TCL Seria C70

qba1pl

New member
Wiesz do tej pory ze starym TV używam takiego chińskiego transmitera który obsługuje 2 urządzenia BT jednocześnie.
Myślałem, że w nowych TV takie rozwiazanie jest już dostępne "na pokładzie".
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy komuś na tym TV udało się zainstalować i skonfigurować kodi?

Mam zainstalowane i to co potrzebuję skonfigurowałem.
Dla precyzji: kodi działa bez żadnej konfiguracji.
Tylko instalowałem wtyczki, co może się wiązać się ze zgodą na instalacje z niezaufanych źródeł
 
Ostatnia edycja:

pako_umrzyj

New member
U mnie na andku 7, soft 315 był problem z YT, pisałem o tym w tym temacie dawno temu, pomogło odinstalowanie aktualizacji YT, spokojnie hdr 60 fps chodzi a tak strasznie klatkowało... Nawet czasem zwykłe filmy w hd ścinało.

Mam go 2 msc i jestem zadowolony, jak się ktoś zastanawia to w tej cenie nic lepszego nie ma.
Podobno wyszedł nowszy soft, ktoś instalował już?
 

mikecheck

Member
Słuchajcie, mam pewien aspekt z wyświetlanym obrazem. Podświetlenie na dolnej krawędzi, nad głośnikiem jest miejscami jaśniejsze, a w dwóch miejscach ciemniejsze. Widoczne tylko na jednolitym tle. Też coś takiego macie?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Testował ktoś? Szkoda uwalić tv'ka :)
Jakim numerem oznaczony jest ten soft?

o co pytasz?

Testowałem różny soft. Jak zadasz pełne pytanie to może otrzymasz odpowiedź.
W tym wątku padają pytania o różne wersje androida, aplikacje, kodi, czasem wsparcie z pc...
 
Ostatnia edycja:

mikecheck

Member
zrob zdjecie wyswietlanego czarnego obrazu zobaczymy

ostatecznie to tak wygląda i nie chodzi o clouding bo na czarnym tle nie ma takiego efektu. Tylko jasne, pastelowe kolory. Tak jak oznaczyłem, szare ciemniejsze odcienie.
 

Attachments

  • P1340781.jpg
    P1340781.jpg
    215,3 KB · Wyś: 123

ligeza

Member
Chciałbym podsumować co się u mnie poprawiło na nowym sofcie a co jeszcze do poprawki, aby można to było zgłosić firmie TCL.
Plusy
- dźwięk po optycznym działa dobrze.
- wifi - w końcu widzę synchronizację 867 Mbit/s, a już myślałem że mam uszkodzony TV
- parowanie pilota
- Pip, ale raczej nie planuję używać

A teraz to co u mnie szwankuje
- wejście jack (to chyba szwankuje od początku i czy w ogóle da się to naprawić?)
- ktoś jeszcze komunikował o problemach z HDR i kolorami, u mnie również to występuje, reset do ustawień fabrycznych nie pomógł.
- balans bieli, w ogóle jest to możliwe aby działał na nowszych androidach? Bo po co mi kalibracja którą dostałem razem z TV skoro nie idzie tego ustawić.

Ogólnie oprogramowanie zasługuje na plus. Wiadomo coś kiedy beta ósemki?
 
Ostatnia edycja:

jakub_a

New member
Dzięki za podsumowanie.

Byłoby bardzo miło gdyby Ci co dostali kalibrację w cenie TV otrzymali jej aktualizacje do 7.0 uwzględniająca brak globalnego WB.

Czy przycinki na YT i Netflix zostały naprawione?

Chciałbym podsumować co się u mnie poprawiło na nowym sofcie a co jeszcze do poprawki, aby można to było zgłosić firmie TCL.
Plusy
- dźwięk po optycznym działa dobrze.
- wifi - w końcu widzę synchronizację 867 Mbit/s, a już myślałem że mam uszkodzony TV
- parowanie pilota
- Pip, ale raczej nie planuję używać

A teraz to co u mnie szwankuje
- wejście jack (to chyba szwankuje od początku i czy w ogóle da się to naprawić?)
- ktoś jeszcze komunikował o problemach z HDR i kolorami, u mnie również to występuje, reset do ustawień fabrycznych nie pomógł.
- balans bieli, w ogóle jest to możliwe aby działał na nowszych androidach? Bo po co mi kalibracja którą dostałem razem z TV skoro nie idzie tego ustawić.

Ogólnie oprogramowanie zasługuje na plus. Wiadomo coś kiedy beta ósemki?
 

Szpura

New member
Niestety tnie dalej. Aktualizacja YT wyskoczyła automatycznie i z tego co zaobserwowalem to zacina się tak jak było.
 
Do góry