TCL Seria C70

Grundo

New member
ktoś może mi podpowiedzieć jaki jest teraz stabilny soft i jak przeprowadzić poprawnie instalacje do modelu 55c7026?

Aktualnie mam jakąś dziwną wersje która bardzo wolno działa.
Mianowicie gdy chce się korzystać z HBO MAX ładuje się 100 lat, przechodzenie z pozycji na pozycje trwa wieki...

P.S
Chciałem zainstalować android 7 v353 i aktualnie wyświetla tylko logo tlc.
Zapewne ucegliłem tv.

Może ktoś podpowiedzieć jak to poprawnie wykonać?
 
Ostatnia edycja:

damianosr3

New member
Być może masz zainstalowane zbyt wiele aplikacji. Może reset do ustawień fabrycznych pomoże [emoji848]

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

kajapa

Member
V574 jest moim zdaniem w miarę stabilny, obecnie mam V575 ale jest problem ze sparowaniem pilota głosowego dlatego chcę wrócić do 574 tylko nie mogę się do tego zebrać.

WAŻNE- przed aktualizacją WYŁĄCZ szybkie uruchamianie i włącz dopiero po zainstalowaniu nowszej wersji.

Oprogramowanie w formacie Update.pkg, wgrywamy poprzez wyłączenie TV z prądu, podłączenie do USB pendriva i włączenie go z równocześnie wciśniętym i trzymanym przyciskiem "OK" w joysticku z tylu telewizora do pojawienia się komunikatu o aktualizacji.

Ja jestem tym szczęśliwcem, u którego to nie działa, bo zamiast aktualizacji, tv włącza się normalnie. Odpinam pena, czekam aż tv się uruchomi, wyłączam pilotem, podłączam pena i wciskam (trzymając) "ok" z tyłu tv.


Zapomniałem napisać, że najpierw trzeba przygotować pena z odpowiednim softem. Pena formatujesz w systemie plików fat32 a plik update.pkg kopiujesz prosto na pena.
V574 jest softem do aktualizacji lokalnej co oznacza, że najpierw powinieneś wgrać jakąś starszą wersję np V528 a później skopiować na pena V574 i wykonać aktual. lokalną z poziomu menu tv.
 
Ostatnia edycja:

pako_umrzyj

New member
Panowie na której wersji siedzicie na swoich C70? V575?
Ja od dłuższego czasu na R814 ale już 2 raz zirytowało mnie wyszukiwanie programów... nie znajduje niektórych muxów a recznie wybierajac czestotliwość pokazuje 100/100 ale programów nie szuka. Dopiero reset do fabryki pomaga... nic z czyszczeniem pamieci apki TV.
Dlatego teraz przy zmianie kodowania na dvbt2 zmieniam soft na inny. Jest coś nowszego aniżeli wspomniane V575? Oczywiście pomijam R820, chcę stabilną wersję pod HBO, netflixa, amazona.
Gdyby nie te wyszukiwanie programów oraz włączanie w nocy byłoby okej :)
 

kajapa

Member
Panowie na której wersji siedzicie na swoich C70? V575?
Ja od dłuższego czasu na R814 ale już 2 raz zirytowało mnie wyszukiwanie programów... nie znajduje niektórych muxów a recznie wybierajac czestotliwość pokazuje 100/100 ale programów nie szuka. Dopiero reset do fabryki pomaga... nic z czyszczeniem pamieci apki TV.
Dlatego teraz przy zmianie kodowania na dvbt2 zmieniam soft na inny. Jest coś nowszego aniżeli wspomniane V575? Oczywiście pomijam R820, chcę stabilną wersję pod HBO, netflixa, amazona.
Gdyby nie te wyszukiwanie programów oraz włączanie w nocy byłoby okej :)


Ja na V575 nie mogłem znaleźć żadnych kanałów po zmianie na dvbt-2, dopiero zmiana ustawień w menu serwisowym pomogła. Było jakoś tak "DVB-T2... - by country" zmieniłem na "DVB-T2 - on"

Poza tym V575 zamula, i da się sparować pilota głosowego
 

kajapa

Member
Ja na V575 nie mogłem znaleźć żadnych kanałów po zmianie na dvbt-2, dopiero zmiana ustawień w menu serwisowym pomogła. Było jakoś tak "DVB-T2... - by country" zmieniłem na "DVB-T2 - on"

Poza tym V575 zamula, i da się sparować pilota głosowego
Pamiętaj też o polaryzacji anteny, różne nadajniki naziemne w zależności od regionu nadają te same muxy w różnych polaryzacjach. Może to jest problem?
 

pako_umrzyj

New member
Ja na V575 nie mogłem znaleźć żadnych kanałów po zmianie na dvbt-2, dopiero zmiana ustawień w menu serwisowym pomogła. Było jakoś tak "DVB-T2... - by country" zmieniłem na "DVB-T2 - on"


Dzięki wielkie! U mnie było to samo, teraz bez problemu znalazło wszystkie kanały.
Już wczoraj byłem ustawiać antenę i sprawdzałem wszystkie połączenia, jednak jakość sygnału pokazywało 95-100/100 na tych częstotliwościach na których brakowało kanałów. Dlatego obstawiałem problem z softem, pamiętam że jedna zmiana już muxów była i wtedy bez problemu wyszukałem kanały po restarcie do fabryki, widać na opcją z DVB-T2 zmienia się po konfiguracji TV.

Więc chyba dalej zostanę na obecnym sofcie, skoro nie poelcacie V575, szkoda mojej zabawy na konfigurowanie kilkunastu apek...
 

damianosr3

New member
Witam, zauważyłem, że przy oglądaniu telewizji z dekodera ciągle (co kilka minut) wyświetla się w rogu komunikat HDMI1(...) Strasznie mnie to irytuje, czy można w jakiś sposób ten komunikat usunąć? Dziękuję.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

pako_umrzyj

New member
Panowie a jak u Was odbiór Wydarzenia24 z MUX4? Ja mam tylko czarny obraz i sam dźwięk. Kiedyś podobno był problem bo nadawali w 10bitach ale zmienili.
Swoją drogą nasze TV chyba bez problemu obsługują 10bitowe obrazy?
 

kajapa

Member
Panowie a jak u Was odbiór Wydarzenia24 z MUX4? Ja mam tylko czarny obraz i sam dźwięk. Kiedyś podobno był problem bo nadawali w 10bitach ale zmienili.
Swoją drogą nasze TV chyba bez problemu obsługują 10bitowe obrazy?


@paco_umrzyj mam tak samo. Zanim u mnie zmienili DVB-T na T2 "Wydarzenia24" odbierał normalnie, a 2-3 dni po zmianie standardu znikł obraz i tak jest do teraz. Googlowałem problem i piszą o 10 bitowym obrazie, niestety nie ma rozwiązania - czekać na zmianę obrazu.

Jak ktoś ma pomysł na ten problem to przyłączam się prośby @paco o pomoc.
 

berber911

New member
Cześć, link do dysku Google z softami mi nie działa. Nie ma już plików na dysku, czy to jakiś czasowy błąd? Skąd wziasc stabilny soft do tcl u55c7026?
 
Do góry