TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Pneumat2

New member
A jak oceniasz działanie Android TV? Działa to w miarę szybko po dłuższym czasie, nie zawiesza się nic itp? Bo u innych producentów tak różowo nie jest z tym systemem. I jak oceniasz ogólnie jakość obrazu? Jest dla Ciebie zadowalająca? Czerń w ciemnym pomieszczeniu wypada w miarę dobrze? Działa ta funkcja micro dimming? Mam jak zwykle rozterkę z wyborem TV :).

Android TV tak jak pisałem wcześniej działa bardzo szybko i tu dalej nic się nie zmieniło. Kodi działa doskonale, ipla, YouTube, przeglądarka - wszystko działa szybko i sprawnie. Sprzęt jeszcze ani razu mi się nie zawiesił. Dla mnie jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie. Czerń jest mocna a kolory żywe i soczyste. Przypominam tylko, że w dzień przy dużej jasności w pomieszczeniu gówno widać na telewizorze ale ja zasłaniam rolety a większość i tak ogladam wieczorami. Jeżeli chodzi o micro dimming to nie miałem sytuacji żebym w ogóle zauważył obecność tej funkcji - tam gdzie ma być czarne to jest bez żadnych poświat albo prześwietleń więc działa to bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o moje subiektywne odczucia to naprawdę czerń jest smolista i w kilku filmach już mnie miło zaskoczyła ( oczywiście wieczorem bo w dzień widzę siebie w telewizorze hehe:) mam go ponad 3 tygodnie i kupił bym go jeszcze raz.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Też wczoraj zakupiłem ten tv , jeszcze testuje narazie można tylko do głośników się przyczepić, zależy jaki program czy film to raz jest głośniej raz ciszej i trzeba zmieniać w ustawieniach
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Powie. Ci że nie , oglądałem kilka filmów na Netflix oraz ligę mistrzów i dziś puchar UEFA i jest ok ,dużo lepeij niż na wcześniejszym LG co miałem 50hz
 

Pneumat2

New member
Też wczoraj zakupiłem ten tv , jeszcze testuje narazie można tylko do głośników się przyczepić, zależy jaki program czy film to raz jest głośniej raz ciszej i trzeba zmieniać w ustawieniach

No to odrazu leci pytanie, czy posiadasz może konsolę Xbox one s? Jeżeli tak to czy masz dostępny HDR dla gier? Bo u mnie pokazuje, że jest dostępny dla filmów ale dla gier mam czerwone kółeczko i faktycznie w Forzie Horizon 3 nie mogę włączyć trybu HDR.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Powie. Ci że nie , oglądałem kilka filmów na Netflix oraz ligę mistrzów i dziś puchar UEFA i jest ok ,dużo lepeij niż na wcześniejszym LG co miałem 50hz

Jeszcze się go uczę bo funkcji jest ogrom. Potestuje kilka dni i napiszę coś więcej :) chyba że kiki wkoncu wklejone ten test który robił w całości , za tą kasę myślę że tv ok android chodzi super
 

Pneumat2

New member
Xbox nie mam ale na weekend będę miał PlayStation to sprawdzę i dam znać

Dzięki, każde info. na ten temat się przyda. Jeżeli kiki to czyta to też bym prosił jeżeli jest możliwość sprawdzenia na Xbox one s czy u niego jest możliwość wyświetlenia trybu HDR w grach. Może to kwestia aktualizacji, czort jeden wie..
 

szczuru

New member
Ja dzisiaj także dołączyłem do posiadaczy TCL 55P6046. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - na początku bałem się jak będzie z podświetleniem bo jak pisałem wcześniej w Euro Rtv wystawili Thomsona i nie było za ciekawie. Tutaj się okazało że wszystko jest ok - włączyłem plansze w jednym kolorze i owszem rogi są lekko niedoświetlone ale to już chyba urok wszystkich TV z podświetleniem krawędziowym - ale porównałem go do mojego poprzedniego TV Samsunga 40H6400 i muszę przyznać, że jest tutaj remis. Android śmiga szybko, mam nadzieję, że nie zwolni z czasem póki co nic się nie zresetowało ani nie zawiesiło. Sama jakość obrazu dla mnie bez zarzutu kwestia zabawy ustawieniami - wybrałem oczywiście tryb obrazu "film" jednak w porównaniu do Samsunga tutaj trzeba trochę pogrzebać - domyślnie włączony jest kolor "ciepły" i to sprawia że obraz wygląda jakby filmy były kręcone w lekkim trybie sepia - jak za filtrem, ale bawiłem się już nieco różnymi opcjami i da się tutaj znaleźć coś dobrego. Zaskakuje mnie to, że nie znalazłem tutaj póki co żadnej opcji związanej z upłynnianiem, możliwe że jej nie ma, ale mi to nie przeszkadza bo akurat w Samsungu zawsze miałem ją wyłączoną. Taki minus mały za kąty widzenia - ja wiem, że to matryca VA jednak tutaj nieco szybciej giną kolory niż w innych TV na VA, najlepiej oglądać na wprost. Jeśli chodzi o czerń to tutaj jest nawet lekko lepiej niż w Samsungu tam czerń była taka trochę fioletowa tutaj jesteśmy bliżej prawdziwej czerni. Jeśli macie jakieś pytania walcie śmiało.
 

Pneumat2

New member
Ja dzisiaj także dołączyłem do posiadaczy TCL 55P6046. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - na początku bałem się jak będzie z podświetleniem bo jak pisałem wcześniej w Euro Rtv wystawili Thomsona i nie było za ciekawie. Tutaj się okazało że wszystko jest ok - włączyłem plansze w jednym kolorze i owszem rogi są lekko niedoświetlone ale to już chyba urok wszystkich TV z podświetleniem krawędziowym - ale porównałem go do mojego poprzedniego TV Samsunga 40H6400 i muszę przyznać, że jest tutaj remis. Android śmiga szybko, mam nadzieję, że nie zwolni z czasem póki co nic się nie zresetowało ani nie zawiesiło. Sama jakość obrazu dla mnie bez zarzutu kwestia zabawy ustawieniami - wybrałem oczywiście tryb obrazu "film" jednak w porównaniu do Samsunga tutaj trzeba trochę pogrzebać - domyślnie włączony jest kolor "ciepły" i to sprawia że obraz wygląda jakby filmy były kręcone w lekkim trybie sepia - jak za filtrem, ale bawiłem się już nieco różnymi opcjami i da się tutaj znaleźć coś dobrego. Zaskakuje mnie to, że nie znalazłem tutaj póki co żadnej opcji związanej z upłynnianiem, możliwe że jej nie ma, ale mi to nie przeszkadza bo akurat w Samsungu zawsze miałem ją wyłączoną. Taki minus mały za kąty widzenia - ja wiem, że to matryca VA jednak tutaj nieco szybciej giną kolory niż w innych TV na VA, najlepiej oglądać na wprost. Jeśli chodzi o czerń to tutaj jest nawet lekko lepiej niż w Samsungu tam czerń była taka trochę fioletowa tutaj jesteśmy bliżej prawdziwej czerni. Jeśli macie jakieś pytania walcie śmiało.

Najlepsze jest to, że według producenta wcale nie jest podświetlanie krawędziowe tylko bezpośrednie led. To by oznaczało, że za matrycą znajduję się plansza led podświetlająca matryce. Źródło to amazon.de - TCL Niemcy.
 

Attachments

  • IMG_1521.JPG
    IMG_1521.JPG
    25,5 KB · Wyś: 1837

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie mam Xbox One S.
Test skończony - jutro będzie wisiał bo uzgadniamy z fabryką czy będzie odblokowane nagrywanie.
 

Pneumat2

New member
Jest gdzieś obcja żeby tv odtwarzal pliki mvk? Sciaglem kilka filmów i wrzuciłem na dysk przenośny i nie odtwarza

U mnie na domyślnym odtwarzaczu odtwarza mkv i dodatkowo Hevc x265 bez żadnego problemu. Dodatkowo czyta napisy srt, jedyny wymóg to taki że napisy muszą mieć identyczną nazwę co plik filmu.
Z filmami nie miałem żadnych problemów więc jestem zdziwiony.
 

Pneumat2

New member
Warto sprawdzić czy jest najnowsza wersja oprogramowania telewizora a jeżeli to nie pomoże to przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry