Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

accu

New member
Bez reklam
Czy można w jakiś sposób zmniejszyć intensywność świecenia bądź wyłączyć podświetlenie to na dole pod napisem SONY ?

Witam uprzejmie,
Chodzi zapewne o diodę podświetlenia LED pod napisem Sony .
Proszę na pilocie zdalnego sterowania przycisnąć przycisk : Options .
Następnie przy pomocy przycisku strzałki (na dół) znaleźć pozycję : Dioda podświetlenia LED i wybrać
jedną z pięciu opcji :
1.tryb demo
2.autoregulacja jasności
3.ciemne
4.prosta reakcja
5.wył

Proszę nie używać procy ...;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Yan00sh

New member
Oooooo... dziękuję za info, jak to człowiek przez całe życie się uczy...
Procy nie miałem nawet w ręcach dlatego nie przeszkadzała mi ta świecąca lampka. Mógłbym spudłować ale wtedy to chyba wszystko by było ciemne...:D

Wytalkowane z GT-I9100
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mnie nie przeszkadza;-) i sobie świeci w opcji : autoregulacja jasności .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cruzier

New member
Witam,

mam problem z napisami, prawdopodobnie po ostatniej aktualizacji. Zauważyłem, że w każdym filmie napisy nie są zsynchronizowane i pojawiają się zbyt szybko/zbyt wolno. Wcześniej nie miałem takiego problemu. Czy ktoś ma podobną sytuacje i zna rozwiązanie? wersja oprogramowania jaką mam to: 2.304 EUA. Denerwująca sprawa bo na telewizorze kompletnie nie da się teraz oglądać filmów/seriali.


Pobierz napisy w formacie STR i zobacz czy pomogło.
 

kubajvc

New member
Witam . Jeszcze raz proszę o pomoc w sprawie dzwieku . Strasznie irytujące jest to ze telewizor tej klasy nie umie zrobic z dzwieku dolby digital zwykłego stereo .

Jak włącze jakis film z dzwiekiem Dolby czy DTS czy jakiekolwiek inne 5,1 to nie słysze srodka . dialogi sa strasznie ciche a z kolei sceny bardzo głosne . Jak sie oglada tv jest wszystko ok ale materiału z dysku w innym formacie jak stereo poprostu sie nie da ogladac .

Dialogi sa w tle a efekty słychac bardzo dobrze . wiec jak sie oglada to ciagle trzeba manewrowac głosnoscia . ty tez tak macie czy to u mnie tylko taka skucha

Jak sie włącza film to w prawym górnym rogu ekranu zapalają sie ikonki głosników jak jest stereo - wtedy da sie ogladac normalnie

ale jak zapala sie ikonki głosników i napis dzwiek przestrzenny to juz wiem ze film lepiej wyłączyc bo zamiast sie relaksowac bede sie wkurzał

Przycisk na pilocie AUDIO nie działa . Pokazuje sie informacja
"Funkcja niedostepna w bieżącym trybie wejscia "


Ktos cos podpowie ??
 

wuj_stach

New member
Do: kubajvc

W trakcie oglądania filmu wybierasz na pilocie: Options następnie strzałką w górę wybierasz Dźwięk. Musisz mieć wybrany typ dźwięku: Standard wtedy strzałką w dół szukasz opcji: Dźwięk przestrzenny i dajesz wyłącz powinno pomóc. Ja jeszcze mam podbite w opcji: Wyraźny głoś bodajże na 2.

Pytanko do Forumowiczów:

Ostatnio zaczął mi tv zrywać połączenie z WiFi. Oglądam coś np. na youtube powiedzmy z 2-3 min i nagle mam komunikat że brak sieci i że urządzenie WiFi w TV jest niedostępne pomaga jedynie wyłączenie a następnie włączenie zasilania dla TV i znowu mogę oglądnąć 2-3 min i znowu to samo. TV mam powiedzmy z 2 miesiące i do tej pory wszystko było ok z netem - problemy się zaczęły jakiś tydzień temu.

Czy ktoś z Forumowiczów miał też taki problem z tym tv i jak coś to jak sobie poradził ?

 

Endriu1987

New member
Panowie pytanko takie mam.
PS4 które planuję kupić, YouTube oraz mecze piłki nożnej z telewizji satelitarnej (chyba oferta z + w nazwie).

Jest sens brać ten telewizor? Opieram się głównie o input laga i jakieś recenzje ubiegłorocznych modeli, w których ten jest powiedzmy "liderem".

:-o
 

_drobny

New member
wiem, że temat długi i szeroki ale nie chce mi się szukać :)

Czy ktoś powiesił już na ścianie ten telewizor? Chodzi mi o kupno wieszaka z otworami VESA a wiem, że potrzebne są chyba dystanse.. Pytanie tylko jakie. Potrzebuję go powiesić na wieszaku obrotowym..
I przy okazji jak rozwiązać sprawę zasilacza, który jest dosyć duży..

Model 55 calowy. Z góry dzięki.
 

Yan00sh

New member
W komplecie z TV otrzymałeś dytanse i powinieneś je wykorzystać do montażu..
Wieszak obrotowy jak najbardziej :)
A zasilacz schowasz za TV..możesz przymocować np. czarnymi trytytkami..

Wytalkowane z GT-I9100
 

WariatZG

New member
Witam Serdecznie

Mam możliwość kupienia TV 55W829B w dobrej cenie, tylko mam mały problem odnośnie podstawy (stopki) TV , której nie ma niestety. TV przetestowany przez materiały na pendrive i jest extra. Pytanie czy któryś z użytkowników miałby na zbyciu taki uchwycik. Dużo ludzi wiesza tv, niestety u mnie nie wchodzi to w grę :(

pozdrawiam
 

marmidi

New member
Witajcie! Taka moja mała sugestia w temacie wieszania 55w829. U mnie jeden otwór jest w ogóle nienagwintowany i TV poszedł do naprawy. Sprawdźcie u siebie jak macie i czy u was tej usterki nie ma czasami. Myślę tu o tych którzy nie mają tv powieszonego ;-)
 
Do góry