Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

adamo_

New member
Bez reklam
@adam_blsk I co, nie kupiłeś go?
Serio przez taką małą wadę, odrzuciłeś bdb TV? Serio? Eh

powiem Ci że mnie też to nie za bardzo się poodba. chciałbm aby TV wisiał maksymalnie przy ścianie a przez dolną częśc obudowy i ten wieszak powieszenie odpada w moim przypadku planując remont w pokoju.
 

Kangur2

New member
Szukam informacji na temat matrycy.
W sklepie SONY Łódź najpierw powiedzieli że ma 200 Hz jak kupiłem po tygodniu że 100 Hz.
Czy ktoś się orientuje jaką dokładnie ma częstotliwość odświeżania.
Czy jest pelny test z parametrami w sieci?
Oczywiście 800 Hz motionflowlow to ściema i chwyt marketingowy.
 

accu

New member
Bez reklam
Szukam informacji na temat matrycy.
W sklepie SONY Łódź najpierw powiedzieli że ma 200 Hz jak kupiłem po tygodniu że 100 Hz.
Czy ktoś się orientuje jaką dokładnie ma częstotliwość odświeżania.
Czy jest pelny test z parametrami w sieci?
Oczywiście 800 Hz motionflowlow to ściema i chwyt marketingowy.

Witam uprzejmie,
Wystarczy wejść do menu serwisowego i ostatnia pozycja na dole PNL : xxxxxxxxxxxxxxx(nazwa matrycy)
i już wiadomo czy 200 Hz czy 100 Hz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Eragon

Member
1. A ktoś może wyjaśnic jaką marycę może miec? ;p Nie do końca rozumiem zasadę... jeden model TV(50") powinien w każdym przypadku miec to samo, czyż nie? I 200Hz Jest znacznie lepsze od 100Hz? Tak, głupie.

2. W moim mieście dostępny jest Sony 50W815... Czyli Motionflow 600Hz. Czy pomimo tego że to nie 800Hz - to warto?
No tak tańszy. Z drugiej strony żądza jak najlepszego obrazu... Ale wtedy znów powraca kwestia ceny.

Dziękuję jeśli wypowie się ktoś znający na rzeczy ;p
 

Kangur2

New member
1. A ktoś może wyjaśnic jaką marycę może miec? ;p Nie do końca rozumiem zasadę... jeden model TV(50") powinien w każdym przypadku miec to samo, czyż nie? I 200Hz Jest znacznie lepsze od 100Hz? Tak, głupie.

2. W moim mieście dostępny jest Sony 50W815... Czyli Motionflow 600Hz. Czy pomimo tego że to nie 800Hz - to warto?
No tak tańszy. Z drugiej strony żądza jak najlepszego obrazu... Ale wtedy znów powraca kwestia ceny.

Dziękuję jeśli wypowie się ktoś znający na rzeczy ;p

Motionflow nie jest w Hz, nie ma żadnej jednostki, jest to wymyślony przez SONY chwyt reklamowy.
Matryce są albo 100 albo 200 Hz.
Wszytko zależy od modelu, niektóre modele Motionflow 200 lepiej działały niż Motionflow 400. Wszytko zależy jaką matrycę zamontowali i procesor obrazu.
I tak powyżej 100 Hz oko ludzkie nie rozpozna zmian w obrazie, wszystko zależy od softu który obrabia obraz.
100 czy 200 ma znaczenie jeżeli używasz okularów migawkowych 3D, ponieważ częstotliwość dla jednego oka podzielona jest na pół. Czyli przy 100Hz masz 50 Hz i to ma znaczenie w odbiorze.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Widzę , że baciarek udzielił już odpowiedzi , więc nie będę się powtarzał .
Dodam jak sprawdzić ile godzin telewizor pracował.




Aby zobaczyć ile godzin telewizor pracował , trzeba ustawić telewizor firmy Sony , aby odbierał
sygnał analogowy czyli ustawienia analogowe , następnie go wyłączyć przy użyciu pilota zdalnego
sterowania telewizorem do stanu czuwania . Następnie szybko kolejno na pilocie zdalnego sterowania
telewizorem przycisnąć cztery przyciski :
i+ , 5 , vol- , power-zielony wł/wył .
Pokaże się SELF CHECK i w ostatnim wierszu na dole pokaże się takie coś . Podaję dla przykładu :
00055 - 00046 - 00039 . Taki zapis oznacza , że telewizor przepracował 55 godzin , włączony był 46 razy .






Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Mocowanie jest nietypowe TV wisi na 2 śrubach (M6) bez możliwości obrotu góra dół.
Na szczęście jest opcja montażu na dolnych otworach (śruby M5) w sumie 4.
Zamontowałem na uchwycie z IKEA z śrubami dystansującymi. Odległość zmierzę w domu i podam jutro.

Czy jest szansa na jakąś fotkę tyłu telewizora z zaznaczeniem tych czterech punktów? Muszę mieć możliwość obrotu telewizora a skoro podstawa jest stała to powieszę na jakimś obrotowym uchwycie. Zrobienie jakiejś redukcji rozstawu nie stanowi dla mnie problemu.

Tam jest 2x8W więc nie liczyłbym na fajerwerki. Ja mam 2x10W i też bardzo słabo. W CRT Philipsa było 5x lepiej a o porównaniu basów to nawet nie ma o czym rozmawiać :)

W sumie można za 300zł kupić soundbar Philipsa co powinno dla przeciętnego słuchaczo-oglądacza wystarczyć.

Dla mnie to duża wada. Uwazam, że w tym momencie Samsung f8000 czy nawet f7000 jest lepszym wyborem.

Samsungi, które wymieniłeś nie są żadną konkurencją dla tego telewizora (choć trzeba raczej odwrócić role, Sony nie ma większych szans w porównaniu). One są porównywalne z Sonym W905.
 
Ostatnia edycja:

dawram

New member
Samsungi, które wymieniłeś nie są żadną konkurencją dla tego telewizora (choć trzeba raczej odwrócić role, Sony nie ma większych szans w porównaniu). One są porównywalne z Sonym W905.

Hi! no to pojechałeś po bandzie,czas zweryfikuje twoje słowa.
 
Ostatnia edycja:

brachson

New member
Witam,

Czy moze ktos napisac dokladnie jakie uchwyty do sciany beda pasowac do tego TV? Da sie go wogole ze wzgledu na to zgrubienie przymocowac do sciany i odkrecic stojak?
 

wlodpe

New member
Witam,

Czy moze ktos napisac dokladnie jakie uchwyty do sciany beda pasowac do tego TV? Da sie go wogole ze wzgledu na to zgrubienie przymocowac do sciany i odkrecic stojak?

Telewizor ma metalowy profil, który może być stojakiem lub wieszakiem.
Profil przykręca się do TV dwoma uchwytami (są w komplecie).
Do ściny mocuje się dwa uchwyty-wieszaki (są w komplecie) i wiesza TV
To "fabryczne" rozwiązanie zapewnia zwiększony dystans od ściany, co umożliwia umieszczenie zasilacza za telewizorem. Nie ma jednak wówczas możliwości zmiany kąta (obracania TV).
Jeśli ktoś chce powiesić TV bardzo blisko ściany, musi zastosować inny uchwyt (być może z wykorzystaniem uchwytów do przykręcania podstawo-wieszaka).
Wówczas zasilacz może być schowany gdzieś obok (w meblu lub stoliku).
Jeśli ktoś chce "obracać" TV, musi zastosować uchwyt z taką funkcją - zapewne uchwyty-wieszaki da się dopasować.
Osobiście używam wersję z podstawą na stolik, ale bez trudu dałbym radę powiesić.

Polecam obrazki pod adresem View our gallery of photos for the Sony KDL-50W829

:)
 

brachson

New member
Telewizor ma metalowy profil, który może być stojakiem lub wieszakiem.
Profil przykręca się do TV dwoma uchwytami (są w komplecie).
Do ściny mocuje się dwa uchwyty-wieszaki (są w komplecie) i wiesza TV
To "fabryczne" rozwiązanie zapewnia zwiększony dystans od ściany, co umożliwia umieszczenie zasilacza za telewizorem. Nie ma jednak wówczas możliwości zmiany kąta (obracania TV).
Jeśli ktoś chce powiesić TV bardzo blisko ściany, musi zastosować inny uchwyt (być może z wykorzystaniem uchwytów do przykręcania podstawo-wieszaka).
Wówczas zasilacz może być schowany gdzieś obok (w meblu lub stoliku).
Jeśli ktoś chce "obracać" TV, musi zastosować uchwyt z taką funkcją - zapewne uchwyty-wieszaki da się dopasować.
Osobiście używam wersję z podstawą na stolik, ale bez trudu dałbym radę powiesić.

Polecam obrazki pod adresem View our gallery of photos for the Sony KDL-50W829

:)

super! dzieki za info!:eek:k:

a ile bedzie odstawal od sciany na fabrycznym wieszaku?
 

wlodpe

New member
super! dzieki za info!:eek:k:

a ile bedzie odstawal od sciany na fabrycznym wieszaku?

Panel wyświetlacza ma ok. 15 mm "grubości" na górze oraz ok. 25 mm w dolnej części (27 cm od dołu).
TV w 'najgrubszym' miejscu (dolna część) ma ok. 6 cm grubości (od powierzchni matrycy) oraz wieszak zajmuje ok. 5,5 cm.
To daje wynik, że powierzchnia matrycy będzie ok. 11,5 cm od ściany.
Za TV będzie ok. 10 cm 'wolnego' w większości powierzchni oraz ok. 5-6 cm w części najgrubszej.
W tej części zmieści się zasilacz ( jak do laptopa) o wymiarach 17x7x3,5 cm
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Nie masz pojęcia jak chciałbym, abyś miał rację. Nie wierzę jednak, że Sony wypuściło na rynek model porównywalny z wymieniona trójką wyceniając go jednocześnie segment niżej.

NIe wiem jak f8000 ale bawiłem sie w domu przez ładnych parę dni f7000 i w829. Jak dla mnie sony ma lepszy obraz.
 
Do góry