Telewizor do 5000

Davide

Member
A powiedzcie mi jak to jest z XE93. jak z cloudingiem. gdzies widzialem na google modele z wielkim cloudingiem i przypomniala mi sie od razu sytuacja z KS7000 - nie mam zamiaru latac znow i sie bawic w wymiane telewizorów. Zastnawiam sie juz nad LG b7, ale kurcze nie lubie tej firmy i jej menu
 

Davide

Member
Rozumiem. ALe jakoś LG mnie nie przekonuje chociaż LG B7 ma dobre recenzje. Zastanawiam się czy kupić teraz Sony 65XE93 czy Oleda Sony 55A1. tak 10 cali mniej ale jak mam miec clouding to ten telewizor chyba wyrzucę przez okno, a to czwarte piętro. Czemu Sony? nie wiem jakoś odpowiada mi ta firma i też wizualnie telewizory Sony mi się najbardziej podobają. Może mam jakieś również psychiczne zboczenie, że skoro posiadam Soundbara SONY Ht-RT5 to musze mieć tylko TV Sony :) A na poważnie co to za czasy. Tragedią dla mnie było , że 55ks7000, za którego wydałem 5000 posiadał clouding w czterech nabytych przeze mnie egzemplarzach, teraz celuje w TV 65XE93 i też się obawiam, że będzie posiadał clouding. Za sumę 10 000zł myślę, że to nie powinno nastąpić nawet podczas wydatku rzędu 4000zł, a co dopiero 10 000zł. Przez taką sytuację czuję się gorzej niż niezdecydowana kobieta i od tygodnia nie wiem jaki kupić telewizor. Bo tu Clouding itp itd

Napisałem na Facebooku do Sony Centre to mi odpisali

Oba modele to jedne z najwyższych serii Sony. Model XE90 ma pełne podświetlenie ledowe, model XE93 - krawędziowe jednak dzięki rozwiązaniu Slim Backlight Drive+ można uznać że równomierność podświetlenia w obu telewizorach jest na podobnym poziomie. Model XE90 powinien jednak dużo lepiej radzić sobie z cloudingiem (właśnie dzięki pełnemu podświetleniu)



I weź tu coś człowieku kup.....
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Dzięki KIKI :)A jak myślicie czy sony 65 A1 do świąt może jeszcze dużo polecieć w dół? Na razie spadł gdzieś o 5000zł w dół od czasu swojej premiery
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja go przetestowałem bardzo dobrze.
I powiem CI że LG nawet C7 gra zdecydowanie, zdecydowanie lepiej. !
I masz dwa Oledy lepiej grające LG niż jeden Oled Sony
Ale To Twój wybór.
 

Davide

Member
Lg B7 spoko kolory, ale zastanawiam się czy sens jest kupić teraz Oleda. Dopracowane moim zdaniem do perfekcji to nie jest chociaz clouding nie wystapi. Lecz patrząc na jasność podczas HDR ilość nitów czy jak to się nazywa jest znacznie mniejsza niż w takim SONY XE93. Zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju z Oledem,a tv na oleda zmienic za 5 lat. Ogolnie do telewizora mam 313 cm a za mna sa dwa okna, a z tego co slyszalem OLED tego nie lubi.Czytałem również o jakiś powidokach. Trudna decyzja ktora musze przemyslec. Dziekuje wszystkim za rady oraz pomoc ciesząc się, że te forum istnieje. Pozdrawiam Serdecznie :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele mają lepszą jasność, ale głowy nie dam jak masz słońce za plecami. Ale możesz zamówić do domu i sprawdzić. Jeśli nie będzie pasować
wymienimy na LCD.
 

Davide

Member
Kurdę coraz bardziej się zastanawiam nad LG C7. Mam ostatnie pytanie i nie zawracam więcej głowy. Mamy 9 października. Myślicie, że warto poczekać do do okresu przedświątecznego i wtedy kupić tv? czy nie ma sensu i brać jakiś teraz? Jeszcze te dwa miesiące wytrzymam jak warto. Więcej myślę, że już nie. Dziękuje i pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale zależy jaka będzie sytuacja , na dziś nikt nie ma pojęcia nawet LG.
Historycznie wysokie modele nie spadały cenowo przed świętami.

Cenę i tam masz najlepszą w kraju.
 

Davide

Member
Dzisiaj poświęciłem trochę czasu na telewizory w sklepie. Wziąłem dysk zewnętrzny z filmami. Patrzyłem na 65XE93, SONY 55A1, LG B7 i C7... Powiem tak. Mi najbardziej odpowiadał SONY 55 A1, chociaż rozbawił mnie fakt, że kosztował 10 999zł, a teraz kosztuje 11 999zł. Zmierzyłem dziś również w mieszkaniu odległość telewizora od miejsca gdzie będę siedział i dokładnie będzie to odległość 2,4m, a maksymalnie 2,6m. Zastanawiam się naprawdę czy 65 nie będzie za duży. W tej kwestii kupić 55 A1 a 65XE93 wybić sobie z głowy. Telewizor kupię w tym tygodniu i napiszę co wybrałem. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam Was Serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale sprawdzałeś Oleda LG i Philipsa ?
Telewizor będzie stał , czy będzie wisiał ?
A i czy sprawdzałeś 55A1 na pełnym białym ekranie ?
 

strazakp

Banned
Odległość 2,5m jest odpowiednia dla 65". Ja mam tv 58" i taka sama odległość jak ty i już mam niedosyt co do wielkości a tv kupiłem pół roku temu przechodząc z 40".
 

Davide

Member
Oleda sprawdzałem LG B7 i C7, nie wiem czemu ale patrzac na nie wydają mi się za bardzo delikatne w konstrukcji przez co trochę kojarzą mi się z Samsungiem KS, Sony sprawdzałem i mi się podoba. A co do Wielkości dochodzę do wniosku ze chyba mieć lepiej Oleda A1 o wielkości 55 niż Leda XE93 o wielkości 65 cali w którym może się pojawić Clouding przez co mnie dosłownie strzeli
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśni o tym pisałem. Lepiej kupić Oleda LG za pł ceny Oleda SOny.
I dodatkowo Oled LFG gra lepiej.
Czyli masz dwa oledy lepiej grające LG w cenie jednego oleda Sony.
 
Do góry