TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

ajavor

New member
Witam wszystkich.
Czy któryś z użytkowników serii P60 podpowie czy da się ustawić ten tv żeby prawidłowo działał hdmi-cec?
W tv włączona funkcja cec, prawidłowo wykrywa dekoder, włączona funkcja włączania tv jak i usypiania. To samo na dekoderze.
Włączyć tv mogę za pomocą pilota dekodera, ale tylko gdy próbuję włączyć do max 5min od wyłączenia tv, powyżej tego czasu tak jakby tv wchodził w deep sleep i działa jedynie włączenie pilotem tcl.
Natomiast wyłącznie jeszcze nigdy mi nie zadziałało: wyłącza się dekoder a na tv świeci info że na hdmi1 brak sygnału (mija kk.15min i dopiero sam tv się wyłącza).

Szybkie uruchamianie tv oczywiście włączone, bo bez tej opcji czas uruchomienia tv jest nie do zaakceptowania.

Problem jest jedynie ze sterowaniem zasilaniem, bo sterowanie dźwiękiem tv przy pomocy pilota dekodera działa za każdym razem prawidłowo.
 

rik81

New member
good evening Kiki, I sent you in private message, my mail. could you send me the picture and color settings for this TV? I own both the 55p60 tcl and the TCL 55c70. Tanks
 

ajavor

New member
Teraz zauważyłem że gdy podłączam ten sam dekoder to dźwięk jest (słychać z głośników tv) jedynie gdy podłączam pod hdmi1 i hdmi2 (te gniazda z boku tv). Gdy podłączam do gniazd hdmi3 i hdmi4 (z tyłu telewizora) - brak dźwięku.

Tv to tcl 43u6046, soft to najnowszy z android 6, czyli v184.
 

polak7

New member
Kilka dni temu wgrała mi się aktualizacja. Od tej pory telewizor dłużej się włącza. Pojawia się logo TCL, potem kolorowe kółka, potem logo androida i po tym ekran startowy. Tryb szybkiego włączania jest aktywny. Da się coś z tym zrobić?

Ogólnie mam telewizor ponad pół roku i jestem zadowolony.
 

AdamWGM

New member
Ot taki urok, ma zachwycać ceną i jakością obrazu...

Spróbuj wyłączyć opcję szybkiego wyłączania > potem power off.
Włącz tv i włącz opcję szybkiego wyłączania i znowu power off.
 

Gho57

New member
Hi all!!

With latest firmware 373 the DNR filter don't work anymore. I tried factory reset but no way... with dark scene its full of noise with no filter for me.
 

DLUGI321

New member
Tego co zmienia nowe oprogramowanie nikt nigdy nie wie musisz sam zainstalować i sprawdzić no i coś tam zawsze Kiki z Markiem napiszą po testach ale ogólnie jest to wielka niewiadoma bo TCL żadnego changeloga nigdy nie udostępnia

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

rafaaaal

Member
Cześć

Pytanie do posiadaczy u43P6046 oraz u49P6046 - na jakiej szerokości od siebie są oddalone nóżki od podstawy?

Mam metrową szafkę i się zastawiam czy nie będzie problem ustawieniem zwłaszcza tego większego.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Dobra mam pytanko. Wszedł nowy soft v373. Wgrałem odrazu było spoko przez ponad miesiąc ,chyba jakoś tak on jest dostępny, ale od tygodnia juz 2 razy nie wiadomo czemu sam włączył mi się tv niebieski ekran i konfiguracja tak jakby się zaktualizował automatycznie. Dane żadne nie znikły , lecz jest to wkurzające ktoś też tak ma ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry