TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306

dagmara111

New member
max 71 z mojego doświadczenia to już nie wgrasz softu. V 331 uszkadza pamięć.ratunkiem było wgrać v231 i jeśli nie poszło to już nie da rady jak wymienić płytę główną. czy serwis uzna gwarancje to nie wiem możesz spróbować mówiąc że stało to się przy wgrywaniu v299. nie przyznaj się że wgrałeś v331 bo to jest pirat a nie oficjalny soft.jeśli chcesz sam wymienić to kup nową na portalu z rozbitych nowych telewizorach wymiana jest bardzo łatwa dasz radę sam wymienić. płyta taka kosztuje ponad 200 żł w serwisie ok 500żł nie opłaca się tego tam robić wystarczy odkręcić pokrywę tylną i spisać model płyty głównej bo są 4 rodzaje i szukać np na allegro lub gdzie indziej.
 

pawol

New member
1. jakos udalo mi sie zejsc z v337 przez v281 (tu byl problem z logiem) na v231 takze nie jest tak do konca ze cos uszkadza pamiec. jakims cudem nie udaje wam sie odpalac ponownie update. wedlug mnie za krotko trzymacie power.
2. nic mu nikt nie udowodni i nie daj sie wkręcić.
3. v337 to nie zaden pirat bo jest cyfrowo podpisany. u ruskich dostawali go od supportu z tcl
 
Ostatnia edycja:

MAX_71

New member
Dzięki za info, po świętach będę się kontaktował z servisem. A jakby co to te płyty tylko na allegro chodzą, czy jeszcze gdzieś je można znaleźć ?
 

dagmara111

New member
te ruskie softy to sam sobie wgrywaj tylko ludzi wprowadzasz w błąd jakie są super nawet ruscy się nacięli to że udało ci się wrócić do 231 to się ciesz nie wszystkim to przeszło
 

pawol

New member
dagmara111.
Jak widac masz mega blade pojecie.
Jakos wgrywalem "sobie sam" i nic sie zlego nie zadzialo mimo identycznych objawow.
Wiec o kim to zle swiadczy?
A gdybys umial dodatkowo czytac ze zrozumieniem to na poczatku napisalem , ze nikt nikogo do niczego nie zmusza i kazdy bawi sie na swoje ryzyko.

I wspomnisz moje slowa gdy pewnego razu "polski" soft
tym razem zrobi ludziom problem bo widze, ze sposob pisania, weryfikacji i dystrybucji w wykonaniu tcl to jest dno.
 
Ostatnia edycja:

dagmara111

New member
jak do tej pory nikomu w niczym nie pomogłeś jedynie wrzucasz odnośniki do ruskich softów.wgranie softu jest dziecinnie proste ten twój instruktaż niczego nowego nie wnosi.widzę że masz duże pojęcie WESOŁYCH ŚWIĄT
 

pawol

New member
Dziecinnie proste a jednaj schrzaniles to
Noc coz... zawsze testowalem najpierw na sobie.
Wiec teraz sam bedziesz dla siebie testerem.
Ja tam znikam z tematu bo w sumie to po CH mi to :)

Wesolych zycze rowniez
 
Ostatnia edycja:

MAX_71

New member
Płyta główna

Dagmara111, takie pytanie: czy wystarczy że zgadza się numer płyty(1), czy to co jest przy pasku kreskowym(2) ? 1.jpg

2.jpg .
Mam inny numer po modelu tv 1742 vs 1819 i tą środkową linię po 08.
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
Trudno powstrzymac sie z komentarzem...
1742 i 1819 to daty produkcji plyt. rok i tydzien.
Rozne kody na naklejkach beda tez wynikiem innego project Id ktory potrafi się zmieniac gdy uzyja innego panela oraz wersji preinstalowanego firmware. Wszystko da sie przestawic ale to osobny temat.
Kody malowane na plycie byc moze maja znaczenie choc nie sadze jesli plyta mechanicznie wyglada tak samo. wyglada to jedynie na rewizje pcb.
 
Ostatnia edycja:

MAX_71

New member
Wizualnie to samo,ale wolałem się upewnić bo wcześniej pisał że montowali cztery różne płyty...a reszta tak jak mówisz to cechy danego egzemplarza, data produkcji,wersja softu (u mnie v052 a tu nowszy v231) itp.
 

Attachments

  • Screenshot_2018-12-31 Płyta główna 40-MS86D1-MAC2HG TCL U55P6006 (1767)(1).jpg
    Screenshot_2018-12-31 Płyta główna 40-MS86D1-MAC2HG TCL U55P6006 (1767)(1).jpg
    256 KB · Wyś: 85
Ostatnia edycja:

dagmara111

New member
naklejka nie ma żadnego znaczenia tylko model jedynie może się zdarzyć że po wymianie będziesz miał logo thomson bo płyty są takie same w tych telewizorach ale nie koniecznie
 

MAX_71

New member
Jakby kogoś interesowało...wymieniłem płytę główna i wszystko działa ok,nie musiałem nic zmieniać w menu serwisowym bo była od tego samego modelu.Był wgrany soft v267 więc zapuściłem v299 i łyknął bez problemu.Widzę na ruskim forum nowy soft v360 ale chyba się nie skuszę...;) .Dzięki wszystkim za pomoc .
 

pawol

New member
v340 od 2 tygodni a v360 od ponad tygodnia. Czy to dziala to poprostu nie powiem - na CH mi pretensje.
Sa ty tacy na forum ci sami sobie teraz beda sprawdzac :)
 

Milano2

New member
Gdzie mogę przeczytać co nowego wnoszą te aktualizacje? - jakie błędy usunęli, co nowego dodali? Bo chyba od roku aktualizuję soft do najnowszych wersji i co najwyżej są to kosmetyczne zmiany w menu, często na minus. W sumie, to nie ma sensu aktualizować softu jeśli on i tak nie poprawi jakości obrazu czy nie wpłynie znacząco na funkcjonalność/obsługę tv. Już lepiej popracowaliby nad aplikacjami w App Store.
 
Do góry