TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

Joiny

New member
Ciekawostka - po wgraniu oprogramowania od Marka i zainstalowaniu TVirl oraz wgraniu listy HLS, programy z IPTV zaczęły działać na UWAGA - 5 minut (działał nawet stream w 4K! bez zająknięcia).

Po zmianie dwóch/trzech programów w aplikacji - streamy nagle się zawiesiły. Nie pomogły restarty, deinstalacja programu, czy nawet wgranie listy do innego odtwarzacza - czarny ekran i zero dźwięku (co więcej TV zaczął działać zauważalnie wolniej). Czyli jak widać jest poprawa i streamy mogą działać poprawnie - czekamy na dalsze usprawnienia.
 

forumowicz12

New member
Wysłałem wszystkie zaległe kalibracje.
Jest nowy soft 218 o który wielu się pytało - już dostępny.
Dla chętnych proszę o podawanie maili.

Dzień dobry wszystkim, jestem nowy więc chciałem się najpierw przywitać. Cześć!
Wpadłem tutaj ponieważ jako posiadacz EP640 chciałbym dołączyć się do próśb o podesłanie nowego softu do TV. U mnie niestety trafiło na problem z aplikacją Player TVN (klatkuje) i niestety pisanie do supportu TVN nie dało nic, a do TCL jeszcze się nie odważyłem więc jedyna nadzieja w nowym sofcie.

@Kiki, czy w temacie ustawień kalibracji obrazu mogę się zwrócić w tym wątku do Pana?

pozdrawiam serdecznie
 

Joiny

New member
Macie jakiś sposób na export listy kanałów do zewnętrznego edytora (najlepiej USB i edycja na PC)? Chciałbym poustawiać pod siebie kanały z kablówki, ale nie widzę możliwości exportu.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Macie jakiś sposób na export listy kanałów do zewnętrznego edytora (najlepiej USB i edycja na PC)? Chciałbym poustawiać pod siebie kanały z kablówki, ale nie widzę możliwości exportu.

W jednym z menu serwisowych jest zapisanie i odczyt listy kanałów USB. Nie testowane czy działa slutecznie, edytor nie jest znany
 

firefl

Active member
Bez reklam
Kiki, wyślesz ten update softu czy nie ? Pytałem paru osób i nikt nie dostał...

Jest niemal dokładnie tak jak napisałeś, Kiki wyśle ten update softu lub nie ;)

Miejsce na tego typu pytania to zdecydowanie wiadomość prywatna a nie forum.
Kiki dość wyraźnie pisał by komunikować się przez wiadomość prywatną.
 
Ostatnia edycja:

Sadix7

New member
Tak się składa, że napisałem już 2 tygodnie temu z prośbą o wysłanie w wiadomości prywatnej, później tutaj i teraz piszę kolejny raz tutaj, więc nie musi Pan się bawić w adwokata :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak się składa, że napisałem już 2 tygodnie temu z prośbą o wysłanie w wiadomości prywatnej, później tutaj i teraz piszę kolejny raz tutaj, więc nie musi Pan się bawić w adwokata :)

Moja opinia: Kiki udostępnia aktualizacje softu przede wszystkim po przekazaniu prośby przez wiadomość prywatną. Każdy post tutaj w tej sprawie to spam i tyle.
 

janusz

New member
Bez reklam
firefl
Masz pełną rację, ale troszkę wyrozumiałości, nie każdy ma tyle doświadczenia na forum. Nowym użytkownikom nie jest łatwo, jak się przyzwyczają to zrozumieją, że chciałeś pomóc, nie ma się co zrażać.
 

Joiny

New member
Najnowsze oprogramowanie od Marka (bodajże 218) jest bardzo niestabilne (tydzień testów). O ile kolorystyka menu, jak i ogólna szybkość funkcjonowania interfejsu jest na plus względem poprzedniej aktualizacji, o tyle TV zdarza się wyłączyć samoczynnie (nie ma określonego schematu czasowego wyłączania - raz jest to 5 minut, kolejnym razem 2-3h) oraz zmieniać wejścia (HDMI 1 samo przeskakuje na TV - karta CI+ od UPC). Dodatkowo kwestia IPTV jest wciąż nierozwiązania tak więc jeśli ktoś jeszcze nie aktualizował to lepiej pozostać przy poprzedniej wersji i poczekać na kolejny update.
 

unky

Member
Najnowsze oprogramowanie od Marka (bodajże 218) jest bardzo niestabilne (tydzień testów). O ile kolorystyka menu, jak i ogólna szybkość funkcjonowania interfejsu jest na plus względem poprzedniej aktualizacji, o tyle TV zdarza się wyłączyć samoczynnie (nie ma określonego schematu czasowego wyłączania - raz jest to 5 minut, kolejnym razem 2-3h) oraz zmieniać wejścia (HDMI 1 samo przeskakuje na TV - karta CI+ od UPC). Dodatkowo kwestia IPTV jest wciąż nierozwiązania tak więc jeśli ktoś jeszcze nie aktualizował to lepiej pozostać przy poprzedniej wersji i poczekać na kolejny update.
Popieram przedmówcę. Ten soft nic nie poprawił. Kupiłem TV pod koniec wrzesnia. Od razu zgłosiłem problem z odtwarzaniem strumieni TS - dla IPTV. Zgłosiłem również wadkiwe działanie PlayeraTVN. Developerzy TCL mieli szybko ogarnąć te błędy i w ciągu miesiąca miała być poprawka. Mamy styczeń 2020, minęło kilka miesięcy, wyszedł jakiś nowy badziewny soft który nic nie poprawił i dalej zabawa w kotka i myszkę i łaskawe czekanie aż komuś w TCL zechce się poprawić oprogramowanie. Niepoważne to - czy nam ktoś płaci za bycie beta-testerami?
 

fipii

Member
Witam
Wydaje mi się że pojawiła się nowa wersja oprogramowania na stronie TCL. Niestety plik jest uszkodzony i nie da się go rozpakować. W WinRarze można podejrzeć jego zawartość i jest tam plik oznaczony numerkiem V252. Plik został utworzony 8 stycznia.
 

Aceofbase

New member
@fipii a pod jakim adresem ten nowy soft wyszpiegowałeś?
Na polskiej i indyjskiej nie widzę w ogóle a link do softów z australijskiej jest nieaktywny (404)
 

fipii

Member
Był na polskiej stronie. Napisałem wiadomość do TCL na FB że plik jest uszkodzony i po kilku godzinach całkiem go zdjęli.
 

Aceofbase

New member
Na tej wersji strony TCL-a też dostępny:
test.tcl.com/content/tcl-eu-site/en/new-product-list/ep64-series/65--4k-hdr-tv-powered-by-android-tv.html
 

unky

Member
Soft wgrany - wersja 252. Aktualizacja z menu aktualizacji na pendrive. Nieznacznie zmieniono ikonki na ekranie głównym - zaokrąglone.
Niestety poprawek na które większość czeka czyli:
- poprawne działanie player.pl - poprawiono tylko proporcje ekranu - teraz są 16:9 - niestety nadal brak płynności odtwarzania
- odtwarzanie plików TS
- poprawne odtwarzanie IPTV
NIE UWZGLĘDNIONO W SOFCIE.

Nadal nie działa IPTV oraz odtwarzanie plików TS. Jest dźwięk, brak obrazu - tak jak było na sofcie 218.
Trzeba nadal czekać - pytanie czy w ogóle ktokolwiek będzie chciał wprowadzić te poprawki kiedykolwiek?

Zrzut ekranu z informacjami o wgranej nowej wersji softu:
 
Do góry