TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

wookash0

New member
Telewizor ma niestety problem w materiałach o niskim bitrate, wyświetla artefakty w ciemnych scenach. Ja mam ustawiony poziom czerni na 53(co niestety skutkuje częściową utratą kontrastu) i kontrast dynamiczny na włączony(podbija trochę kontrast). Na włoskim forum wyczytałem że obniżenie poziomu czerni do ok 40-44 skutkuje zamaskowaniem tych artefaktów ale ja tego nie zauważyłem. TCL nie naprawił tego problemu w dotychczasowych softach, a z tego co piszesz w v364 problem nasilił się. Czy ktoś inny może potwierdzić ten problem w v364?

nie powiedzialbym, ze jest gorzej, raczej zaczalem sie dopatrywac. a to nie jest material o niskim bitrate tylko 1szy odcinek Expanse na Netflix w full HD - zoabcz sobie na poczatku jest duzo czerni


Zaktualizowano do 354. Poziomy ruch w filmach w kodi, vlc lub mxplayer nie jest zbyt płynny, od kiedy uaktualniłem system do Android 7.

Brakuje mi składnika DocumentsUI Android, aby uzyskać dostęp do plików z zewnętrznych aplikacji.

Funkcja "tworzenia kopii zapasowej" google drive bardzo dobrze by odzyskiwanie aplikacji i plików po każdej aktualizacji.

Aplikacja com.movistarplus.androidtv niezgodna z urządzeniem.

A jak robisz backup w google drive?
 

sulko

Member
nie powiedzialbym, ze jest gorzej, raczej zaczalem sie dopatrywac. a to nie jest material o niskim bitrate tylko 1szy odcinek Expanse na Netflix w full HD - zoabcz sobie na poczatku jest duzo czerni
Na Netflix jest czasami bardzo silna kompresja i tak to się właśnie objawia.
Sprawdzałem właśnie ten odcinek Expanse u mnie idzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:

wookash0

New member
Heja,

Instalowales 354 czy 364?

Mozesz opisac jak zrobiles roota na TV? Byl juz root w obrazie Update.pkg, czy robiles recznie?

Jesli recznie, to jak podlaczyles kompa do TV? Kabel USB-USB (obie koncowki grube)?

Pozdro.

hej, 364, moj blad. Root zrobilem wg opisu z tego rosyjskiego forum https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554&view=findpost&p=71279597, opis dziala na 364

kliknij sobie prawym przyciskiem myszy na stronie i wybierz "tlumacz" jesli nie znasz rosyjskiego. kabel zrobilem sam skrecajac 2 normalne kable USB (kolor do koloru)
 

wookash0

New member
Pytam, ponieważ nie jest dostępny

ok. ja uzywam helium, ale to robi kopie dodatkowych apek ktore instalujesz, nie zachowuje danych apek preinstalowanych/systemowych

zauwazylem, ze po wejsciu w opcje konta google w ustawieniach sa tam niby opcje do synchronizacji danych aplikacji, ale to chyba nie dziala..
 

wookash0

New member
rozwiazalem problem artefaktow, wszedlem w menu kodem 9735

http://www.hdtv.com.pl/forum/1441874-post2290.html

i potem w opcje balansu bieli. nic nie zmienialem, tylko strzalka w prawo przeszedlem przed dostepne opcje (z pamieci): normal, warm, warm2 etc. wrocilem na normal i wybralem opcje na dole (whiete balance init), potem przywrocilem ustawienia kalibracji i mam czern bodajze na 52, ale teraz artefaktow nie ma. poprzednio tez tak zrobilem, ale zupelnie o tym zapomnialem..

w tym samym menu jest tez opcja klonowania ustawien - poz. 6 USB clone. Zapisalem na USB all settings, potestuje przy kolejnym upgrade
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
na forum 4pda jest jeszcze soft android 6.0.1 v184

https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554&st=1360#entry72048417

czy posiada ktoś ten soft i może go udostępnić? za każdym razem kiedy ściągam plik z podanego linku archiwum jest uszkodzone i wywala podczas aktualizacji. Czy ma ktoś dobry plik wersji 184? wróciłem po wielu bataliach na soft android 6 v173 i nie ma porównania do androida 7 - chodzi dużo, dużo lepiej. chciałem założyć konto na 4pda ale nie potrafię przejść przez etap weryfikacji więc chyba sulko ma tam konto więc czy mógłbyś w moim imieniu tam też kogoś zapytać o link do softu 184 ale żeby archiwum nie było uszkodzone, na pewno już ktoś od nich je instalował.
 

sulko

Member
na forum 4pda jest jeszcze soft android 6.0.1 v184

https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554&st=1360#entry72048417

czy posiada ktoś ten soft i może go udostępnić? za każdym razem kiedy ściągam plik z podanego linku archiwum jest uszkodzone i wywala podczas aktualizacji. Czy ma ktoś dobry plik wersji 184? wróciłem po wielu bataliach na soft android 6 v173 i nie ma porównania do androida 7 - chodzi dużo, dużo lepiej. chciałem założyć konto na 4pda ale nie potrafię przejść przez etap weryfikacji więc chyba sulko ma tam konto więc czy mógłbyś w moim imieniu tam też kogoś zapytać o link do softu 184 ale żeby archiwum nie było uszkodzone, na pewno już ktoś od nich je instalował.
Tu https://doorsgeek.blogspot.com/2015/08/4pdaru-loginregister-captcha-tutorial.html masz przepis jak przejść weryfikacje. Wieczorem sprawdzę czy archiwum jest uszkodzone.
 

wookash0

New member
na forum 4pda jest jeszcze soft android 6.0.1 v184

https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554&st=1360#entry72048417

czy posiada ktoś ten soft i może go udostępnić? za każdym razem kiedy ściągam plik z podanego linku archiwum jest uszkodzone i wywala podczas aktualizacji. Czy ma ktoś dobry plik wersji 184? wróciłem po wielu bataliach na soft android 6 v173 i nie ma porównania do androida 7 - chodzi dużo, dużo lepiej. chciałem założyć konto na 4pda ale nie potrafię przejść przez etap weryfikacji więc chyba sulko ma tam konto więc czy mógłbyś w moim imieniu tam też kogoś zapytać o link do softu 184 ale żeby archiwum nie było uszkodzone, na pewno już ktoś od nich je instalował.

a jakie widzisz glowne roznice? przyznam, ze jestem, na 364 i po malej gimnastyce nie mam na co narzekac.. a nie pamietam juz jak dzialal 6.0.1, wiem ze mialem problemy z dzwiekiem (w TV vs passthrough)
 

Pneumat2

New member
a jakie widzisz glowne roznice? przyznam, ze jestem, na 364 i po malej gimnastyce nie mam na co narzekac.. a nie pamietam juz jak dzialal 6.0.1, wiem ze mialem problemy z dzwiekiem (w TV vs passthrough)

Jeżeli chodzi o ogólne działanie systemu to dla mnie jest różnica bardzo duża, płynność oraz szybkość otwierania i reagowania na pilota jest nie porównywalnie lepsza. Na starym sofcie bezbłędnie działa wyszukiwanie głosowe google, youtube na żywo działa, airmouse przy jego uruchomieniu nie ma kliknięcia przez co nie ma efektu że za każdym razem niechcący się coś uruchami, na wersji 354 i 363 android 7 przy podpiętym dysku hdd i włączonym trybie uśpienia mój dysk co chwila się włącza i wyłącza przez co nieźle dostawał po dupie a na starej wersji jest ok( co chwila rozpędzał się dysk i hamował i tak cały czas dopóki tv nie wyłączyłem całkowicie). tv passthrougt nie używam także mnie ryba. Ostrzegam tylko, że na tej wersji softu v173 nie działa płynnie w kodi odtwarzanie filmów h265(tnie się)
 

DLUGI321

New member
Czyli ogólnie mówiąc kolejny soft który nic nie wnosi tylko dodaje kolejne problemy które żeby choć częściowo złagodzić trzeba grzebać w menu serwisowym by zminimalizować artefakty w ciemnych scenach.
Oraz o czym piszą na forum przestało działać HDMI3 co jest chyba dość poważnym problemem PVR oczywiście nie ma.
Jedyny plus jaki obecnie widzę co oczywiście nie jest zasługą TCL to możliwość zrobienie root-a choć nie widzę jakiś wielkich korzyść z jego posiadania na tym TV.
Wychodzi więc że najlepszą obecnie wersją oprogramowania która mimo wszystko też posiada błędy jest v173 w porównaniu z 7 działa najbardziej stabilnie.
Mogę się choć trochę cieszyć że nie zaryzykowałem aktualizacji by potem wszystko od nowa ustawiać bo okazuje się że najnowsze oprogramowanie jest dziurawe jak ser szwajcarski.
Strach pomyśleć co jeszcze zepsują w kolejnych wersjach bo zdaje mi się że o stabilnym dobrze działającym oprogramowaniu od TCL możemy zapomnieć a już na dodaniu obsługi AI to chyba już całkowicie polegną.
 

Pneumat2

New member
Niestety ale jak na razie Android 7 w ich wykonaniu to porażka i dodam jeszcze, że co wyższa wersja to ich system jest coraz bardziej ociężały i zamulony jak 100kg grubas. Chcę jeszcze przetestować android 6 v184 bo po cichu liczę, że może to jakaś najciekawsza wersja softu spośród tych wszystkich opcji.

Mam jeszcze pytanie a zarazem prośbę czy udało by się komuś wyciągnąć systemową aplikację media player z android 7 w formie pliku .apk? bardzo bym był wdzięczny jeżeli ktoś to potrafi. Chyba, że ktoś umie znaleźć plik konfiguracyjny z aplikacji systemowej media center i wie gdzie można edytować dane aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
Ta prośba to chyba tylko do osób które zaryzykowały i zrobiły root-a bo inaczej chyba jej nie wyciągniesz, już próbowałem na wszystkie sposoby rozpakować plik Update.pkg jednak poległem niczym nie idzie tego otworzyć:(
 

Pneumat2

New member
Ta prośba to chyba tylko do osób które zaryzykowały i zrobiły root-a bo inaczej chyba jej nie wyciągniesz, już próbowałem na wszystkie sposoby rozpakować plik Update.pkg jednak poległem niczym nie idzie tego otworzyć:(

W takim razie trzeba się cieszyć z tego co się ma:p żałuję trochę, że zamiast skupić się na całkiem niezłym androidzie 6 poszli w stronę android 7 ale kto wiedział, że tak to się skończy.. nadzieja była ale umarła:) na dzień dzisiejszy pozostaję na wersji 173(android 6) i może uda się dorwać v184. Na android 7 miałem jeszcze problem z trybem HDR, że co jakiś czas był źle wyświetlany i trzeba było wychodzić i wchodzić w ten tryb ponownie.
 

Othername

New member
Jest szansa, żeby ktoś tutaj do jakiegoś podwieszonego postu/tematu wrzucił linki do wszystkich dostępnych wersji oprogramowania?

EDIT: Najlepsza wersja Androida 6 to tak jak ktoś wyżej napisał v173?
 
Ostatnia edycja:

wookash0

New member
na forum 4pda jest jeszcze soft android 6.0.1 v184

https://4pda***/forum/index.php?showtopic=835554&st=1360#entry72048417

czy posiada ktoś ten soft i może go udostępnić? za każdym razem kiedy ściągam plik z podanego linku archiwum jest uszkodzone i wywala podczas aktualizacji. Czy ma ktoś dobry plik wersji 184? wróciłem po wielu bataliach na soft android 6 v173 i nie ma porównania do androida 7 - chodzi dużo, dużo lepiej. chciałem założyć konto na 4pda ale nie potrafię przejść przez etap weryfikacji więc chyba sulko ma tam konto więc czy mógłbyś w moim imieniu tam też kogoś zapytać o link do softu 184 ale żeby archiwum nie było uszkodzone, na pewno już ktoś od nich je instalował.

hej, sciagnalem ten plik z forum i rozmakowalem plik rar, Update.pkg wypakowal sie bez problemu. tez tak robiles i wywalalo ci blad przy upgrade TV?
 
Status
Zamknięty.
Do góry