TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

malyr

New member
Zaczynam "ogarniać" TV :) Jeszcze trochę kalibracji kolorów ale już efekty są niesamowite.

https://zapodaj.net/a6b4f7c4aff46.jpg.html
https://zapodaj.net/555fc5ee57a25.jpg.html

Wczorajsza liga mistrzów (NC+) rewelacja. Żadnego smużenia, rozmycia wszystko idealnie. Wcześniej LG 100Hz i przy dobrej konfiguracji TCL da się żyć.

Z wbudowanym kodi/netflix nie potrafię sobie poradzić. Kodi obraz 1080p Netflix 4k. Dźwięk góra Dolby Digital mimo przestawiania audio z PCM na AUTO. Natomiast te dwie aplikacja z Fire sticka 4k obraz 4K (kodi skaluje idealnie) no i najważniejsze dźwięk przesyła bezpośrednio na amplituner (DTS itp.)
Czasami przycina się dźwięk i trzeba w opcjach przełączać HDMI z AUTO na 2.0 i odwrotnie. Chyba jakiś babol w sofcie.

Mimo, że telewizor ma swoje lata można go kupić w dobrej cenie i wg mnie nadal warto :)
 

malyr

New member
Chodzi mi o uwagi które napisałem parę postów wcześniej,przed Twoimi

Pytanie nr 1: Nie korzystam z naziemnej TV więc nie pomogę :) Mam podłączony dekoder satelitarny i wszystko jest ok.
Pytanie nr 2: TV mam podpięty kablem optycznym do amplitunera i zawsze z tej opcji korzystam. Wbudowanych głośników słuchałem może kilkanaście sekund i to nie dla mnie :)
 

PawelTBU

New member
Byl tu kiedys watek ze zrywaniem obrazu na przykladzie nagrania wiatraka sufitowego, ktos to moze mi pomoc znalezc?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

oszołom

New member
Hej.
Mam duzy problem z tym TV. Najwieksza "upierdliwość" to ciągłe samiostne włączanie się telewizora. Potrafi tak sie włączać seriami (ma ustawione wyłączenie po 3 minutach bezczynności), lub losowo pojedyńczo, kiedy mu się zachce.
Druga sprawa to aktualizacja-kiedyś na początku próbowałem z USB, ale nie wykrył pliku. Z sieci wyświetla się, że nie potrzebuje aktualizacji. Mam wersję 523 czy coś koło tego.
Trzecia sprawa, jak się ten TV kalibruje?, kupiłem od Kikiego kalibrację, dostałem dwa pliki i.....co dalej?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Samiostne włączanie: pewne rozwiązanie - wyłączyć szybkie uruchamianie. Skutki uboczne są oczywiste.
Zalecenie producenta wg Infotech 0071_-_Instant_Power_mode_issue podawałem LINK
Nie sprawdzałem zalecenia producenta.

Co do aktualizacji - moja czarodziejska kula dziś nie działa. Napisz co znalazłeś, jak próbowałeś wgrać to spróbuję podpowiedzieć.

kalibracja... Wydawało mi się, że Kiki daje kalibrację za darmo ;) ale może Ty rzeczywiście kupiłeś.
Podejrzewam, że dostałeś pliki w jakimś formacie tekstowopodobnym czyli obejrzeć zawartość i wprowadzić zalecanenastawy.
 

Kedzior86

New member
Witam, od jakiegos czasu mam dziwny problem z wifi, tv laczy sie z siecia ale pisze ze jest brak internetu, co najdziwniejsze netflix dziala a yt juz nie. Probowalem usunac siec i polaczyc na nowo, zrobilem tez aktualizacje do softu 551 ale nic to nie pomoglo
 

tgrzebien

New member
Miałem to samo, ale u mnie internet nigdzie nie działał. Wkurzyłem się i zresetowałem androida od zera. Zaczęło działać, a i telewizor jakoś szybciej się zaczął włączać.
 

Kedzior86

New member
@Kedzior86 - ktoś wspominał, że aktualizacja daty i godziny w routerze i tv pomogła pozbyć się problemu. Nie pamiętam, w którym temacie to było.
Dzięki pomogło, wystarczyło zaktualizować godz w tv. Trochę to śmieszne że takie błędy potrafią zatrzymać połączenie ale lepsze to niż awaria:)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Paweld1988

New member
Dzięki pomogło, wystarczyło zaktualizować godz w tv. Trochę to śmieszne że takie błędy potrafią zatrzymać połączenie ale lepsze to niż awaria:)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Wystarczył sam TV? Bo nie mam pojęcia o co może chodzi ze zmianą routerze. Nie mam dostępu do telewizora aktualnie a też mam ten problem
 
Do góry