TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

firefl

Active member
Bez reklam
Z tego co widziałem, to ostatnie wydanie naprawia tylko tryb freeview.
Generalnie opinie na temat oprogramowania tego tv są tragiczne.

Czy to znaczy, że widziałeś changelog? Bo bez tego to tylko zgadywanie. A co gorsze mamy kilka przypadków, że na jednym tv jest lepiej a na innym nie...
Opinie nie są tragiczne. Są tylko typowe zgłaszania błędów. I to błędów trudno powtarzalnych i nie występujących w każdym egzemplarzu.
Jest też sporo dobrych opinii.
 

tom500

Member
To nie brzmi najlepiej, a czy changelog 546 ma na liście usunięty ten problem?
Z drugim telewizorem nie ma takich problemów? Generalnie zawsze miałem Samsungi i nie znam z doświadczenia podobnych anomalii, wydaje mi się to na maksa irytujące aby podstawowe funkcje były tak pokopane. Jest tego więcej?


Chyba nie ma znaczenia. Zdarza się samoczynne właczanie na 546 i na 544. Zdarzało mi się wstawać 3 razy pod rząd i wtedy pomaga "pełne" wyłaczenie. Jednak jest to bardzo rzadka sytuacja i nie jest tak, że co noc trzeba wstawać. Radą jest wyłączenie opcji szybkiego uruchamiania, ale ja nie chcę z niej rezygnować. Co do 546 to aktualizacja daje komunikat: brak dostępu do zasobów sieciowych lub brak dostępnego miejsca, więc chyba nie do końca wszystko jest OK. Poza tym na 546 już kilka razy wystąpił dziwny objaw: po właczeniu tv nie reaguje, czarny ekran. Po wyciągnięciu wtyczki i ponownym właczeniu OK (czasem po pojawieniu się napisu android gaśnie i dopiero za drugim razem staje na nogi).

Sam się zastanawiam czy nie lepiej na jednym tv nie wrócić jednak do 544. :niewiem:


PS. Czy bym kupił drugi raz? Tak. Nie narzekam, bo obraz jest fajny, szczególnie 4K. Matryca samsunga, PPI 2100, QDot itd. no i android. Ma swoje wady, ale przynajmniej można nad nim zapanować i producent nie wrzuca na siłę co kilka miesięcy swoich aplikacji, czy chcę czy nie (Samsung tak robił).



Strona TCL PL w przebudowie. Xess X2 zniknął z katalogu telewizorów i obecnie nie ma na stronie głównej nic o Quantum Dot. Głebiej dostępne są informacje o Xess X2 tu: https://www.tcl.com/pl/pl/service/service-model.html/U65X9006


Strona z oprogramowaniem - (404) Sorry, this page is not yet available.
 
Ostatnia edycja:

jbukowskipl

New member
Czy to znaczy, że widziałeś changelog? Bo bez tego to tylko zgadywanie. A co gorsze mamy kilka przypadków, że na jednym tv jest lepiej a na innym nie...
Opinie nie są tragiczne. Są tylko typowe zgłaszania błędów. I to błędów trudno powtarzalnych i nie występujących w każdym egzemplarzu.
Jest też sporo dobrych opinii.

To chyba najbardziej obszerny wątek zawierający opisy softu, zmian i problemów.
Generalnie ludzie mają problemy z gniazdem słuchawkowym, obrazem i dzwiękiem w netflix..
Do poczytania w języku angielskim:
forums.whirlpool.net.au/archive/3mn5j4l9-3
 

firefl

Active member
Bez reklam
To chyba najbardziej obszerny wątek zawierający opisy softu, zmian i problemów.

Generalnie ludzie mają problemy z gniazdem słuchawkowym, obrazem i dzwiękiem w netflix..

Do poczytania w języku angielskim:

forums.whirlpool.net.au/archive/3mn5j4l9-3
Dzięki za linka, dawno tam nie zagladalem.
Chyba nie odpowiedziałeś na pytanie. Ale rozumiem, że nie widziałeś changelog a tylko opierasz się na opiniach użytkowników.
Co najmniej część problemów jest naprawiona.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

jbukowskipl

New member
Dzięki za linka, dawno tam nie zagladalem.
Chyba nie odpowiedziałeś na pytanie. Ale rozumiem, że nie widziałeś changelog a tylko opierasz się na opiniach użytkowników.
Co najmniej część problemów jest naprawiona.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Nie widziałem, ale sugeruję się opisami na forum i dopiskiem na stronie z softem
Latest!!! (Freeview Issue’s)

Będę wdzięczny za Wasze opinie czy faktycznie da się używać tego tv.
Na ile funkcje HDR są oprogramowane prawidłowo..
 

xgrey

New member
Nie widziałem, ale sugeruję się opisami na forum i dopiskiem na stronie z softem
Latest!!! (Freeview Issue’s)

Będę wdzięczny za Wasze opinie czy faktycznie da się używać tego tv.
Na ile funkcje HDR są oprogramowane prawidłowo..

Tak, da się używać tego TV.
Czy soft jest dopracowany ? - nie i pewnie nigdy nie będzie, taki urok TCL, ale działa w miarę przyzwoicie.
HDR działa jak działa, przy tych parametrach matrycy nie ma co oczekiwać cudów.
 

xgrey

New member
Suma sumarum, jeśli się nie zapakowałem jeszcze do tego pociągu to uciekać do Q70 +1k?

Ja bym tak zrobił jak piszesz czyli Q70.
X2 mimo, że fajny sprzęt i design to już jednak bez przyszłości jeżeli chodzi o wsparcie softu, a w dzisiejszych czasach to jednak ważne jak chcesz w pełni wykorzystać sprzęt.
Wg. mnie trochę został zmarnowany potencjał X2, myślę drzemie w nim jeszcze dużo możliwości które nigdy nie będą wykorzystane.
Aktualizacje pewnie jeszcze będą, ale raczej już tylko w ramach Androida 8 i eliminowania drobnych błędów.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja bym tak zrobił jak piszesz czyli Q70.
X2 mimo, że fajny sprzęt i design to już jednak bez przyszłości jeżeli chodzi o wsparcie softu, a w dzisiejszych czasach to jednak ważne jak chcesz w pełni wykorzystać sprzęt.
Wg. mnie trochę został zmarnowany potencjał X2, myślę drzemie w nim jeszcze dużo możliwości które nigdy nie będą wykorzystane.
Aktualizacje pewnie jeszcze będą, ale raczej już tylko w ramach Androida 8 i eliminowania drobnych błędów.

Zwróć uwagę, że to zupełnie co innego aktualizacja systemu android, gdzie większość siły tkwi w aplikacjach. Nawet obecne często działają na android 4 a im wyższy numerek to tym łatwiej.
Znacznie gorzej jest z zamkniętymi systemami, jak producent przestaje wspierać to niemal koniec.

Wyższy numerek androida jest praktycznie zbędny. Poprawki błędów działania by się jednak przydały.
 

xgrey

New member
Zwróć uwagę, że to zupełnie co innego aktualizacja systemu android, gdzie większość siły tkwi w aplikacjach. Nawet obecne często działają na android 4 a im wyższy numerek to tym łatwiej.
Znacznie gorzej jest z zamkniętymi systemami, jak producent przestaje wspierać to niemal koniec.

Wyższy numerek androida jest praktycznie zbędny. Poprawki błędów działania by się jednak przydały.

Po części się zgadzam, ale dla przykładu obsługi nowszych standardów HDR już sobie nie dodasz doinstalowując aplikacje ze sklepu google, abo Freesync.
Chodzi mi o to, że pewne braki można oczywiście nadrobić instalując aplikacje zewnętrzne, ale pewnych elementów się nie da.
Poza tym nowszy numerek Androida to nie tylko numerek, to także poprawa bezpieczeństwa systemu, wydajności i wspierania nowych API itp.
Generalnie kupując nowy TV w 2019 roku lepiej brać coś z perspektywą wsparcia przez kolejny rok czy dwa, a nie model któremu wsparcie się kończy.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Po części się zgadzam, ale dla przykładu obsługi nowszych standardów HDR już sobie nie dodasz doinstalowując aplikacje ze sklepu google, abo Freesync.
Chodzi mi o to, że pewne braki można oczywiście nadrobić instalując aplikacje zewnętrzne, ale pewnych elementów się nie da.
Poza tym nowszy numerek Androida to nie tylko numerek, to także poprawa bezpieczeństwa systemu, wydajności i wspierania nowych API itp.
Generalnie kupując nowy TV w 2019 roku lepiej brać coś z perspektywą wsparcia przez kolejny rok czy dwa, a nie model któremu wsparcie się kończy.

Bezpieczeństwo może producent wspierać też na starszych androidach.
Najnowsze "standardy" też się nie pojawią w telewizorach innych systemów, zwykle potrzeba też trochę sprzętu, którego może nie być.
Nie widziałem jeszcze zastrzeżenia TCL, że nie będzie usprawniał androida w tych TV, jedyna zapowiedź to brak podwyższenia Androida do 9.
 

xgrey

New member
Bezpieczeństwo może producent wspierać też na starszych androidach.
Najnowsze "standardy" też się nie pojawią w telewizorach innych systemów, zwykle potrzeba też trochę sprzętu, którego może nie być.
Nie widziałem jeszcze zastrzeżenia TCL, że nie będzie usprawniał androida w tych TV, jedyna zapowiedź to brak podwyższenia Androida do 9.

Oczywiście że może pod warunkiem, że producentowi sprzętu się chcę, ale jak wiadomo TCL ma z tym problem, w moim mimo najnowszego softu V546 to poprawki zabezpieczeń są jakieś archaiczne.
Oczywiste jest też, że jakaś funkcja jest ściśle związana z hardwarem to softem tego nie przeskoczysz, jednak pewne rzeczy można i czasami jednak to ma miejsce.
Co do zastrzeżenia usprawniania softu przez TCL to nic takiego nie sugerowałem, sugeruję jednak, że będzie się ono ograniczało raczej do niezbędnego minimum, a pełna para pójdzie w nowe modele.
 

jarek44

New member
Witam nie działa mniejszy pilot od telewizora drugi raz w przeciągu miesiąca za pierwszym razem zrobiłem ustawienia fabryczne i pomogło czy jest inny sposób na ten problem.
 

Darecki_W

New member
mi jak się zawiesza mały pilot, to pomaga wyjęcie baterii na kilkanaście sekund
dodatkowo zauważyłem że jak się używa funkcji myszy w tym pilocie to powstają problemy
teraz od dłuższego czasu używam dodatkowo zwykłej myszki i nie mam problemów z małym pilotem
 

Darecki_W

New member
Witam
Kupiłem kolejny telewizor x2 dla córki i miałem z nim trochę problemów :x
mianowicie po kilku godzinach pracy TV przestawały działać piloty
jakby coś zakłócało ich pracę, reagowały za 8-10 naciśnięciem
okazało się że winowajcą było włączone w telefonie "WiFi Calling"
jak wyłączyłem opcję "WiFi Calling" to wszystkie piloty ożyły w jednej sekundzie :smile:
finalnie musiałem utworzyć dodatkową sieć WiFi tylko dla TV
możne mi ktoś wytłumaczyć dlaczego "WiFi Calling" zakłócało piloty ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo działało na tej samej częstotliwości. Kiedyś mieliśmy tryudny orzech do zgryzienia z Nianią dla dzieci która skutecznie zakłócała cały system. Na co pierwsze leciały " pioruny" na... telewizor.
Tylko teraz jak wywnioskować że działająca niania w innym pokoju jest twórcą wszystkich nieszczęść telewizora ?
 

oszołom

New member
kalibracja

Hej.
Kupilem....jeden z ostatnich dostępnych na rynku.
Jestem bardzo zadowolony.
Pytanie:
jak zdobyć ustawienia obrazu (kalibracja) dla tego modelu (tak domowym sposobem).
Pomoże ktoś?.
 
Do góry