Telewizor do 5000

rvoice

New member
Jakość obrazu (katy, czerń) funkcjonalność podstawki (możliwość regulacji wysokości) Mozliwosc przesylu sygnału z tv do innych pomieszczeń, wygląd. Z plazmy przeszedłem na oled full hd, ale z telewizorów z ktorymi porównywałem obraz ten się wyróżniał, a nie jestem sprzedawca RTV i nie jestem też fanem LCD.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

mml23

New member
z tego co mialem okazje zobaczyc to ks7000 lepiej gra od mu7000. drugi za to jest lepiej zlozony. Obraz na xe8505 wygladal porownywalnje do ks7000 i minimalnie lepiej od mu7000. Jakosc wykonania dla mnie sony najlepsza z tych 3.
Wszystkimi tv bawilem sie w media markt ze znajomym ktory tam pracuje.

jak dla mnie samsungi przekolorowują obraz.
 
Ostatnia edycja:

Majkem82

New member
Najbardziej boję się smużenia (mam awers w związku z obecną plazmą). Zauważacie jakieś różnice w tym parametrze? Oczywiście czytałem recki na konkurencyjnym portalu ale jestem ciekaw Waszych doświadczeń. Za Panasem jeszcze przemawia większa przekątna i mobilna TV (często jestem w rozjazdach). Tylko niepotrzebnie to aktywne 3D, tylko cenę podnosi.
 

mml23

New member
wszystkie 3 w/w tv i panas ex780 maja matryce 120hz. smuzenie nie występuje albo jest prawie niewidoczne
 

Majkem82

New member
O to pocieszająca wiadomość jest :) A co do przekątnej ekranu, to czy dla 3,5m 55 cali wystarczy? Czy np dozbierać kaskę i wziąć coś większego?
 

strazakp

Banned
O to pocieszająca wiadomość jest :) A co do przekątnej ekranu, to czy dla 3,5m 55 cali wystarczy? Czy np dozbierać kaskę i wziąć coś większego?
Ja mam Panasa dxm710 który ma 60hz i smurzenia też nie widzę.
Panasonic nie ma 55" a 58". 3" różnicy już jest widoczne :) Ja mam 58" i oglądam z odległości 3-3,5m i jest super ale już by się chciało więcej ;-) ale to za kilka lat.
 

Majkem82

New member
58" jasne, dzięki za zwrócenie uwagi :) No wiadomo, że zawsze może być więcej, w końcu po co ludzie kina domowe budują ;) Ale 65" to niezły przeskok cenowy już się robi, do ok 10k i tu już wykraczam poza temat tego wątku i przy okazji własnego portfela :p Mowa o poziomie EX780E XE8505, nie niższym
 

mml23

New member
Jesli zamierzasz brac pana to tylko EX780 / DX780.
branie panasa DX700/EX700 przy mozliwosci kupienia XE8505 / MU7000 / KS7000 to troche strzał w kolano. Wiem, że 3" więcej ale...
 

Davide

Member
A ja się zastanawiam czy wziąć ks7000 czy dołożyć do ks8000 albo wziąć już ks9000 czy one są mniej wadliwe niż ks7000
 

Davide

Member
Bierz takie które nie mają Twoich wad.

Ks przypadły mi do gustu jeżeli chodzi o obraz. Mu wczoraj widziałem i ten obraz jest według mnie gorszy a obraz ktory przykuł moja uwagę to w q7 lecz cena dla mnie jest zbyt za wysoka.To nadal nie jest oled. Wiem ze ks7000 były wadliwe ale czy ks8000 i ks9000 również były tego nie wiem. Podnoszę budżet do 6000 i się zastanawiam czy kupić teraz telewizor czy pod koniec czerwca iz maksymalnie do tego czasu skończą wykańczać mi mieszkanie łącznie z balkonem. Wiec i tak ten tv będzie stał w kartonie. Może nie być już nigdzie dobrych ks. Myslalem i Philipsie. Ale obraz mnie nie porywa, TCl mnie bardzo zastanawia ale jakos nie ufam tej firmie może dlatego ze jest nowa,zastanawiam się nad Sony xe85 albo już np xe90 lecz Samsung dla mnie wygrywa poprzez One Connect i tizen
 

strazakp

Banned
Samsung będzie najlepszym wyborem choć musisz założyć że to pewne ryzyko jeżeli chodzi o spasowanie obudowy i badpixel. Sprawdź dany model przed kupnem a będzie dobrze. Jeżeli ks to kup może od Kiki-ego bo on (podobno) gwarantuje najlepszy produkt więc masz pewność.
Xe85 też podobno są dobre.
Wg mnie powinieneś kupić przede wszystkim największy możliwy dla ciebie rozmiar tv. Później weź pod uwagę pozostałe zalety. Największe WOW zawsze w domu zrobi rozmiar. Ja miałem 55" a po trzech tygodniach 58" i niby to tylko 3" to różnica jest widoczna. Już bym chciał 65" bo spokojnie mi się zmieści a odległość ma 3-3,5m więc spoko.
Weź też pod uwagę Panasonica ex780 lub z zeszłego roku (jak dostaniesz) dx780.
 

Davide

Member
A gdzie nie dzwoniłem i gdzie nie mieli to w ks7000,ks8000,ks9000 albo pixele,albo ramki.... Dlatego przygodę moją z Samsungiem kończę i odezwę się do Ciebie niebawem po Sony 55XE85
 

Davide

Member
Tylko zastanawia mnie jedno. Jest sony KD-55XE8505 który posiada Motionflow XR 800 Hz i KD-55XE8596 który posiada Motionflow XR 1000 Hz. Ten drugi jest lepszy? A cena jakby taka sama
 
Do góry