TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

tom500

Member
Procesory nie dadzą rady?

Cytuję: "O Androidzie 9 mówi się również, że zawiera ulepszenia wydajności, szczególnie w przypadku telewizorów z systemem Android z wolnym procesorem."
#1 http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ie-juz-jest-a-co-z-android-tv-oreo-video.html

Jeżeli 9.0 ma obsługiwać wolniejsze procesory, a X2 ciągnie Oreo 8.0 to tłumaczenie TCL jakoś dziwnie brzmi.

Raczej chodzi o pieniądze. Jeżeli jednak TCL się wypina na 2letni tv to wiele osób zacznie się zastanawiać, czy jest sens kupować tv z logo TCL. Tym bardziej, że X2 bardzo tani nie jest i telewizora nie zmienia się tak często jak komórki.
 

sulko

Member
TCL X2 nie będzie miał aktualizacji do Androida 9,0.

Ja byłbym zadowolony gdyby dopracowali chociaż Android 8, bo soft który ma problemy z włączaniem i wyłączaniem telewizora, problemy z dźwiękiem 5.1 i wifi trudno nazwać dopracowanym. Są to podstawowe funkcje telewizora. Tłumaczenie braku aktualizacji do 9-ki słabym procesorem jest delikatnie mówiąc słabe. Moim zadaniem nie doczekamy się raczej dopracowanej 8-ki tak samo jak obiecywanej 9-ki.
 

tom500

Member
Ja byłbym zadowolony gdyby dopracowali chociaż Android 8, bo soft który ma problemy z włączaniem i wyłączaniem telewizora, problemy z dźwiękiem 5.1 i wifi trudno nazwać dopracowanym. Są to podstawowe funkcje telewizora. Tłumaczenie braku aktualizacji do 9-ki słabym procesorem jest delikatnie mówiąc słabe. Moim zadaniem nie doczekamy się raczej dopracowanej 8-ki tak samo jak obiecywanej 9-ki.




Mam nadzieję (matka głupich), że może jeszcze nie wszystko stracone. Google pracuje nad zupełnie nowym androidem na TV, gdzie nie będą wymagane super podzespoły i specyfikacje, a zupełnie przeciętne wnętrzności. Wstępnie szemrają o 2020 r. Pozyjemy zobaczymy.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam nadzieję (matka głupich), że może jeszcze nie wszystko stracone. Google pracuje nad zupełnie nowym androidem na TV, gdzie nie będą wymagane super podzespoły i specyfikacje, a zupełnie przeciętne wnętrzności. Wstępnie szemrają o 2020 r. Pozyjemy zobaczymy.
Taka nadzieję nazwałbym naiwnością...
Producenci nie wspierają ciut starszych sprzętów głównie z przyczyn marketingowych - lepiej wprowadzać dla nowych; oraz kosztowych - aktualizacja starszych wersji kosztuje (choćby testowanie).
Po co aktualizować coś czego już się nie sprzedaje...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

tom500

Member
Taka nadzieję nazwałbym naiwnością...
Producenci nie wspierają ciut starszych sprzętów głównie z przyczyn marketingowych - lepiej wprowadzać dla nowych; oraz kosztowych - aktualizacja starszych wersji kosztuje (choćby testowanie).
Po co aktualizować coś czego już się nie sprzedaje...

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Oczywiście masz rację, ale kij ma dwa końce. Jeżeli TCL topowy model porzuca już po 2 latach to potencjalni klienci będą grubo się zastanawiać czy kupować telewizor, który za chwilę nie będzie miał wsparcia. Chyba jest oczywiste, że każdy będzie wolał sprzęt z jak najdłuższym wsparciem.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Oczywiście masz rację, ale kij ma dwa końce. Jeżeli TCL topowy model porzuca już po 2 latach to potencjalni klienci będą grubo się zastanawiać czy kupować telewizor, który za chwilę nie będzie miał wsparcia. Chyba jest oczywiste, że każdy będzie wolał sprzęt z jak najdłuższym wsparciem.
Każdy producent porzuca aktualizacje telewizorów.
Często natychmiast po roku modelowym.
Nie kojarzę by którykolwiek utrzymywał dłużej niż 2 lata. Może gdzieś było 3 lata...

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
Android jest systemem na tyle elastycznym że aplikacje typu Youtube, Netflix itp. będą się aktualizować i będą działać jeszcze długo po zakończeniu wsparcia przez TCL, nawet na androidzie 6. Problem jest w tym że finalny soft TCL pozostawia bardzo wiele do życzenia i błędy w sofcie już pozostaną nienaprawione. Na jakiś custom rom nie ma co specjalnie liczyć ponieważ te telewizory są na Mediateku, a ten jak wiadomo nie udostępnia źródeł i ciężko jest zrobić jakiś sensowny soft.
 
F

fritzs

Guest
Ja jestem ciekaw tych tv od TCL, większa konkurencja to lepsze warunki dla kupujących. Oglądałem w sklepie 55 calowy EP68, robi wrażenie i też widać dbałość o design. Kiedyś te przystępniejsze cenowo telewizory mocno odstawały w wyglądzie od droższych, teraz się to wyrównało
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No , nie bo jak zamówisz w programie pilotażowym dla niebieskich członków forum cenę masz rewelacyjna.
Podaj proszę maila do siebie to wyślę Ci program.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ja jestem ciekaw tych tv od TCL, większa konkurencja to lepsze warunki dla kupujących. Oglądałem w sklepie 55 calowy EP68, robi wrażenie i też widać dbałość o design. Kiedyś te przystępniejsze cenowo telewizory mocno odstawały w wyglądzie od droższych, teraz się to wyrównało

NIGDY TCL-a NIGDY !!! TRAGICZNE OPROGRAMOWANIE - MATRYCA 60Hz - BRAK UPŁYNNIACZY OBRAZU - TRAGEDIA !!!!
 
Do góry