TCL Seria C70

pako_umrzyj

New member
To chyba nie jest wina naszych TV, mamy różne softy a ten sam problem. Poza tym kolega ma thomsona i ma to samo.


No podobno kanał jest kodowany w technologii 10bit i stąd problem. Jednak niby nasze TV mają obsługę 10 bitów?
Stąd moje pytanie dlaczego tak jest i czy da się z tym coś zrobić. Może rozwiązanie jest banalne.
 

AdamWGM

New member
Ktoś korzysta z DISNEY+?
Bo filmy nie startują. TV przełącza tryb obrazu na HDR ale jest jakby na pauzie i film nie startuje. Soft v570.

EDIT:
Zrobiłem długie retest TV i film ruszył w HDR10, po 10 min. chciałem pogłosić i tym razem dzwięk zniknął, ściszam/pogłaszam na pilocie a TV wyświetla 0 i nic nie słychać....
 
Ostatnia edycja:

marcin0815

New member
No podobno kanał jest kodowany w technologii 10bit i stąd problem.

U mnie również ten sam problem - tylko dźwięk. Dziwna sprawa, ponieważ przed zmianą większości programów na DVB-T2, telewizor bez problemu odbierał Wydarzenia 24.
Co ciekawe, testowałem wtedy różne dekodery dla nowego standardu, żeby znaleźć ten odpowiedni i niektóre z nich miały problem z odbiorem tego kanału. Wtedy dowiedziałem się, że to dlatego, iż technologia nadawania obrazu jest inna. Cieszyłem się, że mój TCL nie ma tego problemu i dekoduje 10bit. Teraz jednak ma problem...
 

kajapa

Member
U mnie również ten sam problem - tylko dźwięk. Dziwna sprawa, ponieważ przed zmianą większości programów na DVB-T2, telewizor bez problemu odbierał Wydarzenia 24.
Co ciekawe, testowałem wtedy różne dekodery dla nowego standardu, żeby znaleźć ten odpowiedni i niektóre z nich miały problem z odbiorem tego kanału. Wtedy dowiedziałem się, że to dlatego, iż technologia nadawania obrazu jest inna. Cieszyłem się, że mój TCL nie ma tego problemu i dekoduje 10bit. Teraz jednak ma problem...


Łoo, szok:smile:. Przełączam dzisiaj na "wydarzenia24" a tu wszystko działa normalnie:!: U Was też?
 

axelmateuss

New member
Zmienili ostatnio rozdzielczość pionową na 1080 i dlatego jest OK.
Z innej beczki - mam problem z jedyną rzeczą, na którą nie narzekałem w kontekście naszego TV (mam 55C7006), czyli jakość obrazu. Od kilku dni, mimo tego, że nie ruszałem ustawień mam masakrycznie brzydki obraz na przejściach między czernią. Wszystko zlewa się w jedną plamę, widać artefakty, jest naprawdę źle. Grzebanie w ustawieniach obrazu nie poprawia niczego. Czy byłby ktoś tak miły i podał mi nastawy fabryczne z serwisowego menu obrazu (trzeba najechać na kontrast i wpisać 1950 z pilota)? Pokierowałbym o co mi chodzi, gdyby ktoś byłby chętny mi pomóc.
Próbowałem już reset shop, reset all, nvm reset, zmiany softu (miałem v575, przeszedłem na R820) - ale oprócz tego, że mam wszystkie apki do instalowania na nowo, to nic nie osiągnąłem...
 

kajapa

Member
Zmienili ostatnio rozdzielczość pionową na 1080 i dlatego jest OK.
Z innej beczki - mam problem z jedyną rzeczą, na którą nie narzekałem w kontekście naszego TV (mam 55C7006), czyli jakość obrazu. Od kilku dni, mimo tego, że nie ruszałem ustawień mam masakrycznie brzydki obraz na przejściach między czernią. Wszystko zlewa się w jedną plamę, widać artefakty, jest naprawdę źle. Grzebanie w ustawieniach obrazu nie poprawia niczego. Czy byłby ktoś tak miły i podał mi nastawy fabryczne z serwisowego menu obrazu (trzeba najechać na kontrast i wpisać 1950 z pilota)? Pokierowałbym o co mi chodzi, gdyby ktoś byłby chętny mi pomóc.
Próbowałem już reset shop, reset all, nvm reset, zmiany softu (miałem v575, przeszedłem na R820) - ale oprócz tego, że mam wszystkie apki do instalowania na nowo, to nic nie osiągnąłem...


Napisz mi PW
 

seboos

Member
Cześć, czy warto instalować V575? (obecnie siedzi V570) Telewizor jest używany sporadycznie (w sypialni) i nie zależy mi na szybkim uruchamianiu bo i tak większość czasu jest wyłączony, ale czy coś się zmienia na lepsze?
 

Maxiiiii

New member
Siema, chciałbym się przywitać na forum i jednocześnie zapytać czy ktoś mógłby podrzucić linka do pobrania aktualizacji dla U55C7026? Jak próbuję zrobić aktualizację z sieci to wyskakuje info że aktualizacja nie jest potrzebna, a wiem że są nowsze aktualizacje m.in poprawiające długie uruchamianie się telewizora itp. Pozdrawiam
 

dstorm

New member
Witam.
czy ktoś miał może podobny problem (tv U65C7006). Z dnia na dzień zaczął się w kółko restartować. Dochodzi o 4 ikonek z napisu android (4 kółeczka), kręci tak kilka-kilknanaście minut i w końcu restart i od nowa.
Próbowałem wejść w menu (przycisk power przy starcie)
wipe cache
factory reset
update softu (plik pobrany tu z forum V8-T658T01-LF1V575.zip).
Niestety nic nie pomaga.
Czasami po godzinie/dwóch dojdzie do wyboru języka itp ale potem restart i znowu to samo.

Jest jakaś metoda żeby go przywrócić do życia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawiałeś z Markiem, bo dziś dwie osoby miały ten sam problem.
Romawiał każdy po pół godziny. Kolega pomógł im.
 

dj_drops

New member
Zachciało mi się eksperymentów i kupiłem sobie na próbę TCL TS9030. Czy jest jakaś opcja pożenić grajbelkę z 49C7026 tak żeby śmigał Atmos ?
 
Do góry