Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

wlodpe

New member
Byłem akurat na"kupnie" i trafił się 3-dniowy Saturn -10% (czytaj bon 50 za 500) ;-). Przypadek bo liczyłem się z 6,8-6,9.

To jednak w sumie wydałeś trochę więcej :-(
Ile zaoszczędziłeś (jak w tej reklamie...) - ile wpłaciłeś na konto ?
Też byłem w Saturnie na tych promocjach, ale ostatecznie wybrałem 50W829 z SonyCenter.
Ujęłą mnie lekkość konstrukcji i nowe menu ekranowe Sonego
:bober:
 

bojeq

New member
Nie rozumiem.
Nie wydałem bo bony były do "płacenia" od "ręki".

Chciałem 55 cali a w829 nie ma w tej wielkości jeszcze więc nie wchodził w ogóle w grę.
 

wlodpe

New member
Nie rozumiem.
Nie wydałem bo bony były do "płacenia" od "ręki".

Chciałem 55 cali a w829 nie ma w tej wielkości jeszcze więc nie wchodził w ogóle w grę.

Sorry,
myślałem, że to taka transakcja wiązana, jak w innych sklepach: kupujesz za 5000 i dostajesz 10 bonów po 50, ale na następne zakupy w tym sklepie (może być nawet za chwilę, ale dodatkowe produkty).
Ja też chciałem 55 cali w modelu W829, ale przekonali mnie, że będzie droższy co najmniej o 1,5 tysia, więc chyba nie warto (no i jeszcze jest niedostępny).
 

theblock

New member
Gościa co wymyślił to cudowne rozwiązanie z tym pierdzielonym zasilaczem powinni odsunąć od pracy przy tv dożywotnie. Jak zamocować taki klamot.
Hmm może na dostarczonym z zestawem uchwycie na zasilacz?

Akurat zewnętrzny zasilacz to bardzo dobry pomysł, swego czasu częste były awarie wbudowanych zasilaczy - co wtedy? Gwarancja, a jak po gwarancji, to tv na śmietnik. Czasami warto chwilę pomyśleć nad + i - pewnych rozwiązań zamiast bezmyślnie krytykować.
 

bojeq

New member
Sorry,
myślałem, że to taka transakcja wiązana, jak w innych sklepach: kupujesz za 5000 i dostajesz 10 bonów po 50, ale na następne zakupy w tym sklepie (może być nawet za chwilę, ale dodatkowe produkty).
Ja też chciałem 55 cali w modelu W829, ale przekonali mnie, że będzie droższy co najmniej o 1,5 tysia, więc chyba nie warto (no i jeszcze jest niedostępny).

Pisałeś że wiesz jaka to promocja :).
Nic to cieszmy się tym co mamy (osobiście nie zrezygnowałbym z tych 5 cali).
I już kończę bo to nie temat o 905 ;-).
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Hmm może na dostarczonym z zestawem uchwycie na zasilacz?

Akurat zewnętrzny zasilacz to bardzo dobry pomysł, swego czasu częste były awarie wbudowanych zasilaczy - co wtedy? Gwarancja, a jak po gwarancji, to tv na śmietnik. Czasami warto chwilę pomyśleć nad + i - pewnych rozwiązań zamiast bezmyślnie krytykować.
Może kup powieś i wtedy myśl jak powiesić tą bombonierkę zamiast bezmyślnie komentować
 

Irokez99

New member
A widział ktoś gdzieś instrukcję do pobrania do tego TV? Bo zero informacji o tym TV. Ani wymiarów, ani parametrów, ani czy nagrywa na USB czy też jest DTS po TosLink przy odtwarzaniu z USB.
 

Grendel

New member
Ta gruba dolna część daje nadzieje na trochę lepsze głośniki.
Może ktoś z posiadaczy tego tv napisze trochę więcej o dźwieku? Jak z basami, wyrazistością dialogów itp.
 

baciarek

New member
Tam jest 2x8W więc nie liczyłbym na fajerwerki. Ja mam 2x10W i też bardzo słabo. W CRT Philipsa było 5x lepiej a o porównaniu basów to nawet nie ma o czym rozmawiać :)

Mimo wszystko czekam na test, który miał być już chwile temu
 

PiotrJot

New member
Witam wszystkich serdecznie. Właśnie od wczoraj bawię się 42W829B. Dźwięk nie powala, i tymczasem nie znalazłem zaawansowanych opcji ustawiania dźwięku. Chociaż szczerze mówiąc nie szukałem zbyt dokładnie: dźwięk mam puszczony przez wieżę, więc w TV tymczasem koncentruję się na poszukiwaniu innych opcji i ustawień. Czekam na obiecany test, a potem pewnie będę zadawał pytania, na które odpowiedzi nie znajdę w teście.

Sent from my Z10 using Tapatalk
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Szału nie ma ale jest ok. Co do ustawień to w teście na tym forum nie licz ze je zobaczysz. Spróbuj tych od hx 850 na flatpanels. Jak dla mnie wystarczy ze zmianą z warm2 na standard i ewentualnie małymi korektami w pozostałych. Jak dla mnie obraz po tych ustawieniach jest bardzo dobry.
 
Ostatnia edycja:

Eragon

Member
Czy ktoś z Was wie czy model ten będzie dostępny w MM? A jeśli tak to kiedy? ;p

Planuję zakup telewizora. Uwaga padła na Sony. Na 805. Ale jednak kusi 829...

Przy czym ten TV jest dostępny 42"/50". A raczej preferujemy 46/47.
Ale chyba będzie trzeba się poświęcic... ;)
TV tak do gier(PS3/4), filmów jak i.... seriali TVN-u -,-

Czym się różni model 42" od większego brata. Poza rozmiarem... i 400HZ.
Jaka matryca w środku? Będę bacznie śledzic ten wątek... i ewentualne (już polskie) testy.

PS. Wyczytałem w internecie że modelowi zarzucają bardzo słabą czerń...(?)
Oraz zbyt krótki kabel....
Czy kwestia czerni mogła dotyczyc mniejszego modelu?
Co ja się martwię... i tak minie z miesiac zanim nastanie realna szansa zakupu.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na "niebieskim" forum pojawiły się wyniki zbiorczego testu telewizorów firmy Sony W8 z linii modeli na 2014 r.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

fr3

New member
Z tego co wyczytałem na rożnych forach 42 cale są na matrycy IPS dlatego nawet w obrębie jednego modelu może to rożnie wyglądać.
 

adam_blsk

New member
Witam, miałem telewizor Sony w829 zamówiony już od miesiąca, kiedy tylko przyszedł pobiegłem pędem do sklepu aby go kupić. Jednak sprzedawca mimochodem tylko oświecił mnie, że Sony ma teraz tą swoją nową specjalną podstawę, która może się zmieniac w wieszak. Jednak jako wieszak ta noga jest niezbyt praktyczna- brak możliwości obrotu; a przez swoje mocowanie na dwóch tylko śrubach nie da się zasadniczo zastąpić innym uchwytem, jakich pełno na rynku. Potwierdziłem to już w specjalistycznym sklepie. Dla mnie to dyskwalifikuje taki odbiornik.
Nie wiem, czy ktoś juz o tym pisał na tym forum- postanowiłem zwrócć innym uwage ku przestrodze :)
 
Do góry