TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Dilo81

Member
Wlasnie mi tez wyskoczyla informacja ze jest cos dostepne..pierwszy raz od kupna czyli od września.
Obecnie mam wersje produktu v072 a wersje systemu tv v520. Warto aktualizowac ? Da ktos znac co mi zmieni ? I ile zajmuje gb bo noe wiem ile czasu poswiecic na aktualizacje bo mam wolny internet
Zastanawiam się, czy nie grzebali nic przy algorytmach strefowego wygaszania. Gdy gram w Hell let Loose, to przy ekranie zgonu (czarna plansza z napisem na środku) obraz mocno migocze. Przed aktualizacją tego nie było.
 

starkdam

New member
U mnie nic się nie zmieniło. Strefowe wygaszanie straszne dalej. W takim Wolfenstein celownik podświetlony "kwadrat " 10x10cm. Na wprost troszkę mniej widać. Vrr włączę po paru minutach gry
Dalej obraz zaczyna jakby migotac przy ruchu kamera. Wszystko na moment dostaje zielonych kontur. Ogolnie oglądanie bądź granie na dużym lokalnym wygaszaniu to porażka. Wstyd komuś pokazywać.
 

Adresik84

Member
Mam ustawioną ulubiona listę z kanałami. W jaki sposób wyszukać nowy kanał i dodać go do istniejącej już listy kanałów ?
Szukanie ręczne kanału po wpisaniu jego częstotliwości i wybraniu szukaj powoduje rozwalenie wcześniejszej listy ulubionych kanałów i oczywiście nie znajduje nowego kanału. Ktoś może robił to u siebie i doradzi ? Albo jest jakiś program do robienia własnej listy po za tv i import później ?
 

Dilo81

Member
U mnie nic się nie zmieniło. Strefowe wygaszanie straszne dalej. W takim Wolfenstein celownik podświetlony "kwadrat " 10x10cm. Na wprost troszkę mniej widać. Vrr włączę po paru minutach gry
Dalej obraz zaczyna jakby migotac przy ruchu kamera. Wszystko na moment dostaje zielonych kontur. Ogolnie oglądanie bądź granie na dużym lokalnym wygaszaniu to porażka. Wstyd komuś pokazywać.
No właśnie nie wiem czy nie grzebali i czy nie wyszło to na gorsze. Wczoraj odpaliłem nowe odcinki Expanse, przy HDR 10+ w dynamicznych scenach w kosmosie strefowe podświetlenie dosłownie głupieje, zmieniając ekran w mozaikę migoczących stref. Albo ja coś skopałem w ustawieniach, albo ta aktualizacja, bo wcześniej na bank tego nie było.
 

mentronik1

New member
Czesc wszystkim . Mam prblem z tym tv bo PS 5 wogole go nie wykrywa w 100/120 hz . Probowalem ustawiac dzieki kilku filmikom na youtibe ale to nic nie daje . Mial ktos taki problem ?
 

Dilo81

Member
Czesc wszystkim . Mam prblem z tym tv bo PS 5 wogole go nie wykrywa w 100/120 hz . Probowalem ustawiac dzieki kilku filmikom na youtibe ale to nic nie daje . Mial ktos taki problem ?
A czy w ustawieniach konsoli masz włączone automatyczne odtwarzanie z częstotliwością 120 Hz? To jest w zakładce "Ekran i wideo".
W tej zakładce masz też "Informacje o wyjściu wideo", tam będziesz miał wyświetlone, czy idzie sygnał 120 Hz.
Sprawdź też w zakładce "Zapisane dane i ustawienia gry" punkt "Ustawienia wstępne gry", czy tam masz wybrany "Tryb wydajności".
No i najbardziej trywialne, sprawdź czy ppdłączyłeś konsolę pod właściwe gniazdo, bo tylko dwa obsługują 120Hz.
 

mentronik1

New member
Jeszcze jedno - czy na pewno masz kabelek premium hdmi ktory pociagnie 120hz/48Gbps?

Dzieki za zainteresowanie problemem i musze powiedziec ze tipy ktore podales ustawialem bo identyczne byly na youtube . Odnosnie kabla to jest on podejrzany gdyz nie pisze na nim Ultra high speed tylko high speed ale wierzyc mi sie nie chce ze do konsoli zostal dolaczony kabel nie spelniajacy standardu HDMI 2.1. Zresetowalem ustawienia TV i PS5 i dalej to samo . Na displayspecifications jasno jest opisane ze obsluguje od 40-120 hz wiec juz powoli wlosy zaczynam z łepetyny wyrywac bo nie po to dalem prawie 6 k by miec polprodukt ktory wart jest 4 k .

Wlasnie ciekawi mnie jakich kabli uzywacie . Oryginalnych do konsol czy pozlacanych Ultra.
 
Ostatnia edycja:

Gorbi

Member
pytanie do osób które mają aplikacje Apple tv, czy macie dolby Atmos? bo u mnie nie działa, dolby Vision jest ale Atmos nie ma.. dajcie znać jak u was jest..
Ponawiam pytanie bo mam ten sam problem.DV jest a DA brak.Przeszukalem chyba wszystkie możliwe ustawienia w aplikacji jabłuszka ale nic tam nie znalazłem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Strefy wygaszania na netfliksie działają dziwnie, a tryb dolby IQ potrafi przyciąć, a pozostałe tryby dolby vision już nie.
Ściągam to samo z hdr+ w 4k i wygląda lepiej niż na netfliksie, na tym samym TV. Nie czaje tego.[/QUOTE]

bo dolby vision jest trochę spaprany, nie ma możliwości ustawić jasności, ta jasność jest chyba na maksa aż razi po oczach, jedyna możliwość to pobawić się trochę gammą, ściemni się obraz i wygląda o niebo lepiej. Problem z jasnością w Dolby Vision nie tylko problem TCL.
 

starkdam

New member
Ponawiam pytanie bo mam ten sam problem.DV jest a DA brak.Przeszukalem chyba wszystkie możliwe ustawienia w aplikacji jabłuszka ale nic tam nie znalazłem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Pamiętam że udzielałem odp na podobne pytanie ale odnośnie Netflix. Sprawdz czy aby napewno dźwięk który wybierasz jest atmos. Na Netflix np jest atmos, 5.1 i zwykły.
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętam że udzielałem odp na podobne pytanie ale odnośnie Netflix. Sprawdz czy aby napewno dźwięk który wybierasz jest atmos. Na Netflix np jest atmos, 5.1 i zwykły.

nie ma takiej możliwości wyboru w aplikacji apple, z serwisu TCL dostałem info że problem jest z aplikacją, apple od niedawna ma aplikację na android tv i są z nią jakieś problemy.
 

Gorbi

Member
Taa Netflixa już mam ogarniętego.
Dopiero teraz odkryłem, jak się wchodzi w ustawienia gdy mamy odpalony film [emoji12].
Nie znalazłem tam jednak takich opcji wyboru jak ma to miejsce w Netflixie.
Jest do wyboru angielski i angielski Opis dźwięku.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Gorbi

Member
nie ma takiej możliwości wyboru w aplikacji apple, z serwisu TCL dostałem info że problem jest z aplikacją, apple od niedawna ma aplikację na android tv i są z nią jakieś problemy.
Gdzieś znalazłem informację, że filmy odpalają się w najlepszej możliwej jakości dźwięku ale niestety nie wiadomo jakiej.

Już myślałem, że to że mnie taki nieogar [emoji16] a tu jednak Apple nie ogarnia tematu.[emoji1787]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

deejayx

New member
Co do 120Hz to real foto rozwiewa wątpliwości i tak jest duża różnica między 60, co do Dolby Vision to ja oglądam w trybie "Ciemny" i jest elegancko jak w kinie ❣️
 

Attachments

  • IMG_20211231_140441.jpg
    IMG_20211231_140441.jpg
    480,5 KB · Wyś: 56
Do góry