Telewizor do 5000

reloop25

New member
Forumowicze, ostatecznie który telewizor będzie lepszy? Sony 55XE9005 czy Panasonic 58EX780 - chodzi mi głównie o jakoś obrazu oraz niezawodność, aspekty multimedialne stoja na drugim planie. Przeczytałem wiele wątków z tego forum i cieżko jest zdecydować, który z tych dwóch TV jest lepszym wyborem. Wiem, że zależy to od specyficznych parametrów, ale zakładam, że są one zbliżone do parametrów założyciela tego wątku.
 

strazakp

Banned
Jak nie zależy ci na multimediach to ja bym zdecydowanie brał Panasonica. Masz 3" więcej, wg mnie ładniejszy, stabilne działanie systemu, masz tvanyware (oglądasz programy tv gdzie chcesz na smartfonach lub tabletach). Ja bym brał właśnie Panasa i ewentualnie gdyby był wg ciebie bardzo kiepski to zawsze możesz wymienić. Sprawdź opinie osób które kupiły ten TV i zobaczysz że są same pozytywne (sprawdź na Ceneo lub stronach sklepów internetowych).
 

nomnom

New member
Oba telewizory są świetne, wygląd to kwestia gustu, osobiście ta stopa Panasonica mi się nie podoba, ale za to masz 3 cale więcej,mniejszy input lag, aktywne 3d, tvanywhere-super sprawa,szybki, sprawny i przejrzysty smart oraz matryca mva-lepsze kąty od va, którą masz w Sony. Sony za to ma direct led, większą jasność, większy kontrast i Android. Osobiście wybrałbym Sony.
 

Davide

Member
Po długiej przerwie bez telewizora i po wymazaniu z pamięci przygód z jak dobrze pamiętam czterema egzemplarzami Samsunga KS7000 podjąłem decyzję i pod koniec miesiąca chce kupić Sony XE9005, lecz stwierdziłem, że z wersją 55 cali dam sobie spokój i dołożę do wersji 65 cali. Mam nadzieje, że nie będzie bad pixeli , że nie będzie cloudingu i mam nadzieję, że z tym TV nie będzie przygód jak z moim poprzednim TV firmy Samsung.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow to - idziesz ostro.
Ale za to radość będzie podwójna.
Jesteś niebieski więc masz dobrą cenę i kalibrację gratis.
 

Davide

Member
Widzę ceny ceną. 65XE9005 kosztuje 8400zł, a 65XE9305 9800zł. Może kupić 9305? czym one się tak naprawde róznią. jedni mówią że XE90 jest lepszy, a jedni, że XE93. Proszę o radę bo właśnie dziś patrząc na spadek ceny XE93 się powstrzymałem przed zakupem
 

Davide

Member
jakbym miał na Oleda 65 to wziąłbym LG C7. mam do wydania max 10 000zł, dlatego zastanawiam się czy warto dołożyć do xe93 czy dać sobie spokój i wziąć xe90. Nie mam obecnie żadnego telewizora. miałem wcześniej KS7000. Pare sztuk .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 65XE9005 jest za 8350 zł z kalibracją.
Do Twoich potrzeb , jeśli nie chcesz czekać na model z kropką kwantową 65PUS8602 - wystarczy.
 

Davide

Member
Philipsy mi się wizualnie nie podobają i obraz też nie za bardzo, chce telewizor czarny gładki a nie z szczotkowatego aluminium czy innego koloru niż czarny, a również po Samsungu na samą myśl Quantum Dot mnie odrzuca.. Sony 65XE90 wiem, ale zrezygnowałem z zakupu niego patrząc jak staniał XE93. Czy warto dołożyć 1500zł i kupić XE93? Czy jest sens. Na Kalibracji mi nie zależy bo i tak będę zamawiał kalibracje indywidualną i profesjonalną do domu bo jednak od tej zwykłej gratis się znacznie bardzo różni.
 

Davide

Member
Ten ostatni miałem 7 lat. Myśle,że na 5 lat - 7 lat będzie starczył. Gdybym chciał 55 cali to bym nie miał problemu ponieważ wziąłbym PUS9002 czy LGC7 albo Sony a1 ale ze chce 65 cali i uparłem się na SONY to się zastanawiam czy Warto dołożyć do XE93. Niektórzy mówią że XE90 jest lepszy a inni że XE93 bo ma Dolby Vision. Telewizora już nie mam z 4 miesiące i dłużej czekać już nie mam zamiaru.
 

Davide

Member
myślę, że Tv za więcej niż 10 000 to już przesada;) nie oglądam go, aż tak dużo:) Więc jakby Pan doradził na temat tego Sonego. Jest Sens kupować XE93 zamiast XE90
 

Davide

Member
Myśląc w taki sposób to równie dobrze mógłbym oglądać na smartfonie czy chodzić do kina. Oglądanie filmów raz na jakiś czas w domu nie zwalnia ze słabej jakości. Na Tv mam przeznaczone 10 0000, raty 0% to świetna opcja lecz 15 000 za telewizor to juz jest za stanowczo za duzo jak dla mnie. Dziękuje wszystkim za pomoc i rady chociaż nadal nie wiem czy warto dołożyć do XE93 czy zostać przy zakupie XE90
 
Do góry