują się pliki m2ts i katalog SSIF,
tv odtwarza pliki m2ts ale żaden z nich to nie był film, natomiast plików z katalogu SSIF tv nie widzi bo mają rozszerzenie .ssif,
i właśnie tam się znajdował film.
Wybrałem największy plik .ssif ten z filmem, zmieniłem jego rozszerzenie na .m2ts wrzuciłem na dysk i podłączyłem do tv, tv normalnie go odpalił i automatycznie przełączył się w tryb 3d...
Po dalszej lekturze watka wiem tez, ze napisów nie da sie wyczytać ale jest możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej.
Sprawa dotyczy tv samsung, ale czy ktoś może sprawdzić jak to wyjdzie na tv Sony?

A testu nadal nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
Jak wygląda współpraca modelu 50W829B z zewnętrznym dekoderem kablówki. Da się obsłużyć dekoder włączać/ wyłączać, zmieniać kanały, epg itd jednym pilotem od tv?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
właśnie tego nie wiem,ponieważ mam zew.dekoder ale nie mam jak sprawdzić ponieważ remontują mi blok(azbest ;) ) wydaje mi się że może być problem,dziwna sytuacja,posiadam pilota logitech harmony one + i przy próbie konfiguracji trzba połączyć 2 piloty a mianowicie nauczyć logitecha 2/3 kwestii i próbując wyskakuje że oryginalny pilot sony wysyła za słaby sygnał(piszę żeby wymienić baterie,a są nowe) :/


Prośba,czy ktoś sprawdzał czy HDD 2,5 cala o pojemności 2Tb wykryje tv sony ? ponieważ zastanawiam się nad kupnem większego hdd(na chwile obecna mam 500 Gb-ale jest za mały)
 
Ostatnia edycja:

Kangur2

New member
Wchodzisz w tryb analog, wyłączasz TV w stan czuwania pilotem. Następnie jedziesz po kolei:
(i+) (5) (vol+) (power on) na samym dole jest info o matrycy

Dzięki mam to udało się uruchomić tryb serwisowy.
Wyskoczyło mi takie coś : PNL:T500HVF04-0
Czy możecie pomóc w rozszyfrowaniu, jaką częstotliwość ma ta matryca, dobra czy zła?
 

zimack86

New member
Witam,

Jestem zdecydowany na zakup tego TV, ale jedna rzecz mnie martwi, a mianowicie uchwyt. Koniecznie TV będzie zawieszony na ścianie, ale chciałbym mieć możliwość choćby minimalnej regulacji (góra/dół - lewo/prawo).

Są już jakieś uchwyty pod niego? Może jakiś, który trzeba lekko przerobić.
Uważam, że Sony popełniło błąd rozwiązując to w ten sposób w tym modelu.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki mam to udało się uruchomić tryb serwisowy.
Wyskoczyło mi takie coś : PNL:T500HVF04-0
Czy możecie pomóc w rozszyfrowaniu, jaką częstotliwość ma ta matryca, dobra czy zła?

Witam uprzejmie,

Myślę , że telewizor firmy Sony KDL-50W829B ma dobrą matrycę firmy tajwańskiej AU Optronics , która jest z rodziny VA typu zbliżonego do PSA
i jest 100 Hz . Oferuje dobry kontrast .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kangur2

New member
Witam uprzejmie,

Myślę , że telewizor firmy Sony KDL-50W829B ma dobrą matrycę firmy tajwańskiej AU Optronics , która jest z rodziny VA typu zbliżonego do PSA
i jest 100 Hz . Oferuje dobry kontrast .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dziękuje za info, ale miałem nadzieję że jest 200 Hz.
Czy jest dostępna legenda jak czytać symbole oznaczania matryc?
 

accu

New member
Bez reklam
Dziękuje za info, ale miałem nadzieję że jest 200 Hz.
Czy jest dostępna legenda jak czytać symbole oznaczania matryc?
Witam uprzejmie,
Też początkowo myślałem , że jest 200 Hz .(bo Motionflow XR 800 Hz)
Niestety nigdzie nie ma potwierdzenia oficjalnego , że matryca jest 200 Hz .
Wszelkie wątpliwości mogłyby być rozwiane , gdyby na oficjalnej stronie
firmy AU Optronics zamieszczone byłyby dane matrycy , ale ich brak .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Grendel

New member
Witam,

Jestem zdecydowany na zakup tego TV, ale jedna rzecz mnie martwi, a mianowicie uchwyt. Koniecznie TV będzie zawieszony na ścianie, ale chciałbym mieć możliwość choćby minimalnej regulacji (góra/dół - lewo/prawo).

Są już jakieś uchwyty pod niego? Może jakiś, który trzeba lekko przerobić.
Uważam, że Sony popełniło błąd rozwiązując to w ten sposób w tym modelu.

Pozdrawiam

Z tego co się dowiedziałem dzisiaj w MM to do telewizora są dodawane dystanse do mocowania tradycyjnych uchwytów z rozstawem VESA 400x400. Czy może ktoś z posiadaczy to potwierdzić?
 
Do góry