TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Gorbi

Member
przy zamawianiu jest napisane czy cena jest z vat. Ja od tych zmian trochę rzeczy już zamówiłem i nic nie dopłacałem, gdzieś czytałem że poczta sobie coś dolicza i przy odbiorze paczki coś się płaci ale ja jeszcze nie płaciłem.
Ali korzysta z opcji doliczania Vatu do ceny i poczta już nic z tym nie robi [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Samsunga 65qn91a jednak odpuszcze bo ma brudny ekran na szarym pionowe paski jak w moim starym LG 4K na IPS !!!
Nie wydam prawie 3 tys. więcej aby to oglądać !

Poza tym jak zwykle w Samsungu kolory cukierkowate !

Jestem zaskoczony Twoimi spostrzeżeniami na temat qn91a, bo w moim tv nie ma "brudnego ekranu",pionowych pasów a cukierkowate kolory były tylko przez moment po wyjęciu tv z pudełka.Kilka podstawowych ustawień z "łapy" ten problem likwiduje.Że o kalibracji nie wspomnę.
No ale każdy ma swoje zdanie.Ja bynajmniej nie namawiam Cię do zakupu Samsunga.
 

7ommy

New member
Słuchajcie mam problem i proszę o pomoc. Zakupiłem w promocji opisywany tv, ale mam 2 problemy:
1. Nie działa mi ani asystent Google (bez względu na wybrany język), oraz nie działa wyszukiwanie na YouTube. Tak jakby nie działał mikrofon. Za tv włączony, natomiast pilot zesparowany. Jakieś sugestie?
2. Kolejny problem to odtwarzanie materiału na viaplay (piłka nożna. O jakości nie dyskutuje bo mają słabsza ale to kwestia źródła. Pytanie dotyczy meczy piłkarskich (na yt na materiale 1080p jest niestety podobnie) - smużenie za piłką (klatkowanie). Kupiłem tv żeby tego efektu nie było. Czy można użyć jakiś ustawień, które to eliminują? Jak włacze materiał 4k na yt to nie ma tego efektu. Na komputerze lub starej plazmie nie widzę tego efektu (odtwarzanie na komputerze). Koledzy z innymi tv też go nie widzą. Również jakieś sugestie?
Z góry dzięki.
 

Adresik84

Member
Czyli jak jest włączony mikrofon w tv to sterowanie głosowe odbywa się bez pilota tj bez uruchamiania funkcji w pilocie głosowej ? Bo zastanawiam się po co w pilocie jest mikrofon ? (Jeżeli używa się w pilocie mikrofonu to trzeba naciskać przycisk od uruchamiania mikrofonu w pilocie dobrze to rozumiem ?)
 

Gorbi

Member
Tak, naciskasz logo asystenta i nawijasz.
Menu mam w PL.
Ostatnio trochę miałem z tym problemów ale 2 razy sparowałem pilota i działa.
Teraz nawet z telefonu działa asystent przez aplikację Home.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Morison6

New member
Mam identyczny problem z działaniem aystenta a raczej mikrofonu w pilocie i tv. Zainstalowałem ze sklepu google aplikacje do testowania działania mikrofonu, przełącznik fizyczny od mikrofonu tv dałem na off, aplikacja zebrała dźwięk ale bardzo cichy i strasznie zniekształcony. Bardzo możliwe że jakość mikrofonów w pilotach BT jest bardzo niska, wykluczająca jakiekolwiek sensowne użytkowanie, nie wykluczam jednak możliwości że apka zbierała dźwięk bezpośrednio z tv zamiast z pilota mimo przełącznika fizycznego wskazującego na jego wyłączenie. Choć to dziwne.. odniosłem takie wrażenie. W dzisiejszym świecie, "przełącznik fizyczny" jest technicznie nic nie znaczącym kolejnym "guzikiem" ;) . Oczywiście uruchomiłem aplikacje testu mikrofonu ponownie tym razem z włączonym mikrofonem tv, efekt był identyczny jak poprzednio. Kolejną teorią która może starać się wyjasnić występowanie problemu to oprogramowanie (używam v072) być może posiada błędy związane z obsługą więcej niż jednego mikrofonu na raz. Zmiana systemu na angielski nie przyniosła zmiany/poprawy (aczkolwiek by być tu uczciwym po zmianie języka nie zrobiłem pełnego wyłączenia tv, tego przy którym po włączeniu pojawia się logo TCL). W kwestii asystenta Google czekam na obiecaną przez TCL aktualizację do Google TV, liczę że usunie ona ten problem w przeciwnym razie mogę jedynie snuć kolejne teorie... o masowych wadach produktu lub co gorsza spuszczeniu TCL-a w kiblu ala Huwaei.

Teraz z innej beczki
Po ok 3 dniach użytkowania materiał Dolby vision z Netflix robił mikro ścinki w ciemniejszych lecz nie czarnych scenach, takich gdzie jest bardzo dużo szarości, brązów, ogólnie ten rodzaj obrazu prezentuje się zawsze najmniej przyjemnie dla oka, później identyczne efekty zauważyłem na HDR 10+ w Primie. Te ścinki ustąpiły po wymuszonym restarcie TV (tym z logiem TCL na start). Wnisek z tego taki że na na noc warto zrobić "pełne wyłączenie tv". Niestety zadyszki systemu Android będą wpływać niekorzystnie na płynność wyświetlanego obrazu.
Kolejny element,.. Dzwiek, na samym początku byłem bardzo niezadowolony, wcześniej używałem zwyklych głośników wbudowanych w TV (Samsung KU6400s) były idealnie wystarczające do codziennego użytkowania, te zintegrowane z C825 początkowo były dla mnie zbyt.. przytłaczające, do zwyklej ramówkowej tv strasznie nieodpowiednie (pomógł tryb sport z wyłączonym poprawiaczem Dolby atmos) . Oczywiście z perpspektywy 2 tygodni mogę przyznać że jest to kwestia przyzwyczajenia i ogólna jakość dźwięku jest jak na tv ponadprzeciętna, docenić to można szczególnie na "dobrym seansie" z Dolby atmos (netflix).
Jakość obrazu a konkretnie lokalne wygaszenie jest zmienne jak kobieta. Sceny filmow DV/HDR 10+ z równomiernie zaciemnionymi fragmentami ekranu robią przewagę względem zwyklych LCD, wszelkie jaskinie, tunele, piwnice wyglądają świetnie i robią wrażenie gdy jednak dostaniemy po oczach mozaiką gwiazd, lub innych scen z niejednolitą rozlokowaną w małych skupiskach czernią a całość osadzona jest w dynamicznej scenie to można delikatnie ująć że nie o to autorowi źródła chodziło. W dynamicznych ciemnych scenach funkcja wygaszania podświetlenia powinna się automatycznie wyłączać (szkoda ze nie matkiej funkcji, załatwiała by temat wielu rozczarowań) w przeciwnym razie może skutecznie odstraszyć pokracznoscią swego efektu. Mimo wszystko mając świadomość ułomności tej technologi wolę z niej korzystać niż ją wyłączać, wyjątkiem są tu seanse kosmicznych SF, tam dynamicznych scen na tle świetlistych gwiazd nie brakuje.
Testuję dalej, póki co uważam że jest więcej zalet niż wad.
 

Gorbi

Member
U mnie na początku działał szybki start w chwili obecnej po wyłączeniu i włączeniu widzę logo TCL ...


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

wgyzio

New member
Właśnie dołączyłem do Forum
Witam Wszystkich ;-)

W odpowiedzi na post 7ommy nr #1044
Ad 1. Miałem podobne objawy z moim TLC 65C825 - problemy z mikrofonem. W moim przypadku pomógł czterokrotny reset do ustawień fabrycznych.
Teraz działa bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz76

New member
Teraz z innej beczki
Po ok 3 dniach użytkowania materiał Dolby vision z Netflix robił mikro ścinki w ciemniejszych lecz nie czarnych scenach, takich gdzie jest bardzo dużo szarości, brązów, ogólnie ten rodzaj obrazu prezentuje się zawsze najmniej przyjemnie dla oka, później identyczne efekty zauważyłem na HDR 10+ w Primie. Te ścinki ustąpiły po wymuszonym restarcie TV (tym z logiem TCL na start). Wnisek z tego taki że na na noc warto zrobić "pełne wyłączenie tv". Niestety zadyszki systemu Android będą wpływać niekorzystnie na płynność wyświetlanego obrazu.
Kolejny element,.. Dzwiek, na samym początku byłem bardzo niezadowolony, wcześniej używałem zwyklych głośników wbudowanych w TV (Samsung KU6400s) były idealnie wystarczające do codziennego użytkowania, te zintegrowane z C825 początkowo były dla mnie zbyt.. przytłaczające, do zwyklej ramówkowej tv strasznie nieodpowiednie (pomógł tryb sport z wyłączonym poprawiaczem Dolby atmos) . Oczywiście z perpspektywy 2 tygodni mogę przyznać że jest to kwestia przyzwyczajenia i ogólna jakość dźwięku jest jak na tv ponadprzeciętna, docenić to można szczególnie na "dobrym seansie" z Dolby atmos (netflix).
Jakość obrazu a konkretnie lokalne wygaszenie jest zmienne jak kobieta. Sceny filmow DV/HDR 10+ z równomiernie zaciemnionymi fragmentami ekranu robią przewagę względem zwyklych LCD, wszelkie jaskinie, tunele, piwnice wyglądają świetnie i robią wrażenie gdy jednak dostaniemy po oczach mozaiką gwiazd, lub innych scen z niejednolitą rozlokowaną w małych skupiskach czernią a całość osadzona jest w dynamicznej scenie to można delikatnie ująć że nie o to autorowi źródła chodziło. W dynamicznych ciemnych scenach funkcja wygaszania podświetlenia powinna się automatycznie wyłączać (szkoda ze nie matkiej funkcji, załatwiała by temat wielu rozczarowań) w przeciwnym razie może skutecznie odstraszyć pokracznoscią swego efektu. Mimo wszystko mając świadomość ułomności tej technologi wolę z niej korzystać niż ją wyłączać, wyjątkiem są tu seanse kosmicznych SF, tam dynamicznych scen na tle świetlistych gwiazd nie brakuje.
Testuję dalej, póki co uważam że jest więcej zalet niż wad.

Mikrościnki to typowy objaw błędu obecnego w sofcie v072, w dodatku irytujące zrywanie klatek szczególnie często widoczne podczas odtwarzania filmów na YT. Miałem identyczne problemy do momentu gdy nie zaktualizowałem TV do softu v082. Teraz wszystko śmiga i nie drażni oczu.

4 krotny reset do fabrycznych ?! Gdzie logika? Dlaczego nie problem nie ustapił przy pierwszym....Smierdzi mi tu okultyzmem ;)

To niestety może być prawda i jest to przypadłość wielu TV na systemie Android. Jako przykład mogę podać problem z łączeniem się z siecią WiFi i komunikat "brak Internetu". Problem występował bardzo często w TV marki Samsung ale w TCL również się zdarza. Najczęściej pomaga zmiana ustawień czasu w TV, a w skrajnych przypadkach kilkukrotny factory reset ( czasem wystarczy raz, a czasem trzeba wykonać go wielokrotnie ).
 

7ommy

New member
Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Ja 3x resetowałem ustawienia, to jest dramat bo przy 2-krotnym resecie jakieś nowe błędy wyskakiwały. Czy mogę prosić o podpowiedź w jaki sposób zaktualizować oprogramowanie najsprawniej?
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
poczytalem specyfikacje i widze pewien problem, te TCL c728 i c825 to nie sa w rzeczywistosci panele 120Hz tylko 60Hz... Mam metlik w glowie...
 
Do góry