TCL Seria C70

Jak to jest z tym poborem energii w czuwaniu? Gdzieś wyczytałem że przy włączonej funkcji szybkiego wybudzania TCL pobiera 12W w czuwaniu. Ktoś zaprzeczy?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pytanie: mam plik update.pkg z v353. Na TV mam jeszcze androida 6. Czy żeby wgrac ten update muszę najpierw wgrać androida 7?

pytasz czy aby wgrać androida 7 musisz wgrać najpierw androida 7 ?

Hmmm...

wgrać to wgrać... raz wystarcza. Niektórzy piszą, że pomimo, że dane się resetują to lepiej to zrobić ponownie.
 

ligeza

Member
Jak to jest z tym poborem energii w czuwaniu? Gdzieś wyczytałem że przy włączonej funkcji szybkiego wybudzania TCL pobiera 12W w czuwaniu. Ktoś zaprzeczy?

Mam cały czas podpięty miernik do gniazdka w którym jest TV. W stanie czuwania przy wyłączonej opcji szybkie uruchamianie pobiera śladowe ilości energii, natomiast przy szybkim uruchamianiu jest już to losowa sprawa. W tej chwili u mnie w czuwaniu pobiera około 10-12W, ale zdarza się że pobiera mniej(nie wiem od czego to zależy) Po aktualizacji do dzisiejszej wersji usypiałem go kilka razy i cały czas pobierał ponad 10W. Jakby co to mogę nagrać i zamieścić filmik.
 
W czuwania pobiera 1,5 W

Mam cały czas podpięty miernik do gniazdka w którym jest TV. W stanie czuwania przy wyłączonej opcji szybkie uruchamianie pobiera śladowe ilości energii, natomiast przy szybkim uruchamianiu jest już to losowa sprawa. W tej chwili u mnie w czuwaniu pobiera około 10-12W, ale zdarza się że pobiera mniej(nie wiem od czego to zależy) Po aktualizacji do dzisiejszej wersji usypiałem go kilka razy i cały czas pobierał ponad 10W. Jakby co to mogę nagrać i zamieścić filmik.


Ktoś tu kłamie.
 

ligeza

Member
Ktoś tu kłamie.

Niekoniecznie, możliwe że jest jakaś opcja po włączeniu której tak się dzieje. Ja TV podłączone mam kabelkiem sieciowym, wifi wyłączone. Android wgrany dzisiaj i nic prawie nie zmieniane. Telewizor w trybie uśpienia był około 90 minut i cały czas w logu mam zarejestrowany pobór prądu w granicy 12W.
Filmik z usypianiem:
LQzCktQLyK0

https://youtu.be/LQzCktQLyK0

Obecnie na nowym sofcie v353 i przywróceniu ustawień fabrycznych wróciło na razie do normy czyli 1-2W.
 
Ostatnia edycja:

ligeza

Member
Pełne włączanie trwa u mnie około 69 sekund.

Jest jakiś changelog? U mnie na v353 nadal zdarza się problem z przekłamaniem kolorów po wyjściu z HDR.

Sprawdziłem wersję w menu serwisowym i okazało się że coś poszło nie tak bo numerek był stary(włączyłem aktualizację i wyszedłem z pokoju, po powrocie były ustawienia fabryczne i konfiguracja więc nie spodziewałem się, że TV mógł się nie zaktualizować). Wgrałem ponownie v353 i od razu sprawdziłem wersję softu (teraz jest poprawna). Jak na razie problem z HDR nie występuje. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 

AdamWGM

New member
Niekoniecznie, możliwe że jest jakaś opcja po włączeniu której tak się dzieje. Ja TV podłączone mam kabelkiem sieciowym, wifi wyłączone. Android wgrany dzisiaj i nic prawie nie zmieniane. Telewizor w trybie uśpienia był około 90 minut i cały czas w logu mam zarejestrowany pobór prądu w granicy 12W.


Może masz włączone wybudzanie przez sieć? Taka opcja jest chyba w ustawieniach sieci.
 

Kraczykruk

New member
Pogubiłem już się pogubiłem odnośnie tych softów czy v353 to ten sam co ostatnio pojawił się w wątku o P60? Bo właśnie ten mam wgrany i jest zdecydowanie lepiej niż na wersji z OTA. Działa szybciej, są nowe funkcję: sleep timer, wyłączenie obrazu.
Ciekawostka: telewizor oczywiście został przywrócony do stanu fabrycznego, ale ustawienia profili obrazu zostały. To normalne?
 
1. Czy planowane są jakieś nowe aktualizacje? Kiedy?
2. Będzie optymalizowane zużycie energii w uśpieniu? 12W jest absurdalnie wysokie.
3. Będzie dodawane nagrywanie i timeshifting?
4. Co z cloudingiem? Jedni mówią że jest inni że niema. Jak to wkońcu wygląda?
 

DLUGI321

New member
Aktualizacje są tylko nic konkretnego nie wnoszą na obecną chwilę chyba tylko ty masz problem ze zużyciem energii. Jeśli chodzi o nagrywanie i timeshifting było już chyba wcześniej że nie ma w planach. Natomiast jeśli chodzi o clouding to może niektórzy go widzą ale moim zdaniem jest na takim poziomie że mi akurat to nie przeszkadza ale to jest moje zdanie.
 

ligeza

Member
Ja niemam problemu bo jeszcze nic nie kupiłem. Ale 12W mnie przeraża (patrz film) kolegi "ligeza".

W ustawieniach sieci mam wszystko powyłączane. Czasem zdarza się, że bierze mniej energii w uśpieniu czyli tyle ile powinien. Niestety nie znalazłem jeszcze przyczyny. Obecnie wróciło do tych około 12W. Wieczorem jeszcze pokombinuje z ustawieniami.
 

urania-marek

New member
aktualizacje są tylko nic konkretnego nie wnoszą na obecną chwilę chyba tylko ty masz problem ze zużyciem energii. Jeśli chodzi o nagrywanie i timeshifting było już chyba wcześniej że nie ma w planach. Natomiast jeśli chodzi o clouding to może niektórzy go widzą ale moim zdaniem jest na takim poziomie że mi akurat to nie przeszkadza ale to jest moje zdanie.

i jesteś w błędzie opcja nagrywania jest już w przygotowaniu jak szybko nie odpowiem.również możliwość kopiowania kanałów na usb.
 

firefl

Active member
Bez reklam
1. Czy planowane są jakieś nowe aktualizacje? Kiedy?
2. Będzie optymalizowane zużycie energii w uśpieniu? 12W jest absurdalnie wysokie.
3. Będzie dodawane nagrywanie i timeshifting?
4. Co z cloudingiem? Jedni mówią że jest inni że niema. Jak to wkońcu wygląda?

według mojej wiedzy a nie mam nic wspólnego z producentem oprócz posiadania tv produkcji TCL:

1) są planowane, terminy aktualizacji nie są podawane a jak wcześniej były to i tak nie były realne
2) w pełnym uśpieniu na pewno jest poniżej 0,5W, ale start ponad minutę
tryb wyłączenia z podtrzymaniem działania jest mocno zależny od konfiguracji... wifi, wybudzanie przez sieć, bluetooth itp
3) ten tv nie ma nagrywania w specyfikacji, p.Marek pisał, że kiedyś będzie...
4) cokolwiek rozumiesz przez to trudne słowo :) - u każdego producenta także TCL to nie jest zjawisko dla każdego wyprodukowanego telewizora. Jedni mówią że ma, inni że nie ma, bo pewnie mówią o różnych egzemplarzach.
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
To faktycznie jestem w błędzie ale mój błąd był podyktowany tym że kiedyś kiki wspomniał że nie ma w planach tych opcji ale jeżeli będą i będą działać tak jak należy to będzie duży plus. Jednak mogli by się skupić na dopracowaniu obecnych błędów a następnie na dokładaniu kolejnych opcji bo jeżeli będą chcieli wszystko na raz dodać to chyba nigdy nie uda im się dopracować tego oprogramowania bo jak nie jedno to drugie będzie się knocić
 
Do góry