TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

mario30

New member
Zastanawiam się nad aktualizacją softu.W chwili obecnej mam 072.
Nie mam konsoli, którą wersje polecacie. Czy ten brak Atmosa dotyczy gier czy ogólnego użytkowania.
ja mam v083 i mam Atmosa , miałem v072 i uważam że warto wgrać nowszy. Wyłącz od razu szybki start on powoduję problemy.
 

Gorbi

Member
ja mam v083 i mam Atmosa , miałem v072 i uważam że warto wgrać nowszy. Wyłącz od razu szybki start on powoduję problemy.
No właśnie ten szybki start na początku działał a teraz po wyłączeniu mam restart.
Wczoraj jakby mu się polepszyło ale nie wiem na jak długo [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

AG100

New member
minął tydzień i na razie cisza - serwis dzisiaj zadzwonił, że mam przesłać zdjęcie tabliczki, bo zdjęcie które zrobili jest mało czytelne. Na zgłoszeniu zdalnym jest tylko informacja, że czekać, zaczynam mieć obawy co do serwisu i czasu w jakim są realizowane zgłoszenia reklamacyjne.

Niespodzianka !!! Jednak nie jest źle jak mówią z serwisem TCL ;)

,,Szanowna Pani /Szanowny Panie,

Zostaliśmy przypisani do twojego telewizora. Mimo szczerych chęci nie udało nam się tego naprawić.

Będziemy kontynuować kredytowanie Państwa sprzedawcy, aby mógł wydać Państwu rozwiązanie.

Niniejszy dokument służy jako kupon, który należy przedstawić sprzedawcy

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wybór produktu TCL.

Jeszcze raz dziękujemy,

Serwis Posprzedażny,,

Teraz co zrobić brać ponownie TCL C828 czy dołożyć kilka stówek i brać większy SONY 75 X93/94J ?
Sony 65 nie biorę pod uwagę bo mają jakieś problemy z modułami CAM CI+, a mam kartę od UPC
Obawiam się, że będą większe odbicia na TV, chyba te narożniki jakoś przeżyję
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybym miał miejsce na 75, to pewnie też bym brał tego Sony zamiast LG 65 C 11. Mimo że OLED wymiata jakością obrazu, to jednak 75 daje złudzenie że patrzy się na żywo, jakby się tam było. Jak dla mnie to więcej warte niż perfekcyjny obraz. Mózg człowieka potrafi sobie radzić obrazem gorszej jakości, ze skalą obrazu już nie. Tego się nie da oszukać.
 

Tomasz76

New member
Zebysmy sie dobrze zrozumieli, ten telewizor jest super praktycznie pod kazdym wzgledem, nie neguje tego - sek w tym ze on nie ma matrycy 120hz i nie odtworzy 120fps... Przeciez wklejalem oficjalne informacje od supportu TCL w linku powyzej

Why does the product description say the TV is 120Hz but the specifications say that it is 60Hz?

TCL Roku TV’s use a combination of advanced signal processing and back light scanning to enhance the native refresh rate of the LCD panel (60Hz or 60 frames per second) and present an effective refresh rate (what your eye sees) of 120Hz, or 120 frames per second. This is why you see different specs listed – but the result is a smooth, blur free image, perfect for fast moving sports or video games.

Ale tam jest wyraźnie napisane że bazowa specyfikacja sprzedawanego panelu u producenta wynosi 60Hz, natomiast matryca stosowana w tym TV została przez TCL specjalnie polepszona ( enchanted ), doposażona w elektronikę rozszerzającą jej pracę do 120Hz. Nie precyzują dokładnie czy to overclocking czy jakaś inna technika
( choć można się domyślać że to zaawansowane przetwarzanie sygnałów i skanowanie podświetlenia to właśnie overclocking ) ale wyraźnie zaznaczają że efekt końcowy jest taki sam jak w przypadku całkowicie natywnych matryc 120Hz.

Czyli dokładnie jak pisałem wcześniej, nie ważne jak to uzyskali ważne że działa jak powinno.

Super, kupiłem telewizor który miał mieć 120Hz teraz patrzę w wątek po dwóch miesiącach i widzę że natywnie ma 60Hz, czyli to matryca z upłynniaczem jak w innych Tv, tak?

Ten TV ma 120Hz, najwyraźniej nie wiesz jak działa upłynniacz. Podpowiem że praca dobrego upłynniacza zazwyczaj wykorzystuje większe odświeżanie panelu ( fizyczne ) niż jego nominalne obsługiwane przez sygnał, w celu dodania ramek pośrednich do oryginalnego strumienia ( interpolowanych ), następnie wyświetlany jest obraz z wyższą częstotliwością niż powinien ale z większą ilością klatek. Oczywiście mówimy tu o dobrych upłynniaczach, tych które nie powodują mdłości robiąc na matrycy 60Hz i obrazie 24ks/s wszystko x2 tylko po to żeby wcisnąć tyle interpolacji ile się da wydłużając ruchy aktorów 2krotnie, bo wszystko upychają w tych 60Hz. Tu dobrym przykładem jest Hisense który posiada panel 120Hz ale z powodu braku złącz HDMI 2.1 nie obsługuje sygnału obrazu z taką częstotliwością i owe 120Hz faktycznie użyte jest jedynie do celów upłynniacza. TCL 65C825 wyświetla obraz w 120Hz nawet jak wyłączysz zupełnie opcje upłynniania obrazu. Gdyby Twoja teoria była prawdziwa, wyłączenie upłynniacza uniemożliwiło by zgłaszanie się pracy TV w 120Hz, a już na pewno różnica była by widoczna gołym okiem.

No chyba support wie najlepiej... Chociaż to denerwujące że producenci kasę biorą, reklamującą sprzęt co on tam nie ma a później okazuję się że połowa rzeczy nie działa...
Napisz proszę o tym czy ten czarny faktycznie jest taki super i jak wygląda podświetlenie matrycy

Przez ogólny szacunek do forumowiczów nie zaśmieję sie z tego stwierdzenia.
Ale tak zapytam prywatnie, pracowałeś kiedyś w jakimkolwiek wsparciu ? Wiesz jak tam przeważnie wygląda obieg informacji, jacy ludzie pracują. Często ich wiedza jest zależna od tego jak długo pracują i czy dostali już kompletną dokumentację czy nie, nie wspomnę o jej dokładnym przeczytaniu.

Byłbym ostrożny w totalnym stwierdzeniu że support wie zawsze lepiej.

ja mam v083 i mam Atmosa , miałem v072 i uważam że warto wgrać nowszy. Wyłącz od razu szybki start on powoduję problemy.

W oprogramowaniu v082 nie ma żadnych problemów z szybkim startem ale za to brak Atmosa. Nie zawsze najnowszy soft jest najlepszy. Również uważam że warto mieć jak najnowszy soft, choć czasem ( jak w tym przypadku ), warto zastanowić się na czym nam bardziej zależy. Zostałem na 82 ponieważ szybki start był dla mnie lepszą opcją niż obsługa trochę lepsze emulacji Amtos ( bo choć nie wyświetla logo to i tak następuje dekodowanie strumienia na mikser dźwięku i wirtualizacja efektu w nieco innej wersji ).

Niespodzianka !!! Jednak nie jest źle jak mówią z serwisem TCL ;)

,,Szanowna Pani /Szanowny Panie,

Zostaliśmy przypisani do twojego telewizora. Mimo szczerych chęci nie udało nam się tego naprawić.

Będziemy kontynuować kredytowanie Państwa sprzedawcy, aby mógł wydać Państwu rozwiązanie.

Niniejszy dokument służy jako kupon, który należy przedstawić sprzedawcy

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wybór produktu TCL.

Jeszcze raz dziękujemy,

Serwis Posprzedażny,,

Teraz co zrobić brać ponownie TCL C828 czy dołożyć kilka stówek i brać większy SONY 75 X93/94J ?
Sony 65 nie biorę pod uwagę bo mają jakieś problemy z modułami CAM CI+, a mam kartę od UPC
Obawiam się, że będą większe odbicia na TV, chyba te narożniki jakoś przeżyję

Jeśli nie zależy Ci na Dolby 10+ którego Sony nie obsługuje ( Amazon Prime Video, YT ) i akceptujesz trochę gorszy dźwięk ( w mojej subiektywnej opinii ), to idź w stronę większego ekranu za te kilka stówek więcej.

Ogólnie tego czego najbardziej żałuję w swoim 65C825 to to, że ma tylko 65".
 
Ostatnia edycja:

Gorbi

Member
Ale tam jest wyraźnie napisane że bazowa specyfikacja sprzedawanego panelu u producenta wynosi 60Hz, natomiast matryca stosowana w tym TV została przez TCL specjalnie polepszona ( enchanted ), doposażona w elektronikę rozszerzającą jej pracę do 120Hz. Nie precyzują dokładnie czy to overclocking czy jakaś inna technika
( choć można się domyślać że to zaawansowane przetwarzanie sygnałów i skanowanie podświetlenia to właśnie overclocking ) ale wyraźnie zaznaczają że efekt końcowy jest taki sam jak w przypadku całkowicie natywnych matryc 120Hz.

Czyli dokładnie jak pisałem wcześniej, nie ważne jak to uzyskali ważne że działa jak powinno.



Ten TV ma 120Hz, najwyraźniej nie wiesz jak działa upłynniacz. Podpowiem że praca dobrego upłynniacza zazwyczaj wykorzystuje większe odświeżanie panelu ( fizyczne ) niż jego nominalne obsługiwane przez sygnał, w celu dodania ramek pośrednich do oryginalnego strumienia ( interpolowanych ), następnie wyświetlany jest obraz z wyższą częstotliwością niż powinien ale z większą ilością klatek. Oczywiście mówimy tu o dobrych upłynniaczach, tych które nie powodują mdłości robiąc na matrycy 60Hz i obrazie 24ks/s wszystko x2 tylko po to żeby wcisnąć tyle interpolacji ile się da wydłużając ruchy aktorów 2krotnie, bo wszystko upychają w tych 60Hz. Tu dobrym przykładem jest Hisense który posiada panel 120Hz ale z powodu braku złącz HDMI 2.1 nie obsługuje sygnału obrazu z taką częstotliwością i owe 120Hz faktycznie użyte jest jedynie do celów upłynniacza. TCL 65C825 wyświetla obraz w 120Hz nawet jak wyłączysz zupełnie opcje upłynniania obrazu. Gdyby Twoja teoria była prawdziwa, wyłączenie upłynniacza uniemożliwiło by zgłaszanie się pracy TV w 120Hz, a już na pewno różnica była by widoczna gołym okiem.



Przez ogólny szacunek do forumowiczów nie zaśmieję sie z tego stwierdzenia.
Ale tak zapytam prywatnie, pracowałeś kiedyś w jakimkolwiek wsparciu ? Wiesz jak tam przeważnie wygląda obieg informacji, jacy ludzie pracują. Często ich wiedza jest zależna od tego jak długo pracują i czy dostali już kompletną dokumentację czy nie, nie wspomnę o jej dokładnym przeczytaniu.

Byłbym ostrożny w totalnym stwierdzeniu że support wie zawsze lepiej.



W oprogramowaniu v082 nie ma żadnych problemów z szybkim startem ale za to brak Atmosa. Nie zawsze najnowszy soft jest najlepszy. Również uważam że warto mieć jak najnowszy soft, choć czasem ( jak w tym przypadku ), warto zastanowić się na czym nam bardziej zależy. Zostałem na 82 ponieważ szybki start był dla mnie lepszą opcją niż obsługa trochę lepsze emulacji Amtos ( bo choć nie wyświetla logo to i tak następuje dekodowanie strumienia na mikser dźwięku i wirtualizacja efektu w nieco innej wersji ).



Jeśli nie zależy Ci na Dolby 10+ którego Sony nie obsługuje ( Amazon Prime Video, YT ) i akceptujesz trochę gorszy dźwięk ( w mojej subiektywnej opinii ), to idź w stronę większego ekranu za te kilka stówek więcej.

Ogólnie tego czego najbardziej żałuję w swoim 65C825 to to, że ma tylko 65".
Na razie aktualizacja zatrzymuje się na walidacji pakietu, masakra[emoji24]
Czy można podpiąć dysk przenośny 128 GB zamiast pendrive'a ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
W kwestii 60 czy 120. To może najłatwiej zrobić materiał (wystarczy w 1080p max 10 sek.) w klatkarzu 120/sek, puste klatki z numeracją każdej, parzyste z lewej nieparzyste z prawej. Puścić na TeVe i kręcić kamerą która ogarnia 120kl/sek a później skonfrontować jak się ma jedno do drugiego...
 

7ommy

New member
Koledzy gdzie w tym tv jest ustawienie equalizera dźwięku? Za nic nie mogę znaleźć a wydaje mi się że gdzieś widziałem :) oprogr. V083
 

deejayx

New member
Ale tam jest wyraźnie napisane że bazowa specyfikacja sprzedawanego panelu u producenta wynosi 60Hz, natomiast matryca stosowana w tym TV została przez TCL specjalnie polepszona ( enchanted ), doposażona w elektronikę rozszerzającą jej pracę do 120Hz. Nie precyzują dokładnie czy to overclocking czy jakaś inna technika
( choć można się domyślać że to zaawansowane przetwarzanie sygnałów i skanowanie podświetlenia to właśnie overclocking ) ale wyraźnie zaznaczają że efekt końcowy jest taki sam jak w przypadku całkowicie natywnych matryc 120Hz.

Czyli dokładnie jak pisałem wcześniej, nie ważne jak to uzyskali ważne że działa jak powinno.



Ten TV ma 120Hz, najwyraźniej nie wiesz jak działa upłynniacz. Podpowiem że praca dobrego upłynniacza zazwyczaj wykorzystuje większe odświeżanie panelu ( fizyczne ) niż jego nominalne obsługiwane przez sygnał, w celu dodania ramek pośrednich do oryginalnego strumienia ( interpolowanych ), następnie wyświetlany jest obraz z wyższą częstotliwością niż powinien ale z większą ilością klatek. Oczywiście mówimy tu o dobrych upłynniaczach, tych które nie powodują mdłości robiąc na matrycy 60Hz i obrazie 24ks/s wszystko x2 tylko po to żeby wcisnąć tyle interpolacji ile się da wydłużając ruchy aktorów 2krotnie, bo wszystko upychają w tych 60Hz. Tu dobrym przykładem jest Hisense który posiada panel 120Hz ale z powodu braku złącz HDMI 2.1 nie obsługuje sygnału obrazu z taką częstotliwością i owe 120Hz faktycznie użyte jest jedynie do celów upłynniacza. TCL 65C825 wyświetla obraz w 120Hz nawet jak wyłączysz zupełnie opcje upłynniania obrazu. Gdyby Twoja teoria była prawdziwa, wyłączenie upłynniacza uniemożliwiło by zgłaszanie się pracy TV w 120Hz, a już na pewno różnica była by widoczna gołym okiem.



Przez ogólny szacunek do forumowiczów nie zaśmieję sie z tego stwierdzenia.
Ale tak zapytam prywatnie, pracowałeś kiedyś w jakimkolwiek wsparciu ? Wiesz jak tam przeważnie wygląda obieg informacji, jacy ludzie pracują. Często ich wiedza jest zależna od tego jak długo pracują i czy dostali już kompletną dokumentację czy nie, nie wspomnę o jej dokładnym przeczytaniu.

Byłbym ostrożny w totalnym stwierdzeniu że support wie zawsze lepiej.



W oprogramowaniu v082 nie ma żadnych problemów z szybkim startem ale za to brak Atmosa. Nie zawsze najnowszy soft jest najlepszy. Również uważam że warto mieć jak najnowszy soft, choć czasem ( jak w tym przypadku ), warto zastanowić się na czym nam bardziej zależy. Zostałem na 82 ponieważ szybki start był dla mnie lepszą opcją niż obsługa trochę lepsze emulacji Amtos ( bo choć nie wyświetla logo to i tak następuje dekodowanie strumienia na mikser dźwięku i wirtualizacja efektu w nieco innej wersji ).



Jeśli nie zależy Ci na Dolby 10+ którego Sony nie obsługuje ( Amazon Prime Video, YT ) i akceptujesz trochę gorszy dźwięk ( w mojej subiektywnej opinii ), to idź w stronę większego ekranu za te kilka stówek więcej.

Ogólnie tego czego najbardziej żałuję w swoim 65C825 to to, że ma tylko 65".

Brawo! Miło się czytało, pięknie wyjaśnione :popcorn:
 

Gorbi

Member
Aktualizując TV trzeba stworzyć jakiś folder na pendrive'a czy po prostu rozpakować jego zawartość ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mario30

New member
Ostatnia edycja:

Tomasz76

New member
Na razie aktualizacja zatrzymuje się na walidacji pakietu, masakra[emoji24]
Czy można podpiąć dysk przenośny 128 GB zamiast pendrive'a ?
Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Można ale ten TV ma tylko złącze USB 2.0 zasilane 0,5A to może być za mało żeby poprawnie napędzić ten dysk. Dla przykładu, podłączyłem talerzową wersję dysku 4TB i mimo że się rozkręcił to niestety elektronika już nie pracowała poprawnie co powodowało błędy odczytu, zanikanie partycji itp.

Ogólnie bardzo niestabilną pracę, do upgradu bym nie ryzykował

Aktualizując TV trzeba stworzyć jakiś folder na pendrive'a czy po prostu rozpakować jego zawartość ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

W przypadku wersji IMG, trzeba rozpakować plik update.pkg do głównego katalogu pendrive, najlepiej jak by prócz tego pliku nic więcej tam się nie znajdowało.

Wersję OTA, można również rozpakować do głównego katalogu, co znacznie przyśpieszy jej instalację lub zostawić plik w zipie. Jeśli wszystko jest poprawnie nazwane to nawet wersja zip zostanie rozpoznana, automatycznie rozpakowana i zainstalowana przez oprogramowanie TV.
 

7ommy

New member
Koledzy pomóżcie jeszcze raz. Mam mega problemy z tv. To co napisze może wydawać się dziwne ale tv psuje dekodery multimedi (pewnie jakoś programowo). Mam w domu 4 i już 3 uwalił w 4 dni. Pierwsay technicy wymienili. Te wywalone nie działają na innych telewizorach. Masakra. Do tego teraz gniazdo Ethernet nie działa. Oprogramowanie v083. Resety tv robione. Gdzie mogę znaleźć oprogramowanie v072 od tcl? Musze do niego spróbować powrócić. Wątpię żeby to była przyczyna.
 

mario30

New member
Koledzy pomóżcie jeszcze raz. Mam mega problemy z tv. To co napisze może wydawać się dziwne ale tv psuje dekodery multimedi (pewnie jakoś programowo). Mam w domu 4 i już 3 uwalił w 4 dni. Pierwsay technicy wymienili. Te wywalone nie działają na innych telewizorach. Masakra. Do tego teraz gniazdo Ethernet nie działa. Oprogramowanie v083. Resety tv robione. Gdzie mogę znaleźć oprogramowanie v072 od tcl? Musze do niego spróbować powrócić. Wątpię żeby to była przyczyna.
bardzo proszę link
http://celesw.tcl.com/Test/software/V8-T615T01-LF1V072.zip
link do procedury aktualizacji post #1098
 
Ostatnia edycja:
Do góry