Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

legómina

Member
U mnie przewodnik telewizyjny zaczął pojawiać się znacznie szybciej niż do tej pory. Innych zmian nie odnotowałem; no może poza tym, że zaraz po aktualizacji telewizor restartował się kilkukrotnie.
 

tdrk14

New member
Ja zauważyłem znaczną poprawę wyszukiwania plików na dysku twardym, zwłaszcza jak ma się kilkanaście folderów z kilkuset filmami.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Pytanie do posiadaczy 55W829B jaki kolor górnej ramki macie w swoich TV, chodzi mi o górny pasek szczotkowanego aluminium ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Mam dylemat ponieważ zakupiłem właśnie nowy TV Sony 55W829B jednak doszukałem się na powierzchni matrycy jakiegoś tak mi się wydaje zanieczyszczenia brudu wewnątrz matrycy.

Tak to wygląda




Czy to oby na pewno zanieczyszczenie jakieś ?

Wprawdzie trzeba się na prawdę dobrze wpatrywać okiem w strukturę pikseli żeby wyłapać to miejsce, jednak sam fakt jakiegoś defektu lekko wnerwia.

Jak myślicie warto zwracać do sklepu TV ? czy dać sobie spokój bo sprawdziłem ekran pod kątem np. cloudingu i jest idealnie zero chmurek.
 

Beno111

New member
Witam.
Czy da się wyłączyć na tym tv telewizję hybrydową HbbTV?
Szukam w menu i jakoś nie mogę znależć.
Mam 50W829,świetny obraz,równomierne podświetlenie matrycy,szybkie menu ( nie to co w philipsie46 5507).Jedyny problem( choć nie tak duży) to drgania,zniekształcenia na różnego rodzaju kratkach,liniach ,żaluziach itp.
 

accu

New member
Bez reklam
No to masz odpowiedz. Przy hd powinno byc zero, przy sd 5-10

Wysłany z Samsung Galaxy S5

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem coś Tobie się pomyliło.:-| Podaj proszę może źródło , skąd wziąłeś te wartości ostrości ...Są po prostu błędne .

Zalecana wartość ostrości przez testujących to wartość : 50

Ot , choćby dla przykładu wyniki ustawienia na stronie :

Sony W8 (2014) - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Beno111

New member
I myślisz Kiki ,że kalibracja pomoże na ,,problemy z przeplotem"!?
Ja mam ustawienia z netu.
Moim skromnym zdaniem,to kalibracja tu nic nie pomoże!
No chyba że się mylę.
Mam już w domu cztery led telewizory,a dwa skalibrowane (przez znanego kalibratora z wawy) i one też mają ten sam problem,w większym lub mniejszym stopniu!Na twoim teście też to widać,że soniak ma z tym problem!
Dam ,,konia z rzędem" temu, kto mnie oświeci!
 

accu

New member
Bez reklam
To nie jest problem ostrości,to procesor obrazu nie radzi sobie dobrze z tak zwanymi ,,przeplotami".

Witam uprzejmie ,

Nie do końca się z Tobą zgadzam . Blokada szumów w tym telewizorze firmy Sony jest
na dobrym poziomie , drgania są prawie niedostrzegalne . Owszem są widoczne one np. na reklamach okalających płytę boiska na stadionach , które są różnego
rodzaju i wyświetlane są z różną szybkością . Ale z tym da się przecież żyć .:wink:
Ale są one widoczne nawet w najlepszych telewizorach FHD .
Użytkownicy serii W829B nie skarzą się na jakość obrazu , wręcz przeciwnie , są zadowoleni .

A "konia z rzędem" lepiej nie dawać , bo go jednak można utracić ...:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Beno111

New member
Witam uprzejmie ,

Nie do końca się z Tobą zgadzam . Blokada szumów w tym telewizorze firmy Sony jest
na dobrym poziomie , drgania są prawie niedostrzegalne . Owszem są widoczne one np. na reklamach okalających płytę boiska na stadionach , które są różnego
rodzaju i wyświetlane są z różną szybkością . Ale z tym da się przecież żyć .:wink:
Ale są one widoczne nawet w najlepszych telewizorach FHD .
Użytkownicy serii W829B nie skarzą się na jakość obrazu , wręcz przeciwnie , są zadowoleni .

A "konia z rzędem" lepiej nie dawać , bo go jednak można utracić ...:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
I Masz do tego prawo, kolego Accu,żeby się ze mną nie zgadzać!Tak jak i ja mam prawo do wyrażania swoich opinii.
Ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu tego soniaka!Poza ,,małymi" wyjątkami.Mam też możność porównania obrazu z innymi modelami średniej klasy(które posiadam w domu).Jedne radzą sobie ,,troszkę" lepiej ,a drugie ,,troszkę" gorzej!Ale problem istnieje we wszystkich!Jestem po prostu ,,videofilem" i zauważam wszystkie,choćby najmniejsze ,,niedociągnięcia" w wyświetlanym obrazie( i nie wiem, czy to,przekleństwo,czy dar).To jest temat ,,rzeka" i można tak w nieskończoność!Ale szkoda czasu na takie ,,pierdoły",żeby je rozdrapywać!
A o tym ,,koniem z rzędem" dalej podtrzymuję!
Nie rzucam słów na wiatr!
 

Yan00sh

New member
I Masz do tego prawo, kolego Accu,żeby się ze mną nie zgadzać!Tak jak i ja mam prawo do wyrażania swoich opinii.
Ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu tego soniaka!Poza ,,małymi" wyjątkami.Mam też możność porównania obrazu z innymi modelami średniej klasy(które posiadam w domu).Jedne radzą sobie ,,troszkę" lepiej ,a drugie ,,troszkę" gorzej!Ale problem istnieje we wszystkich!Jestem po prostu ,,videofilem" i zauważam wszystkie,choćby najmniejsze ,,niedociągnięcia" w wyświetlanym obrazie( i nie wiem, czy to,przekleństwo,czy dar).To jest temat ,,rzeka" i można tak w nieskończoność!Ale szkoda czasu na takie ,,pierdoły",żeby je rozdrapywać!
A o tym ,,koniem z rzędem" dalej podtrzymuję!
Nie rzucam słów na wiatr!
Kolego, masz prawo wyrażać swoją/swoje opinie ale NIE MASZ PRAWA KRZYCZEĆ na forum.
Wykrzykniki zostaw sobie w domu, mogą się przydać :D

Wytalkowane z GT-I9100
 
Do góry