TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Gorbi

Member
W chwili obecnej to jedyną bolączką jest to, że po wyłączeniu, TV startuje od zera...
Nie wiem co mam nie tak ustawione.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Tomasz76

New member
Asystent działa Ci ale język masz na angielski ? Komendy rozumie po naszemu ?
I jaką wersję softu masz ?
Podeślij tego pilota bo zależy mi na YouTube

W końcu ktoś potwierdzil że mu się YouTube wyłącza :)bo już myślałem że to tylko mój typ tak ma

Jak wrócę do domu to zrobię Ci zdjęcie pilota, kupiłem na AliExpress za 49zł, wygląda jak ten normalny pełnowymiarowy ale jest na BT, ma mikrofon i dedykowany przycisk do Netflix'a i obok drugi do YouTube ( zamiast T-Cast jak w standardzie ). Gdybym nie wiedział skąd pochodzi powiedział bym że to oryginalny pilot tylko inny model.

U mnie YT bardzo rzadko robi drop do menu ale faktem jest, że robi, jest to mały problem bo szybki klik w apkę i jestem w miejscu w którym filmik się wyłączył, ładownie od nowa trwa nieco ponad sekundę.

Używam wersji v082

W chwili obecnej to jedyną bolączką jest to, że po wyłączeniu, TV startuje od zera...
Nie wiem co mam nie tak ustawione.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Posiadam ten TV od początku września, w sumie cała rodzina go używa, więc czasami chodzi od rana do nocy i nigdy nie zdarzył mi się full start przy aktywnej opcji szybkiego startu. Może przytrzymujesz długo przycisk "Power" ? Choć w tym przypadku TV powinien wyświetlić pytanie "uśpić" ( stand by ) czy "restartować" ( power off i full start po ponownym uruchomieniu ).
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiecie co, jak tak śledzę po cichu ten wątek to sobie myślę ze ja mam chyba jakiś inny TV, tylko dlaczego wygląda tak samo, jak na wrzucanych czasem tu zdjęciach, i też ma oznaczenie 65C825 :hmm:

Konsola działa w 4K 120Hz, czy obniża rozdzielczość ? Nie wiem, ja tego nie widzę a skoro tak, to nie zamierzam sie doszukiwać wad pod mikroskopem, czy w powiększeniach zdjęć z telefonu itd... Żeby się później biczować że TV jest zły bo... No właśnie, nie po to kupowałem duży TV żeby patrzeć na niego z bliska, tylko po to by siedzieć wygodnie na kanapie i mieć frajdę z grania na dużym ekranie. Gdyby było tak feralnie jak niektórzy o tym piszą, że rozmyte mgła itd... na pewno bym zauważył, a zresztą nie tylko ja używam tego TV ( to dla tych co zaraz odeślą mnie do okulisty ).

Oprogramowane bywa zawodne fakt to jedyna istotna wada, która nieco mi przeszkadza, czasem wywali YT do pulpitu, w Netflixie nie uruchamia dolby Atmos ale wiecie co, dolby Atmos w żadnym zestawie 2.1 nie spełnia nawet minimum założeń tego sytemu, jedynie jest dekodowane a później i tak konwertowane do czegoś w rodzaju surround sound. Możemy się oszukiwać że mamy Atmos ale mamy jedynie imitację, a raczej emulację dźwięku przestrzennego. Tak więc nie ronił bym przez to łez, a czekał na aktualizację która wcześniej czy później da ten znaczek DB Atmos :krol:
Ja rozumiem obecne podejście "jak si e nie ma co się lubi to się lubi co się ma" w końcu do każdej rzeczy nawet, choćby jak upierdliwej się przyzwyczajamy i nam nie przeszkadza.
Mnie chodzi tylko o to by producenci nie żerowali finansowo na użytkowniczkach, tzn. pobierali kasę za coraz to nowe, topowe cechy na papierze bo (tak jest np HDMI 2.1, od 2 lat i u 2/3 sprzętów jakieś obcięte specyfikacje, ale w opisie ,a jakże jest HDMI 2.1 ) i tak ludzie nie zauważą ich braku (to jak każdy kodek stratny , nie ma 2/3 danych a jest ok dla ucha , oka ).
Czyli jak nie ma 4K 120kHz, HDR się okaże w praniu jak wpływa na żywotność, itd to niech kosztuje 3000 PLN (i nie ma tych funcji w opisie), a nie konkuruje z innymi opisami (bo też funkcje nie działają , mistrzem jest Sony z VRR - będzie kiedyś ) u konkurencji w podobnej klasie cenowej.

I oczywiście to każdego wybór, czy kupi czy nie, byle świadomie - ja świadomie czekam z 1080p, bo siedzę wystarczająco daleko od ekranu :). Choć już możemy oglądać strumienie 8K na TV 65 cali za 4300 PLN.

To moje osobiste zdanie od którego całkowicie się odcinam dla dobra ogółu :)
 

AG100

New member
Jeśli będę miał kupić nowy to zastanawiam się co wybrać do jasnego pokoju
LG miniLED 65QNED913PA jest na matrycy IPS bez GOOGLE TV
Samsung miniLED wysoki współczynnik HDR do 2000, ale nie ma Dolby Vision bez GOOGLE TV
OLED- ceny kosmos, albo duże lustro w pokoju
Sony XR-65X90J to nie to samo co miniLED ma ciemniejszą matryca (do 800 nitów) może bym przeżył ale te przyciemnione narożniki :? :? nie wiem czy bym się przyzwyczaił.
Na siłę pozostaje SAMSUNG QE65QN91A 65" z HDR10+ (bez Dolby Vision)
Jest coś jeszcze alternatywnego ?

Samsung miniLED 65qn91a jest chyba jednak na matrycy IPS ;( tylko 85" podobno jest na VA)
Jak nie naprawią TCL to chyba jednak pozostaje wybrać w podobnej cenie SONY 75X90J - przeżyje lekko niedoświetlone narożniki i minimalnie gorszą czerń niż w TCL.

W tygodniu mają dać znać czy wymiana matrycy czy zwrot lub nowy TV?
 

AG100

New member
o szlak ! poczytałem trochę na forum SONY i jest tragedia z serią SONY X9*J- nie działa moduł CAM CI+ jest jakaś pikseloza po aktualizacji oprogramowania - serwis zbywa że zajmie im usuwanie usterki kilka tygodni ! Dodatkowo użytkownicy skarżą się na dostępne tylko 4Gb wolnej pamięci, która po zainstalowaniu kilku apek z Google jest w całości wykorzystana i amdroid TV dostaje czkawki, niektóre filmy w HDR wyświetla tragiczne z powodu zbyt małej jasności.
Chyba jednak dam 2 szansę TCL nawet jak będzie zwrot kasy ponownie zamówię TCL.
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wrócę do domu to zrobię Ci zdjęcie pilota, kupiłem na AliExpress za 49zł, wygląda jak ten normalny pełnowymiarowy ale jest na BT, ma mikrofon i dedykowany przycisk do Netflix'a i obok drugi do YouTube ( zamiast T-Cast jak w standardzie ). Gdybym nie wiedział skąd pochodzi powiedział bym że to oryginalny pilot tylko inny model.

wrzuć aukcje tego pilota jak możesz...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie rozmiary ?
Czy Samsung 65qn85a też ma matrycę VA,
cena 65qn91a trochę z kosmosu ponad 2tys. więcej od TCL

Nie pamiętam jak jest z innymi rozmiarami i modelami.Gdzieś na forum widziałem tabelkę ,w której była cała rozpiska odnośnie modeli ,rozmiarów i matryc tv Samsunga na 2021 rok.
A qn85a ma IPS
https://www.displayspecifications.com/en/model/0d1224b9
Może i cena qn91a jest wysoka ale sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co dla Ciebie jest najlepsze.
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do szczęśliwych posiadaczy c825 - jak oceniacie wbudowany soundbar? Zastanawiałem się mocno nad modelem c728 i soundbarem do 1.5k ale są podobne pieniądze mogę mieć 65c825. Czy ktoś może rzetelnie ocenić możliwości audio tego telewizora?
 

AG100

New member
Samsunga 65qn91a jednak odpuszcze bo ma brudny ekran na szarym pionowe paski jak w moim starym LG 4K na IPS !!!
Nie wydam prawie 3 tys. więcej aby to oglądać !

Poza tym jak zwykle w Samsungu kolory cukierkowate !
 

Adresik84

Member
Jak to teraz jest doliczają jakieś VAT przy odbiorze ? Bo dawno nicz alii nie zamawiałem a coś tam się podobno u nas pozmieniało ostatnio ? Korzystał ktoś niedawno ?
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to teraz jest doliczają jakieś VAT przy odbiorze ? Bo dawno nicz alii nie zamawiałem a coś tam się podobno u nas pozmieniało ostatnio ? Korzystał ktoś niedawno ?

przy zamawianiu jest napisane czy cena jest z vat. Ja od tych zmian trochę rzeczy już zamówiłem i nic nie dopłacałem, gdzieś czytałem że poczta sobie coś dolicza i przy odbiorze paczki coś się płaci ale ja jeszcze nie płaciłem.
 

Tomasz76

New member
Ja rozumiem obecne podejście "jak si e nie ma co się lubi to się lubi co się ma" w końcu do każdej rzeczy nawet, choćby jak upierdliwej się przyzwyczajamy i nam nie przeszkadza.
Mnie chodzi tylko o to by producenci nie żerowali finansowo na użytkowniczkach, tzn. pobierali kasę za coraz to nowe, topowe cechy na papierze bo (tak jest np HDMI 2.1, od 2 lat i u 2/3 sprzętów jakieś obcięte specyfikacje, ale w opisie ,a jakże jest HDMI 2.1 ) i tak ludzie nie zauważą ich braku (to jak każdy kodek stratny , nie ma 2/3 danych a jest ok dla ucha , oka ).
Czyli jak nie ma 4K 120kHz, HDR się okaże w praniu jak wpływa na żywotność, itd to niech kosztuje 3000 PLN (i nie ma tych funcji w opisie), a nie konkuruje z innymi opisami (bo też funkcje nie działają , mistrzem jest Sony z VRR - będzie kiedyś ) u konkurencji w podobnej klasie cenowej.

Szanuje Twoje zdanie i wiem o czym piszesz w kontekście oczekiwań dotyczących specyfikacji technicznej, a tego co naprawdę dostajemy, trudno się z tym nie zgodzić że producenci nas rolują.

Jednocześnie kompletnie się mylisz co do wpływu końcowej ceny TV na fakt obecności w specyfikacji portu HDMI 2.1 bądź nie, to bardziej wabik marketingowy niż realny game changer wartości produktu. Naprawdę myślisz że sam port wywindował cenę ? Owszem cenę robią zastosowane technologie ale jest ich tu o wiele, wiele więcej i akurat każda z nich dokłada jakąś cegiełkę. Zwłaszcza dotyczy to modelu C825 gdzie główną rolę gra typ podświetlenia ( miniLED ), wydajny SOC, wykonanie czyli użyte materiały oraz jakość wbudowanego nagłośnienia.

W dodatku w tym konkretnym przypadku jest złącze HDMI 2.1 i tu producent nie kłamie inaczej nie był by wstanie skomunikować się ze sprzętem zewnętrznym w podanych parametrach. Owszem niedoróbki programowe czy co gorsza sprzętowe niemal we wszystkich modelach powodują ogromne rozczarowanie, taki niestety jest świat i nikt nie sprzeda nowego TV za 3k tylko dlatego ze nie jest perfekcyjny. Monitory komputerowe od dawna karmią wszystkich kłamstwem o 1ms czasu reakcji, a później się okazuje że to najniższy wynik zmierzony laboratoryjnie w jednym tylko punkcie ekranu, nie do uzyskania realnie, no a przecież za to od lat płacimy ekstra itd...



Jak wrócę do domu to zrobię Ci zdjęcie pilota, kupiłem na AliExpress za 49zł, wygląda jak ten normalny pełnowymiarowy ale jest na BT, ma mikrofon i dedykowany przycisk do Netflix'a i obok drugi do YouTube ( zamiast T-Cast jak w standardzie ). Gdybym nie wiedział skąd pochodzi powiedział bym że to oryginalny pilot tylko inny model.

wrzuć aukcje tego pilota jak możesz...

Poszukam to wrzucę ale było ich naprawdę sporo w przeróżnych cenach.
Pilot wygląda tak:

8b87b8114009ce729d11df37708892ce.md.jpg



Do szczęśliwych posiadaczy c825 - jak oceniacie wbudowany soundbar? Zastanawiałem się mocno nad modelem c728 i soundbarem do 1.5k ale są podobne pieniądze mogę mieć 65c825. Czy ktoś może rzetelnie ocenić możliwości audio tego telewizora?

Wbudowany dźwięk w C825 sprawdza sie doskonale, co prawda Subwoofer nie posiada jakiejś ogromnej mocy ale słychać go wystarczającą by przyćmić swoim basem wiele dedykowanych systemów, zwłaszcza jeśli mówimy o kwocie do 1.5k. Możemy wzmocnić w opcjach symulowany dźwięk Atmos, co spowoduje że bas będzie słyszalny mniej więcej 2 krotnie mocniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry