TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306

dagmara111

New member
chyba mnie nie zrozumiałeś walczyłem ze sprzedającym 2 miesiące bo przez przypadek dowiedziałem się że nie mam gwarancji ze względu pochodzenia sprzętu.napisałem do sprzedającego a on właśnie umywał ręce co do problemu. w końcu po tym okresie doszliśmy do porozumienia. z serwisem rozmawiałem tylko od 3 dni aby mi pomogli z tą usterką
 

dagmara111

New member
tylko że ja na tv nie mam nic bo z niego nie korzystam a ciągle uruchamia się właśnie na tej pozycji do tego mój dekoder nie obsługuje cec
 

pawol

New member
ruscy wynalezli jeszcze v242

https://4pda***/pages/go/?u=https://yadi.sk/d/UMTgKQyzH_f7og&e=79470880

Dystrybucja softu w tcl/thomson to jakies nieporozumienie jest.
Oczywiscie menu zawsze twierdzi ze to co masz jest najnowsze.
 
Ostatnia edycja:

striker

New member
Czy ktoś z Was posiada ustawienia do tego modelu, dla konsoli PS4/Xbox? Do filmów i satelity używam ustawień od „Calibration with Darko” z youtube i są świetne.

Korzystając z nich przy PS4 Pro, mam wrażenie że kolory są wyprane, podrzucicie coś? :)
 

Milano2

New member
v191 to chyba jakaś starsza wersja softu? W sumie to się nie dziwię - chętnie bym wrócił do starszej wersji, bo ta najnowsza v281 to jakaś porażka. Usunęli z ustawień obrazu profil kolorów "naturalny", usunęli lub zmienili nazwy innych ustawień, dodali funkcję wyrazistość ruchu LED (czy jakoś tak) na którym i tak nie da się oglądać bo obraz drga i jest przyciemniony :|
 

pawol

New member
Numery narastają wraz z nowością softu.
Ja wróciłem z v337 przez v281 (tu był fail przy powrocie) na v231 i czekam na oficjalnie coś nowszego niż v281 z ruskiego TCL (tam v281 było oficjalne)
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
Dziala tak samo jak v231 czyli dramatu nie ma.
Dalej jest kambodzanskie tlumaczenie menu
i skopane tradycyjnie epg.
Szału nie ma
 

dagmara111

New member
wydaję mi się że można bardziej wyregulować obraz ,również płynniej działa sieć na przykładzie netflixa,i jest funkcja hdmi 2.0 w automacie.
 

MAX_71

New member
Witam,mam problem podobny do opisanego przez dagmara111 .W moim TCL 55p6006 miałem zainstalowany soft v337 (chodził całkiem przyzwoicie),ale zachciało mi się zamienić go na ostatni oficjalny v299.Instalka nie powiodła się więc użyłem v281 jako przejściówki.Instalacja ruszyła ale za chwilę widziałem już tylko czerwone logo TCL,które wisi non stop.Po wyłączeniu wtyczki i ponownym włączeniu tv przechodzi w standby ale nic nie da się zainstalować (próbowałem wszystko oprócz nieszczęsnego v337 bo gdzieś mi zginał a ruskie linki nie działają),widzę że matryca świeci ale nic nie wyświetla a biała dioda świeci ciągłym światłem.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.Tv zakupiony w grudniu 2017 wiec wciąż na gwarancji.
 

pawol

New member
co wy z tymi tv wyrabiacie?
puki jest logo to nie jest zle bo dziala boot loader.
chyba ze źródłem waszego problemu jest wylaczenie z
wtyczki. Ja tez mialem problem z v281 ale nie wylaczalem
wtyczki a jedynie pilotem i ostatecznie poszlo dobrze.

Jak wlozysz pendrive i odpalisz update to cos sie dzieje?
Wyswietla ci sie teraz w ogole logo?

A jak nie to masz nastepujace wyjscia:
1. gwarancja. nie daj sobie wmowic ze to twoja wina bo nie sa w stanie technicznie ci udowodnic a po drugie kazdy z softów jest podpisany cyfrowo przez tcl.
wiec jesli juz to oni zjeb..li temat i malo tego sie pod nim podpisali.
Soft niepodpisany jest bezuzyteczny.
2. rekojmia. jak wyzej.
3. zakup plyty na alledrogo za okolo 200 pln.

w 3cim przypadku nie wywal tylko plyty jak dagmara111 bo przydalaby sie uwalona sztuka do badan nad reanimacja
i odpaleniem konsoli rs232.
 
Ostatnia edycja:

MAX_71

New member
Dzięki za odpowiedź pawol ... generalnie tak jak pisałem,po nieudanej próbie instalacji jest logo i nie mogę nic zrobić ani pilotem ani przyciskami pod ekranem wiec wyciągam wtyczkę.Po włączeniu mam tv w standby,pendrive do usb i trzymam power ,tv się włącza ale nic nie wyświetla (tzn.matryca świeci ale jest czarny ekran),dioda zamiast migać świeci ciągłym światłem.Jak jest w standby to mogę włączyć go pilotem ale znowu tylko logo wyświetla.
 

pawol

New member
spróbuj v231. tylko bezpiecznie usun usb z pc. musi pojsc. mi poszlo.
power trzeba trzymac dosc dlugo przy starcie update. w zasadzie az do komunikatu.
 

pawol

New member
w sumie to jak teraz mysle to jak zaliczyłem faila to tez wyjmowale wtyczke. długo trzymaj power przy update
 
Ostatnia edycja:
Do góry