TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Mam pytanie odnośnie szybkości działania aplikacji kodi. Czy wam to też tak masakrycznie wolno działa. Kupiłem tv od kikiego z zainstalowaną już aplikacją i wtyczkami, ale wyszukiwanie, czy włączanie filmów to jakaś masakra. Czasami nawet kilka minut to trwa. Nie mówiąc już o tym, że z wyszukanych dziesięciu filmów uda się włączyć 30% przy dobrych wiatrach. Często pokazuje się info, że nie udało się włączyć filmu. Jak już film szczęśliwie się włączy to wszystko ok. Internet bardzo szybki, podłączony po kablu, więc na pewno to nie wina netu.
 

MrRight

New member
U mnie na 65EP680 KODI chodzi bardzo dobrze. Na pewno nie mam żadnych trudności w wyszukiwaniem. Jedyny babol jaki jest (ale to raczej na pewno wina telewizora) to jeżeli zapauzujemy film na dłuższy czas i zdąży się w telewizorze włączyć wygaszacz ekranu, to po powrocie i wznowieniu filmu obraz zaczyna się rwać. Dźwięk idzie płynnie. Pomaga wyłączenie filmu i ponowne uruchomienie. KODI zapamiętuje minutę w której zastopowaliśmy, więc wznowienie nie stwarza problemów.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Co do Kodi - bardzo wiele zależy od źródła-serwisu udostępniającego i wtyczki. Najlepiej porównać jak dany serwis działa w przeglądarce. Niektóre są beznadziejne...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Koledzy, to może polecicie jakieś sprawdzone i przetestowane na EP680 wtyczki do filmów i nie tylko.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

MrRight

New member
Jedna uwaga do tego co napisałem wcześniej. U mnie wszystko KODI ciągnie z dysku. Nie znoszę wtyczek, gdyż właśnie tak przy nich jest. Jednego dnia zasób super, a gdy faktycznie go potrzeba to leży. I zamiast konsumpcji szukaj dalej człowieku dobrego źródła.
 
Jedna uwaga do tego co napisałem wcześniej. U mnie wszystko KODI ciągnie z dysku. Nie znoszę wtyczek, gdyż właśnie tak przy nich jest. Jednego dnia zasób super, a gdy faktycznie go potrzeba to leży. I zamiast konsumpcji szukaj dalej człowieku dobrego źródła.

Co to znaczy, że kodi "ciągnie z dysku"?
 

MK33

New member
Panowie, czy ten TV zawsze tak długo odpala? w zasadzie mam kilka pytań:
1. Da się wyłączyć odpalanie androida przy starcie?
2. Jak sprawdzić rodzaj softu?
3. gdzie znajdę najnowszy soft i instrukcję jak to wgrać?
 

firefl

Active member
Bez reklam
1. Android to system tv i bez tego tv nie zadziała. Ale da się ustawić szybkie uruchamiania z "usypianiem" systemu
2. np Ustawienia/Informacje/Skontaktuj się z nami
3 Szukaj na forum - informacja jest powtarzana dziesiątki razy
 

firefl

Active member
Bez reklam
Po pierwsze - nie cytuje się postów gdy odpowiadasz bezpośrednio po czyjejś wypowiedzi.

Czego brakło w mojej odpowiedzi? Były 3 pytania i 3 odpowiedzi?
Niestety nie odpowiadam szczegółowo na pytania, które na forum przewijają się niemal codziennie. Regulamin forum także wymaga by szukać odpowiedzi przed zadaniem pytania na forum.
 

MK33

New member
Połowicznie, gdyż w połowie. Drugą część muszę sam ogarnąć. Chyba jasno pisze? Podziękowałem więc się nie czepiaj że cytuję.

PS. W moim Panasonicu soft chyba się sam aktualizuje, tak mi się przynajmniej wydaje. Czy tu też tak jest? Czy tylko poprzez samodzielne wgranie?
 

firefl

Active member
Bez reklam
soft się może sam aktualizować jeśli producent wystawi OTA. Ten producent robi to sporadycznie. Częściej pojawiają się aktualizacje producenta udostępniane różnymi kanałami do samodzielnej aktualizacji.
 

MK33

New member
Nie jestem ekspertem w tym zakresie więc mam obawy czy samodzielnie będę w stanie wgrać ten soft ale na szczęście mam kogo poprosić.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wbrew wrażeniom - samodzielne wgranie jest banalne. Przegrać plik na pendrive i w zależności od typu aktualizacji wykonać odpowiednie czynności - proste czynności. Czyli wybór opcji z menu albo przycisk i załączenie zasilania.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Do góry