TCL Seria C70

Patryk0391

New member
Cześć, mam problem z moim TV - obraz od jakiegoś czasu jest tragiczny, czarny się zlewa (ktoś wcześniej o tym też pisał) całość jakaś zamglona (4k - mecze MŚ czy netflix) Nie wiem czy siada podświetlenie, matryca czy o co chodzi... Zrobiłem reset all z menu serwisowego, wgrałem ten ostatni oficjalny soft - niewiele dało. W pokoju obok mam starego Samsunga LE40 C650 to wygląda jakby to był 4k OLED a ten TCL jak 720p.

Żałuję, że nie wziąłem jakiegoś innego TV, bo nie dość że się dziadostwo samo w nocy potrafi włączyć, to włącza się X czasu (chwile, działało to uruchamianie, ale mam już to gdzieś) to jeszcze obraz dramat...
 

Attachments

  • IMG_20221217_175256.jpg
    IMG_20221217_175256.jpg
    2,2 MB · Wyś: 63
  • IMG_20221217_175347.jpg
    IMG_20221217_175347.jpg
    1,1 MB · Wyś: 63
  • IMG_20221217_172435.jpg
    IMG_20221217_172435.jpg
    1,7 MB · Wyś: 58
  • IMG_20221217_172439.jpg
    IMG_20221217_172439.jpg
    1,6 MB · Wyś: 60

Patryk0391

New member
Te pierwsze zdjęcia (całkowicie zniekształcone) tak wyglądało gdy zmieniłem ustawienie w 4k - dlatego zrobiłem reset, wgrałem upgrade. Na "zwykłej" rozdzielczości wyglada to lepiej, ale są artefakty na czerni itd. Czy to Netflix czy YT czy naziemna tv
Ogólnie to wydaje mi się, że ekran jakby delikatnie miga, co prawda od początku dół był lekko inaczej podświetlany (nie pamiętam fachowego określenia na to) ale było akceptowalne dla każdego więc spoko. Nie wiem czy to oznacza, że podświetlenie siada?

Co do uruchamiania to są czary ja nie wiem kto pisał ten soft :) Kombinowałem z tym jak pewnie większość, raz działało raz nie :) Teraz nawet miałem odznaczone. Podobno Wifi potrafi go wybudzić, gdzieś tu czytałem dawno temu :)

A czy nowe serie TCL mają lepszy system? Bo tak po za znanymi problemami z szybkim uruchamianiem to i wykonanie i obraz były ok. Tylko teraz się śmieją, jak się psuje, że było brać coś normalnego a nie tcl hehe
 

p3dr0s

Member
Latam po tematach, szukam... gdzie znajdę (może ktoś podpowie) aktualny soft do 55ec780? Do tej pory używam AndroidTV, ale podobno można też wbić GoogleTV. Gdzie znajdę świeże paczki? Dawno nie zaglądałem, wypadłem trochę z obiegu :(
 

p3dr0s

Member
No i poszła aktualizacja do v722, zobaczymy co wyjdzie. Dzięki 👍
[aktualizacja] Instalka poszła, zgłasza się AndroidTV... ale wygląd został "zwykłego" Androida sprzed aktualizacji. Jak wymusić odświeżenie wyglądu do "nowego"? Android 11, zainstalowane (aktualizacją, nie flash) przez nakładkę do poprzedniego systemu w wersji 9. Hmm...
[Aktualizacja2] chyba mnie poniosło i AndroidTV pomyliłem z GoogleTV.

To ja jeszcze z pytaniem, czy do 55ec780 da się wbić GoogleTV? Też na Telegramie szukać instalki?
 
Ostatnia edycja:

kajapa

Member
Udało mi się w końcu uchwycić usterkę, która pojawiła się jakieś pół roku po zakupie ale trudno ją wywołać i jeszcze trudniej uchwycić. Wygląda to tak, że po kilkunastu dniach użytkowania telewizor zaczyna zamulać i trzeba go ponownie uruchomić a najlepiej wyłączyć na kilkanaście minut z prądu. Czasem przy próbie restartu na ekranie zamiast logo TCL pojawiają się zielone pasy a telewizor startuje bez obrazu, (sam dźwięk) jak na załączonym filmie. Usterka występuje na wszystkich dostępnych softach jakie instalowałem, obecnie jest MT58R810. pacjent to TCL c7006.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Sorki za słabą jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

tom500

Member
T658T01

sprawdź

z linku https://1987studio-my.sharepoint.co...Documents/Shared/TCL/T658T01/T658T01-IMG&ga=1
pobranie nie powiodło się
 
Do góry