TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

wookash0

New member
Może mi ktoś powiedzieć co jest grane lub jak zrobić to innaczej, do v346 aktualizowałem z tego samego pendrive bez problemu, a teraz gdy wrzucam v364 czy v173 czy v184 wgrywa się po czym robi sie Erase uruchamia setup od nowa wszystko ustawiam ale wersja softu dalej jest v346 ??

upewnij sie, ze plik update.pkg jest z wlasciwa wersja.. moze sie to pomylic..
 

Pneumat2

New member
Ten android 7 364 nie jest taki zły jak pisalem. Nie wiem czemu ale jak zainstalowałem za 1 razem to chodził bardzo źle ale za drugim razem jakoś ineczej, za pierwszym razem może jakiś bug mi się pojawił i coś cały czas mielił w tle dlatego tak chodził. Dzisiaj podszedłem do sprawy na spokojnie i na razie działa należycie. Dysk mi się wcześniej haczył ale za tym razem odłączyłem HDD podczas aktualizacji i o dziwo jest ok. Udało mi się chyba pokonać problem z YouTube na żywo, mianowicie wchodzicie w data i czas- wyłączamy automatyczną aktualizację czasu i w strefie czasowej ustawiamy Belgrad +2. Restartowałem dwa razy tv i włączałem tryb uśpienia kilka razy i jak na razie cały czas działa YouTube na żywo. Kodi bardzo ładnie na tej wersji radzi sobie z plikami h265 10bit. Wkurza mnie jeszcze tylko trochę że przy włączeniu air mouse musi nastąpić klik co powoduje że zawsze się coś niechcący klika.
Polecam każdemu zeta torrent i można pięknie ściągać pliki bezpośrednio na dysk hdd.
Brave browser także spisuje się wyśmienicie. YouTube vanced do filmów HDR z YouTube też działa elegancko. Jeśli dalej będzie ok to będę zadowolony:)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

kotiz

New member
Witam wszystkich !
Telewizor posiadam od lipca 2017 i nie sprawiał mi jakiś większych problemów. Dzisiaj chciałem uruchomić na Kaspersky Kids i włączyłem nieumyślnie profil ograniczony przez co nic nie mogę zrobić. Po włączeniu po kilku sekundach przełącza się na profil i w ustawieniach nie mam możliwości resetu. Hasła jakie znam nie działają te z instrukcji także nie. Ściągnąłem ze strony frimware na pendrive i podczas aktualizacji w połowie wyskakuje błąd i reset. I tak w koło. Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Jak się pozbyć tego ograniczenia? Jak prosto zrobić Factory Reset w tym przypadku?
Saludos!

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

wookash0

New member
Ten android 7 364 nie jest taki zły jak pisalem. Nie wiem czemu ale jak zainstalowałem za 1 razem to chodził bardzo źle ale za drugim razem jakoś ineczej, za pierwszym razem może jakiś bug mi się pojawił i coś cały czas mielił w tle dlatego tak chodził. Dzisiaj podszedłem do sprawy na spokojnie i na razie działa należycie. Dysk mi się wcześniej haczył ale za tym razem odłączyłem HDD podczas aktualizacji i o dziwo jest ok. Udało mi się chyba pokonać problem z YouTube na żywo, mianowicie wchodzicie w data i czas- wyłączamy automatyczną aktualizację czasu i w strefie czasowej ustawiamy Belgrad +2. Restartowałem dwa razy tv i włączałem tryb uśpienia kilka razy i jak na razie cały czas działa YouTube na żywo. Kodi bardzo ładnie na tej wersji radzi sobie z plikami h265 10bit. Wkurza mnie jeszcze tylko trochę że przy włączeniu air mouse musi nastąpić klik co powoduje że zawsze się coś niechcący klika.
Polecam każdemu zeta torrent i można pięknie ściągać pliki bezpośrednio na dysk hdd.
Brave browser także spisuje się wyśmienicie. YouTube vanced do filmów HDR z YouTube też działa elegancko. Jeśli dalej będzie ok to będę zadowolony:)

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Mam podobne przemyslenia, testuje kilka dni v364 i dziala ok. nawet bardzo dobrze. nie mam potrzeby zmiany na inny soft. zostaje na tym, dopoki nie bedzie nic lepszego :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich !
Telewizor posiadam od lipca 2017 i nie sprawiał mi jakiś większych problemów. Dzisiaj chciałem uruchomić na Kaspersky Kids i włączyłem nieumyślnie profil ograniczony przez co nic nie mogę zrobić. Po włączeniu po kilku sekundach przełącza się na profil i w ustawieniach nie mam możliwości resetu. Hasła jakie znam nie działają te z instrukcji także nie. Ściągnąłem ze strony frimware na pendrive i podczas aktualizacji w połowie wyskakuje błąd i reset. I tak w koło. Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Jak się pozbyć tego ograniczenia? Jak prosto zrobić Factory Reset w tym przypadku?
Saludos!

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Błąd przy wgraniu wyskakuje jeśli instalujesz starszą wersję androida niż jest w tv.
Powinno pomóc jedno z poniższych (przez wyzerowanie danych):
- kod serwisowy i odpowiednie kasowanie danych z menu serwisowego
- wgranie aktualizacji z Update.pkg

Kod i plik można znaleźć w linkach na forum. Wydaje mi się, że wszystkie obecne wersje androidowe mają ten sam firmware. Kod serwisowy był w wątku jeszcze starszych wersji TCL - któryś działał.
 

kotiz

New member
Błąd przy wgraniu wyskakuje jeśli instalujesz starszą wersję androida niż jest w tv.
Powinno pomóc jedno z poniższych (przez wyzerowanie danych):
- kod serwisowy i odpowiednie kasowanie danych z menu serwisowego
- wgranie aktualizacji z Update.pkg

Kod i plik można znaleźć w linkach na forum. Wydaje mi się, że wszystkie obecne wersje androidowe mają ten sam firmware. Kod serwisowy był w wątku jeszcze starszych wersji TCL - któryś działał.
Dziękuję. Próbowałem już to robić ale jeśli się skupię i szybko ogarnę pilota to nie mam w menu Kontrastu. Szukam więc Updated.pkg i wgrywam go na pendrive, tak samo środkowy przycisk i włączam telewizor mam nadzieję że dobrze;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edit:
Dziękuję wgrałem Updated v184 telewizor znów żyje.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
U mnie na v364 występuje krytyczny błąd, po wyjściu z trybu HDR robią się przesterowane kolory, pomaga tylko restart. Ten sam bug był dwa softy wcześniej. Może ktoś potwierdzić ten błąd? Moja wiara że Tcl wyda jakiś sensowny soft topnieje jak teraz śnieg w górach, bardziej wierzę że chłopaki z pda*** wydadzą jakiegoś customa.
 

romeczek7

New member
Generalnie uważam, że na HDR nie ma dobrego odwzorowania kolorów. Czerwony robi się pomarańczowy. Najlepiej to widać na Netflix, ale też i na Apple TV ta sama historia. Wolę nie korzystać, bo zmienić tego praktycznie się nie da.
 

sulko

Member
Generalnie uważam, że na HDR nie ma dobrego odwzorowania kolorów. Czerwony robi się pomarańczowy. Najlepiej to widać na Netflix, ale też i na Apple TV ta sama historia. Wolę nie korzystać, bo zmienić tego praktycznie się nie da.
No ale chyba nie da się wyłączyć HDR, dlatego jak ktoś ma Netflix korzystanie jest obowiązkowe:-(
 

wookash0

New member
No ale chyba nie da się wyłączyć HDR, dlatego jak ktoś ma Netflix korzystanie jest obowiązkowe:-(

Tez zauważyłem, ze logo netflix jest na hdr pomarańczowe. Co do wyłączenia hdr jedyna rzecz jaka Przychodzi mi do głowy to podłączenie słuchawek Bluetooth wtedy opcję obrazu z reguły są w wersji HD, Może HDR też się wyłączy
 

Pneumat2

New member
Mam wrażenie że dzwięk na słuchawkach został poprawiony na wersji v364 czy ma ktoś podobne odczucia? Więcej basu i mniej metalicznej góry.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

wookash0

New member
A jak to jest z tym hdr? Na 364 logo netflix jest pomarańczowe. Na innych wersjach nie pamietam. Czy ktoś może potwierdzić jak wyglada logo netflix na obrazie hdr?
 
Status
Zamknięty.
Do góry