TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306

olgierdw

New member
Wie ktoś czy ten soft V8-S586T02-LF1V337 pasuje do TCL 65 U65X9006 X2 (xess)?

w service-menu widzę:
Project Name: U65X90*6
Panel Name: LSC650FN10

po rozpakowaniu widze ze kod panelu jest w plikach (ponizej), ale normalny soft w moim TV ma 1.3GB a ten tylko ~600MB

cat panel/panels_253.ini
{
"NAME":" LSC650FN10-J",
"PANEL_PARAM":"/tclconfig/panel/PanelPara/ID253_PANEL_SEC_LSC650FN04.ini",
"PANEL_SIZE":"65",
"PANEL_EXTEND":"/tclconfig/panel/extend/panel_data_ID253.ini",
"HDR_PATH":"/tclconfig/tvos/hdr/",
"WHITE_BALANCE_DEFAULT":"/tclconfig/tvos/pq/whitebalance_default.bin",
"GAMMA":"/tclconfig/tovs/gamma/gamma_FullHD.bin",
"3D":[
{"TYPE":"SG"},
{"LRSwitch":"L_R"}
],
"DIMMING":{
"TYPE":"MICRO",
"LINES":100,
"COLUMN":100
},
"LVDS_SSC":{"SPAN":30,"STEP":10}
}


cat panel/panels_300.ini
{
"NAME":" LSC650FN10-J",
"PANEL_PARAM":"/tclconfig/panel/PanelPara/ID300_PANEL_SEC_LSC650FN10_6.ini",
"PANEL_SIZE":"65",
"PANEL_EXTEND":"/tclconfig/panel/extend/panel_data_ID300.ini",
"HDR_PATH":"/tclconfig/tvos/hdr/",
"WHITE_BALANCE_DEFAULT":"/tclconfig/tvos/pq/whitebalance_default.bin",
"GAMMA":"/tclconfig/tovs/gamma/gamma_FullHD.bin",
"3D":[
{"TYPE":"SG"},
{"LRSwitch":"L_R"}
],
"DIMMING":{
"TYPE":"MICRO",
"LINES":100,
"COLUMN":100
},
"LVDS_SSC":{"SPAN":30,"STEP":10}
}
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
Zgodny panel to nie wszystko. musisz szukac w konfigach w tclconfig/model.
Na poczatek sprawdz czy platforma jest ta sama tj. V8-S586T02-LF1. Podaj co wyswietla sie (wersja softu) u ciebie w menu.
Platforma to pierwszy czlon wersji softu. Jesli jest zgodna to na 99% potwierdzisz to konfigach w tclconfig/model szukajac ID dla U65X90*6 . Wtedy zyskasz 100% pewnosci.
Osobiscie takiego modelu w konfigach nie kojarze. To raczej jakis model na androidzie.
 
Ostatnia edycja:

olgierdw

New member
Zgodny panel to nie wszystko. musisz szukac w konfigach w tclconfig/model.
Na poczatek sprawdz czy platforma jest ta sama tj. V8-S586T02-LF1. Podaj co wyswietla sie (wersja softu) u ciebie w menu.
Platforma to pierwszy czlon wersji softu. Jesli jest zgodna to na 99% potwierdzisz to konfigach w tclconfig/model szukajac ID dla U65X90*6 . Wtedy zyskasz 100% pewnosci.
Osobiscie takiego modelu w konfigach nie kojarze. To raczej jakis model na androidzie.

Tak... mam na androidzie i jest to inna platforma: V8-T658T01. To zamyka moje pytanie. Dzięki
 

dagmara111

New member
ucegliłem telewizor.na sofcie 337 źle funkcjonował netflix ciągle się ładował a jak już zaskoczył to odtwarzał w najniższej rozdzielczości. postanowiłem wrócić do 281***szyło wgrywanie ale coś szybko trwała aktualizacja .po ponownym uruchomieniu jest tylko logo TCL i koniec.próbowałem wgrać oprogramowanie od nowa różne wersje i na żadnym nie chcę ruszyć.proszę pomóżcie.
 

pawol

New member
skoro masz logo to bootloader dziala. pewnie zle zapisales pendrive i nie usunoles bezpiecznie. update.zip to duzy plik w koncuproboj zrobic to porzadnie. dopoki odpala sie logo to nie jest zle
 

dagmara111

New member
Niestety musiałem wymienić płytę główną.Co poszło nie tak nie wiem.Serwis stwierdził że to wina nie oficjalnego i nie sprawdzonego oprogramowania które namieszało w pamięci.
 

pawol

New member
to cie na 99% koncertowo zrobili w balona.
oddali ci chociaz stara plyte?

skoro logo sie wyswietlalo to oznacza ze bootloader funkcjonowal a to oznacza ze recovery musialoby pojsc.
Skopales cos z pendrajwem bo mi to normalnie działa.

Na marginesie v337 jest oryginalny ale nie ulubliczniony. zreszta nie pierwszy raz juz. A plyty w necie chodzą po 200 pln.
 

pawol

New member
Dagmara

Zrobili cie w bambuko na 200%
Właśnie zrobiłem downgrade z v337 na v281 i faktycznie zwis na logo ale tak jak mowilem bootloader działa bo jest logo.
Załadowałem na pendrajwa v231 i poszło od strzała.

Czas trwania update/downgrade to dokładnie 3 minuty
Spanikowałemś kolego i skroili cie.
 

dagmara111

New member
Próbowałem wiele razy różnymi sposobami,na różnych nośnikach różne wersje softu.W ogóle nie chciał ruszyć aby ponownie wgrać oprogramowanie.Płytę kupiłem z rozbitka za 220zł,ale toteż nie była taka prosta sprawa bo TCL stosował aż 4 rodzaje płyt.Musiałem zdjąć tylną obudowę i odczytać.Wymieniłem ją sam bo to proste.Gwarancji na telewizor nie miałem bo sprzedający sprowadził sprzęt z dystrybucji francuskiej .Walczyłem z nim 2 miesiące w końcu zwrócił mi część kosztów. W serwisie ta płyta kosztuje prawie 500żł plus koszt wymiany tragedia.
 

pawol

New member
No nie wiem. U mnie akcja trwała 10 minut bez panikowania.
v337 --> v281 (falstart) --> v231
Najważniejsze jest bezpieczne usuwanie pendrajwa.
Raczej bym tu sie upatrywał problemu v281 z tego co piszesz.
Obecnie uzywam v231 bo cos mi sie kolory w 337 nie podobały - albo jakieś zwidy mam.
Po załadowaniu v231 zrobiłem reset do difoltów. Może tu jest gdzieś sekret. Niby za każdym razem każą resetować



Rozważ czy nie chciałbyś się pozbyć starej płyty bo baaardzo interesuje mnie jak podłaczyć konsolę
szeregową do naszego TCLa a przez nią aktywacja PVR w konfigu
 
Ostatnia edycja:

dagmara111

New member
Płytę wyrąbałem na śmietnik bo byłem bardzo zdenerwowany.Zawsze po wrzuceniu softu na nośnik usuwam bezpiecznie,więc tu nie leży przyczyna.Duże prawdopodobieństwo uceglenia to 331 ale nie na 100%. Jak wcześniej miałem 231 i zaktualizowałem do 281 nie było żadnego problemu.Dopiero gdy wróciłem z331 ta awaria powstała.
 

pawol

New member
Dziwne co piszesz bo:
-walczyles z serwisem 2 miesiace a 281 i 337 jest gora od 2 tygodni
-serwis stwierdzil uwalenie przez soft. Pytam jak? Jesli bootloader dzialal
to zrozumialbym ze z konsoli (choc nie podejrzewam o taki stopien zaawansowania technikow polowych).
Lecz wtedy ruszyloby recovery. Jesli jednak uwaliles bootloader
to nie ma CH we wsi zeby to odczytali.
-w sumie od uwalenia do wymiany plyty zeszedl ci...1 dzien. Troche krótka ta walka o refundacje byla.
-domyslam sie ze to nie byl serwis gwarancyjny bo tv byl z innego kraju.
Jego wiarygodność i kompetencje są zatem bliskie 0
-Kazdy kto majstruje i cos uwali a potem wlasnymi rekami
naprawia bo to umowmy sie nie jest totalnym lamerem i nie wywala od reki plyty. Ma za to kolejna zabawke
i zaczyna dalej kminic co tu wydumać na niej :)
 
Ostatnia edycja:

dagmara111

New member
pawol mam do ciebie jeszcze takie pytanie chodzi mi o wybór żródła sygnału.mianowicie ja mam dekoder upc i nie korzystam z telewizji naziemnej ani z modułu.za każdym razem po włączeniu telewizora automatycznie przechodzi mi na tv wyjście z netflixa tak samo.pytanie jest czy dałoby się wyłączyć ten tv żeby np. wracał automatycznie do hdmi
 

pawol

New member
nie mam takich problemów. uzywam naziemki i mam wlaczony cec na hdmi (t-link) i leci do amplitunera z cec. tv zawsze startuje mi na naziemcie przy czym na jednym z hdmi amplitunera pracuje komp na stale (nie wylaczam go) i obstawiam ze on nawet nie obsluguje cec w ogole
 
Ostatnia edycja:
Do góry