TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Tomasz76

New member
Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Ja 3x resetowałem ustawienia, to jest dramat bo przy 2-krotnym resecie jakieś nowe błędy wyskakiwały. Czy mogę prosić o podpowiedź w jaki sposób zaktualizować oprogramowanie najsprawniej?

Najszybciej i najprościej to:
Pobrać na kompie plik z aktualizacją OTA, wgrać na czysty Pendrive sformatowany na FAT32
Zaktualizować opcją Instalacja Lokalna spod menu TV.

poczytalem specyfikacje i widze pewien problem, te TCL c728 i c825 to nie sa w rzeczywistosci panele 120Hz tylko 60Hz... Mam metlik w glowie...

Ja zawsze ufam informacją podanym na stronie displayspecifications.com i wg niej jest to panel który odświeża ekran z częstotliwością 120Hz, a w jaki sposób to robi technicznie, to znaczy w jaki sposób to odświeżanie jest uzyskane, to szczerze mówiąc, mnie jako użytkownika końcowego średnio interesuje. Ostatecznie ma działać z zadeklarowaną częstotliwością i muszę to odczuwać, tylko tyle i aż tyle.

https://www.displayspecifications.com/en/model/2616257c
 

starkdam

New member
Najszybciej i najprościej to:
Pobrać na kompie plik z aktualizacją OTA, wgrać na czysty Pendrive sformatowany na FAT32
Zaktualizować opcją Instalacja Lokalna spod menu



Ja zawsze ufam informacją podanym na stronie displayspecifications.com i wg niej jest to panel który odświeża ekran z częstotliwością 120Hz, a w jaki sposób to robi technicznie, to znaczy w jaki sposób to odświeżanie jest uzyskane, to szczerze mówiąc, mnie jako użytkownika końcowego średnio interesuje. Ostatecznie ma działać z zadeklarowaną częstotliwością i muszę to odczuwać, tylko tyle i aż tyle.

https://www.displayspecifications.com/en/model/2616257c
TV.
W moim odczuciu działa 120hz. Porównywałem 60hz i 120hz w call of duty na Xbox. Jest różnica. Chociaż myślałem że te 120hz to taki pic
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zebysmy sie dobrze zrozumieli, ten telewizor jest super praktycznie pod kazdym wzgledem, nie neguje tego - sek w tym ze on nie ma matrycy 120hz i nie odtworzy 120fps... Przeciez wklejalem oficjalne informacje od supportu TCL w linku powyzej

Why does the product description say the TV is 120Hz but the specifications say that it is 60Hz?

TCL Roku TV’s use a combination of advanced signal processing and back light scanning to enhance the native refresh rate of the LCD panel (60Hz or 60 frames per second) and present an effective refresh rate (what your eye sees) of 120Hz, or 120 frames per second. This is why you see different specs listed – but the result is a smooth, blur free image, perfect for fast moving sports or video games.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Może ktoś zrobić zdjęcia matrycy podświetlonej bez wybranego źródła sygnału, tak żeby tv podświetlił matrycę na kolorze czarnym. Chodzi mi o to czy przebijają jakiś pasy od podświetlenia, ewentualne czy pojawia się clouding... Kupiłem philipsa 9206 i trochę mnie to drażni a pan w ME powiedział że ta technologia tak ma i nawet miniledy tak mają...
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super, kupiłem telewizor który miał mieć 120Hz teraz patrzę w wątek po dwóch miesiącach i widzę że natywnie ma 60Hz, czyli to matryca z upłynniaczem jak w innych Tv, tak?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No chyba support wie najlepiej... Chociaż to denerwujące że producenci kasę biorą, reklamującą sprzęt co on tam nie ma a później okazuję się że połowa rzeczy nie działa...

Napisz proszę o tym czy ten czarny faktycznie jest taki super i jak wygląda podświetlenie matrycy
 

andyd970

Member
Mi to się chce śmiać jak czytam to co tu niektórzy wypisują na temat 60 Hz matrycy, niech sobie podłącza kompa i w ustawieniach włącza 120 Hz to zobaczą co tv pokazuje na złączu HDMI 120 czy 60 Hz
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do niezdecydowanych, nie słuchajcie bzdur - TV MA 120 Hz!


Ma albo nie ma o to jest pytanie.
Dla tych co chcą sprzedać ma wszytko
Dla tych co chcą kupić ma wszytko


Dla tych co się zastanawiają ma jakieś wady.

To co wyświetla telewizor to raczej informację o podanym sygnale nie o tym co widać na matrycy.
Ja raz kupiłem pamięć USB też w gdzie miało być z 128 GB w rzeczywistości 1GB to miała zmienioną pojemność w parametrach podawanych do kompa. I bardzooo się dziwiłem gdzie moje dane jak wygrałem następne.

Czyli praktycznie wszystkie dane można zmanipulować byle klient się nie połapał a nawet pisał pozytywne opinie i bronił nawet brak gwarantowanych specyfikacją funkcji i zamiast atakować tego oszusta udowadnia innym którym to przeszkadza, że to nie wada bo inne TV mają gorzej.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Zgłoszenie gwarancyjne

minął tydzień i na razie cisza - serwis dzisiaj zadzwonił, że mam przesłać zdjęcie tabliczki, bo zdjęcie które zrobili jest mało czytelne. Na zgłoszeniu zdalnym jest tylko informacja, że czekać, zaczynam mieć obawy co do serwisu i czasu w jakim są realizowane zgłoszenia reklamacyjne.
 

Adresik84

Member
Ktoś zauważył dłuższe ładowanie filmu na Youtube ? Wczoraj po wybraniu np bajki lądowało ja w sekundę dzisiaj widać kółeczko kręcące się i tak dobra chwilę trzeba czekać.
 

Gorbi

Member
Zastanawiam się nad aktualizacją softu.W chwili obecnej mam 072.
Nie mam konsoli, którą wersje polecacie. Czy ten brak Atmosa dotyczy gier czy ogólnego użytkowania.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Może ktoś zrobić te fotki o które wcześniej prosiłem? Muszę zdecydować czy oddać 9206 i ewentualnie zastanawiam się nad tym modelem...
 

AG100

New member
Do góry