TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Agrisz

New member
Po aktualizacji przez siec do wersji ponoc 083 tv czasem mi sie sam wylacza i nie chce wlaczyc,musze go restartowac przez wyciagniecie wtyczki. Jakies pomysly ?
 

Dilo81

Member
Dzieki za zainteresowanie problemem i musze powiedziec ze tipy ktore podales ustawialem bo identyczne byly na youtube . Odnosnie kabla to jest on podejrzany gdyz nie pisze na nim Ultra high speed tylko high speed ale wierzyc mi sie nie chce ze do konsoli zostal dolaczony kabel nie spelniajacy standardu HDMI 2.1. Zresetowalem ustawienia TV i PS5 i dalej to samo . Na displayspecifications jasno jest opisane ze obsluguje od 40-120 hz wiec juz powoli wlosy zaczynam z łepetyny wyrywac bo nie po to dalem prawie 6 k by miec polprodukt ktory wart jest 4 k .
Nie wiem, czy już poradziłeś sobie z tym problemem, ale jeśli nie, to jest jeszcze jeden tip: po włączeniu konsoli, wejdź w ustawienia TV, SYSTEM, na samym dole zakładka ZAAWANSOWANE USTAWIENIA VIDEO, a tam ZAAWANSOWANY STANDARD HDMI. Przełączasz na włącz i powinno hulać 120hz.
 

Gorbi

Member
U mnie też się jakieś cuda dzieją.
Odpalam Playera i się zawiesza.Nie mogę wrócić do okna startowego.Wyłączam i nie mogę go włączyć, muszę też skorzystać z wyjęcia wtyczki.
Normalnie niczym aktualizacja Microshitu, aktualizacja powinna poprawić pracę urządzenia a nie odwrotnie.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Agrisz

New member
Da ktos link do miejsca skad mozna pobrac soft ? I jakas szybka instrukcja jesli mozna,mam laptopa i pendrive,wiem ze sa dwa sposoby na aktualizacje,chodzi mi o ten łatwiejszy :)
 

starkdam

New member
Właśnie obejrzałem część konferencji TCL z CES 2022 i jedna rzecz mnie zaciekawiła: przy prezentacji Game Master Pro pokazali na TCL C825 tzw Game Bar, czyli belkę na dole ekranu z szybkimi ustawieniami gry. W moim TV ni ch... nie mogę tego namierzyć. Czyżby wersja EU była wykastrowana z niektórych opcji?

Najpierw to oni by się zajęli poprostu naprawieniem softu w tym tv. Oficjalny najnowszy v083 poprawił tyle że tv zacina się kiedy chce. Albo nie można zmienić ustawien obrazu. Miałem wcześniej soft też v083 latał po sieci z 2 mies. Nie było takich problemów.
 

marlon80

Member
Po aktualizacji przez siec do wersji ponoc 083 tv czasem mi sie sam wylacza i nie chce wlaczyc,musze go restartowac przez wyciagniecie wtyczki. Jakies pomysly ?

mi czasem tak się dzieje, ale dioda czuwania dalej miga, i odpala na długim pilocie, tak jakby bluetooth w małym poszedł w stan uśpienia.


Czekajcie, 083 OTA to inny soft niż z grupy telegramowej 083? raczej powinien być taki sam.??
 

Agrisz

New member
To jaki plik trzeba pobrać do łatwiejszej instalacji? Ten ota czy img? Wiem że z jednym jest dużo bawienia, jakiś reset shop itd. Jak aktualizowalem przez internet tydzień temu to tylko pobrało i samo zaktualizowalo. Niby 27lat ale durny jestem jak but jeśli chodzi o tv. Żona już mi marudzi że tv sie popsuł :D
 

starkdam

New member
To jaki plik trzeba pobrać do łatwiejszej instalacji? Ten ota czy img? Wiem że z jednym jest dużo bawienia, jakiś reset shop itd. Jak aktualizowalem przez internet tydzień temu to tylko pobrało i samo zaktualizowalo. Niby 27lat ale durny jestem jak but jeśli chodzi o tv. Żona już mi marudzi że tv sie popsuł :D

Z IMG to ten "gorszy" ale teraz była aktu. Wystarczy włączyć aktualizacje przez internet i samo się zrobi do wersji v083
 

Agrisz

New member
Nic nowszego nie ma skoro ostatnio aktualizował automatycznie [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

No dokładnie, raz mi wyskoczyło że jest dostępna i sie połakomiłem.. Teraz mam Sajgon w domu :D pozostaje mi tylko czekać aż wypuszczą jakąś łatkę. Mam nadzieje ze problem jest im znany
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to czytając wątki o tv tcl to jest to chyba forma która ma największe problemy softowe...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

starkdam

New member
Szczerze mówiąc to czytając wątki o tv tcl to jest to chyba forma która ma największe problemy softowe...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Dramat. I te wszystkie recenzje tych tv. Nie wiem czy opłacane. Czy tak poprostu robi się testy tv. Czyli odpalenie włączenie TVP, netflixa i konsoli. To wystarczy. Żadna z recenzji nie przedstawiła największego problemu tcl czyli softu. I wątpię że cokolwiek zostanie naprawione
 

marlon80

Member
Dramat. I te wszystkie recenzje tych tv. Nie wiem czy opłacane. Czy tak poprostu robi się testy tv. Czyli odpalenie włączenie TVP, netflixa i konsoli. To wystarczy. Żadna z recenzji nie przedstawiła największego problemu tcl czyli softu. I wątpię że cokolwiek zostanie naprawione

Mam TV od Kikiego z wgranym przez niego 083, No i nie mam takich problemów :D

W zasadzie to nie mam żadnych problemów poza czasem źle wyglądającym dolby vision albo jak raz na tydzień pilot nie chce włączyć TV.
 
Do góry